... ślub :) ...

Tez mi sie Dzionkowy bardzo podoba 🙂

Baff pokazuj swoje typy! 🙂

U mnie na pewno bedzie ESTE ze Szczecina - http://www.studioeste.pl/
Kajula, bardzo fajne zdjęcia na podlinkowanej stronce!

Cieszę się, że się mój fotograf podoba 🙂
Ja akurat jestem osobą, która musi mieć wgląd do zdjęć i ostatnie słowo  😁 a raczej obce osoby się na to nie zgodzą.
Obowiązkowo:
http://www.pola.galczynska.pl/  😀
http://i134.photobucket.com/albums/q100/abrechinazar/paulina_piotr/_DSC0265.jpg  😍
i jeszcze jeden znajomy:
http://www.foto-malinowski.pl.tl/Galeria/index.htm
http://stf-sroda.pl/?id=16a&nr=24

Kajula super te ich zdjęcia  😀 ile sobie wołają?
Baff, własnie o ile mnie pamiec nie myli to nie sa to jakies zawrotne kwoty typu 6tys. Za przygotowania, kosciol, wesele i plener chyba coś koło 4000zł, ale nie dam sobie ręki uciąć. Coś koło tego placili znajomi w zeszłym roku (jak dobrze pamiętam to płacili 3800zł) 🙂
[quote author=Diakon'ka link=topic=34.msg1685142#msg1685142 date=1360604446]
My mamy fotograf za 5,5tys.Przygotowania,ślub,wesele i plener.Takie były ceny za to wszystko i w takiej jakości jak chcieliśmy.Szczerze to jak obczajalam tych polowe tańszych to... znajomi by mi lepsza sesje zrobili.To ma być pamiątka na całe życie,więc nie oszczedzamy tu,za to oszczedzimy na kamerzyscie,którego w ogóle nie będziemy mieć.

Zreszta fotograf to ja już wybrałam jak planowalam poprzedni ślub,robi mega klimatyczne zdjecia,do tego jest bardzo sympatyczna energiczna osoba i po prostu złapaliśmy chemie🙂
[/quote]
Przejrzałam pobieżnie portfolio i dla mnie w tych zdjęciach nie ma ani klimatu ani warsztatu. Do tego cena kosmiczna 🤔 I o "klimatyczności" to mozna dyskutować, bo często jest to rzecz subiektywna to co  do tego drugiego to już ciężko wybronić takiego fotografa.
Zdecydowanie bardziej podoba mi się portfolio fotografa Dzionki. I myślę ze w tym wypadku stosunek cena/jakość jest adekwatna.
Edit: OK zajrzałam tez na bloga, widocznie w galerii są jakieś stare zdjecia tej pani, bo na blogu jest już znacznie lepiej  😎 , chociaż nadal za drogo...
patrzcie jakie zaproszenia zalazłam. Akurat na dzisiejsze czasy 😀

[[a]]http://www.metier.pl/ZAPROSZENIA-%C5%9ALUBNE-INVITEBOOK.html[[a]]
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
12 lutego 2013 16:08

Przejrzałam pobieżnie portfolio i dla mnie w tych zdjęciach nie ma ani klimatu ani warsztatu. Do tego cena kosmiczna 🤔 I o "klimatyczności" to mozna dyskutować, bo często jest to rzecz subiektywna to co  do tego drugiego to już ciężko wybronić takiego fotografa.
Zdecydowanie bardziej podoba mi się portfolio fotografa Dzionki. I myślę ze w tym wypadku stosunek cena/jakość jest adekwatna.
Edit: OK zajrzałam tez na bloga, widocznie w galerii są jakieś stare zdjecia tej pani, bo na blogu jest już znacznie lepiej  😎 , chociaż nadal za drogo...


emi drogo, ale z drugiej strony takie są ceny fotografii tej jakości i taka ilość zdjęć. ja tez byłam w szoku, ale potem jak zaczęłam zgłębiać temat to zobaczyłam, że albo jakość albo cena. choć ten fotograf Dzionki całkiem całkiem.mysmy wzięli pakiet full, skład:

· przygotowania
· ceremonia ślubna wraz z życzeniami
· przyjęcie weselne maksymalnie do 1 w nocy
· do 12 godzin reportażu
· Sesja plenerowa w innym dniu
· 100 ujęć po obróbce cyfrowej wydrukowane na profesjonalnym
papierze fotograficznym (zdjęcia będą poddane autorskiej obróbce cyfrowej)
· 500 dodatkowych ujęć na nośniku DVD (zdjęcia po korekcie jasności | kontrastu | balansu
bieli | kolorów)
· ELEGANCKI album z wyklejonymi zdjęciami
· link do galerii on-line



aaaaa - własnie sprawdziłam - nasz pakiet kosztuje 4600, nie wiem skąd mi się wzięło te 5,5. to już chyba rozsądnie wygląda? 😉

inne przykłady, to naprawdę fajne i artystyczne sesje są:
http://www.martapotoczek.com/
http://bujakstudio.pl/#/Home/
http://www.perfectmoment.pl/sofie/
http://www.urbanowicz.net.pl/

Jeszcze apropos Julii Molner - ona mi pokazywała sesje, których nie może umieścić na www. Powiem Wam, że kilka razy mi się zakręciła łezka w oku. Jedno zdjęcie bylo najpiękniejszym ślubnym, a właściwie przedślubnym, jakie widziałam - babcia starowinka pochylająca się czule z żelazkiem nad koszula, w tle wnuk... Kurcze no poryczałam się 😡


Chuda zaproszenia super!


edit: Dzionka Wy macie też kilkaset na dvd? może nie i stąd niższa cena?
ale jaja! Abre robila fotki na slubie w mojej rodzinnej miejscowosci!!!!!! aaaa!!! czad  😀

fajny pakiet Diakonka, fakt ze drogo, ale masz w cenie duzo zdjec i odbitek.. No i dlugo beda na weselu.
Dla mnie zdjęcia abre sa po prostu niesamowite. Będę mieć problem jeśli kiedykolwiek zdecyduję się na ślub, bo kto będzie robić zdjęcia, skoro abre będzie gościem? 😜 😁
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
13 lutego 2013 08:03
No dobra... umowa na sale podpisana, troche gratisow wpadlo, termin u 'Dzionkowego' fotografa wstepnie klepniety... zaproszenia tez wybrane. Kiecke uszyje szwagierka, wiazanki i ska ogarnie (mam nadzieje, bo jeszcze o tym nie wie 😁 ) ciotka florystka. O, i namiar na DJa sprawdzonego mam. Uff... Co jeszcze mam do ogarniecia?

ash   Sukces jest koloru blond....
13 lutego 2013 08:28
szafirowa, ślub kościelny bierzecie?
Dodofon, jestes ze Szczecina?  😎
a to ja tak w temacie fotografów

szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
13 lutego 2013 11:12
ash, tak, termin tez mamy juz wstepnie klepniety- rodzice pojda klepnac 'nie wstepnie', a ja sie pokaze, no... po maju jakos 😁
ash   Sukces jest koloru blond....
13 lutego 2013 11:18
szafirowa, pewnie będziecie brali konkordatowy, bo tak najlepiej 🙂
Pamiętaj o załatwieniu spraw w USC.


Ściąga 🙂


Ślub konkordatowy, podobnie jak ślub kościelny zawierany jest zazwyczaj w parafii panny młodej lub jej wybranka. W przypadku wybrania innej parafii będziecie potrzebowali zgody od proboszczów ze swoich parafii. Taki dokument nazywany jest "licencją".

Ślub konkordatowy - wizyta w kancelarii parafialnej - Etap 1

Pierwszy krok to wizyta w kancelarii parafialnej, w której odbędzie się ślub. Wybierzcie się tam w okresie od 6 do 3 miesięcy przed ślubem. Weźcie ze sobą:

   [list]
[li] świadectwa bierzmowania narzeczonych (otrzymacie je w swoich kancelariach parafialnych; dokumenty ważne są przez 3 miesiące)
    świadectwa chrztu narzeczonych (otrzymacie je w swoich kancelariach parafialnych; dokumenty ważne są przez 3 miesiące)
    zaświadczenie o uczestnictwie i ukończeniu kursu przedmałżeńskiego i spotkań w poradni rodzinnej (można donieść w późniejszym terminie)
    dowody osobiste
[/li]
[li][/li]
[/list]
Urzędnik kościelny na podstawie zgromadzonych kompletów dokumentów sporządzi protokół przedślubny oraz rozpisze zapowiedzi przedślubne. Zapowiedzi są wygłaszane przez 2 tygodnie w parafii panny młodej oraz pana młodego. Niestety, to do Was należy obowiązek poinformowania swojej parafii o planowanym ślubie i prośba o wygłoszenie zapowiedzi (nie uczyni tego za Was parafia, w której bierzecie ślub).

Ślub konkordatowy - zgłoszenie do USC - Etap 2

Na mniej niż 3 miesiące przed ślubem należy zgłosić się do USC. Musicie mieć ze sobą:

 


[list]
[li]dowody osobiste

skrócone odpisy aktów urodzenia

wdowiec/wdowa musi przynieść akt zgonu współmałżonka[/li]
[li][/li]
[/list]


W USC odpowiecie na kilka formalnych pytań, do których nie musicie się przygotowywać. Jedyne co powinniście ustalić przed wizytą, to nazwisko jakie przyjmie żona po zawarciu związku, gdyż będziecie musieli je podać urzędnikowi.

Na tej podstawie USC wyda zaświadczenie o braku okoliczności wykluczających zawarcie małżeństwa. Zaświadczenie te jest ważne tylko przez 3 miesiące (więc ślub musi się odbyć w następnych 3 miesiącach).

Jeszcze raz do kancelarii parafialnej - Etap 3

Gdy już będziecie mieli zaświadczenie z USC udacie się powrotem do kancelarii parafialnej, w której bierzecie ślub (w zależności od kancelarii parafialnej udajcie się tam od tygodnia do dnia poprzedzającego ślub). Dokumenty, które musicie przynieść to:

  [list]
[li]  zaświadczenie o braku okoliczności wykluczających zawarcie małżeństwa (dokument z USC)
    zaświadczenie o uczestnictwie i ukończeniu kursu przedmałżeńskiego i spotkań w poradni rodzinnej (o ile jeszcze tego nie dostarczyliście)
    potwierdzenie o odczytaniu zapowiedzi w parafiach narzeczonych[/li]
[li][/li]
[/list]

Tuż przed ślubem konkordatowym - Etap 4

Tuż przed ślubem:

przynieście do kancelarii zaświadczenia o odbytych spowiedziach przedślubnych
w dniu ślubu podpiszecie zgodę na skutki cywilno-prawne małżeństwa konkordatowego; stosowne dokumenty podpisują także świadkowie oraz duchowny

Formalności po ślubie konkordatowym - Etap 5

Po ślubie, w ciągu 5 dni od daty zawarcia małżeństwa Kościół ma obowiązek przesłać komplet dokumentów do USC. Ten zaś sporządza akt ślubu. Jeżeli wszystko odbędzie się bez przeszkód, po 2 tygodniach możecie udać się do USC po odbiór skróconych aktów małżeństwa.

Opłaty:

    opłata skarbowa - 80 złoty
    opłata za podanie do ślubu konkordatowego - 5 złotych
    odpis skrócony - za czwarty 10 zł; pierwsze trzy są bezpłatne
    odpis zupełny - 20 złotych
    opłaty w kościele - co 'łaska' (zazwyczaj 'co łaska' zdecydowanie przewyższa pozostałe opłaty)



znalazłam zaproszenie na fb, jakie smieszne 🙂
szafirowa, u mojego fotografa zaklepałaś termin? Do usług  😎

Idziemy dzisiaj na spotkanie z DJem. Jest psychologiem, pracuje jako psychoterapeuta - może złapiemy wspólny język  :wysmiewa

Edit:
Kajula, przypomniałaś mi o tych zaproszeniach! Rany rany, czasu coraz mniej, trzeba działać. Znajomych zapraszamy hurtowo na imprezie (integracyjnej 😉 ), większość rodziny w czasie Wielkanocy. Mało będzie jeżdżenia na szczęście 🙂 Moja świadkowa jeszcze nie wie, że będzie świadkową, bo się ostatnio non stop kłóciłyśmy, bez sensu :/
Dzionka no weeeź już miej ten slub 😀 Twoje wesele i dom Sznurki to dwa wydarzenia na re-volcie na które czekam 🙂

 



Hexa, o rany, jak miło 😀!! Też już chcę go mieć 🙂 Właśnie zamawiam babeczki winietkowe 🙂😉

Dziewczyny, czym się kierować kupując bieliznę ślubną? Lepiej biały stanik czy cielisty? Że push up to wiadomo 😉 ale co musi mieć, żeby się dobrze trzymać mimo braku ramiączek? Jakieś sklepy polecacie?
ash   Sukces jest koloru blond....
13 lutego 2013 13:31
Dzionka, ja nie miałam stanika.
Miałam wszyte miseczki w sukienkę. Mialam to w cenie sukni.
Cielisty, biel od bieli zawsze sie rozni odcieniem, a cielisty jak dopasujesz bedzie niewidoczny. koniecznie silikonowany na obwodzie, moze byc tez na wykroju, polecam bardotki, ciasny obwod i koniecznie zrob test w przymierzalni - poskacz 😉
Miski w sukni tez sie sprawdza o ile beda dopasowane🙂

ash   Sukces jest koloru blond....
13 lutego 2013 13:34
Nie wyobrażam sobie stanika pod suknią. Suknia jest przecież mocno dopasowana, więc stanik by tylko ugniatał i się wbijał!
No way!
edit: miałam tak idealnie dopasowane, ze nawet na sesji końskiej biust miałam tam gdzie miał być 🙂
Aż kurcze zadzwonię do salonu, z którego mam kieckę i spytam jak to u nich jest- nie miałam pojęcia, że tak można!
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
13 lutego 2013 13:42
Dzionka, kurcze- probowalam znalezc takie babeczki i poleglam- albo w ogole na zapytanie ofertowe nie odp., albo nic konkretnego. Skad bierzesz i ile taka przyjemnosc kosztuje?

Dziewczyny, czy u Was sprawdzila sie zasada, ze kilo tortu=10 gosci?
ja stanik miałam cielisty... półbardotke bo jednak biust dużo lepiej w takim wygląda. Suknię miałam super dopasowaną ale dla swojego komfortu wolałam ze stanikiem i miałama taki- półgorset.

co do tortu to wszyscy nam mówili 100g na osobę i tak wychodziło, także szafirowa sprawdza się to jak najbardziej 🙂
ash   Sukces jest koloru blond....
13 lutego 2013 13:47
szafirowa, zabij mnie, nie wiem. Tortem zajmowała się sala weselna, my tylko wybieraliśmy smak i dekoracje.
oni wiedzieli ilu będzie gości i taki dali tort.
dzionka, tez wyczekuje na Twoj slub  😡 🏇

Co do stanika, jak nie bedziesz miec wszytych miseczek (w co szczerze watpie), to pojdz do intimissimi, maja swietnie trzymajace sie biustonosze no i rewelacyjne push upy 🙂
albo do porzadnej brafitterki, w warszawie macie na pewno wybor😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się