Styl western (dawniej kącik)

A ja mam siodełko swoje wreszcie  😅
I jest coraz lepiej z Dyrcią 😀
aaa dyra fotki rób! co to za siodełko?

Wiecie co? Ja tak bym chciała syntetyczne siodło west, bo skórzanego na mojego no... niezbyt niskiego konia nie zarzucę.  😁
Czy ktoś coś poleca? Ktoś coś wie o siodle na sprzedaż w rozm. 15''?
Pinesska postaram się jutro zrobić bo dzisiaj zapomniałam aparatu do stajni 🙂
Wiesz kupiłam sobie siodło firmy Natowa i jestem zadowolona bo jest całe skórzane a najważniejsze, że bardzo dobrze leży na mojej kobyle co było dla mnie priorytetem 🙂
Dzisiaj koło mnie była regionalna wystawa koni i były stoiska ze sprzętem i widziałam parę syntetycznych siodeł i wyglądały fajnie ale jak leżą na koniu to by trzeba sprawdzić.
Wiecie co? Ja tak bym chciała syntetyczne siodło west, bo skórzanego na mojego no... niezbyt niskiego konia nie zarzucę.  😁
Czy ktoś coś poleca? Ktoś coś wie o siodle na sprzedaż w rozm. 15''?


Ja miałam syntetyczne siodło firmy Natowa i nie polecam! Wytrzymało ponad rok...i tak się dziwie, że tak długo 🤔...Fakt, siodło leciutkie i nie było drogie, ale naprawdę nie warto. Poprzecierało się na puśliskach, śrubki zaczęły się same odkręcać i generalnie miałam wrażenie, że zaraz się rozleci....
Teraz mam skórzane siodlo i pomimo tego ,że jest ciężkie strasznie i ledwo je noszę, to jednak póki co(odpukać!) jestem z niego bardzo zadowolona. Jest solidne i mocne.
Uff... już po zawodach w Roleski Ranch. Maleńki zlot re-voltowy udało się nam zrobić. 🏇
Tania ale ja Ci zazdroszczę obecności na tych zawodach , ale mam nadzieję, że uda mi się pojechać na następne  😀
Teraz najbliższe na Partynicach oczywiście nie takiej rangi jak u Roleskich ale zawsze coś 🙂
E tam, ja się wynudziłam  😁
I nie zachwycały mnie zachwyty publiczności, bo koń zrobił pojedynczą lotną byle jak i byle gdzie.
Oczywiście " efekciarskie zatrzymania" i "efekciarskie kółeczka" były "efekciarskie", ale ja się nie znam. Niektóre przejazdy faktycznie mogły się podobać i mi się podobały. Nie podobała mi się za to jedna wysoka chuda laska na koniu bez szyi, która po tym, jak koń widocznie czegoś jej tam nie zrobił, zaciągnęła ręczny, na tym mega ostrym westernowym czymś i jechała z koksem tarką, a koń biedny miał łeb między tylnymi nogami. Tutaj też widać różnicę - im wyższy poziom reprezentował zawodnik, tym mniej przemocy w tym wszystkim było.
Bardziej jechałam, żeby poznać parę osób z bliska  🙂
Mam zdjęcia, ale na razie nie mam czasu wstawiać  😁
Natomiast mój mąż postanowił zakupić sobie westernowe siodło.
a ja strasznie żałuję bo w końcu nie pojechałam i to przez własną głupotę🙁(( no trudno...

kiedy w Starych Żukowicach (w Furioso albo RR) będą jakieś następne zawody?? nawet jakieś bardziej podwórkowe..
Po ogromnym sukcesie poprzednich edycji, organizatorzy Roleski 4 Spins postanowili w tym roku uderzyć jeszcze mocniej! W tym roku odbędzie się cykl 4 imprez pod nazwą Roleski 4 Spins Circuit. W dniach 9-10 maja, 18-19 lipca oraz 26-27 września 2009 r. rozegrane zostaną zawody reiningowe oficjalnie uznane przez National Reining Horse Association USA z łączną pulą nagród 43.400 USD!!! Zawodnik, który wystartuje na co najmniej 3 z 4 zawodów i wygra w sumie najwięcej pieniędzy otrzyma od sponsora - amerykańskiej firmy Marisita Saddle - siodło warte 6.000 USD i tytuł Roleski 4 Spins Circuit Champion.
Ze strony zawodów-kolejne terminy.
edit:
I takie w lipcu:
20-23 Lipiec 2009 AQHA Horsemanship Camp 2009, Roleski Ranch, Stare Żukowice (www)
24-25 Lipiec 2009 Szkolenie - Dagmar Zenker, Roleski Ranch, Stare Żukowice
25 Lipiec 2009 PLQHA All-Novice Show, Roleski Ranch, Stare Żukowice (www)
26 Lipiec 2009 AQHA Trail Ride, Roleski Ranch, Stare Żukowice
wow dzięki😀 a nie wiesz co z Furioso?? kurcze myślałam że coś wcześniej będzie! no ale jak nie to chociaż w lipcu się przejadę🙂
Cynamonowa_  masz skórzane? Byłam pewna, że cały czas jeździsz na tym syntetyku 🙂
a co sądzicie o McClellanach? ktoś miał okazję jeździć może?
[quote author=Cynamonowa_ link=topic=27.msg250350#msg250350 date=1242019201]
Wiecie co? Ja tak bym chciała syntetyczne siodło west, bo skórzanego na mojego no... niezbyt niskiego konia nie zarzucę.  😁
Czy ktoś coś poleca? Ktoś coś wie o siodle na sprzedaż w rozm. 15''?


Ja miałam syntetyczne siodło firmy Natowa i nie polecam! Wytrzymało ponad rok...i tak się dziwie, że tak długo 🤔...Fakt, siodło leciutkie i nie było drogie, ale naprawdę nie warto. Poprzecierało się na puśliskach, śrubki zaczęły się same odkręcać i generalnie miałam wrażenie, że zaraz się rozleci....
Teraz mam skórzane siodlo i pomimo tego ,że jest ciężkie strasznie i ledwo je noszę, to jednak póki co(odpukać!) jestem z niego bardzo zadowolona. Jest solidne i mocne.
[/quote]

na temat firmy NATOWA i jej wyrobów napisano już na volcie (starej) b. dużo...
resume było takie:
lepiej jeździć na oklep 😉

wrogowi bym nie poleciła...
Pinesska, brzmi skomplikowanie😀
sznurka bramka? no, bo jest  😁
Możesz sobie w youtube poszukać przejazdów trailowych, powinna być bramka pokazana  😉

Ponawiam pytanie o siodła: szukam dobrego, niedrogiego (do 1500 max) siodła west w miarę nowego, więc nie wiem, czy szukać na allegro, czy w sklepach internetowych... podobał mi się wintec, ale już nie jest dostępny  🤔

Mc Clellany mi też się podobają, szczególnie ten kompletny na allegro  😜, ale jak z dopasowaniem? Czym powinnam się kierować kupując siodło dla konia ok 167-170 z wydatnym kłębem?
m.indira   508... kucyków
12 maja 2009 21:42
trochę fotek mojego autorstwa  z RR ...

a w ogóle dlaczego prócz Pokemona ja nikogo nie widziałam?





























cieciorka   kocioł bałkański
12 maja 2009 22:08
wow, świetne foty!

aż chciałabym umieć jeździć west 🙂

im to się staje popularniejsze, tym miej popularny stanie sie west zza stodoły ktory wszystkim psuje prawdziwe wyobrazenie 😀
zdjęcia boskie!!!
zdjęcia naprawdę z klimatem!

ja z koleinym oytaniem
po co są ogłowia na 1 ucho?
m.indira - czemu się nie ujawniłaś?
obok pokemona była qwasch ,dekster no i ja
Masz fotki z open? Np.Tomasa Martinka? mrrrr....
No i Moreya Fiska dla Dexter? 😍
edit:
Gwasch. 😡
Gwash jak już. Bo się m.indira zmyła o 14 jakoś, to nikogo nie widziała.
Mój mąż ich nagrywał, całe przejazdy chyba nagrał.
O, dopiero tu trafiłam 🙂

Tania dzięki za oprowadzenie po ośrodku i odpowiadanie na 100 moich głupich pytań 😉 Ja tak zawsze 🙂  :kwiatek: :kwiatek:
Fajnie tam macie i wszyscy tacy mili 🙂

Ja również jak Pokemon fanką zatwardziałą reiningu chyba nie zostanę, za to fanką koni QHA jak najbardziej  😍
Super są - małe, niewywrotne mięśniaki i jakie spokojne!! W tej dyscyplinie podoba mi się właśnie luz i spokój tych koni oraz sposób jazdy, a nie podoba mi się jakieś takie rozlezienie tych programów (patternów?) - w kółko te same kilka figur, w różnych miejscach ujeżdżalni, pomiędzy figurami jakieś przerwy gdzie koń prawie zasypia i nie wiadomo po co, taki trochę chaos. I tak w każdym konkursie to samo...

Ale konie są  😍 a na zdjęciu nr 6 (z nr 53) od M.indiry jest moja ukochana przypieczona bułka  😍 Ktoś wie co to za koń i jak się ta maść fachowo nazywa?

M.indira - bo gdzieś latałaś, a potem uciekłaś  🤬 😉

A kto to Dexter?  😡
Golden Ceeblair Jac -własność Robert Nejdora.
Przypieczona bułka.
Dexter- blondynka siedziała z nami cały czas.
Mnie też było miło. 😅
cieciorka   kocioł bałkański
13 maja 2009 12:05
a ja na serio teraz chce to zobaczyc na zywo- komputer mówi mi ze na stronie RR jest trojan i nie otwiera się.
kiedy nastepna taka impreza? kiedys byłam na ich stronce, ale juz nie pamietam- gdzie to jest?
Po ogromnym sukcesie poprzednich edycji, organizatorzy Roleski 4 Spins postanowili w tym roku uderzyć jeszcze mocniej! W tym roku odbędzie się cykl 4 imprez pod nazwą Roleski 4 Spins Circuit. W dniach 9-10 maja, 18-19 lipca oraz 26-27 września 2009 r. rozegrane zostaną zawody reiningowe oficjalnie uznane przez National Reining Horse Association USA z łączną pulą nagród 43.400 USD!!! Zawodnik, który wystartuje na co najmniej 3 z 4 zawodów i wygra w sumie najwięcej pieniędzy otrzyma od sponsora - amerykańskiej firmy Marisita Saddle - siodło warte 6.000 USD i tytuł Roleski 4 Spins Circuit Champion.
Ze strony zawodów-kolejne terminy.
edit:
I takie w lipcu:
20-23 Lipiec 2009 AQHA Horsemanship Camp 2009, Roleski Ranch, Stare Żukowice (www)
24-25 Lipiec 2009 Szkolenie - Dagmar Zenker, Roleski Ranch, Stare Żukowice
25 Lipiec 2009 PLQHA All-Novice Show, Roleski Ranch, Stare Żukowice (www)
26 Lipiec 2009 AQHA Trail Ride, Roleski Ranch, Stare Żukowice


I nowe fotki znalazłam:
http://dziurzynska.eu/main.php?g2_itemId=152
O! I nawet jest akcja "doktor łapie psa" -fajne zdjęcia.
cieciorka   kocioł bałkański
13 maja 2009 12:26
cholercia, niezły kawałek drogi!

rozumiem, że dwa pierwsze to są szkolenia, ale to dwa ostatnie? czy wstep na takie imprezy w roli widza jest płatny? jest jakiś dojazd do krakowa, czy może na miejscu jest jakieś miejsce na nocleg w przyzwoitej cenie? poniewaz nie oplaca sie jechac tylko i wyłącznie do RR to zwiedziłabym okolice. a w zaleznosci od terminu moze wpadne do siostry na slasku, to blizej niz do wawy wracac.
jak termin bedzie blizszy to dam znac, mam nadzieję że ktos z volty też bedzie i się spotkamy  😅

w tym tygodniu na pewno wchodziłam na strone rr i komputer sie nie bunował 🤔
18-19 lipca i 26-27 września to kolejne rundy zawodów. W sumie będą 4 -stąd też nazwa.
Są cztery miejsca z noclegami w jednym miejscu. W okresie zawodów - bardzo trudno o nocleg.

http://www.westernsport.pl/
Na tej stronie-po prawej są informacje. RR,Furioso,Rancho Palomino i Jaś i Małgosia.
Wstęp na zawody wolny.
Piękne zdjęcia! Ja też muszę się w końcu wybrać na takie zawody  😍 chociaż boję się, że jak się napatrzę na te AQH to mój Brzask mi potem zbrzydnie  😁

moje pytanie co do dopasowania siodeł aktualne (gdzie jest karolass?, ona taka cierpliwa w odpowiadaniu na pytania  🤣 )
Oj oj Dekster to ja  💃
Ja mam zdjęcia ale same "dupy" jak zwykle.

Mój koński niekwestrionowany faworyt.

A More`y  😍 i Tomas już zarezerwowani.
m.indira   508... kucyków
13 maja 2009 21:57
robaczki ... dzieki za docenienie moich fotek , obok bowiem z takimi obiektywami grasowały kobietki że ja to pestka przy nich , aż mnie w dołku z zazdrości ściska , ale warto było bo niezłe fotki mi wyszły i sama zadowolona jestem , przecież to jakby nie było hala , ale klimat super ... i mam jedną zaglebistą fotę jak facet na mnie galopem leci , i mi w kadrze się nie zmieścił ...

Gwash , twoje ciacho kosztuje jeno 2500 € za nasionko , więc wszystko przed Twoja kobyłką , a nóż widelec i będzie takiej maści ...
Pokemon , Ty się zawsze nudzisz , tylko zawody w uj Ciebie interesują , skoki -be , ciągle to samo , west -be , ciagle to samo ... a ja dodam uj -be , bo tu dopiero jest ciagle to samo , ta sama trasa i ten sam program , w skokach zmieniają się wysokości , trasy , tempa , i trzeba nieźle główkować , w wescie jest podobnie jak w uj , z tym że tu nie chodzi o "byle jakie lotne zmiany" lecz o luz , odpowiednie ustawienie konia i odpowiedzi na pomoce , które są wykonywane dosiadem , odstawieniem nogi i przytuleniem luźnej wodzy do szyi , i w brew tego co przypuszczasz , niejeden westowiec zagiąłby klasyka klasyczną jazdą , jak było w przypadku Jarmuły gdy przyszło mu dosiąść konia włąsnie klasycznie ...

west to nie tylko jazda , to styl życia , bycia i naprawdę ciężka praca z koniem ... oraz to czego brak niejednemu , cierpliwość i porozumienie z koniem ...
http://www.rh-video.de/stream2/
Tu można sobie popatrzeć na open.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się