Rangi na forum - głosowanie do 2 stycznia 2009 g. 12:00

W jednym z tematów padło hasło o tym, żeby coś zrobić z rangami userów, bo obecnie mamy defaultowe newbie, juniorów itd.

Jestem za, tylko pozostaje pytanie, czy inspirujemy się rangami takimi, jakie kiedyś funkcjonowały, czy wymyślamy swoje.
Tak jak kilka osób ja bym była za tą drugą opcją. W ogóle pokładam spore nadzieje w niejako "główny adres ww" (końskie forum) i chyba zaczynam mieć już niezły pomysł na lay (ale o tym napiszę jakoś w weekend), więc chyba warto by było pokusić się o stworzenie autorskiej wersji...

Jakieś propozycje? Może coś ogólnojeździeckiego?
wątek zamknięty
ja może od razu napisze ze jestem na nie jeśli chodzi o to by Voltopir pojawiało się w rangach
i myślę ze nie tylko ja jestem na nie
wątek zamknięty
ale o tym napiszę jakoś w weekend
Quanta, kobieto, Ty śpisz w ogóle?
Jak to pisałaś już był weekend  😀


Popieram zmianę na własne rangi.
A czy moderatorzy muszą mieć tych niebieskich gwiazdek aż tyle nad avatarem?
wątek zamknięty
Jezusicku Moonka, czy Ty nie masz większych problemów niż te gwiazdki?
wątek zamknięty
opolanka   psychologiem przez przeszkody
06 grudnia 2008 07:47
Możemy wcale nie mieć 😉

jeśli chodzi o ranhowanie to ja jestem ogólnie na [glow=red,2,300]nie[/glow], bo sprzyja to nabijaniu postów.

Najzdrowiej jest gdy nie ma licznika postow i rang.


wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
06 grudnia 2008 10:49
No dokładnie. Jakoś to czy ktoś ma 300 czy 30000 postów nie robi mi większej różnicy...

Wiem, że nie zaczyna się zdania od "No"
wątek zamknięty
Ja nie chcę rang ale przydałyby się miasta.

Strzyga, "dokładnie" też nie po polsku, powinno być "właśnie" :P
wątek zamknięty
A ja uważam, że rangi jeśli zostaną, powinny być jakieś autorskie i nasze.

Generalnie byłabym za, ale to może dlatego, że nie miewam skłonności do pisania... żeby tylko pisać. Czyli jestem na tak, bo wierzę, że moderatorki nie pozwoliły by na tkz. postową "sztukę dla sztuki" 😉
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
06 grudnia 2008 11:14
Abre- "dokładnie" to skrót myślowy od:  jest dokładnie tak jak mówisz... Zapewne to też jest niepoprawne, ale zrzucę to na karb niepoprawiania mnie przez mojego polonistę, a mówię tak często.
wątek zamknięty
Mi rangi nie przeszkadzają... Na praktycznie każdym forum są, więc już zdążyłam się przyzwyczaić🙂 na volcie jedynie było tak... łyso😀

Jestem za dodaniem miejscowości🙂
wątek zamknięty
caroline   siwek złotogrzywek :)
06 grudnia 2008 12:56
Jakieś propozycje? Może coś ogólnojeździeckiego?
jestem bardzo za 🙂
chcialam byc oryginalna i oprocz poparcia dac jakas propozycje od razu... ale nie mam żadnego dobrego pomyslu do zaproponowania 😕
jedyne co mi przychodzi do glowy  z konskich to system "odznakowy": brązowa, srebrna i złota odznaka
albo klasy - jezdziec pierwszej klasy, jezdziec drugiej klasy, i tak dalej 😉

W ogóle pokładam spore nadzieje w niejako "główny adres ww" (końskie forum)
oj, ja tez  😀
i wysyłam ci telepatycznie cala moja energie na "wsparcie" 😉
wątek zamknięty
Z jednej strony fajne, pomysłowe rangi mogłyby podkreślić indywidualny charakter tego forum, z drugiej jednak za chwilę pojawią się problemy związane z nadmiernym nabijaniem postów...
Jestem w kropce ;P
wątek zamknięty
caroline   siwek złotogrzywek :)
06 grudnia 2008 13:11
z drugiej jednak za chwilę pojawią się problemy związane z nadmiernym nabijaniem postów...


po 1. jezeli rangi beda "przeskakiwaly" nie co 10 postow a np. co 100 postow, to chyba trudniej bedzie bawic sie w "nabijanie" ? 😉
po 2. jest edycja, sa moderatorzy - jak ktos nie umie z edycji korzystac a "nabija" to zarobi ostrzezenie, jesli bedzie oftopowal dla zwiekszenia liczby postow - tez zarobi ostrzezenie. I sie moze w koncu nauczy 😉
po 3. quoniareczki i temu podobne wynalazki, ktorym pomysly z nabijaniem nie sa obce, dotychczas byly skutecznie "wychowywane". i albo sie cywilizowaly albo rezygnowaly z tego towarzystwa.

Moim zdaniem to sa nieco nieuzasadnione obawy. 😉
wątek zamknięty
Jezusicku Moonka, czy Ty nie masz większych problemów niż te gwiazdki?

No bardzo przepraszam, że ośmieliłam się cokolwiek zaproponować w tej kwestii  🙄


Generalnie chodziło mi też o żółte gwiazdki nad avatarami "zwykłych" użytkowników, ale jak rano to pisałam to ich wcale nie bylo, myślałam, że po problemie, ale one znowu są. I nie wiem po co, skoro są już rangi.
wątek zamknięty
caroline masz chyba rację, pytanie więc pozostaje do odpowiedzi moderatorów- czy na pewno będzie Wam się chciało w to bawić? 🙂
wątek zamknięty
cieciorka   kocioł bałkański
06 grudnia 2008 18:31
mnie sie statystyki nie podobaja bo uwazam ze sa nie potrzebne. tyle, koniec.
edit: miasto fajna rzecz.
zamist tego liczenia wolalabym link do napisanych przez uzytkownika postow...
wątek zamknięty

No bardzo przepraszam, że ośmieliłam się cokolwiek zaproponować w tej kwestii  🙄


Nic nie zaproponowałaś pisząc:
A czy moderatorzy muszą mieć tych niebieskich gwiazdek aż tyle nad avatarem?

W czym te gwiazdki przeszkadzają i czy ich ilość jest aż tak są irytująca, że trzeba się nad problemem pochylać? Pytam bez złośliwości. Serio. Czy to jest ważki problem?

Jak dla mnie statystyk może nie być. Ale w ogóle mi nie przeszkadzają, bo nie zwracam na nie uwagi.

Za to miasto mogłoby się pojawiać... choć i tak mało osób pisze skąd tak naprawdę jest.
wątek zamknięty
Mnie również statystyki się nie podobają. Uważam , że są zbędne 😉
wątek zamknięty
kit ze statystykami, ale geografia jest przydatna,
wątek zamknięty
Gwiazdki mnie się podobają🙂 kolorowo jest przynajmniej....😉

Co do rang można je jakoś fajnie nazwać... np. Stajenny, koniuszy, luzak, masztalerz, jeździec, jeździec doskonały (zaciągnięte z innego forum) albo jakoś śmieszniej, ale zawiązane z tematyką końską🙂
wątek zamknięty
nie chce odznaki
chce różowe gwiazdki
takie oczojebne
da sie? 😅
wątek zamknięty
Może pod choinkę dostaniesz  😁
wątek zamknięty
A ja chcę zamiast gwiazdek 4 serduszka, quanta, da się?

i jeszcze chciałabym zamiast "global moderator" mieć "kubuś puchatek"

i jeszcze chciałabym, abyście wreszcie przestali marudzić i wybrzydzać, bo to się staje tak nieznośne, że aż się niedobrze robi. Dać Wam tylko możliwość zmian i zachowujecie się jak rozpieszczone dzieciaki wychowane bezstresowo. Nie znacie granicy. Dać palec, bierzecie całą rękę.

No i możecie sobie pogratulować nawzajem, bo moderatorek jest już o jedną mniej. Dziękuję bardzo, jesteście super. Jak tak dalej pójdzie zostaniecie tutaj samopas i w końcu quanta też zrezygnuje, bo obcowanie w Wami to zaczyna być żadna przyjemność.

wątek zamknięty
Każdy tylko mówi swoje zdanie... Skoro quanta zapytała to odpowiadamy... Coś w tym złego?
wątek zamknięty
m0niSk4, ale czy z tego cokolwiek wynika? Czy tylko utrapienie dla modów, którzy dostają po 20 privów dziennie w sprawach gwiazdek srazdek. My naprawdę jesteśmy tutaj dla Was, ale mimo Mikołajek, nie spełniamy życzeń jak złote rybki. Mamy też swój czas i forum nie jest dla nas domem, całym światem, czy czymkolwiek takim. Pracujemy najlepiej jak tylko można, tak, żebyście byli wszyscy zadowoleni. Ale to co się aktualnie dzieje, przerasta nasze najśmielsze oczekiwania.
I niestety dochodzimy do wniosku, że najlepiej jak się voltowiczów trzyma króciutko za twarze jak na starej volcie. Olewka pełna. Jak coś chcą, to sobie mogą chcieć, bo i tak mamy ich w poważaniu. Tutaj miało być inaczej, ale zwyczajnie przeginacie pałę w prześciganiu się w irracjonalnych pomysłach... a te gwiazdki dziś po prostu to już kompletna komedia. A wystarczyło by Wam powiedzieć. Nie, nic się nie da zmienić. Musi się Wam podobać tak, jak jest i cieszcie się, że macie w ogóle szybki serwer, nic nie muli, admin jest na miejscu i moderatorki zawsze w pogotowiu. Ale nie, to za mało.

Nie można być za dobrym, bo się po dupie dostaje. Czego najlepszym przykładem jest sznurex.

Dobranoc Państwu i proszę sobie przemyśleć moje słowa. Poinformujcie o wnioskach. Najwyżej Quanta dobierze sobie inny zestaw modów. Albo wybierzecie sobie go ankietą i wygra większość. Albo mniejszość, bo takie też były pomysły. Albo może ciągnijcie zapałki, losy, albo powróżcie z wosku.
wątek zamknięty
kpik   kpik bo kpi?
06 grudnia 2008 22:01
kit ze statystykami, ale geografia jest przydatna,


kolejny głos za 🙂
wątek zamknięty
IMHO - ustalajcie jasne zasady, przedstawiajcie swoje stanowisko
piszcie wołami: to się da, tego się nie da, nad tym się zastanowimy
może też trzeba by powiedzieć, co może mod - żeby go nie atakować absurdalnymi prośbami
bo co ma moderator do gwiazdek? ano nic. ale może nie każdy wie
moderator jest od moderowania dyskusji. tylko tyle (albo aż tyle, zależy jak spojrzeć)

jeśli chodzi o rangi... no bo to niby ja rzuciłam taką myśl w tamtym wątku... ot, pomyślałam, że jeśli są, to można je spersonalizować jakoś. nie wiem, jak jest tu, ale skądś inąd miałam wrażenie, że to taki drobiazg kosmetyczny, a nie wielkie zmiany. ale tak szczerze mówiąc, to nie jest dla mnie ważny temat 😉 mogą być rangi te, inne, żadne, gwiazdki, ufoludki, licznik albo bez licznika. moja myśl tylko była z takich "moszczących się" w nowym miejscu, a nie, że mi strasznie źle z opisem newbie
wątek zamknięty
aurelia to co mówi Teodora, skoro dajecie jakieś pole do wypowiedzi, propozycji, to się nie dziw, że dyskusja trwa. Niektórzy mają prawo nie wiedzieć co moderator może co nie, a to w Waszej gestii leży uświadamianie takich użytkowników, albo kończenie dyskusji, która staje sie wg Was w jakiś sposób problemowa... Wystarczy jasno napisać, powiedzieć "dość", a nie obrażać się lub teraz krytykować użytkowników jakby to było najgorsze zło...
wątek zamknięty
m0niSk4, nie my dajemy, ale Quanta daje.

I teraz piszę jako użytkowniczka, nie moderatorka.

Czy naprawdę nie sądzicie, że Quanta zrobiła dla Nas wystarczająco wiele, żeby choć trochę wyluzować. Chociażby przez grzeczność? Rozumiem, zgłaszać błędy, poważne sprawy, ale to o czym toczą się tu dyskusje, to sprawy kosmetyczne, zupełnie nieistotne w, jak by to ująć, globalnym aspekcie sprawy.

Mnie osobiście by do głowy nie przyszło, że kiedy ktoś robi mi przysługę, jeszcze od niego czegoś żądać, wymagać, prosić dodatkowo.
Tak myślę, bo tak zostałam wychowana. I dzielę się z Wami moimi przemyśleniami na ten temat.
wątek zamknięty
aurelia ale czy ktoś tu wymaga??? quanta założyła temat, to każdy wypowiada swoje zdanie... Jeśli quanta będzie się chciała nim posłużyć to się posłuży... nie, to nie. Każdy jest jej wdzięczny i pełen podziwu... Również dla Was, że próbujecie, że jesteście.
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.