Nasza twórczość fotograficzna cz. II

smartini   fb & insta: dokłaczone
12 listopada 2014 07:18
Ewabe, dokladnie to Carl Zeiss Biometar 80mm f/2 z mocowaniem freestyler umożliwiającym efekt tilt shift 😉 wytłumaczyć sie tego nie da ale na youtubie jest sporo prezentacji tego typu szkiel
m.indira a odwiedzaliśmy Panią Elę, bo jest naszą starą znajomą i oglądaliśmy jednego z arabków a są tak piękne, że szybciorem leciałam po aparat żeby cokolwiek uchwycić :P
Wojenka
Uwielbiam araby w Twoim wydaniu, dobrze wiesz że nr 3 z chęci powiesiłabym na ścianie  😜
smartini
Efekt wow, a konie próbowałaś freestylerem przyatakować ?
smartini   fb & insta: dokłaczone
12 listopada 2014 10:58
armara, próbowałam na zawodach na rozprężalni na hali więc szału nie ma ale mogę pokazać 😉
ostatnio nie mam za bardzo czasu na zdjęcia więc nie miałam kiedy się go jeszcze dobrze nauczyć...

bo najpierw trzeba złapać odpowiedni front-focus, full manual oczywiście, a potem wyginać szkło żeby złapać ostrość w tym pasie w którym się chce... Ogólnie czadowa zabawka, pewnie jak się człowiek oswoi po kilku sesjach z nim to można cuda tworzyć

w ruchu robi się jeszcze trudniej, ale da się, fociłam moje psiaki 😉
[img]https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/v/t1.0-9/10646669_662170380548690_3754589755813085630_n.jpg?oh=8e91fc5c378c0759d1c56094db324569&oe=54D9E9B1[/img]
Facella   Dawna re-volto wróć!
12 listopada 2014 11:08
Nie gadaj, że możesz, tylko pokaż  🤬 ja też jestem ciekawa, bo cuda tworzysz i w ogóle mega, mega  👍 dla mnie okiełznanie MF to jakaś czarna magia i piękny helios marnuje się w szufladzie  🙁
smartini, Dzięki! Ide się doksztalcić 🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
12 listopada 2014 11:19
Nie gadaj, że możesz, tylko pokaż  🤬 ja też jestem ciekawa, bo cuda tworzysz i w ogóle mega, mega  👍 dla mnie okiełznanie MF to jakaś czarna magia i piękny helios marnuje się w szufladzie  🙁


Hihi, daj mi się wydostać z uczelni to wrzucę ;D
dawno mnie nie było w tym wątku, nieśmiało powracam, gotowa na wszelką krytykę  😉
co sądzicie? :kwiatek:
kaskal94 nie mogę się oprzeć wrażeniu że są jednakowe... nie wiem dlaczego, takie było moje pierwsze odczucie, pozy, ustawienia, temat, hmm nie wiem... a wiem że potrafisz więcej. może to ten schemat mi nie leży w tych zdjęciach, bo każde z osobna tak, ale razem robią natłok powielenia

dodam od siebie coś
m.indira, hmmm, w sumie w ten sposób na nie nie spojrzałam..  😡 chciałam po prostu wrzucić kilka z tych lepszych, jakie ostatnio zrobiłam. ale faktycznie, razem kiepsko wyglądają. dziękuję, następnym razem postaram się o większą różnorodność :kwiatek:
Wczoraj byłam w Sopocie, wrzucam dwie świeżynki.
Uwielbiam ten moment, kiedy przeglądam zdjęcia i myślę sobie "w sumie nie jest tak źle, jak na halówki", a potem Strzyga wrzuca swoje na fanpejdż i się załamuję 😁


madmaddie   Życie to jednak strata jest
16 listopada 2014 16:51
uciekła mi ta jesień bezproduktywnie zupełnie 🙁
smartini   fb & insta: dokłaczone
16 listopada 2014 21:55
Mój Dell wrócił, tak więc i Lightroom też 😀
a więc proszę bardzo, halowe Zeissem zabawy 🙂

bez szału z malowaniem bo oświetlenie kijowe ale są konie i jest tilt-shift 😉



pozomeczka1   jazda w harmonii z koniem jest sztuką
17 listopada 2014 17:04
Hej 🙂
jestem tu nowa wiec jeszcze nie wiem co i jak :P Chciałam poznac wasze zdanie na temat moich zdjec, bo dopiero zaczynam i wszystkie wskazówki sa dla mnie na wage złota.
Miłego oglądania




Zapowiada się fajnie 🙂

1 i 2 troszkę za ciemne na moim monitorze. 2 skadrowałabym trochę mniej centralnie, żeby koń i dziewczyna patrzyli w stronę wolnej części kadru.
3 - fajny pomysł, można by tylko trochę ciaśniej.
Na ostatnim szkoda, że stojak zasłania zad konia.
Facella   Dawna re-volto wróć!
18 listopada 2014 16:54
pozomeczka1, u mnie pierwsze trzy są ciemne, a pierwsze i trzecie wyglądają na dość nieudolną próbę zrobienia czarnego tła - pomiędzy czarnymi plamami prześwitują mi jakieś brązowe, np. na pierwszym, przy prawym przednim kopycie jest czarna plamka, potem jakiś szarobury pasek w górę i w bok i obok niego znowu czarno. Jak tego nie widzisz u siebie, to podciągnij kontrast i wszystko wylezie - gdzie jest wymazane porządnie, a gdzie tło zostało nieruszone.
pozomeczka1, wg mnie dwa pierwsze faktycznie nietrafione, takie nijakie, za ciemne Za to kolejne to całkiem przyjemne obrazki, zwłaszcza jak na początek 🙂

Skończyłam ogarniać wszytko z Sopotu, więc dorzucam więcej. Patrzę na foty i ubolewam nad brakiem jasnego szkła 😕



Mam nadzieję, że trafiłam z tematem .-.
Wszystkie zdjęcia robione Kodiakiem EasyShare Z950.
Zdjęcie jakoś tak nie urywają czterech liter, ale mi się podobają i chciałam się z wami nimi podzielić.
Zdjęcia bardzo duże!











EDIT:
Zmniejszenie zdjęć  🤬
Maryla, to wypadaloby je zmniejszyć, bo tak mi forum rozjechalo, ze nawet ich nie widze.
Jezu Chryste.
smartini   fb & insta: dokłaczone
21 listopada 2014 02:01
Zmniejsz!
Max dlugosc boku 800piks, ciut wieksze tez pewnie przejda alr te olbrzymy calkowicie rozjezdzaja forum!
Wybaczcie! Mi automatycznie zmniejszyło zdjęcia i myślałam, że też wam takie się pokażą  😡
Już zmniejszyłam. Jeszcze raz przepraszam.
Maryla, to ja może zacznę od tego https://www.szerokikadr.pl/poradnik+zagadnienia-techniczne+najnowsze

A teraz chciałabym poznać Twoją odpowiedź na pytanie dlaczego te zdjęcia Ci się podobają. Nie złośliwie (wolę na w wszelki wypadek uprzedzić). Szkoleniowo.
Przy każdym zdjęciu podaj trzy rzeczy, które Ci się w nim podobają i trzy które chciałabyś w nim zmienić.
Nie musisz ich wyszczególniać na forum, wystarczy, że je napiszesz sobie na kartce a z nami podzielisz się wnioskami.

To fajna technika, która determinuje rozwój 🙂
No to ja nieśmiało z moimi różnościami. Bardzo chętnie przyjmę uwagi żeby coś poprawić 🙂

Facella   Dawna re-volto wróć!
21 listopada 2014 16:43
heroinx, dlaczego ostatnie takie bardzo niebiesko-fioletowe?

Maryla, portret w oknie całkiem ładny, tylko trzymaj pion 😉
Maryla, to ja może zacznę od tego https://www.szerokikadr.pl/poradnik+zagadnienia-techniczne+najnowsze

A teraz chciałabym poznać Twoją odpowiedź na pytanie dlaczego te zdjęcia Ci się podobają. Nie złośliwie (wolę na w wszelki wypadek uprzedzić). Szkoleniowo.
Przy każdym zdjęciu podaj trzy rzeczy, które Ci się w nim podobają i trzy które chciałabyś w nim zmienić.
Nie musisz ich wyszczególniać na forum, wystarczy, że je napiszesz sobie na kartce a z nami podzielisz się wnioskami.

To fajna technika, która determinuje rozwój 🙂


Dzięki. Miałam Ci odpisać wczoraj, ale komp mnie nienawidzi i się wyłączył, a potem lenistwo i złość złapało, że skasowało.
Stronę miałam zamiar przejrzeć, dzisiaj trochę poczytałam. Naprawdę ciekawa ^^
Co do zdjęć. Bardzo często podobają mi się one... Bo są tam zwierzęta, które znam i kocham, bądź lubię. I dlatego mi się podobają. Oprócz tego zamysł pierwotny jaki miałam co do tych zdjęć. Co prawda nie zawsze wyszły, ale ważne, że spróbowałam. Za to bym wiele poprawiła. Na pewno w niektórych ostrość, nieco oddalenie lub przesunięcie kadru. Przy niektórych też i tło. Na ciemniejsze lub bardziej rozmazane, aby nie łączyło się z obiektem, które chce, aby było ostro. Może też nieco bym wolała, aby kolory były bardziej głębokie. I to w sumie wszystko, jeśli ogólnie mam to ująć. Pewnie, gdybym miała za to wypisać co mi się podoba, a co nie to bym negatywnych dała więcej, aniżeli pozytywnych. Dlatego dałam te, a nie takie, które mi się w ogóle nie podobają.

Maryla, portret w oknie całkiem ładny, tylko trzymaj pion 😉


Dziękuję :3 I wiem, że mam z tym problem. Ale pracuję nad tym.
smartini   fb & insta: dokłaczone
22 listopada 2014 16:30
Ogólnie nie są poprzepalane, czy przeczernione, innych większych bubli nie ma tylko zamysłu brak 🙂
tak więc czytaj, ćwicz, oglądaj (DUŻO!) zdjęć fotografów. Na Youtubie jest mnóstwo tutoriali dla początkujących o podstawach, sprzęcie, kadrowaniu, kolorach, obróbce.
Powodzenia 😀
Facella   Dawna re-volto wróć!
22 listopada 2014 16:35
Ja znowu z kotem  😀 Co się poświęciłam dla tego zdjęcia, to moje  😁
PS: może sprawiać wrażenie, że leci, ale ten daszek po pierwsze jest opadający, a po drugie nie stałam równolegle. W tle widać dwa drzewa i jest utrzymany pion 😉
Słuchajcie, pamiętam, że kiedyś w tym wątku przewijał się temat tego jak stworzyć taki efekt super "kółeczkowatego" (sorry za żółtodziobie określenie  😁 ) tła, ale nijak nie mogę go odkopać. Czy któraś z Was zechciałaby mi podesłać do tego link albo streścić temat?  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się