Styl western (dawniej kącik)

Golden Ceeblair Jac -własność Robert Nejdora.
Przypieczona bułka.


Tania, M.indira - to z Polski koń? gdzieś z okolic Jarosławia? Jaki klub reprezentuje ?  😍
ukradnę go, ożenię z Basią i będę miała dużo małych niewywrotnych uszlachetnionych arabem przypieczonych bułek  😂  😅
No Baskilla też coś pod bułaną podchodzi więc bardzo możliwe ze jakaś taka wariacja kolorystyczna by wyszła 😉

Też mam zdjęcia ale nie takie ładne jak Indira. wstawić?

Dekster przepraszam, nie wiedziałam że Ty z (re)volty  :kwiatek:


My się na rancho palomino wybieramy na koniec maja 🙂


Mi się najbardziej podobało jak przed robieniem spina koń i jeździec się tak długo stali i namyślali. To tak ma być, czemu to służy? W ujeżdżenie tych koni i ciężką pracę nie wątpię, tyle że na przypadkowym widzu robi to wrażenie takiego chaosu i przypadkowości wykonywanych figur..
tu foty mojej friend
(pozwoliła dać)

http://dziurzynska.eu/main.php?g2_itemId=152

Z galerii Pani Katarzyny Pec.
Deksterowi dedykuję Moreya Fiska,który wychodzi na zdjęciach okropnie poważnie a w realu jest superprzystojny.

A dla Gwasch - http://www.plwir.pl/wwr.php?aid=584
wywiad z Panem Nejdorą znanej nam wszystkim Karolas.
To kogo będę mogła spotkać jutro na Partynicach ?  🙂
może pseudo -westowo...
ale w środe ruszamy spędzać bydło i konie ;-)
Dodofon ale Ci fajnie 🙂
Dyra,
a jak Partynice? Patrzyłam na wyniki reiningu i jestem rozczarowana.
jakaś mizeria wielka 😕
Tania jeśli chodzi o reining to rzeczywiście tak średnio, trochę osób wyzerowało...
Natomiast jeśli chodzi o treil juniorów w niedzielę, to schemat był uważam był dość trudny i też trochę osób wyzerowało, ale ogolnie reprezentowali fajny poziom 🙂

Ale reiningiem byłam zawiedziona 🙁
http://www.westernsport.pl/
Tu zdjęcia.Faktycznie reining.... 🙁
A to zdjęcie z dzisiaj w siodle i w nowym ogłowiu 😀
No no Dyra super! To markowe siodło, czy coś z no name'ów?
Czekam na zdjęcia z waszych jazd! Sama non stop oglądam fotki i filmiki w necie, żeby jak najwięcej zaobserwowac. A tym czasem raz w tyg. jazda z trenerem i 5 x w tyg samemu odrabiam zadania domowe.
Może niedługo galopy...
Pinesska  :kwiatek:

To zwykłe siodło Natowy ale mi się sprawuje na razie fajnie.
Zdjęcia z jazd mam nadzieję że będą wkrótce jak tylko fotografa dorwę 😉

Ja jeżdżę dwa razy w tygodniu z koleżanką która starsznie dużo mi pomaga a przez resztę dni też odrabiam zadanie domowe 😀

zastanawiają mnie tylko cznaki, skoro się przestawiasz z koniem, nie za wczreśnie na nie? Ja na razie na snafflu, dopóki koń nie będzie chodził na jedną rękę, nie założymy czanek.
Jeśli chodzi o czanki to nie było problemu bo od razu wędzidło przyjęła, nie była sztywna ani się nie zapierała ale ona ogólnie w pysku jest fajna, a wędzidło to ma miedziane wstawki.
Dyrekcja ogólnie bardzo szybko się uczy już obecnie robi said passy (nie wiem czy tak to się pisze), oraz zwroty na przodzie.I w stępie chodzi już na jedną rękę.
Może uda mi się kiedyś nagrać filmik z jazdy albo więcej zdjęć to wstawię.
ktoś może wie co się dzieje z Super Slide Stable Biała i Łukaszem Krogulskim? Cicho chyba tak jakoś teraz o nim...  🤔
Thilnen   Dżamal Ad-Din
19 maja 2009 11:50
A jak jest z rozmiarami siodeł westowych? Jak sobie dobrać siodło pod siebie?
A jak jest z rozmiarami siodeł westowych? Jak sobie dobrać siodło pod siebie?



hej,
była kiedyś o tym mowa...
wg. mnie co firma to inny rozmiar
miałam Natowa 15 - i było to siodło MAŁE (za małe dla mnie)
mam teraz TEXTANA 15,5 - i jest to siodło BARDZO DUŻE

chodzi o siedzisko...

trudno więc cokolwiek doradzić


wg. mnie siodło na którym siedzi Dyra - powiekszyłam nawet fotę jest dla niej za małe - co najmniej o rozmiar-dwa - widać, ze pośladki opierają sie na tyle siodła a z przodu nie ma za dużo miejsca...
Dyra jaki nosisz rozmiar ubrań dolnych? 40-42?
ktoś może wie co się dzieje z Super Slide Stable Biała i Łukaszem Krogulskim? Cicho chyba tak jakoś teraz o nim...  🤔

A nie jest u Pana Stefana Derędowskiego w Łodzi?
aurelia, która u Krzyśka trzyma teraz konia mówiła że nie ma tam nikogo o imieniu Łukasz, który zajmowałby się jeżdzeniem koni Krzyśka
aurelia, która u Krzyśka trzyma teraz konia mówiła że nie ma tam nikogo o imieniu Łukasz, który zajmowałby się jeżdzeniem koni Krzyśka

To nie wiem,wydawało mi się,że ta stajnia się nawet jakoś tak reklamowała,że Pan Łukasz Krogulski trenuje . Może pomyliłam. 😡
edit:
nie pomyliłam
http://wwr.com.pl/forum/10/2349/page/5.html#post54119
hmmmm no więc informacje takie jak ja miałam, ale nie dalej jak miesiąc temu rozmawiałam z aurelią o tej stajni i pytałam o Łukasza i to właśnie usłyszałam że go nie ma.. ale może było to chwilowe ..
Możliwe,może jest na jakimś szkoleniu?
Dodofon ja noszę rozmiar ciuchów 38 zawsze i wciąż rozmiar 40 -42 jest na mnie sporo za duży, a siodło mam 15,5 i tak jak pytałam osoby znającej się na tym to mówiła widząc mnie na żywo w nim, że jest na mnie dobre.
Dodofon ja noszę rozmiar ciuchów 38 zawsze i wciąż rozmiar 40 -42 jest na mnie sporo za duży, a siodło mam 15,5 i tak jak pytałam osoby znającej się na tym to mówiła widząc mnie na żywo w nim, że jest na mnie dobre.



spoko - Twój wybór  😉
Ja się nie bulwersuję a ni nic więc wszelkie wskazówki są dobre i wskazane 🙂 
Przymierzałam różne siodła naprawdę i czasami było tak że były rozmiar niby był ok a na koniu bardzo źle leżały, bo zależało mi najbardziej żeby na Dyrze dobrze leżało.
Jedno np było 16 a jak założyłam na konia i wsiadłam to masakrycznie wielkie było, więc z tymi rozmiarami to naprawdę jest bardzo różnie.
To jest w ogóle ciekawa sprawa z siodłami west- czy są produkowane w opcji -NIE AQH?
Typowy quarter tak już bardziej pod hucuła podchodzi.
Można kupić siodło westowe stworzone dla większego konia czy trzeba potem neoprenami,miśkami dopasowywać?
Właśnie to mnie też Taniu zastanawiało bo jak wzięłam większe siodło sporo to bym musiała przód jego korygować bo opadało bardziej na przedni łęk.
Więc to jest właśnie ciekawe jak to jest z tymi siodłami.
Thilnen   Dżamal Ad-Din
19 maja 2009 17:02
Ja w piątek jestem umówiona na pierwszą w życiu jazdę westową, już się nie mogę doczekać 🙂 Jeśli mi się spodoba, to zacznę się tego uczyć i jak kupię własnego konia, to go ujeżdżę westowo. Czy myślicie, że małopolaki się nadają? Są nieduże i zwrotne, coś jak AQH, ale mniej masywne chyba?
Thilnen  chcesz sama ujeżdżac konia w stylu, który dopiero poznasz? Odważna jesteś  😎
Każdy koń się nada, zależy do jakiej konkurencji jest ci potrzebny (słowa W. Adamczyka), mój np tylko trail i plesure, na inne nie mamy szans.
Tu przykład małopolako - hucuła, czyli polskiego AQH  😁


Thilnen   Dżamal Ad-Din
20 maja 2009 18:23
Zanim dojdę do wsiadania i ujeżdżania to się nauczę 🙂 Fajnie wygląda Twój konik w westowym oprzyrządowaniu!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się