Filmy czterokopytne na You Tube :) (wlasne i znalezione)

wnętrze głowy mam ogarnięte, w stosunku do swojego wieku, o to się nie martw 😉 do konia nie mam żadnych pretensji - jego pierwsze zawody, w dodatku złoty zwierz. ale sam z siebie nie chodzi tak jak chodzi. włożyłam w tego konia multum pracy, co zresztą widać na reszcie filmów. a w mojej "interwencji" na pewno nie chodziło o utrwalenie tego filmu w pamięci, raczej o wyjaśnienie i dopowiedzenie pewnych spraw 🙂 pojechałam jak pojechałam i wynikło to ze stresu związanego z całym dniem, z tym, że konie dały mi w kość przy pakowaniu, przy rozpakowywaniu oraz tym, że zostałam zostawiona z dwoma końmi sama bez doświadczenia w zawodach 🙂
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
23 listopada 2013 19:18
wnętrze głowy mam ogarnięte, w stosunku do swojego wieku, o to się nie martw

twoje wpisy jakby niestety temu przeczą
tak dla rozluźnienia atmosfery -

ale ciacho!  😀
EDIT: i jeszcze coś do pośmiania się  🤣
lovesunrise
Jaki ten konik z pierwszego filmu jest piękny *o*
Facella   Dawna re-volto wróć!
25 listopada 2013 16:50
lovesunrise, ciachowe combo:
jeden z moich ulubionych, inne z tego cyklu też cudowne  💘
Facella   Dawna re-volto wróć!
25 listopada 2013 17:08
A propos:
Uwielbiam! A zwłaszcza to zdanie: "The equestrian athlete has got 4 eyes, 2 brains, 6 legs, 2 arms"
Facella, Fajnie powiedziane, dodałabym tylko jeszcze "one heart" 🙂
Facella, Fajnie powiedziane, dodałabym tylko jeszcze "one heart" 🙂

Na końcu było one tail  😉
wiem wiem, nie chciałam tłumaczyć tego, co tam było, ale wspomnieć o tym, co w ogóle bym tam dodała 🙂
mtl   I M Equestrian
25 listopada 2013 21:50
Siwy wchodzi grzecznie do bukmanki aaaa  💘 teraz to mozna jechac na zawody  😁

Facella   Dawna re-volto wróć!
26 listopada 2013 16:03
Poker, o właśnie, zapomniałam o ogonie  🤣

mtl, a masz jakieś filmiki, jak nie wchodzi? Bo nie mam porównania  😁 Faktycznie ładnie się pakuje.
Ronin.   Każdy orze jak może.
26 listopada 2013 18:37
Ja i mój koń:

mtl   I M Equestrian
26 listopada 2013 18:56
Facella nie mam filmiku, nigdy nie pomyslalam zeby nakrecic, zreszta za dlugi by byl  😁
ale powiem jedno - zaladowanie siwego do bukmanki na srodku parkingu bylo niemozliwe, jedyna opcja wsadzenia go to "cos za" = plot/sciana w liczbie conajmniej 2 jak nie 3 jesli byla taka mozliwosc... a nawet przy tym siwy potrafil sie cofac, chodzic na boki, stawac deba i wgl... duzo osób stwierdzilo ze Monty w sumie to nic nie zrobil, ja tez nie bylam pewna co siwy zrobi po 4 tygodniach od spotkania a tu prosze, jednak podzialalo  😜
Siesiepy   Ponczek bez rączek
28 listopada 2013 20:57

Filmik o stajni, być może trochę reklamowy, ale pomysł na jego zrobienie pojawił się bodaj rok temu. I tak człowiek gromadził materiały i zrobił... Codzienność stajenną. Nie zawsze kolorowo, ładnie i przyjemnie, ale jednak sporo tych momentów określanych jako piękne. 🙂
Nie mam pojęcia, dlaczego taka lipna jakość na youtube jest i czemu nie ma tego jako HD, mimo fajnego rozszerzenia pliku, rozmiaru w MB oraz wielkości klatek. Nie wnikam. :/
fajny filmik jeszcze ta muzyka. Ale operatorowi z parkinsonem podziekujemy :P
Siesiepy, trzeba zmienić ustawienia w programie, w którym robiony był filmik 😉 chyba, że przerabiałaś w programie youtube, wtedy nie mam pojęcia. co do pierwszej opcji, są tutoriale na youtube, jak to zrobić. swoją drogą, ciekawy filmik 😉
Siesiepy, dostałam oczopląsu, wytrzymałam do momentu, kiedy prawa część ekranu zaczęła przewijać się w górę, a lewa w dół (albo odwrotnie). No luuuuudzie - kto to będzie w stanie obejrzeć? 😀 😀 😀
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
30 listopada 2013 21:38
strasznie chaotyczny ten filmik, niektóre sceny niepotrzebne (dębujący koń, skoki na nieujeżdżonym koniu), męczące "efekty specjalne"
a co powiecie na to?  🙄

zaczęłam to robić kilka miesięcy temu, ale odeszła mi wena, a dzisiaj spróbowałam właściwie "na chama" to skończyć. co prawda zamierzam jeszcze dodać napisy z themem jeździectwa, więc nie jest to jeszcze ostateczna wersja 🙂 byłabym wdzięczna za podzielenie się Waszymi wizjami co do drobnych zmian/dodatków 😉
Siesiepy, abstrahując od ilości efektów wsadzonych w filmik, nie sądzisz że muzyka nie do końca pasuje do charakteru Waszej stajni? Taki podkład zagrałby z obrazem wielkiego ośrodka jeździeckiego, sportu na wysokim poziomie, złotych klamek czy koni pre, etc. Może do takich swojskich obrazków jak u Was pasowałoby jednak bardziej coś sielskiego?

Ale motyw z łabędziem mi się podobał, ładne!
Gillian   four letter word
01 grudnia 2013 10:58
Siesiepy, czemu ma służyć ujęcie z końmi kopiącymi się na padoku? czy sądzisz, że ktoś po obejrzeniu tego filmu będzie zainteresowany żeby tam wstawić swojego konia na przykład?
Facella   Dawna re-volto wróć!
01 grudnia 2013 14:01
Pierwsze 10 sekund skojarzyło mi się z migawkami z wojny... Przeładowane efektami, przejściami - dotrwałam do 20 sekund.
siesiepy, jaki tytul piosenki ?

szalony filmik, to moze i piosenka '' jestes szalona '' ? 😀
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
01 grudnia 2013 15:57
to już chyba taki filmik "stajenny" jest lepszy

ElaPe, no nie powiedziałabym aby to był filmik "stajenny", bo poza tym, że macie łąki, konie i las nie wiadomo nic o samej stajni i co tam się odbywa 😉
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
01 grudnia 2013 17:41
odbywa się pasienie się koni i jazdy w terenie 😉

bo akurat tak sobie wymyśliłam że to miał być filmik pokazujący wyłącznie tereny i łąki
Znalezione na YT, coś dla wielbicieli dzikiego stepu 🙂 styl jazdy może nie powala ale za to muzyka ładna 🙂
#t=211
Siesiepy   Ponczek bez rączek
02 grudnia 2013 15:39
Co do operatora z parkinsonem: cóż, było ich kilku, jeden najwidoczniej nie ma wprawy w stabilnym noszeniu kamery podczas chodzenia... Choć szczerze powiem, że wybierałam najlepsze materiały jakie były.
Zgodzę się, że przesadziłam z efektami specjalnymi, ale każdy przecież nauczyć się musi. 🙂 Szczerze, to uważam, że ilość efektów w większości zgadza się z moją wizją, z jakiej film powstał. Tam, gdzie tych efektów jest za dużo - sama to widzę. 🙂 Niepotrzebne sceny... Hmm... Sczerze? Są potrzebne. Czemu mam ukazywać, że każdy nasz trening jest idealny, że wszystkie koniki są grzeczniutkie 24h na dobę? Wiadomo - jest trening, który nie wyjdzie, bo koń ma ochotę podyskutować, bo jeździec nie ma dnia... Jest też minuta, w której i wielki zwierz sobie coś umyśli i kopnie raz delikwenta, który na dany moment podejdzie za szybko. W każdej stajni się to zdarza, a wszelkie takowe sceny zostały umieszczone za chęcią ludzi w stajni. Ten film w każdym calu nie miał być piękny, szczególnie w tych szybszych momentach: te fragmenty interpretowałam jako coś dynamicznego, gdzie coś się dzieje w dużej mierze, chaotycznego i nie koniecznie idealnego - wszak życie idealne nie jest.
Film ukazuje wg mnie codzienność w naszej stajni. Tu koń wyłamie, tu jeździec zleci na szyję, tu jeden na drugiego machnie nogą. Bywa. 🙂 Pięknie nie jest. Wiele osób też lubi dodawać filmy z treningów z wpadkami, lub zwyczajnie same wpadki.
Muzyki też nie dane mi było wybrać. Z początku chciałam coś swojskiego, gdzie aż wręcz słyszy się stajnie i konie, ale drogą demokracji wygrał ten utwór(
- korysindex4 łap 🙂 ).
Filmy ogółem robię pod muzykę, dlatego im bardziej "szalona" muzyka, tym bardziej "szalony" filmik otrzymuję. 🙂 Nie widzę się w roli człowieka, który wrzuca film do byle lepszego movie makera i bez jakiejkolwiek obróbki dorzuca jakąkolwiek muzykę, czy to wolną, czy niesamowicie epicką i renderuje twora. To nie dla mnie... Lubię poświęcać tygodnie, by dopasować klatki pod mocno dynamiczny utwór. 🙂 o to w tym filmie chodziło - momenty dynamiczne i momenty wolne.
I nie uważam, że przejść jest za dużo. 😉 Tu akuratnie wszystko zgadza się z moją wizją - choć jak wiadomo, opinii tyle ile ludzi, więc każdy może myśleć co chce, ja to przyjmuję.
ElaPe - oczywiście zdjęciowe filmiki ze stajni też posiadamy. 🙂 Tworzył je tylko kto inny, przy użyciu innego programu. Takich też nie będę tworzyć, gdyż nie odnajduję się w takich. Aczkolwiek filmik mi się podoba.
Podsumowując: film miał być naładowany efektami, miał być dynamiczny w mocnych fragmentach muzyki i lekki w wolniejszych momentach. Kwestia dopasowania pod muzykę jest dla mnie idealna, kwestia efektów już nie koniecznie, jednak z mojej perpektywy jest pozytywnie. Oczywiście - gusta są różne i nie wymagam, aby każdy rozpływał się w zachwytach nad moim tworem. Również dziękuję za krytykę - powinna przydać się w przyszłości. 🙂
Siesiepy, mnie po tym powyższym wywodzie aż pcha się na język: nie rozumiesz czym jest film promocyjny/reklamowy. Nie kwestionuje twojej artystycznej wizji, bo mnie ona szczerze mówiąc gila, ale film który stworzyłaś, nie nadaje się do promowania stajni. I tyle.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się