Nasza twórczość fotograficzna cz. II

Oj powiem Ci, że też żałowałam, bo człowiek chce "ładnie i ciasno" a potem przesadzi :/


Dokładnie 🙂 a już chciałam napisać - ciasnoooo 🙂
Nine - ten siwek z postu z wspinającym się karym bardzo w klimacie Wojciecha Kwiatkowskiego. Chyle czoła 🙇 Super
trzynastka   In love with the ordinary
24 września 2012 19:29
[quote author=nine link=topic=35683.msg1532638#msg1532638 date=1348498919]
Oj powiem Ci, że też żałowałam, bo człowiek chce "ładnie i ciasno" a potem przesadzi :/


Dokładnie 🙂 a już chciałam napisać - ciasnoooo 🙂
[/quote]

bo człowiek chce dobrze i przedobrzy 😉

Laguna-
nine: Jest szał  😍 😍 😍
nine, nie ma za co tyle dziękować :P Wszyscy piszą po prostu prawdę 🙂
nine dołączę się do reszty...


trzynastka   In love with the ordinary
24 września 2012 20:54
Korzystając z waszej uwagi zapytam jeszcze, czy ktoś ma pomysł dlaczego mój bokeh najczęściej jest w paski ?
U nikogo nie widziałam tego "efektu" i zastanawiam się czy to nie jest po prostu usterka. Tu to dobrze widać.


i tu nawet lepiej ale zdjęcie było więc w linku KLIK

koniara79
- pierwsze miało by sens gdyby światło padało inaczej, bo wszystko jest po prostu czarną plamą. Pomysł fajny ale zrealizowałabym go inaczej, np ustawić tak konia by cień padał pod kątem prostym do nóg, oczywiście mówię o efekcie na zdjęciu.
Koniara, fajny pomysł. W pierwszej chwili miałam wrażenie jakby koń stał "na palcach"
Koniara, fajny pomysł. W pierwszej chwili miałam wrażenie jakby koń stał "na palcach"

Miałam dokładnie takie samo wrażenie 🙂
może następnym razem coś pokombinuję, bo idzie jesień i słońce będzie częściej wpadać w ten sposób do stajni, wtedy, gdy na jazdę przyjeżdżam 🙂 zresztą parę zdjęć dzięki temu już zrobiłam 🙂

np.:



albo:



Albo takie, ale to juz było zimową porą:

koniara79 - UWIELBIAM TAKIE KLIMATY!!!! 😍
dziękuję 🙂 są niedociągnięcia, ale też zdjęcia są sprzed roku lub nawet więcej  😉 staram się pracować nad swoją techniką, choć do niektórych zdjęć tutaj to mi lata świetlne brakuje  😀 ale też nie bardzo mam wielkie możliwości znaleźć fajnych końskich modeli, więc robię zdjęcia tak, jakie mam możliwości. Nie bardzo mogę teraz też po stajniach różnych śmigać, bo maluch jest na karku, no a z nim to raczej na sesję nie pojadę, bo by mi rąk brakło hehe
koniara79, prosze więcej takich fotek 😍
jeszcze było coś takiego 🙂



a to z kolei porą majową w zeszłym roku:

koniara79: Przedostatnie jak dla mnie najlepsze  😍 Generalnie bardzo fajne zdjęcia, świetny klimat i światło  😉
1 jest fantastyczne, od razu jak na nie spojrzałam to miałam wrażenie, że koń na palcach stoi  😁
nine szczerze to już się kiedys miałam zapytać ale, jakoś tak wypadło z głowy 
taki efekt u mnie dał walnięty filtr zabezpieczający, miał mikro pęknięcia w powłoce, jak robiłam bez było ok, a ostatnio jak polaryzacyjny kupiłam przyszedł też z rysami, ale spoko mi wymienili...  na bank to cos co powoduje taki zapis na matrycy, bowiem i na tej focie i na tej z linka ułożenie "pasków" jest pod innym kątem
przyczyna może leżeć tylko w szkle lub filtrze...
trzynastka   In love with the ordinary
25 września 2012 17:58
Ja sobie wczoraj doczytałam, że to jest prawdopodobnie banding, który jest związany albo z awarią matrycy, albo z wyciąganiem rzeczy ze zdjęcia ponad jego siły.
U mnie to nie występuje stale, wiec jest to pewnie zwiazane z głupimi ustawieniami jakie nieraz stosuje.
Facella   Dawna re-volto wróć!
25 września 2012 18:30
http://www.konski-targ.pl/downloads/kobus_fotografki.pdf
artykuł w KT do którego załapały się Abre, MsCarmen i Pursat (-:
A pochwalę się, znowu moje zdjęcie "wylądowało" w Koniu Polskim, jako ilustracja do artykułu "Jak spadać?"  🙂

A konkretnie to:

http://www.konski-targ.pl/downloads/kobus_fotografki.pdf
artykuł w KT do którego załapały się Abre, MsCarmen i Pursat (-:

Gratulacje dziewczyny  :kwiatek:

koniara79: Kapitalne!, ale uchwyciłaś  😲
cieciorka   kocioł bałkański
26 września 2012 08:04
Nine - ten siwek z postu z wspinającym się karym bardzo w klimacie Wojciecha Kwiatkowskiego. Chyle czoła 🙇 Super

Ale to chyba nie komplement 😉
slojma   I was born with a silver spoon!
26 września 2012 09:02
Moje ostatnie zdjęcia nic szczególnego pewnie dla wprawionego fotografa, ale dla mnie magiczne

koniara79, wszystkie zdjęcia w bardzo fajnym klimacie 🙂 Gratulacje publikacji! 🏇
Abre, MsCarmen i Pursat, również gratuluję! 🙂
slojma, na drugim moment bdb, ale kompletnie nie wiem, gdzie oczy podziać.
http://www.konski-targ.pl/downloads/kobus_fotografki.pdf
artykuł w KT do którego załapały się Abre, MsCarmen i Pursat (-:


i jeszcze ja się załapałam  🏇  ale jako modelka  😀
wczoraj odwiedziłam kucory znajomej...
nie ma jak biegać z aparatem i robić kopyta 😉

nine,  🙇 Uwielbiam Twoje zdjęcia!

Jak dorwę się do skanera, to zeskanuję Wam dwa zdjęcia, które cyknęłam zwykłym kliszowym aparatem, a jak dla mnie wyszły... Magiczne.
Dziękuję  🙂 Było wysłane na Foto Strzał, no ale załapałam się "tylko" na darmowy jeden numer KP, a nie prenumeratę, jak kiedyś  😉

A tutaj próbowałam coś na hali podziałać:

slojma   I was born with a silver spoon!
26 września 2012 23:51
wymodelowana- czyli za dużo się dzieje tak?
m.indira, w pierwszym mi osobiście nie podoba się kadr, ale w tym wypadku, to raczej kwestia gustu 🙂. Drugie jest bardzo fajne.
koniara79, to zdjęcie z hali jest bardzo ciekawe!
slojma, brak jakiegoś ostrego punktu, ukierunkowania światła, aby odbiorca mógł znaleźć miejsce, a które ma patrzeć. Tak mniej więcej, ciężko mi się dziś wysłowić 🙂.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się