Nasza twórczość fotograficzna cz. II

MsCarmen Precelkowe fajne jak zwykle, ale to Z Ponią jest przegenialne 😜
Moje poprzednie zdjęcia zostały zignorowane, spróbuję więc jeszcze raz... 😉



Chętnie poczytam opinie i sugestie nad czym popracować
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
28 października 2011 15:54


Ostatnia kombinacja. Znowu nie mogę złapać ostrości 🙁
Notarialna, przede wszystkim masz za małą głębię ostrości. Poza tym, jak podejrzewam po okolicznościach, za długie czasy. Jakie miałaś dokładnie ustawienia?
Zwróć też uwagę na światło - nieładnie to wygląda - grzbiety dłoni poprzepalane, reszta w głębokim cieniu.

Wniosek: zadbaj o dobre, łagodne, zrównoważone światło, zmień przysłonę i powinno być lepiej.

PS Uważaj na cięcia i kadrowanie.

Libella, pierwsze za jasne, za blade. Drugie ciemne. Dlaczego na drugim dziewczyna jest poza głębią ostrości? To na nią raczej kieruje się wzrok.
Abre z tym pierwszym absolutnie się zgadzam. Na moim lapku wyglądało to ok, a po obejrzeniu ich w pracy doszłam do takiego samego wniosku co ty. Jak ożywię mój komputer to nad nim popracuję...
A co do drugiego, mi właśnie najbardziej w nim spodobało się to, że dziewczyna jest po za głębią... 😉 I fakt, że ja lubię ciemne zdjęcia...
Dzięki za uwagi :kwiatek:
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
28 października 2011 16:35
abre, Dzięki za rady 🙂

Pracuję w sumie na Heliosie. F 2.0, reszta wedle tego co widzę na monitorku canona: Oświetlenie AWB, Czas 100-80, iso 400-800.
Facella   Dawna re-volto wróć!
28 października 2011 17:49
JARA, żebym to ja była bliżej albo miała jak dojechać, to z wielką chęcią bym się zgłosiła... nie masz czegoś takiego na zDolnym Śląsku?
Jessy   Koń klasy Grand Prrrrrrrrrrr.
28 października 2011 21:13
Libella na pierwszym swietne swiatlo, ale kontrast ciutke do gory i bedzie super 🙂

ja mam z dzisiaj takie cus 🙂

Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
28 października 2011 21:15
Wow, Jessy, świetne foty. Choć dwójka mi leci odrobinę na lewo. I cofnęłabym parę z pół metra do tyłu, żeby złapać ich troche w światło. Ale to tylko ja =)
Strzyga, jakby cofnęła, to by dostała nie światło a przepał. Natomiast przydałoby się doświetlić twarz modelki.
Pięknie jest 🙂
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
28 października 2011 21:27
I nie przeszkadzałyby mi nawet, odrobinę przepalone włosy na odcinku pół cm, na prawej oficerce pokazałyby się szczegóły. Napisałam wyraźnie, że JA bym cofnęła, bo MI by się tak podobało =)
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
30 października 2011 09:00


co sądzicie? (Jakość photoblogowa niestety).
Tak patrzę i się zastanawiam: nie za mało lewej?
Za dużo góry, zła perspektywa (powinnaś stać wyżej), za mało lewej, wszystko przewraca się w prawo, za ciemno.
Z plusów - ładnie zagrały barwy, zdjęcie zrobione na luzie, modelka się uśmiecha - ogólnie pozytywnie.
Zdjęcie do poprawki (czyli czeka Cię kolejny spacer) ale punkt wyjściowy dobry 🙂
oooj dawno mnie tu nie było.
Takich kilka końsko-kocich wypocin z ostatniego tygodnia.

Crusader 



Arion



Klaudyna i Casmaron K
forumowa Klami




i na koniec Biszkopt.



co myślicie.? 🍴

Facella   Dawna re-volto wróć!
30 października 2011 17:03
drugie od końca jest wspaniałe  💘

co do siwka nie mogę się oprzeć wrażeniu że gdzieś już widziałam identyczne zdjęcia, tylko... koń był gniady xD
na pierwszym za mało góry, za dużo dołu. na drugim, trzecim i czwartym też za mało góry. piąte i szóste za ciemne i również ciasno. ostatnie - słodko sobie śpi i tyle, za duży chaos - powinno być takie sielankowe bardziej wg mnie.

w załącznikach dzisiejsze kare szczęście (-:
Facella dzięki.  :kwiatek:  zapewne widziałaś już takie zdjęcia bo wstawiałam takie  podobne tylko że naszych gniadoszy i z lata.    😁
bo uwielbiam robić zdjęcia na naszej drodze o każdej porze roku.  😀
ech jesień...
ja ustrzeliłam takie ...
forumowej Drobnej łogra


i znajomej kasztanę


tu by się przydał podpis, a teraz Garonna zrób tak ... dodam tylko że kobył miała minę jakby jej pani zwariowała


i jedna arabka...
montezuma -BISZKOPT z oknem wymiata kompletnie  🙂
Ile jesieni! Więcej! 🙂
m.indira, Fajne te kasztanowe, ładna ramka się zrobiła, kontra daje świetne światło.
montezuma, trochę ciemno.
Czy ktoś z Was dopalał lampą w końskim plenerze? Chodzi oczywiście o doświetlanie, np. z boku.
abre, dzieki, kasztana fotogenna jest
a musi być lampa? ja widziałam sesję z takim kołem i z prostokątem co łapało słońce, na prostokącie był biały jedwab, na kole, bawełna, ale doświetlano tym tylko ludzi, i raczej to małe było by konia doświetlić całego, portretówke jak najbardziej...
O blendzie myślałam, ale to taka 2x1,5 m byłaby potrzebna. Obawiam się, że jak ktoś zacznie mi się kręcić przy koniu z czymś takim to koń szybko przestanie współpracować... Choć zdjęcia mogą wyjść dynamiczne 😀
m.indira  ostatni portret arabki  obłędny
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
30 października 2011 18:24
abre, dzięki :kwiatek: Wyżej się stanąć nie dało niestety ale góry faktycznie mogłam trochę uciąć 😉 Wydawało mi się że przez tą przestrzeń nad modelkami zdjęcie ma taka lekkość czego nie byłoby, gdyby było więcej dołu (zadu konia). W prawo leci ale coś mi się w tym właśnie podobało, jest takie inne ale to może tylko moja szalona wizja 😂
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
30 października 2011 18:47
Facella - ale miejscówka *___*

Abre - tak czy siak musiałabyś przyzwyczaić konia wcześniej, trzaskanie lampą też mogłoby go wyprowadzić z równowagi, a wydaje mi się, że blenda jest jednak łatwiejsza w obsłudze, jeśli o plener chodzi.

fototapetka 😀

eterowa   dawniej tyskakonik ;)
30 października 2011 18:56
Dziewczyny, jesteście mistrzami w swojej dziedzinie, pieknie 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
30 października 2011 19:04
Strzyga, co do miejscówki, to się tylko tak wydaje  😁 jutro Ci fotkę ustrzelę jak to w całości wygląda.
a u Ciebie piękne kolory!
juliadna   siwek czarnogrzywek <3
30 października 2011 19:43
m.indira  o to drugie -magia , a trzezie  jest fenomenalne!

montezuma Biszkopt pierwszy bomba !

Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
30 października 2011 19:49
trochę z dzisiejszych pokazów i spotkania z Gokiem 😉










I jedno kocie z WWS wczorajszej 😉
Nataniel Słońce Sajan*PL

Jessa- Twoje foty obłędne, szczególnie pierwsze  😜 😍
ja mam kilka takich z dziś
m.indira, Piękne jesienne zdjęcia!

A to piątkowy powrót nad Alpami:





O blendzie myślałam, ale to taka 2x1,5 m byłaby potrzebna. Obawiam się, że jak ktoś zacznie mi się kręcić przy koniu z czymś takim to koń szybko przestanie współpracować... Choć zdjęcia mogą wyjść dynamiczne 😀

Abre nic się nie martw- my z gniadą damy rade cokolwiek by się nie działo  😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się