Konie ze starego Lubina -Met je weźmie do siebie ale potrzebna jest nasza pomoc

a wy zbierajcie pieniądze, w razie czego, pieniądze się nie zmarnują, będzie dla innego potrzebującego konia 🙂


😂
To jest dobre. Jakaś ogólnoforumowa zbiórka na 2 konie się organizuje, ktoś wpłaca pieniądze, bo coż, szkoda koni itp. A tu klops, bo ktoś inny kupił konia, a kasa pójdzie na inny cel. Dobre.
wątek zamknięty
Mysza   "Śmierć jest kolejnym koniem, którego dosiadamy"
28 sierpnia 2010 22:21
a czemuż to nie?
Jeśli znajdzie się kupiec, i właściciel podejmie decyzję komu sprzeda konie a komu nie, to pieniądze tak czy siak będą leżeć na koncie 'naszej szkapy' a i z tych pieniędzy uratujecie potrzebujące końskie życie. Nie wiem co w tym zabawnego  🤔
wątek zamknięty
orszowa - ale jak masz możliwość to czemu nie wykupisz tych koni? chcesz, a gadasz coś o innych osobach.

kwota uzbierana pójdzie na jakiegoś biedaka potrzebującego
wątek zamknięty
JESLI, podkreslam JESLI, nie my kupimy zrebaki, to zwroce kase kazdemu, kto bedzie zwrotu potrzebowal.

z kazdym koniem jest tak, ze dopoki umowa nie jest podpisana, to nie da sie zapewnic, ze KUPIMY GO - bo sprzedajacy moze miec inne zdanie na ten temat
wątek zamknięty
Bosz, zero współczucia. Ja rozumiem jakby to faktycznie była jakaś wymyślona akcja mająca na celu wygranie przez Met jakiegoś ustawionego totka czy coś, ale to przecież akcja taka sama jak inne tylko nie ma w niej największego strachu wszystkich aukcji charytatywnych "bo trafią na rzeź". Skoro właściciel nie da rady się końmi zajmować, a nie znajdzie innego kupca [trochę powątpiewam, że znajdzie], to koniom może grozić po prostu zaniedbanie, wychudzenie - głód, a co za tym idzie, choróbska i tak dalej. Gdyby te konie były już w takim stanie to akcja wydawałaby się wam nie wiem, wiarygodniejsza? Zawsze się ludzie najbardziej interesują tym "kto na czym skorzysta", "kto więcej zarobi", ale "co się stanie z końmi" to tak jakoś na trzecim miejscu. 😉

Ekhem, będąc spacerowiczem po innych forach i czytając co nieco, nie oddałabym konia Orszowej. No, niestety, po prostu nie. Ale jeśli Orszowa chce, to przecież sama może te źrebaki kupić, cena jest podana...
wątek zamknięty
Mysza   "Śmierć jest kolejnym koniem, którego dosiadamy"
29 sierpnia 2010 09:32
Sankaritarina ale co ty masz do Orszowej?
Znam ją już dosyć długo, bywałam u niej często, wiem jaka jest, więc na temat tego że nie chcesz żeby ona kupiła konie to się nie odzywaj, bo akurat masz tu najmniej do gadania, jedynie co możesz zrobić to pomóc fundacji finansowo.
wątek zamknięty
Na FORUM , Ma do Gadania Tyle samo co każdy użytkownik  ... Więc dlaczego Miałaby się nie odzywać ?
wątek zamknięty
Myślę, że aby dopełnić obrazu całej sytuacji powinniście zobaczyć zdjęcie Skocza "trochę skopanego przez ogiera" i wiedzieć, że matka obu źrebaków padła na skutek nakarmienia jej przez właścicieli spleśniałym owsem. Osierocony 4-miesięczny źrebak jest natomiast karmiony pełnym mlekiem krowim z kartonu! I tyle faktów.
wątek zamknięty
Mysza   "Śmierć jest kolejnym koniem, którego dosiadamy"
29 sierpnia 2010 10:51
Cień na śniegu, nie ten wątek  😤

Na FORUM , Ma do Gadania Tyle samo co każdy użytkownik  ... Więc dlaczego Miałaby się nie odzywać ?

Może dlatego że to jednak właściciel podejmuje decyzję, i to on sprzedaje konie. Stwierdziła że nie oddała by Orszowej konia, niech nie oddaje, to nie wątek o jej koniu, więc nie wiem po co ten komentarz  🤔wirek: ja osobiście byłabym zadowolona z tego że to Orszowa wzięła maluchy, no ale cóż, nie jestem właścicielką i nie ja o tym decyduje 😉
wątek zamknięty
Uch, ktoś tu się zapieklił 😂

I owszem, uważam, że mam tutaj tyle samo do gadania co każdy inny użytkownik. Poza tym - zaglądasz mi na konto w banku, że wyrażasz uwagę na temat wątpliwości z moją pomoc finansową w danej akcji? Ciekawe.😁

Poza tym, czytaj ze zrozumieniem. Wyraziłam swoje prywatne zdanie, że JA bym konia Orszowej nie dała i miałam pełne prawo to zdanie wyrazić, więc jeśli sądzisz, że może ono w jakiś sposób wpłynąć na decyzję właściciela koni to chyba zaraz spadnę z krzesła. Skoro Orszowa chce te konie to proszę bardzo - cena jest podana, nic tylko zapłacić, zorganizować transport i po konie pojechać, a nie kwękać na forum, że "a... ja bym konie wzięła...".
Pewnie, żeby wzięła, jeśli by je rozdano za darmo. 😉
wątek zamknięty
Met- wpłaciłam dziś kasę na konto fundacji- w zamian sasqach zrobi dla mnie rysunek.

Jeśli o mnie chodzi to jeśli nie na te konie pójdzie grosz ode mnie to fundacja może kupić za nie nawet kantar.
wątek zamknięty
Mysza   "Śmierć jest kolejnym koniem, którego dosiadamy"
29 sierpnia 2010 12:01
Nie wiem dlaczego uważasz że gdyby 'dano je za darmo' to by je wzięła
Nie przesadzaj, akurat Orszowa nie patrzy na to żeby jej dali za darmo konia 🙄

Może chodzi jej właśnie o komentarze typu 'ja bym swojego konia jej nie sprzedała'
Naczytałaś się postów sprzed roku, więc nie wiem o co Ci chodzi, czemu byś jej nie oddała?
Jakieś makabrycznie złe warunki?
Znęca się nad końmi?
Nie rozumiem Cię 🤔
wątek zamknięty
[quote="Mysza"]Nie rozumiem Cię[/quote]
Też tego nie wymagam 😉 Moim życiowym celem nie jest bycie rozumianą przez wszystkich.😉

Tak w ogóle, to nie miejsce na tego typu dyskusję. Nie cofam tego co powiedziałam, ale nie sądziłam, że tu dojdzie do jakiejś krucjaty.
wątek zamknięty
Orszowa   Na zawsze w moim sercu ORSZA [*]
29 sierpnia 2010 12:35
Sankaritarina   właśnie przez takich jak ty nie wezmę tych koni. Bo nie mam zamiaru być później OCZERNIANA na forach itp.
Po za tym dlaczego tak się ukryłaś i napisałaś tak małymi literami co o mnie sądzisz?
Rozmawiałam z właścicielami koni i miałam wziąć jednego albo dwa konie.
Reszty pisać nie będę bo już tu napisałam wcześniej.
No wiesz MYSZA znęcam się nad koniami🙂
Mam TRAGICZNE warunki, nie znam się na koniach itp.
Takie teksty już na mnie nie działają... 😉
Nie ma co się pieklić po prostu jestem w szoku, że przez zawiść ludzką idzie tyle się o sobie dowiedzieć.
Wszystko ode mnie 😉
wątek zamknięty
Orszowa, naprawdę, aż tak się przejmujesz opiniami ludzi w sieci, że mają one wpływ na ważne, "realne" decyzje? Przecież jak sama mówisz nie masz sobie nic do zarzucenia.
Współczuję.

edit: ode mnie też poszło "kilka groszy".
wątek zamknięty
Odpowiedzialny człowiek robi swoje. Bez względu na opinie, sytuacje, ataki.
Człowiek nieodpowiedzialny, albo taki, co ma coś do ukrycia lub coś na sumieniu - tłumaczy się, często zasłaniając  się  cudzymi opiniami, robi uniki typu "chcę, ale nie mogę, bo...", itd
wątek zamknięty
Orszowa   Na zawsze w moim sercu ORSZA [*]
29 sierpnia 2010 13:06
wendetta postaw się w mojej sytuacji 😉
Czy chciałabyś być oczerniana przez osoby, które Cię nie znają?
Odpowiedź jest prosta 🙂

Odpowiedzialny człowiek robi swoje. Bez względu na opinie, sytuacje, ataki.
Człowiek nieodpowiedzialny, albo taki, co ma coś do ukrycia lub coś na sumieniu - tłumaczy się, często zasłaniając  się  cudzymi opiniami, robi uniki typu "chcę, ale nie mogę, bo...", itd

Czy ja napisałam, że nie mogę?
Napisałam wyraźnie, że chciałam ale już NIE CHCĘ ;]

Po za tym czy ja się zasłaniam opiniami cudzych osób?
Ludzie zanim coś napiszecie zastanówcie się parę razy...
wątek zamknięty
wendetta postaw się w mojej sytuacji 😉
Czy chciałabyś być oczerniana przez osoby, które Cię nie znają?
Odpowiedź jest prosta 🙂


halooo, witamy w prawdziwym świecie! 🙄 Nie Ty pierwsza i nie ostatnia będziesz/jesteś oczerniana (jak to nazwałaś) , ale jakoś do tej pory wszystko toczy się dalej i ludzie robią swoje.
wątek zamknięty
Orszowa   Na zawsze w moim sercu ORSZA [*]
29 sierpnia 2010 13:19
wendetta niby tak. Ale gdyby dorośli ludzie wypowiadający się na tym forum mieli pojęcie o tym co to znaczy oczerniać... To by takich głupot nie wypisywali. Bo chcąc czy nie znajdzie się kiedyś osoba która będzie miała dość tych głupot na swój temat i będzie wymagała od owych ludzi wyjaśnienia sytuacji... Co nie będzie przyjemne dla forumowiczów. 🏇
wątek zamknięty
Jestem za tym by konie trafiły do Met. Konie będą jakby nie patrzeć pod stałym nadzorem i każdy z nas będzie mieć pewność, że są w dobrych rękach, niczym nie zagrożone (ani teraz, ani za 10 lat) Od dwóch stron wszyscy zeszli z tematu wątku. Więc proszę was kochani zakończmy te szaleństwo gadania jeden na drugiego. Met i "Nasza Szkapa" jak sami wiecie to dziś jedyna Fundacja działająca na rzecz koni, której wszyscy ufamy.. Pożegnajmy spór dlaczego tak, a dlaczego nie. Kto chce - pomaga, Kto nie chce - niech nie utrudnia i chociaż milczeniem pomoże młodziakom. Tyle ode mnie - Naciągnęłam pół rodziny. Przelewy powinny być w poniedziałek.
wątek zamknięty
Mysza   "Śmierć jest kolejnym koniem, którego dosiadamy"
29 sierpnia 2010 15:29
Met i "Nasza Szkapa" jak sami wiecie to dziś jedyna Fundacja działająca na rzecz koni, której wszyscy ufamy..


Człowiek boi się zaufać teraz jakiejkolwiek fundacji, żeby nie wypisywali głupot, sam KAMILBRAT odkupił 'babcię' źreboli od poprzedniej właścicielki i sprzedał fundacji (nie chcę mówić jaka to żeby nie było) a później wypisywali że uratowali klacz od właścicieli którzy chceli sprzedać ją na mięso, no ludzie, litości, chłopak w wieku 18 lat błaga mamę żeby odkupiła klacz bo pójdzie na rzeź, organizuje ze swoimi znajomymi koncert charytatywny na operację ścięgien, a i tak fundacja napisała że to właśnie on chciał ją oddać na rzeź...  😵
Po za tym sama sytuacja z rzekomo uratowanym 'Ewerestem' pozostawia wiele do życzenia, cierp1enie sprzedała konia swojej koleżance, wolontariuszce jednej z fundacji (zaufała jej) która wykorzystała to jako przypływ gotówki że niby nowy koń uratowany a cierp1enie to rzeźniczka...   🤬

Mam nadzieję że o maluchach nikt nie będzie pisał że wyrwaliście je z pewnej śmierci  🤔

przepraszam 🚫
wątek zamknięty
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
29 sierpnia 2010 15:57
a czemuż to nie?
Jeśli znajdzie się kupiec, i właściciel podejmie decyzję komu sprzeda konie a komu nie, to pieniądze tak czy siak będą leżeć na koncie 'naszej szkapy' a i z tych pieniędzy uratujecie potrzebujące końskie życie. Nie wiem co w tym zabawnego  🤔


no i macie przykład jak gówniarzom nie wolno ufać 👿......po prostu dzieci neostrady.. zero odpowiedzialności zero  empatii, zero poczucia winy, zero .. totalne zero.

I Mysza przestań do cholery jasnej przepraszać za off topy. Po prostu ich nie rób! 👿 🍴
wątek zamknięty
Jestem za tym by konie trafiły do Met. Konie będą jakby nie patrzeć pod stałym nadzorem i każdy z nas będzie mieć pewność, że są w dobrych rękach, niczym nie zagrożone (ani teraz, ani za 10 lat) Od dwóch stron wszyscy zeszli z tematu wątku. Więc proszę was kochani zakończmy te szaleństwo gadania jeden na drugiego. Met i "Nasza Szkapa" jak sami wiecie to dziś jedyna Fundacja działająca na rzecz koni, której wszyscy ufamy.. Pożegnajmy spór dlaczego tak, a dlaczego nie. Kto chce - pomaga, Kto nie chce - niech nie utrudnia i chociaż milczeniem pomoże młodziakom. Tyle ode mnie - Naciągnęłam pół rodziny. Przelewy powinny być w poniedziałek.

Brawo i niski ukłon za ten post!
:kwiatek:
wątek zamknięty
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
29 sierpnia 2010 16:02
😅 Przypominam że mam jeszcze wolną deseczkę na tabliczkę na boks koński !  😅 Mogę wypalić na niej np. tabliczkę na budę dla psa.. nie wiem ...

Cena 70 zł , całość idzie na ratowanie dzieciaków ze Starego Lubina.
wątek zamknięty
http://nasza-szkapa.idl.pl/auto.html

niech bedzie cegielka dla Maluchow - ford fiesta - cena wywolawcza 1500zl
wątek zamknięty
kolejne cegielki dla Maluchów 🙂
zostalo 7 kalendarzy fundacyjnych





cena to 50 zl

kontakt pw, mail: atos@nasza-szkapa.idl.pl lub kontakt do met
wątek zamknięty


ochraniacze transportowe - 150zl!

edit:

mam jeszcze gumowe oficerki 39 - na szczupla lydke - 50zl
wątek zamknięty
mamy juz pierwsze zamowionko na sprzet - bedzie 13zl na maluchy  🏇
jeszcze pare dni zostalo, wiec dozbiera sie na pewno wiecej 🙂
Met - wyslac Ci to wszystko razem 06.09 czy wolisz cos wczesniej?
wątek zamknięty
tak bedzie chyba najlepiej - jak pojdzie przelew zbiorczy 😉
wątek zamknięty
a ile już mamy??

ja porozsyłałam po forach na których siedzę wiem, że ktoś wykupił cegiełkę na allegro.

wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.