MPMK ujeżdżenie 2010 Wrocław-Partynice

ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
17 września 2010 12:12
Dziś się zaczęły MPMK w ujeżdżeniu.

Listy i wyniki podawane są na bieżąco na tej stronie

http://akuthomson.republika.pl/

czekamy na relacje  🙂
Jeśli ktoś będzie z aparatem to bardzo mi będzie miło, jeśli podzielicie się fotkami Agnieszka Pomorska-Rodan, jadą 6ciolatki hod. polskiej
Nie widzę na listach 5-latków Mozarta-P... Szkoda, i ciekawe, co się stało. Może zwyczajnie nie był gotowy.

Parisa jak fajnie po trójkącie 🙂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
17 września 2010 12:46
Jeśli ktoś z was się wybiera na zawody zapraszamy na spotkanie 🙂
mnie zastanawiają oceny za kondycję... co oprócz kucia, stanu kopyt, ogólnego "stanu wizualnego konia" czyli np czy żebra mu nie sterczą jest oceniane? Bo dla mnie to jakaś swoista zagadka, że koń, który za typ i ruch dostaje stosunkowo dużo, za kondycję dość mało... przeglądałam wyniki i były ze 2 czy 3 takie widoczne różnice...
Ja będę, jeśli mi się uda zwalczyć chorobę 🤬
Ja też będę na bank w niedziele i może jutro  👀 !!
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
17 września 2010 14:40
Wielka prośba o fotki trakeńskiego rodzyneczka og. Ehrenstein
a także klaczy Perfekta KL  (czterolatki) 🙂
mtl   I M Equestrian
17 września 2010 14:46
wyniki 4 i 5 latków już na stronie!  😎
byłam dzisiaj

widziałam trochę 5-latków i wszystkie 6-latki

jest jakieś mocne nieporozumienie w ocenie koni 5-letnich hodowli polskiej, jedynie falbrus przekroczył 7 pkt, reszta poniżej! ok, niski poziom sędziowania (w sensie przyjetego poziomu) ale dlaczego wiekszosc koni ma przydatność do ujeżdzenia 6,5 ?? lekkie nieporozumienie, nie miłe nastroje panują ...

parisa ritkowa niestety edit: wycofana przez  zawodniczkę 🙁

ciesze się, że mój wyszedł juz z wieku czempionatowego i nie musze na partynicach na finałach być! książ mimo, że skromnie to było to miejsce bardzo nastrojowe, klimatryczne, przyjazne zawodom tej rangi (no może popdłoże trochę mniej🙁 )

no i oczywiście na całej długości czworoboku - długiej ściany - powieszone powiewajace banery reklamowe, sporo koni miało z tym problem
Ja jestem jutro, zalapie sie na ujezdzenie, jak cos, koszulka 'Dziecko lebioda'. Zagadywac.;d Kto bedzie?
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
17 września 2010 20:43
Wergell jak to co bylo Parisie 😲 przeciez jej wyniki sana stronie🙁
bo na płycie komisji się noga nie podobała, przyjdzie ritka to opowie, ja nie chcę plotek rozsiewać
Informacja od rtk: Parisa została wycofana przez nią samą, bo kobyła ma spuchniętą nogę, ale nie kuleje. To żadna dyskwalifikacja.
Niestety noga spuchnięta, jest tzw objaw fajki. Wet zawodów zrobił usg i stwierdził lekkie uszkodzenie ścięgna.
Za to kon wogole nie jest kulawy, biega, bryka.
Wezwalam swojego weta, niestety diagnoza się nie pokryła, ale już po ptakach, to nie mój wet decyduje. Nie chce żeby żaden smród czy plotki ciągnęły się za mną i za koniem. I nie chce sugerowanych ocen więcn zawojujemy 5 latki jak tylko uda nam się znaleźć trenera.
Dzieki dziewczyny za zainteresowanie.

i jeszcze wielkie dzieki dla tych ktorzy mi dzis pomogli, to nie byly latwe chwile.
Ja bym bardzo prosiła o zdjęcia Aromira 🙂
rtk - partynice nie są nam przyjazne ...
ale siara z tym twoim koniem, masakra, ale pamietaj MPMK to nie koniec świata!
nie no, siara bardziej dla weta 😉 koń przeciez nie jest kulawy, przeszedł trójkąt, nie dostawał środków przeciwbólowych a biega.
My pojedziemy 5 latki z czystym kontem, bez niedomówień i plotek.
asior   -nothing but eventing-
17 września 2010 22:09
rtk - kon z uszkodzonym sciegnem nie musi byc kulawy. U Gluta jedynym objawem byla faja na nodze, kulawizny na miekkim i twardym nie zaobserwowalismy. A na USG wyszlo 40% naderwania.
asior, ale my robilismy usg. Tydzien przed zawodami i dzisiaj wieczorem. Obydwa robili rozni weci. Jest ok
asior   -nothing but eventing-
17 września 2010 23:29
No to najwazniejsze, ze jest zdrowa.
wykasowuję post ze względu na złą wypowiedzi intepretację ludzi życzliwych, pozdrawiam  😎
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
18 września 2010 08:38
fajka na nodze w sensie uszkodzenie ścięgna niekoniecznie musi dawać kulawiznę. I lepiej nawet chuchać na zimne niż potem wozić się z czymś naprawde poważnym wynikającym ze zlekceważenia tego mniejszego czegoś (bo nie kuleje). Macie jeszcze przed sobą 5 i 6 latki. Nawet jak USg nic nie wykazalo a jest ta typowa fajka to cos to jednak oznacza, że coś się tam jednak dzieje.
jest ktoś tam we Wrocku, kto robi zdjęcia? Jeśli tak, to ładnie się uśmiecham o zdjęcia Perfekty KL 🙂
Bardzo mocno kibicuje Coralowi, podejrzyjcie go proszę i zdajcie relacje jak idzie 😉
rtk
Dziewczyna jest młoda jeszcze macie czas, trzymam za Was kciuki  😅


Widział ktoś może przejazd og. El Bonillo ?
mtl   I M Equestrian
18 września 2010 10:38
zdjęcia!!!  🍴
faraa robi zdjęcia 😉

najgorsze zawody w moim zyciu 🙁
rtk, uszy do góry, na zawodach się świat nie kończy - konia masz przecież dla siebie, a nie dla zawodów 🙂 Za rok też są MPMK.

jest jakieś mocne nieporozumienie w ocenie koni 5-letnich hodowli polskiej, jedynie falbrus przekroczył 7 pkt, reszta poniżej! ok, niski poziom sędziowania (w sensie przyjetego poziomu) ale dlaczego wiekszosc koni ma przydatność do ujeżdzenia 6,5 ?? lekkie nieporozumienie, nie miłe nastroje panują ...


A ja właśnie byłam ciekawa sędziowania w tym roku. Po ubiegłorocznych czempionatach, kiedy mieliśmy w finale konie wysędziowane na sporo powyżej ósemek, które na MŚMK pozostawały z oceną końcową 6.5. Przecież to są Mistrzostwa Polski, wprawdzie koni młodych, ale są... Robienie sobie wewnętrznej imprezy, w której czapkujemy swoim wyhodowanym konikom, jest bez sensu. To wszystko musi mieć przełożenie na jakąś obiektywną skalę, nasze najlepsze konie muszą być również dobre za granicą, a nie lądować tam w ogonie stawki.
Ocena 6.5 to jest pomiędzy zadowalająca, a dość dobra przydatność do ujeżdżenia. To jest mało? Ile na tych czempionatach jest w tym roku koni naprawdę dobrych? Myślę, że dla większości to jest ocena bardzo pozytywna. W sierpniu oglądałam konkursy dla młodych koni w Hanowerze - i te zwierzaki, które tam dostawały 7.5, to już u nas by wywoływały trzęsienie ziemi. Zatem - trochę pokory i trochę obiektywizmu, te 6.5 to wcale nie jest żaden spisek ani kara za grzechy...
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
18 września 2010 13:21
Jakby ktoś oprócz Fary z aparatem był, to ja proszę o zdjęcia forumowej Floo i og. Florian 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się