World Equestrian Games Kentucky

Moon   #kulistyzajebisty
29 września 2010 20:45
Mnie tak czy siak takie gadanie, albo liczenie zmian nogi w galopie irytuje... :/
I znowu Polaków nie pokażą... 🙄
jutro o 20 w Eurosporcie 105 min reiningu !!! Hurra. Tylko wśród komentatorów ma być Szewczyk, który zna sie na tym jak ............
A propos sponsoringu - PZJ nie daje reining prawie w ogóle kasy. Na WEG zakwalifikowało się 3 zawodników, pojechał 1 za kasę włąsną i sponsorów. Co do sponsoringu, to w weście jest tego trochę - Polsat News, TVP Sport, Plskie Radio. Może dzięki przychylności mediów mamy relatywnie dużo czasu na antenach w stosunku do reszty zawodó jeździeckich. Praktycznie na każdych naszych zawodach jest telewizja. To przemawia do niektórych sponsorów. Choć czasem za przyjazd TV trzeba płacić, ale to przynosi efekty.
ovca   Per aspera donikąd
29 września 2010 20:56
Borys- drugim komentatorem ma być Agnieszka Staniszewska-w niej cała nadzieja  😁
Tylko wśród komentatorów ma być Szewczyk, który zna sie na tym jak ............


.. jak na ujeżdżeniu. 😉

Ale dziwnie z tym reinigiem - czy wypożyczanie koni to częsta praktyka? CHyba niełatwo znaleźć reiningowego konia na swiatowym poziomie, który nie izdie weg...
lostak   raagaguję tylko na Domi
29 września 2010 21:04
jesli michal bedzie 16ty to bedzi najwiekszym pechowcem... cholercia 👿
ja oglądam po angielsku i komentatorzy są bardzo fajni 🙂
dobrze wiedzieć, że Gal jest homoseksualistą.. 😁
Szkoda bledu mlodego Matthiasa, bo przejazd do piruetu byl naprawde dobry...

Konczac moje przemyslenia na temat sponsoringu, rownego traktowania i rownych szans oraz nie wdajac sie w dyskusje na temat mojego wieku czy doswiadczenia zyciowego, chcialam podac prosty przyklad.
Skoro wszyscy wiemy, ze sponsoring i profesjonalna jazda konna to w zasadzie biznes i ze nie istnieja "dobrzy wujkowie", to do takiego interesu wypadaloby sie porzadnie przygotowac, po to by moc potem w razie czego narzekac przynajmniej z czystym sumieniem.
Jak przygotowac- a tak chocby, zeby istniec w sieci, na przyzwoitym poziomie, ze strona zrobiona w kilku wersjach jezykowych, z dobrymi zdjeciami, opisami, oferta, czytelnym przekazem. Moze warto tez zainwestowac mala kwote w obiecujacy biznes (ogloszenia o szkoleniu koni w zagranicznej prasie- mysle, ze niektore osoby moga sie skusic, jesli kwota za trening bedzie o polowe nizsza niz u trenerow np. z Niemiec- gdybam ale jak sie nie sprobuje, to sie nie bedzie wiedzialo). A moze warto pojezdzic po duzych imprezach jezdzieckich (targi, kliniki), porozmawiac z potencjalnymi sponsorami? Jesli zawodnik nie sam, to moze czlonek ekpiy, przyjaciel zawodnika- z odpowiednim portfolio, zrzutami ze strony. To jest naprawde podstawowy marketing...
Tymczasem, wrzuccie w wyszukiwarke najwieksze polskie nazwiska- ile z tych osob ma DOBRA strone www? Ilu w wersji angielskiej, z aktualizacjami?

Rozumiem ograniczenia i niektorych z nich nie neguje (jak brak trenera, dzialania PZJtu), nadal jestem jednak zdania, ze sami zawodnicy nie robia dostatecznie duzo aby siebie wypromowac i to moze byc problem przy pozyskiwaniu sponsorow lub innych osob mogacych ich wesprzec.

PS: Strzyga, wiesz dlaczego Ty masz przewage nad np. Pania Katarzyna M? Bo Twoje www pokazuje sie na pierwszej stronie wynikow wyszukiwania po nazwisku. A jej nie. To sa niestety brutalne prawa rynku... jezdzieckiego takze.
lostak   raagaguję tylko na Domi
29 września 2010 21:12
martik... przestan juz chrzanic... mistrzostwa swiata sa! 😵
nie - to powszechna praktyka u tych którzy nie mają na zbyciu 30.000 Euro żeby pojechać ze swoim koniem. Pozyczenie konia na WEg kosztuje tylko 10.000 EURo za dzierżawę, do tego transport, ubezpieczenie i wcześniejszy trening. Koni jeżdżących na poziomie średniego WEG jest dużo. W tej grupie sporo nawet 5 latków. Żywotność sportowa koni reiningowych w USA to wiek od 3-7 około lat. Potem albo się jest gwiazdą i idą stanówki, albo się konia kocha, albo bierze nowego. A ponieważ koni chodzących 73-74 pkt od sędzie wbrew pozorom relatywnie dużo to i można je pożyczyć, wszak dla włąściciela to i tak splendor. Gorzej - jeśli jeździec nie zdąży się zgrać z koniem - tak jak Bogdanowi to poszło w konkursie drużynowym. W polsce na zswoim - miał o wiele lepsze wyniki. Nie wiem jak poszło mu wczoraj w kwalifikacjach indywidualnych
lostak, ale ma rację tak? 😉 Marketing jeździecki jest żaden, reklama jeździectwa jest żadna!
Kubica znalazł się w F1 i od razu moda się zrobiła bo zostało to odpowiednio nagłośnione.
A mamy 2 zawodników w ujeżdżeniu na WEG i nawet nie ma o tym wzmianki w dziale sport gdziekolwiek poza stricte jeździeckimi mediami...
lostak   raagaguję tylko na Domi
29 września 2010 21:16
hurrraaa!@!!!! rapcus jedzie Kur!!!! bedzie w najgorszym wypadku 15ty!!!!
lostak   raagaguję tylko na Domi
29 września 2010 21:20
lostak, ale ma rację tak? 😉 Marketing jeździecki jest żaden, reklama jeździectwa jest żadna!
Kubica znalazł się w F1 i od razu moda się zrobiła bo zostało to odpowiednio nagłośnione.
A mamy 2 zawodników w ujeżdżeniu na WEG i nawet nie ma o tym wzmianki w dziale sport gdziekolwiek poza stricte jeździeckimi mediami...


Anaa, mamy lepsze wyniki w podnoszeniu ciezarow.

bedziemy mieli anky, bedziemy mieli tak jak kubica.  proste.  udzial w MS to Pikuś z punktu widzenia zainteresowania spoleczenstwa i mediow.  potrzebujemy bohatera (patrz otylia) a nie ludzi ktorzy biora udzial w mistrzostwach.  w karate, zapasach, pingpongu , wioslarstwie, zaglach, rzucie kula mamy lepsze wyniki, dlaczego wiec ktos mialby sie zajac jezdziectwem.  naprawde biznesowo nie ma powodu.  smutne, ale prawdziwe.
wow, super - kurcze, ale poprawa humoru na koniec dnia 😉
super super!

a da się zmienić komentatora? 🙂
super super!

a da się zmienić komentatora? 🙂


Hahahahaaa
Z ciekawosci zaczelam ogladac 🙂

Aaa raczej sluchac.
Moon   #kulistyzajebisty
29 września 2010 21:35
Ale cukierek na mikrofonie był rozczulający!  😍
rtk, strasznie mnie wkurza komentator! Nowinki o orientacji Gala, podniecanie się Księżniczką, albo akcje w stylu "teraz pasaż, yyy przeprasz ciąg oczywiście"..

I nie dało się przez niego słuchać Gala, nie dość, że nie tłumaczył, to jeszcze gadał coś swojego..
rtk, u mnie jest możliwość zmiany wersji językowej eurosportu...
lostak   raagaguję tylko na Domi
29 września 2010 21:42
miedzy innymi gal powiedzial, ze kon wychodzi 4 razy dziennie z boksu, kiedys byl wypuszczany na padok ale lapal kontuzje wiec juz nie jest puszczany i chodzi na spacery w reku.  nasz ekspert przetlumaczyl to, ze kon nie moze zbyt dlugo stac w boksie bo wariuje...ech... 😵
Skoro wszyscy wiemy, ze sponsoring i profesjonalna jazda konna to w zasadzie biznes i ze nie istnieja "dobrzy wujkowie"
Z tym się nie do końca zgodzę, przynajmniej w Polsce. Jaki biznas ma na koniach np. Wechta? Te pare groszy za stanówki? Kto z was kupuje kiełbase z Agrohandlu? Boeringer w WKKW przenajmniej ma produkty przeznaczone dla koni, ale myślę, że te same pieniądzę można by wydać na skuteczniejsza promocje (a propos, wiecie o czym pisze?). Myślę, że polskie jeździectwo bez "dobrych wójków" którzy mają kaprys wydać kase na konie (lub dzieci z takim kaprysem) wyglądało by jeszcze gorzej.
Anaa, jak to robisz? W ramach czego masz eurosport?

mam już dosc słuchania co przejazd "teraz kłus" "a teraz pasaż" "a teraz zmiany co tempo". Nawet laikowi nie trzeba przy każdym przejeździe nazywać elementy. Tymbardziej mnei drażni, że przeczytałam jego tekst w gazecie "Hodowca i jeździec" na temat komentowania, nie miał wydźwięku skromności...

I zagłuszanie wypowiedzi zawodników, bez tlumaczenia, tylko jakieś lakoniczne słowa. bleeeeee

PS
a chce zwrócić uwagę na to, że ujezdeznie można ciekawie komentować. MP i CDI komentował p. A. Horoszko i wcale nie drażniły mnie jego słowa.
lostak   raagaguję tylko na Domi
29 września 2010 21:49
mąz mi zmienil na angielski...  jest cudownie🙂 welcome to professional world of speakers🙂
to ja też chce takiego męż  😎
czy możecie opisać jak zmieniacie? prooosze, chce jeszce się załapać na tą relację ;-)
olciiik   `Dzień dobry, kocham Cię`
29 września 2010 21:51
rtk, ja naprzykład mam eurosport w cyfrze+ i na pilocie mam ustawienia języka 😉
lostak   raagaguję tylko na Domi
29 września 2010 21:54
rtk wcisnij "X" na pilocie do cyfry i potem strzalka w bok zmieniasz jezyk
rtk, cyfra+ jak lostak, i olciiik,
tylko mam niestandardowego pilota i nie mam pojęcia jak zmienić - było od początku na ang. 😉

koń Laury jest zjawiskowy!
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
29 września 2010 22:00
Bó, a ja mam kablówkę i jestem skazana na Szewczyka =(
nie mam cyfry , tylko jakąś TV osiedlową :emot4:
lostak   raagaguję tylko na Domi
29 września 2010 22:17
siwy wg mnie oprócz stepa byl lepszy od ravela... jestem oczarowana jazda hiszpana. :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się