Styl western (dawniej kącik)

bera7 ja na quarterke mam 32 i pasuje idealnie 😉
Ja mam na AQH 28 i 30. 30 chyba lepsza. Generalnie to na AQH najpopularniejsze są 30 i 32🙂
czy ktoś może zeskanować Karolassa z shape i mi podesłać - z czystej ciekawości??

BTW, dostałam zaproszenie na Amaricanę 2011
31 August do 4 September 2011 🏇 🏇
Nie wiem czy powinnam tu pisać ale  spróbuje  ....
znajomy kupił  siodło westernowe i jest mały problem z jednej strony pas do popręgu jest inaczej zawiązany, tzn odwrotnie ( na zdaj zaznaczyłam na czerwono o co dokładnie mi chodzi). Niestety western nie jest moja mocną str . I proszę o jakieś linki do takiego wiązania. Niestety nie jestem w stanie tego znaleźć    🤦
:kwiatek:
Ale tu wszystko jest tak jak ma być:-)
Wiecie jak to się zapina czy potrzebna instrukcja obsługi? 🤣 Bo ja się wielokrotnie spotkałam z tym że ludzie po prostu nie wiedza jak to zapiąć.
To sie przekłada 2 razy przez klamrę od popręgu: przekładasz przez popręg(od środka na zewnątrz, wtedy skóra jest licem na zewnątrz), potem do góry przez pierścień przy siodle, potem drugi raz przez popręg i zapinasz. I powinno być ok.
To jest Natowa?
Przepraszam zapomniałam dodać że zdj jest z neta .. po całym dniu wrażeń już nie wiem co pisze i gdzie.... 🤬
w siodle jest całkiem  inaczej zawiązane i z jednej str jest "odwrotnie" , nie umiem tego wytłumaczyć. siodło jest jednych ze zwyklejszych ale nikt nie chce tego rozwiązać bo nie wie jak poprawnie zrobić węzeł. a w necie nie mogę nigdzie znaleźć instrukcji 😉
jak uda mi się zrobić zdjęcia to wkleję
Ale tu wszystko jest tak jak ma być:-)
Wiecie jak to się zapina czy potrzebna instrukcja obsługi? 🤣 Bo ja się wielokrotnie spotkałam z tym że ludzie po prostu nie wiedza jak to zapiąć.
To sie przekłada 2 razy przez klamrę od popręgu: przekładasz przez popręg(od środka na zewnątrz, wtedy skóra jest licem na zewnątrz), potem do góry przez pierścień przy siodle, potem drugi raz przez popręg i zapinasz. I powinno być ok.
To jest Natowa?


Magda, ale to chyba węzeł krawatowy, ja zapinam tak jak opisałaś - 2x + wpięcie w bolec od popręgu, niektórzy jednak nie użwyają bolca i wiażą krawarowo ;-)
No można, ale siwaa pisze że nie wiedzą jak to wiązać, więc chciałam wytłumaczyć prostszy sposób 😉
Chyba musi sprecyzować pytanie.
w takim razie napisze jak zrobię zdjęcia. inaczej sprecyzować dzisiaj  nie potrafię.



edit: zapomniałam (znowu) dodać że nikt z " nas" nie miał nigdy do czynienia z westernem. Siodło kupił sobie znajomy ze stajni niedaleko bo mu się wygodniej w takim jeżdżi.....
ja na przykład z jednej strony siodła nie mam tak długiego "sznura" do wiazania. Zrobiłam sobie inny - autorski patent - krótki taki pasek na stałe z 8 dziurkami, do którego popręg jest przypięty na stałe (ale można go regulować)
z drugiej strony - mam tem "sznur" do podpinania i podciągania
To jest Natowa?


Odpowiem za siwaaa,: to nie jest Natowa.
ja wiążę zawsze krawatowo, nie jest takie skomplikowane jakby się wydawało,
Mogę zrobić 'instrukcję obsługi ' czyli krok po kroku na zdjęciach  😁
mam zdj niestety z tel więc jakoś b. kiepska i są bardzo małe .
1. po rozwiązaniu węzła
2. tak jak było po zakupieniu. na żółto zaznaczyłam pasek który nam nie pasował. po zapięciu popręgu byłby on pod nim i uwierał by konia
3.coś próbowaliśmy zawiązać( zapewne źle ) i na czerwono pasek  do  popręgu ale na lewej str... tak powinno być??

Fatamorgana
- mogę prosić na PW  instrukcję?? :kwiatek:
Co prawda niewiele faktycznie tu widać, ale wydaje mi się żę to jest po prostu długa przystuła przełożona dwa razy przez pierścień? Nic nie widac!
ok . teraz zabiorę ze sobą aparat i zrobię normalne zdjęcia.
Kiepsko widać, jak pójdę zamknąć konie to zrobię i wrzucę instrukcję z fotkami.
Edit: MAM!
wiązanie popręgu na krawatkę
1. Przełożyć popręg przez pas popręgowy.
2. Przełożyć pasek przez bolec.
3.
4. Przełożyć pasek drugi raz przez bolec.
5.
6.
7.
8.

wuala krawatka gotowa  💃
Fatamorgana, a dlaczego tak robisz, skoro masz popręg z klamrą? A wolny koniec można przetknąć przez to uchmanto przy przednim łęku?
Fatamorgana, a dlaczego tak robisz, skoro masz popręg z klamrą? A wolny koniec można przetknąć przez to uchmanto przy przednim łęku?


też sie zastanawiam PO CO??
jak jest "bolec" w klamrze?? po prostu po przewinięciu się na bolec "nadziewa" i już

Jak mi zostaje ten pasek - to faktyucznie przewlekam go przez "uchmanto" przy przednim łęku - by nadmiernie nie zwisał ;-)

BTW - fajny "basket" fatamorgana, - jaka to marka? to chyba reiningówka?
Hmm.. nie wiem, tak mnie nauczono, w sumie jakbym miała zawiązane na prostszą wersję, bałabym się, że po całodziennej jeździe gdzieś, w którymś momencie może mi się zerwać czy odpiąć... chyba że jadę na chwilę to wiąże 'prościej'
dodofon jej już nie pamiętam, ale z texasu coś tam jest 😂
Kolejne pytanie laika. Od krótych punktów mierzymy popręg? Od końca klamry czy od nasady "bolca"?
bera7 całość

edit: Miał ktoś z Was styczność z futerkami na siodła??
Podbijam temat:
Drodzy westernowcy i posiadacze koni rasy quarter horse! Czy mógłby mi ktoś przybliżyć charakter tych koni? Chętnie się czegoś dowiem o indywidualnych cechach charakteru, jak się z takimi końmi pracuje, czy mają w ogóle jakieś cechy indywidualne dla rasy itp. Painty od quarterów różnią się tylko umaszczeniem? W necie o samym charakterze jest dosyć mało, bardziej o historii samej rasy [albo ja nie umiem szukać].
Wystartowała strona nowego ośrodka . Okolice Łodzi.
http://www.campoverderanch.pl/pl/
A co do AQH -
Taki mój dawny tekst
O AQH mogę dużo, dużo opowiedzieć. Szósty rok spędzam każdy weekend w największej stadninie w Polsce.
Ogólnie -porównać AQH czy APH z hucułem może tylko kompletny dyletant.
Bez urazy - miłośnicy hucułów. Całkiem to inne rasy.
A!
Masz link , tam znajdziesz bardzo dużo informacji
http://www.plqha.com/go.live.php
Tania, Dziękuję :kwiatek:
Odszedł Przemek Walkosz 🙁 Jestem w ogromnym szoku.
http://wwr.com.pl/wiadomosci/z_kraju/Przemyslaw_Walkosz_03011970-03-012011.html
Wichurkowa   Never say never...
04 stycznia 2011 16:03
Odszedł w swoje urodziny🙁 Nie może to do mnie dojśc że juz go nie ma🙁
A jeszcze w Spodku z nim rozmawiałam🙁
'' Nasz zawodnik''... ''nasz'' ślonzok z bytomia, który uczył nas śląskiego. ''nasz'' opiekun? adrenalina i zawody juz nigdy nie będą takie same...
Wiadomość o śmierci Przemka mną wstrząsnęła, choć nie znałam go dobrze bo tylko z zawodów ale on taki zawsze ciepły , sympatyczny człowiek... 🙁
Andrea Fappani comes to Poland!

The Roleski 4 Spins Derby will offer $25,000 in NRHA Open but the biggest surprise for the spectators will be Andrea Fappani coming to Poland to show there Shiner Olena, a stallion owned by Katarzyna Roleska! Fappani is the youngest trainer ever to reach $2 million in NRHA earnings. When he won the 2007 NRBC Open Champion title on Custom Legend, he marked unofficially the highest score in NRHA history, a 236.


Parampampam! Ależ wizyta się szykuje!

Shiner Olena- śliczny. Przepiękny!
Koń jak z bajki.
Razem sobie jeździliśmy wczoraj z Shinerem na jednej hali.
Przepiękny koń!

A kiedy dokładnie Fappani ma być w Polsce?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się