Ogłowia

Kto w tej chwili jest godny polecenia do zrobienia ogłowia na zamówienie? Interesuje mnie skóra albo biothane.
Nadeszła pora by rozejrzeć się za nowym i solidnym ogłowiem. Miałyśmy ogłowie firmy kentaur, ale full jest zdecydowanie za małe. W jakich firmach warto się rozeznać? Chciałabym kupić ogłowie, które posłuży przez lata i jednak ten rozmiar full będzie większy niż ten z kentaura 😉 przedział cenowy do 800 zł
Nadeszła pora by rozejrzeć się za nowym i solidnym ogłowiem. Miałyśmy ogłowie firmy kentaur, ale full jest zdecydowanie za małe. W jakich firmach warto się rozeznać? Chciałabym kupić ogłowie, które posłuży przez lata i jednak ten rozmiar full będzie większy niż ten z kentaura 😉 przedział cenowy do 800 zł
patkahm, ja bym brała BR.
BR też nie ma dużego fulla. O ile kavalkade np pasuje na mojego konia w rozmiarze full i jakiś badziewny hkm też o tyle BRa muszę kompletować bo większość nagłówków profilowanych niby na długość jest ok ( zapięcie pasków wędzidłowych na połowie dziurek) ale już profilowania nie pasują na rozstaw uszu. Nachrapnik szwedzki na ostatnią dziurkę, żeby miał przepisowy luz, naczółek w ogóle wymieniony na Schocko...
Zresztą szweda z BR w rozmiarze full miałam na konia, który nosił małego coba.
Epk a czemu nie brałaś xfull'a? Dla mnie argument koronny za BR to jakość skóry i solidność tych ogłowii.
No bo nie ma... Też strasznie lubię te ogłowia za jakość i stylistykę. Ale xfull to pojedyncze modele mają. A części ogłowia jak nagłówki i naczółki w ogóle nie występują. Koleżanka mi właśnie zamawiała u producenta...

Co więcej mój ukochany nagłówek z ich oferty od ponad roku w pl jest niedostępny w full. Zerwał mi się ostatnio i koleżanka próbowała u producenta go znaleźć - dalej jest tylko w cob i nie wiedzą kiedy będzie w full.
adriena, epk, Właśnie wczoraj patrzyłam na BR i wpadły mi w oko modele Cambridge i Cheltenham. Nie lubię szwedzkich nachrapników, dlatego raczej oglądam się za kombinowanym. Szkoda, że rozmiarówka wypada mała. Dzięki, że o tym napisałyście, bo znów bym wtopiła. Moja kobyłka nawet kantary eskadron full ma za małe, a jeszcze rok temu mogłam jej założyć cob. Strasznie jej łeb urósł.
A jak wypada ogłowie Dy’on?
patkahm, to zobacz czy z kombinowanym nie ma w xfull. Przeglądnij po prostu wszystkie modele. Poza tym na próbę możesz wziąć full, najwyżej oddasz po zmierzeniu.
W przypadku mojego wałka to mam problem taki że on na długość pasków ma typowego full'a ale naczółek musi być ogromny bo ma bardzo szerokie czoło i okolice ganaszy. Jego matka natomiast tylko xfull na długość pasków. Łepek długi i smukły więc tutaj tylko xfull pasował, a naczółek mógłby być z fulla. Kentaur ma duże xfull'e z obszernymi naczółkami. Naczółek nam pasuje ale reszta już lekko za duża a nie lubię jak za dużo pasków wisi.
Skóra w K jest ok ale BR to klasa wyżej.
patkahm, akurat kantary Eskadrona full wcale duże nie są, więc bym się nimi nie sugerowała aż tak.

adriena, Mogłabyś może zmierzyć długość tego naczółka Kentaura xfull? Szukam naprawdę długiego naczółka i nic nie mogę znaleźć.
Fokusowa, a patrzyłaś z Schocko xfull? Długie są.
epk, tak, zamówiłam xfull ten klasyczny opadający. Na moim koniu był prosty i opięty.. zwróciłam i od tego czasu jeździmy bez naczółka, ale jednak chciałabym jakiś mieć..
Fokusowa, o kurcze. A może zrobić na zamówienie?
epk, pytałam na gorze strony kto teraz jest godny polecenia do robienia na wymiar, ale nie dostałam odpowiedzi niestety. Ten mój koń nie ma gigantycznego łba, 167 cm w kłębie, przecież są konie dużo większe od niego i w czym one chodzą?
Kurcze ja nagłówek dałam naszej forumowej bombal do zrobienia i był bardzo dobrej jakości ale nie wiem jak teraz z terminami. Chyba że i tak możesz czekać.
epk, już z dobre pół roku się bujam bez, mogę poczekać 😂 a masz może jakiś namiar? Czy na PW pisać?
Fokusowa, pod konkretne wymiary na zamówienie robi Equinella. Mam od nich naczółek i jest naprawdę fajnej jakości. Taraz na zimę jak będą zbierali zamówienia planuję zamówić u nich całe ogłowie, bo słyszałam same pozytywne opinie, a robią na wzór dowolnego ogłowia dostępnego na rynku
Fokusowa, Dorota Jot na fb
Fokusowa, - daw-mag uszyje na wymiar, jakościowo to są mega ogłowia, mam jedno 14 lat służące obecnie do lonżowania i drugie 6 lat, lakierkowane, w codziennym użytku 🙂 Jedynie z naczółkiem to się nie poszaleje z wzornictwem, ale reszta bardzo spoko, łącznie z wyborem koloru nitek, poszczególnych części itd. Nie są to już takie toporne ogłowia jak kiedyś, to moje nowsze ma wyraźnie zgrabniejsze paski niż to stare.
I wspomniana Equinella, koleżanka ma od nich ogłowie i w macaniu top, bardzo fajna skóra.
Fokusowa ja mam full'a ale w tym modelu naczółek jest niestandardowo długi. Przypuszczam ze w xfull jest naprawdę obszerny.
20230806_161756.jpg 20230806_161756.jpg
Jak rozmiarowo wypada firma Dyon? Czy full jest większy niż full z kentaura?
patkahm, mi full pasuje na dużego coba
Dzięki dziewczyny! Zapisuje DawMaga, Equinellę i Dorotę Jot 💗
Fokusowa ja mam full'a ale w tym modelu naczółek jest niestandardowo długi. Przypuszczam ze w xfull jest naprawdę obszerny.
20230806_161756.jpg 20230806_161756.jpg
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
10 września 2023 23:32
Czy jest gdzieś do dostania nachrapnik qhp podwójny ? Bez potrzeby kupowania ogłowia ?
domiwa, A musi to być QHP? Jest dostępnych kilka innych firm.
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
11 września 2023 15:25
Chciałam do kompletu z ogłowiem właśnie tymbardziej, że mam w brązie a wiadomo jak dopasować brąz. A dwa te co mi wyskoczyły zabijają cena 😂
Jest Kentaur ma taki w przyjemniejszej cenie niż Dyon.
Ale faktycznie z brązem dopasować może być problem 🙉
Hej zastanawiam się nad zakupem ogłowia anatomicznego Claridge House Ontario, używka za 300 zł? Czy warto? Macie może doświadczenia o jakości skóry?
Dla mnie to ogłowie jest "średnio" anatomiczne.
Pasek nie idzie górą. Czyli jeden z pasków na większości głów będzie właził na kosci jarzmowe.
I oczywiście ten sposób mocowania nachrapnika- trochę jak hanower, trochę ma przenosić nacisk na potylicę... po czym potylica anatomiczna i z podkładeczką. Czyli zamysł sam się "znosi".
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się