szkolenia, kursy

PZHK jest organizatorem nowych kursów finansowanych przez UE. Szkolenia mają różnorodną tematykę, są darmowe. Skierowane są do mieszkańców mazowsza, pracowników oraz właścicieli mikro i małych przedsiębiorstw. Zapraszamy! http://www.szkoleniaue.pzhk.pl/
Czy dobrze wnioskuję z treści regulaminu, że te przedsiębiorstwa muszą być związane z branżą jeździecką/rolniczą?
LEPIEJ JEŹDZIĆ KONNO  - jedno wolne miejsce dla jeźdźca
Krótki jesienny obóz jeździecki w Stajni Sarnówek

Generalnie Lepiej jeździć konno   niż robić coś innego – bo jazda konna to wielka przyjemność  😉.
Ale też:
Lepiej jeździć konno -  może każdy kto już jeździ konno, nawet jeśli robi to bardzo dobrze.
Lepiej jeździć konno -  chce każdy, kto pragnie coś osiągnąć w sporcie lub po prostu  chce się doskonalić w swojej pasji do jeździectwa.

Podczas naszego obozu chcemy zrobić rzetelny trening dla jeźdźców i dla koni przez 9 dni, które pozwolą zdobyć i utrwalić nowe umiejętności jeździeckie, a także rozwinąć umiejętności prowadzenia treningu  dla swojego konia. Chodzi o to by wrócić do domu i rzeczywiście lepiej jeździć konno i wiedzieć jak dalej trenować swojego konia. Chcemy też podzielić się wiedzą klasyczną i nowoczesną na temat psychologii treningu koni i jeźdźców, która pozwoli lepiej zrozumieć logikę treningu i przez to lepiej planować trening rozwojowy dla nas i naszego konia.
Zajęcia będą odbywały się w dwóch częściach z jednym dniem przerwy na regenerację sił. Przyjechać można na całość (przyjazna cena, kompleksowa wiedza) lub na poszczególne części (mogą funkcjonować jako osobne kursy).

Liczba uczestników jest, można powiedzieć, ekskluzywnie mała – sześciu jeźdźców  - co gwarantuje indywidualne podejście i kameralność. Obserwatorów  ( do 6 osób) zapraszamy na pierwszą część obozu, druga część jest wyłącznie dla jeźdźców.
Program:

11 października 2013 – zjeżdżanie się jeźdźców, poznanie się,  wspólny posiłek, wykład Ani Stępkowskiej, rozmowy o potrzebach i oczekiwaniach uczestników obozu.

Część I
12-13 października  - Dwudniowe szkolenie podstawowe RWYM (świadome jeździectwo)
Prowadzący: Anna Stępkowska
Praca nad świadomym używaniem swojego ciała aby lepiej siedzieć w siodle. Innowacyjna metoda przekazywania umiejętności jeździeckich opracowana przez angielska trenerkę Mary Wanless. U jej podstaw leży zrozumienie biomechanicznych aspektów jeździectwa oraz sposobów komunikacji , które sprawiają, że doskonalenie jazdy konnej staje się łatwe.

Część II
14 - 16 października – Logika powodowania LEKKOŚĆ ELEGANCJA HARMONIA
Prowadzący: dr Krzysztof Skorupski
Na zajęciach skoncentrowałbym się na problemach, na które mało się zwraca uwagi, a które w istotny sposób decydują o uzyskiwanych efektach. Przykłady: kiedy koń się uczy niechcianych reakcji, wrażliwość konia  na pomoce i lekkie powodowanie, kiedy otępiamy konia, eliminacja „szumów”, skupiania uwagi konia na pomocach, kiedy nieświadomie oduczamy konia tego co przed chwilą nauczyliśmy, nieinwazyjne wzmacnianie słabnących reakcji, rozwijanie dążności do przodu, reakcje egzekwowalne, brak zdolności egzekwowania i wiele innych. To wszystko możemy krótko nazwać logiką powodowania .

Prowadzący: Jurek Krukowski
W treningu wprowadzam uważne podejście do:  rozluźnienia, prostowania, równoważenia,  półparady, zbierania, ćwiczeń gimnastycznych dla koni, skali szkoleniowej itp. Również najczęściej popełniane błędy, wynikające stąd skutki i sposoby ich naprawy.

Wspólny program (propozycja):  w ostatnim dniu praca z koniem „trudnym”,  wspólnie poprowadzone jazdy.

17 października – dzień wolny, wieczór trenerski  - wykład wieczorny dr Krzysztofa Skorupskiego , Jurka Krukowskiego i jak zawsze gwarzenie przy kominku

18-20 Października – kontynuacja - Logika powodowania ciąg dalszy….

Jest jeszcze jedno wolne miejsce dla jeźdźca !!

Więcej na stronie: http://stajnia-sarnowek.blogspot.com/
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
30 września 2013 13:16
Kurs bezpiecznych upadków
Jest to szkolenie w zakresie kontrolowanych upadków z konia, którego celem jest nauka zachowania podczas niespodziewanych i niebezpiecznych sytuacji, które mogą spotkać każdego, np. gwałtownego zatrzymania lub zwrotu konia, bryknięcia, wyłamania przed przeszkodą itd.

Weekendowy program szkoleniowy obejmuje ćwiczenia przygotowujące psychicznie, fizycznie i koordynacyjnie do bezpiecznej, kontrolowanej „ewakuacji” z konia. Mają one na celu wyrobienie tzw. pamięci mięśniowej tak, by w momencie zagrożenia jeździec był w stanie wylądować na nogi i ochronić głowę przed urazem.

Program oparty jest o wiedzę i wieloletnie doświadczenie kaskadera.
Kurs zaadresowany jest dla osób na każdym poziomie jeździeckim. Minimalny wiek uczestników 10 lat.

Stajnia Jasminum (Chlewiska, ok. 80 km od Warszawy)
12-13 października 2013

Prowadzący:
Wojciech Orlik
Bartek Kamiński

Uczestnikom zapewniamy kamizelki ochronne .
Każdy musi być wyposażony w:
- własny kask jeździecki (możliwość pożyczenia w stajni Jasminum po wcześniejszym zarezerwowaniu rozmiaru)
- dwa bandaże elastyczne
- ochraniacz na zęby (nie jest obowiązkowy)

Cena kursu: 680zł
Zakwaterowanie i wyżywienie od kolacji 11.10.13 (piątek) wliczone jest w cenę kursu

Zgłoszenia:
Maja Bronowska Stajnia Jasminum
Tel. 889 704 519
stajniajasminum@gmail.com

Liczba miejsc ograniczona
Już w ten weekend  w Stajni Bodzanów pod Krakowem koło Wieliczki  odbędzie się kurs ABC WOLTYŻERKI
Prowadzącym będzie pan Adam Susłowski wielokrotny Mistrz Polski i finalista Mistrzostw Świata i Europy.
Zajęcia są dla wszystkich, niezależnie od umiejętności jeździeckich. Z panem Adamem przyjadą 2 jego doskonale wyszkolone konie woltyżerskie, sztuczny koń i sprzęt dodatkowy (piłki gimn., trampolinka, materace itp.) W programie ćwiczenia bez konia (na ziemi i sprzęcie dodatkowym), na sztucznym i na żywym koniu - rozwijanie świadomości i możliwości fizycznych własnego ciała, wyczucie rytmu i równowagi w stępie, kłusie i galopie. Zabawowo dla dzieci, bardziej analitycznie dla dorosłych. Są jeszcze wolne miejsca dla słuchaczy  🙂 Link do wydarzenie https://www.facebook.com/events/175586212606285/?ref_dashboard_filter=upcoming
Orientuje się ktoś czy w listopadzie bedzie organizowany jakis kurs IRR ? Najlepiej połączony z egzaminem PZJ i jak najbliżej dolnegośląska.
Planowane treningi zamknięte ( bez publiczności ) z jednym z najbardziej znanych na świecie trenerów ujeżdżeniowych Janem Bemelmansem. Termin 18-19.11 miejsce KJK Szary Michałowice. Treningi będą się odbywać indywidualnie po ok 45 min. Koszt 1650 zł z boksem. Zgłoszenia chętnych do końca tygodnia 605-897-727.
Ronin.   Każdy orze jak może.
27 października 2013 20:14
Zbieram chętnych na treningi z panem Mickunasem ,zapraszam :

https://www.facebook.com/events/652357178129539/?ref_dashboard_filter=calendar
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
27 października 2013 20:20
Konsultacje z p. Jarosławem Wierzchowskim w SKJ Bajardo:
https://www.facebook.com/events/124775284362942/
Ronin,. Twój link nie działa właściwie.
Ronin.   Każdy orze jak może.
29 października 2013 20:16
Zapraszam wszystkich na szkolenie z p. Mickunasem ,które odbędzie się w ośrodku w Czeczewie (województwo pomorskie). Planowany termin to 22 stycznia ( ewentualnie do przesunięcia) ,2 lub 3 dni. Możliwość wzięcia udziału również jako wolny słuchacz.
więcej informacji na PW ,lub pod maura.ronin@wp.pl

https://www.facebook.com/events/652357178129539/?ref_dashboard_filter=calendar

Wybiera się ktoś na szkolenie z Amber Batson "Pamięć motywacja i koncentracja u koni"? Ja miałam jechać, kupiłam bilet i  mi coś wypadło, może ktoś jeszcze nie kupił biletu i chciałby go nabyć dużo taniej? Wiem, że może to byc potraktowane jak ogłoszenie, ale szkoda żeby się wejściówka zmarnowała, a ktoś może na tym skorzystać 🙂
Konsultacje skokowe i ujeżdżeniowe z Trenerem Arkadiuszem Ignasiakiem pod Warszawą 23-24.11.2013

https://www.facebook.com/events/751809138179665/?source=1

Zapraszamy na kolejne konsultacje z Trenerem Arkadiuszem Ignasiakiem, które odbędą się w dniach 23-24 listopada w Stajni Trzciany. Treningi mogą być albo ujeżdżeniowe albo skokowe, w zależności od potrzeb danej pary. Koszty:
- 2 treningi + boks na 2 dni - 320 zł
- 1 trening + boks na 1 dzień - 180 zł
Pierwszeństwo mają osoby biorące udział w obu dniach konsultacji.
Istnieje również możliwość dokupienia obiadu każdego dnia w cenie 15zł od osoby.
Wszelkie pytania i zapisy na pw bądź pod numerem 880-545-413 albo 600-124-882

Pan Arkadiusz i El Bonillo w Janowie Podlaskim:Arkadiusz Ignasiak jest trenerem w dyscyplinie zarówno ujeżdżenia jak i skoków. Swoją licencje trenerską uzyskał w Niemczech, gdzie pracował jako jeździec i trener przez blisko dwadzieścia lat.
Korzystając ze zdobytej wiedzy i doświadczenia, wyspecjalizował się między innymi w przygotowaniu koni do prób dzielności, aukcji, Bundeschampionatów, a od dwóch lat również do MPMK.
Prowadzi profesjonalne trening według klasycznych zasad ujeżdżenia, dobrane indywidualnie do możliwości i predyspozycji, zarówno konia i jeźdźca. Przekazuje dużo wartościowej wiedzy, trenując w oparciu o skale szkoleniową, zwracając uwagę, że w edukacji jeździeckiej niczego nie można czynić na skróty, a opanowanie solidnych podstaw ujeżdżenia jest niezbędne do wszystkich dyscyplin jeździeckich.
Podstawy dopasowywania siodeł

Termin: 15 grudnia 2013, godzina 12.00
Miejsce: Klub Wiejski Wilczeniec, ul. Kościelna Droga 10, Łomianki
Czas trwania: 4,5 h

Szkolenie będzie składało się z części teoretycznej w formie wykładu oraz części praktycznej. Szczegóły na plakacie. Dołączam również link do wydarzenia na fb Podstawy dopasowywania siodeł

Szkolenie poprowadzi Michał Dobrowolski, dystrybutor siodeł WOW w Polsce.

galopada_   małoPolskie ;)
02 grudnia 2013 19:15
wybiera sie ktos na konsultacje z Michałkiem w stajni Kruki? 🙂


[quote author=galopada_ link=topic=3866.msg1941025#msg1941025 date=1386011703]
wybiera sie ktos na konsultacje z Michałkiem w stajni Kruki? 🙂[/quote]

A znana jest może cena wolnego słuchacza?
galopada_   małoPolskie ;)
03 grudnia 2013 08:27
Ja nic nie wiem na ten temat. Szukam kogoś, kto będzie robił zdjęcia, bo będzie tam jeden koń od nas 😉
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
03 grudnia 2013 08:42
Ostatnio na konsultacjach w Krukach jako fotograf była Armara, może napisz do niej? 👀
galopada_   małoPolskie ;)
03 grudnia 2013 08:49
armara nie wie czy będzie 😉
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
03 grudnia 2013 08:57
To nie mam innego pomysłu 😉

Edit, Frairla, poprzednim razem było 20zł za dzień 😀

Do Kruków to chyba bez samochodu nie da się dojechać? 👀
Frairla
Ostatnio było 20 zł/dzień.
Więcej informacji TUTAJ.
Misskiedies
Można dojechać pociągiem, wysiąść w Mrozach - ktoś Cię zgarnie, jeśli się wcześniej umówisz 🙂 

Ja właśnie nie wiem czy dotrę, bo muszę być w domu  😵, ale chodzę na rzęsach żeby być choć jeden dzień. No !
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
03 grudnia 2013 14:20
No wlasnie zastanawialam sie czy nie pojechac na jeden dzien jako sluchacz ale ten dojazd mnie zastanawial a na pieszo to chyba niezly kawalek by byl 😁
No wlasnie zastanawialam sie czy nie pojechac na jeden dzien jako sluchacz ale ten dojazd mnie zastanawial a na pieszo to chyba niezly kawalek by byl 😁


Też się zastanawiam nad pojechaniem w charakterze wolnego słuchacza. Jeszcze nie podjęłam decyzji, czy i jeśli to w który dzień, ale jeśli się zdecyduję, to mogę Cię zabrać z Warszawy. Będę jechała samochodem.
galopada_   małoPolskie ;)
03 grudnia 2013 15:16
Widzę, że są już listy. Jakby ktoś robił zdjęcia to będę wdzięczna za kilka fot pary Kasia i Johnnie Walker (sobota 10, niedziela 9)  😅
Dla osób z województwa mazowieckiego PZHK organizuje bezpłatne kursy, może ktoś jest zainteresowany ?
Więcej informacji:
tutaj
i
tutaj
Kurs konwojenta zwierząt , 25 styczeń 2014 Lubin , woj. dolnośląskie  http://ogloszenia.re-volta.pl/inne/szczegoly/22710  koszt 400zł , liczba miejsc ograniczona .
Ronin.   Każdy orze jak może.
18 grudnia 2013 20:22
Zapraszam
Polecam kurs RWYM w Bobrowym Stawie.
Super osrodek i ciekawy kurs metodyki RWYM.

A tu wiecej informacji:
http://www.wmzj.waw.pl/propozycje/1496-klinika-studium-dosiadu-12-15-01-2014


cranberry   Fiśkowo-Klapouchowo
30 grudnia 2013 19:46
To ja wrzucam linka do info o szkoleniu z Gerdem Heuschmannem, 21-22.01.2014r. :
https://www.facebook.com/events/258258637661680/?ref_newsfeed_story_type=regular
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się