SIODŁA

kejti, - a masz jakieś fotki? Byłoby zdecydowanie łatwiej niż po samym opisie 🙂
Patrzyłaś na grupy facebookowe ze sprzętem?
To chyba model ibis ma być, co jakiś czas się pojawiają w ogłoszeniach - sprawdzalabym fejsa, olx i revoltowe ogłoszenia.
keirashara,

W poście jest zdjęcie. Mnie się wyświetla w każdym razie.
A dzięki za info o Facebooku, nawet nie przyszło mi do głowy, że coś takiego jest 🙂
kejti, - mi nie, kocham nowe forum 😂 niemniej na facebookowych grupkach już upolowałam kilka perełek sprzętowych.
Też nie widzę zdjęcia, ale chyba wiem o jakie chodzi. Takie?
Screenshot_20230112_204224_com.android.chrome.jpg Screenshot_20230112_204224_com.android.chrome.jpg
faith, Dokładnie 🙂
Dam tak, link do zdjęcia -
Moon   #kulistyzajebisty
13 stycznia 2023 07:49
kejti, wycięcia z przodu robi na pewno Kieffer, ale będą raczej głębokie siedziskiem i wysokie z tyłu (jeśli ofc nie zamówisz sobie indywidualnie szytego siodła, tylko będziesz poszukiwać używki) Podobny model z takim klinem nawet był, Kieffer Action.
Możesz skontaktować się z x-horse, też handlują ujeżdżeniówkami i może mieliby akurat coś podobnego.
Szukam kogoś kto zrobiłby przegląd siodła west najlepiej zachodniopomorskie ale jak trzeba to wyślę.
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
21 stycznia 2023 13:18
Co zrobić jak Wintec w połączeniu ze skórzanymi puśliskami skrzypi?
Przerobiłam już 3 i każde skrzypią..
Czy powinnam kupić ze skóry syntetycznej i przestanie skrzypieć?
hej, czy ktoś z okolic Szczecina byłby w stanie sprawdzić mi siodło? 🌷 oczywiście odpłatnie... jednak cena jest na tyle atrakcyjna, że się zastanawiam czy to nie fake 🙄
Gdzie w łódzkim/mazowieckim mogę oddać siodło na lekki remont? Zmiana wypełnienia i dopchanie poduszek?
Fokusowa, jak dla mnie zdecydowanie za duża amortyzacja, bo jak dosiadem działać?
_Gaga, niby tak, ale z drugiej strony dla jeźdźców bardzo początkujących lepiej coś takiego niż klepanie koniowi tyłkiem po plecach. Pytanie tez jaki faktycznie nacisk powoduje ustąpienie siedziska, babka na filmie dosyć mocno dociska. Może jak się usiądzie w to siodło to już samo z siebie się obniża i wtedy dosiadłem da się działać, a przy angolu czy innym „wypadku przy pracy” amortyzuje?
Fokusowa, jak się siedzisko za bardzo obniży, nie będzie amortyzacji. Mi się takie wynalazki totalnie nie podobają. Początkujący też zamiast uczyć się prawidłowego dosiadu i amortyzowania ruchów konia własnym ciałem - będzie korzystał z tego czegoś. Jak wsiądzie w inne siodło, może się mega zdziwić... pewnie ma toto jakieś sensowne zastosowanie, ale mi osobiście się kompletnie nie podoba.
Jak wypada rozmiarówka Amerigo w odniesieniu do Winteca lub Prestige? Dostałam rozpiskę czego szukać rozmiarowo i wychodzi na to, że rozstaw musi być 30, jeśli byłby to Stubben lub Wintec oraz 33 jeśli Prestige. Znalazłam przyzwoite siodło Amerigo 31, ale wydaje mi się mniejsze od chociażby mojego obecnego Kieffera, który jest za wąski. I już zgłupiałam 😅.
ontaria, każda firma niestety ma swoje oznaczenia, czasem nawet modele danej firmy różnia się tym jak leżą na koniu. Najlepiej niestety przymierzyć.
Amerigo to powinny być raczej sygnowane jak Albiony albo equipe, tzn Narrow, Medium, MediumWide, Wide.
ontaria,
Amerigo mają taką rozmiarówkę jak Equipe. M i co pół w górę albo w dół. Nie ma czegoś takiego jak 31 Amerifo
Okej, czyli już wiem, że powinnam dopytać o rozmiar. Nawet nie wiedziałam, że Amerigo literowo podaje 😅. No nic, najwyżej odeśle...
ontaria, są i literki i cyferki 😉
Faktycznie, racja, oni np M + 1 lub -.
Ale 31 to na pewno nie jest oryginalne oznaczenie leku.
Cześć, może ktoś coś podpowie? Otóż od kwietnia zaczynam prowadzić jazdy na „swoim” koniu. Są osoby mniej zaawansowane i takie które coś tam ogarniają. Koń będzie raczej rzadko skakał, do 80cm max, ambitna rekreacja w sumie. Dupek pod siodło jest nas łącznie 4 i wszystkie bardzo podobnych gabarytów (czyli obrodziło w większe kupry 😉😉. Dopasowanie siodła do konia jest dla mnie oczywiste. Ale może polecicie jakiś model siodła, który jest w miarę uniwersalny i nie usadza „kiblowo”? Rozważałam Winteca 500 jump bo kiedyś w nim jeździłam i wydawał się w miarę okej + wymienne łęki a mam dziadeczka, który aktualnie sporo stał i trzeba się trochę odbudować. Teraz chodzi w wintecu ze zdjęcia ale to kompletnie nie jest to.. Koń chodzi ok 4 razy w tygodniu 2 jazdy w ogóle bez galopu a nasz budżet to 2000zl. Wstępnie taki plan pracy jest na rok i trzeba brać pod uwagę, że w każdej chwili koń będzie do odstawienia od pracy ze względu na wiek…
CD7435D0-0421-45AE-A268-45A6ABA78639.png CD7435D0-0421-45AE-A268-45A6ABA78639.png
Rolia, ja Winteca miałam i bardzo szybko sprzedałam, bo był dla mnie niewygodny przez szeroki twist. Więc nie wiem czy to najlepsza opcja dla kilku osób. No i te panele Cair tez nie mają najlepszych opinii.
Rolia, - mój koń lubił cair, ja nie lubiłam szerokiego twistu 😉 Wintecki są nienajgorsze jak zadki tolerują szerokość, fajne w utrzymaniu, można kupować bryczesy bez leja, bo i tak się trzymają, ale no twist nie każdemu podejdzie. No i sam łęk to nie wszystko z pasowania.
Z ekonomicznej półki polecam daw-maga, miałam Huberta jako pierwsze swoje siodło, moja mama ma Huberta Sport. W swoim zdarzyło mi się kicać i po 120, początkowo rzeźbić ujeżdżenie też. Siodło mojej mamy ma 14 lat, służy jej rekreacyjnie, wygląda top.
Generalnie to swojego sprzedawałam za 2000zł, był w super stanie, czasem aż żałuję tego czynu, ale się przeprowadzałam i ograniczałam graty 😅 Śmiga w nim moja znajoma. To są mega poczciwe siodełka do rekreacyjnej jazdy, niedrogie, solidne, w miarę wygodne.
uszatkowa   Insta: kingaielif
06 kwietnia 2023 21:01
Mnie wintec też bardzo szeroko usadzał. Ciągnęło mnie cała jazdę od pachwiny do kolana. Za to zaskakująco dobre mam wrażenia z kilku jazd na fair play light, w połączeniu z mattesem koń też bez dyskomfortów plecowych.
keirashara, tez miałam Huberta jako pierwsze siodło i ubolewam, że na mojego konia DawMag się nie nadaje. Mega wygodne to było i trwałe jak diabli 😅
keirashara,
Z Hubertem się kompletnie nie polubiłam, bardzo klocowate siodło jak dla mnie 🤐
uszatkowa,
Wg Mnie FP jeszcze gorsze niż Wintec i jeszcze gorzej mnie usadziło bo lata temu pare razy konia koleżanki w nim jeździłam…
Rolia, Mnie Wintec 500 Jump na 2-3 jazdy w tygodniu bardzo się sprawdził. Było mi wygodnie, koń też nie narzekał. Poza tym dla mnie plus ogromny za to ze nie trzeba o niego przesadnie dbać 😁 Jedyne do czego bym się przyczepiła to przystuły.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się