siodło ujeżdżeniowe

faith myślę, że warto- terlica jest elastyczna, a siodło jest bardzo bardzo lekkie (fakt, że moje to jednotybinkowe 16"😉. Też ciężko mi się wypowiadać bo mam je od niedawna i u nas ciągle wielkie błoto, poza tym sam model jest bardzo specyficzny (nie ma wcale bloczków) i nei wiem jakie jest przełożenie na inne modele. Na pewno siedzisko jest fajnie skonstruowane i dość miękkie, ale też nie zbyt miękkie. Długosc tybinki w 16tce to 41 cm. Wielkim plusem jest właśnie pasowanie na miejscu- chyba nie słyszałam złych opinii o przedstawicielu/ pasowaczu.
No tego modelu nawet nie biore pod uwage, to zdecydowanie nie dla mnie 😉
No o tyle jest to fajne, że można go męczyć do skutku 😉.
epk w sensie pasowacza? 😉 barykada i "nie wyjdzie Pan stąd aż plamy potu będą równe!" 😉
kasiakliczkowska, no mniej więcej 😉. Na dziś ma do spasowania chyba ze 4 siodła u nas także barykada może być duża... Ja się z nim umawiam tak, żeby mieć sporo czasu - pasuje, ja wsiadam, jeżdżę, sprawdzamy, poprawiamy, jeżdżę i dopiero puszczam hahah. Ale to się bardzo sprawdza.
epk ach, widzisz- u nas wielkie błoto więc za dużo nie popróbuję. Poza tym siodło ma byc na młodego, na którego na razie wsiadałam ze 3 razy na kilka kroków stępa i na Miltona, na którym teraz jeździ też mój mąż (głównie w teren na szczeście 😉 ) i to co kiedyś było wypracowane zaczyna powoli zanikać- z mięśniami na asymetrycznej stronie grzbietu włącznie 😉 Wstepny plan jest taki, żeby dopasować na młodego, bo on będzie szerszy i na Miltonie ewentualnie się mattesem korekcyjnym wspomóc (tym bardziej, że będzie chodził pod tym siodłem 1-2 razy w tyg).
Mozna wiedzieć jakiego masz Sommera? Jesteś zadowolona po dłuższym użytkowaniu?
Mam Opusa. Tylko pomodyfikowanego. Ma najgłębszą możliwą terlicę, ma tybinki wysunięte do przodu i krótkie (37cm) i ma klocki na rzepy - które mi się genialnie przydają, jak mi noga grubnie przy wahaniach wagi (mogę sobie przestawić klocek i nie mam problemu, że się na udach zakleszczam. To jest pierwsze siodło, które mi się nie "nudzi" i nie szukam problemów w nim 😉 hahah. Mam je 2 lata, jak wyczyszczę to wygląda jak nówka sztuka. Jedynym problemem dla mnie jest to, że jak je kupowałam to byłam chudsza - niestety siedzisko powinno być większe i zdaję sobie z tego sprawę - ale na chwilę obecną to mam nadzieję (tfu tfu) na poprawienie sylwetki swojej - bo siodła bardzo nie chcę zmieniać.
epk moglabym cie zapytac ile cie kosztowala taka modyfikowana nowka? moze byc na prv 🙂

Czy polski serwis sommera przerabia tez siodla nie od nich? w sensie sommery ale kupione na rynku wtornym.
faith, przerabia (w sensie dopasowuje) - o innych przeróbkach (typu manewrowanie tybinkami) musiałabyś się podpytać Piotrka Ząbczyka ale wydaje mi się, że o tym wspominał. Dopasowują też inne siodła, ale nie wszystkich firm. Nie przestawia rozmiarów w Prestigach np. bo oficjalnie mówi, że to trzeba zrobić na ciepło, odpowiednio rozgrzewając aby nie zniszczyć i to bezpiecznie dla terlicy jest w stanie zrobić tylko przedstawiciel Prestiga - także dość uczciwie i realnie podchodzi do tego co może zrobić. Dziś zabrał od nas ze stajni 2 siodła innych firm do zmian wypełnienia kompletnego. O efektach będę mogła powiedzieć za jakiś czas, jak siodła wrócą.

Co do ceny - masz PW
Bardzo ci dziekuje! :kwiatek:
faith moje też jest z wtórnego i nie było problemu jak zadzwoniłam czy przyjedzie, wcale o to nei pytał
O, no to git, dzieki 🙂
dzisiaj będę testować Euroridinga Diamanta, jutro Ratomkę i o ile wszystko pójdzie dobrze, to dostanę na przetestowanie jeszcze Passiera Grand Gilberta. Pomimo tego, że np. Ratomka jest jaka jest, wolę przetestować i sprawdzić na własnym tyłku, zwłaszcza, że mam możliwość przetestowania ww. siodeł bez dodatkowych problemów (nie muszę się bawić w kaucje, odbieranie od kuriera, odsyłanie itd.).
Chciałabym jeszcze przetestować nowego Daw-maga Dominusa, ten starszy podobno był lepszy, miał głębsze siedzisko i lepiej usadzał, ale ja bym i tak kupowała nowego, więc do testów potrzebny by mi był nowiutki.
faith - a Ty byś nie chciała Diamanta dla siebie? Powiem Ci, że ja w obliczu luxorowej posuchy na rynku wtórnym - ponownie z przyjemnością jeżdżę w swoim siodle i uznaję, że jest naprawdę dobre. Używanego Diamanta w dobrym stanie i dobrej cenie znajdziesz bez problemu, skrócisz sobie tybinki i będzie prawie jak w Luxorze (wiem, wiem, że prawie robi dużą różnicę, ale w tym przypadku może nie aż tak znaczącą ;-)
Chwilowo mam dosc wszelakich siodel 😉
Jakie nowoczesne siodła ujeżdżeniowe mają klocki trzymające kolano od góry? Coś jak nowa Isabelka Batesa, ale nie Isabelka.
Jakie nowoczesne siodła ujeżdżeniowe mają klocki trzymające kolano od góry? Coś jak nowa Isabelka Batesa, ale nie Isabelka.
Co to znaczy do góry?
O coś takiego chodzi?
ash   Sukces jest koloru blond....
16 stycznia 2015 18:27
Moona, ten klocek nie trzyma kolana od góry. Trzyma udo od góry.

To chyba w takim razie nie wiem gdzie kolano ma "górę" i jak to ma wyglądać  🙂
Od góry i wszystko jasne, przeczytałam DO góry  😉
O, dzięki ash. Patrząc na samo siodło nie byłam w stanie sobie zwizualizować miejsca na kolano, bo mi się zaraz siodło kończyło.
Prawdę mówiąc dalej porównuję te 2 zdjęcia i głowię się w jaki sposób Twoje kolano nie jest poza siodłem  😉
Moona no normalnie nie jest poza. Klocek trzyma udo, więc kolano samo poza siodło nie wyjdzie.
ash   Sukces jest koloru blond....
16 stycznia 2015 18:39
Moona, akurat to foto co Ty wstawiłaś to siodło ze skróconą tybinką bo to siodło Quanty.
Moje ma znacznie dłuższą tybinkę, ale klocek nijak nie trzyma kolana.
Ok. Myślę, że po prostu długości tybinki i klocka kolanowego są dobrane bardziej "na styk" niż to sobie wyobraziłam.
Dobra, może być i udo 🙂 Ale od góry 🙂
To co mamy do wyboru?
halo, praktycznie każdego Sommera (klocki robisz jakie chcesz), Stubben Genesis, Amerigo Vega może mieć taki klocek też, HB - tam robisz klocek jaki potrzeba, Equipe Victoria z tego co widzę po zdjęciach też może mieć taki klocek.

edit: nie widzę dokładnie, ale chyba jeszcze Prestige Venus (zwykła, dwutybinkowa), Hennigi takie widywałam - no ale tu, jak w HB klocek robisz jaki chcesz.
epk, dzięki! Jeszcze był chyba jakiś typ na M? Anglicy jeździli?
Fichtbauer Paura i Albion Platinum Ultima chyba tez sie wpasowuja w ten klimat.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się