Derki

Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
27 października 2010 21:11
Moje ogolone stoją w 200 a niegolone bez derki 🙂 W stajni jest ciepło.
branka - fakt, jak wyszłam ze szkoły ok 17 to było całkiem ciepło, ale zanim dojechałam do stajni znowu zmarzłam okrutnie ; )
tulipan eee bo to już listopad prawie 🙂 ale i tak nie jest tak źle jeszcze choć zapowiadają gorszą zimę to trzeba będzie tunele odkopywać do stajni 🙂
maxowa - w sumie to racja, zaraz listopad, praktycznie zima. Zresztą zeszłoroczna do lekkich nie należała  😉
ma ktoś derkę padokową z nowszych kolekcji eskadrona (z ostatniej, przedostatniej)?
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
27 października 2010 22:09
korsik
ja mam maritimową na przykład
Edytka też ma zdaje się...
A gdybym nie derkowała (czyli pozoliła aby furo urosło na maxa, ale tak na maxa) i użytkowała konia na hali to to by było chyba dla niego niezbyt dobre.


Nie ma w tym nic strasznego, ani niedobrego zwłaszcza jak masz zimna hale. Tak funkcjonuje większość koni niegolonych. Jest to straszliwie niewygodne, i dla tego wymyślili golenie, które dla mnie jest mniej szkodliwe niż przegrzewanie koni.  🙄
Ale to twoje konisko i tobie lepiej wiedzieć oczywiście.
Ja tylko probuje zrozumieć po co jest potrzebne derkowanie w gramy niegolonego zdrowego konia z futrem, i niestety nie do końca przekonują mnie twoje argumenty.  😉

korsik
Radziłabym olać eskadrona - zwlaszcza z kolekcji nowych, (raczej jakosc sie pogarsza z kazda kolekcja), bo kolejna dera mi umarła w tempie ekspresowym w porównaniu z derkami innych firm w tej samej praktycznie cenie.   😉
Mam konie w miare szanujące derki, ale niestety ripstopy bez wypełnienia zupełnie nie zdały egzaminu. Mialam dwa corriandry.  

ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
27 października 2010 22:19
Ja tam do corianderów nic nie mam 🙂
Używam dwóch, jeden bez wypełnienia a drugi 150g -bardzo je sobie chwalę.
Oprócz pękniętego karabinka nie miałam z nimi żadnych kłopotów,
to ich drugi sezon.
Arimona ja mam Fango i Lavender/stone i obie są super. Co prawda musiałam jedną zszyć a w drugiej naprawić zamek, ale ostatnio gdy trawa się skończyła na padoku chłopaki mają różne dziwne pomysły. Więc i tak jestem z nich zadowolona. Fajnie leżą, nie przemakają, koń był ciepły pod derą. Gdyby były z wypełnieniem 100gr bym jeszcze sobie takie kupiła 😉
No wlasnie po sezonie( plus miesiac tego sezonu - jedna derka): pęknięte karabiny (wprawie wszystkie), odprute lamówki,niby drobniastki.
Niby to wszystko normalne i każdej derce może sie przytrafić.

Ale mój pierwszy stary eskadron z wypełnieniem trzymal sie 3 lata bez żadnych napraw w ogolę.
Horseware, poki zle nie wyprałam, to nic tym derkom sie nie działo. (no i z mojej winy w jednejsie zrobila dziura, bo kiepsko konia prowadzilam).
Tattiniaki znam takie które juz żyją ileś tam lat bez żadnych napraw, a są używane caly czas.
Moje drelichi po jednym sezonie, jak nówki, a nie do drobnej naprawy. 
Dla mnie to jest trochę dziwne, ze za tyle kasy ja musze jeszcze latać do krawcowej, kupować karabiny itd.
Ladne są owszem i nieprzemakalne. Może tak mi sie trafilo, ale jak będę kupować kolejne eskadrony, to z wiedza ze wywalam trochę kasy w bloto.
ja mam fango walnut (podszyta bawełną) i poza 2 zepsutymi karabinbkami, jedną klamrą i odprutą lamówką jest ok, lubę to derkę bo leży naprawde idealnie, nie przesówa się, jest luźna w szyji, nie ciągnie się do tyłu

natomiast z tej kolekcji, ta niebiesko-fioletowa podszyta polarem nie leży fajnie. Wzięłam 165 po 155 było na styk. Derka jast długa przez co rościęcia są nisko i tak czy inaczej derka klinuje łopatki, które już są powycierane z sierści. Do tego codziennie się przekrąca na jedną stronę i tak wisi przez co jeszcze bardziej naciąga się na jednej lopatce. Nie leży też już tak ładnie pod szyją...

Jakie polecacie derki padokowe (musi być rozmiar 165 moze być nawet duże 165) żeby dobrze leżały tzn niemogą uciskać pod szyją i chętnie żeby miały dość duże kliny?
Nasza stajnia na noc jest zamykana więc jest ciepło. Derkuje od września a koń i tak już zarośnięty.  🙄 Na szczęście nie poci się i nie mam potrzeby golenia.

[quote author=kotbury link=topic=43.msg750178#msg750178 date=1288207774]
A gdybym nie derkowała (czyli pozoliła aby furo urosło na maxa, ale tak na maxa) i użytkowała konia na hali to to by było chyba dla niego niezbyt dobre.



Ja tylko probuje zrozumieć po co jest potrzebne derkowanie w gramy niegolonego zdrowego konia z futrem, i niestety nie do końca przekonują mnie twoje argumenty.  😉


[/quote]
Bo w zeszłym roku bez derki (zaczełam derkować później) koń był 3 razy tak zarośniety a mimo tego wyziębiony i vet powiedział, że  na pewno nie zaszkodzi go derkwoać.

Mój koń stoi w stajni "prawie angielskiej", heheh- ma pierwszy box przy wielkich wrotach, które w ciągu dnia sa otwarte na oscież i jeszcze jak ktoś po przeciwnej stronie drzwi nie zamknię (czyli co chwilę jak się szkółka kręci) to jest wiatr i przeciag.

Dobra to teraz pytanie za 100 Czy są jakieś przedłużki do pasów krzyżowych do derki. Nie mogę dopiąć konia  😵
Troszeczkę jej się utyło  🤬
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
28 października 2010 09:06
korsik
z moich obserwacji wynika, że ripstop podszyty polarem najgorzej się układa,
więc może w tym tkwi problem...
anetakajper, chyba najlepiej samemu zrobić 😉 Kup zapięcia, kawałek taśmy i to wszystko 😉
dziewczyny opłaca się kupić??

http://allegro.pl/horseware-derka-zimowa-1200d-medium-sklep-550zl-i1292263563.html

czy lepiej ściągnąć z Anglii??
lepiej ściągać z anglii
lepiej ściągać z anglii


oks, dzięki  :kwiatek: :kwiatek:

Zaraz dam ogłoszenie, może ktoś będzie chciał zamawiać 😀😀
ja za taką derkę, z zamówienia zbiorowego z anglii zapłaciłam 392zł ze wszystkimi przesyłkami, więc opłaca się ściągać 🙂
ja wiem zę w Polsce jest drogo, myślałam ze moze promocja to się uda. No ja też dzięki D+A mam moją derkę, w Polsce kosztuje prawie tysiaka ja mam za 500 😉
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
28 października 2010 19:11
Mam pytanie, u nas jest 145 a w UK jaki to będzie rozmiar? Wiem, że chyba Lovely, a móże D+A kiedyś pisały, ale nie mogę znaleść  🤦
wydaje mi się ze 6'6 ale różnie bywa, ja myślałam ze 6'9 to 155cm, z mastą tak było, ale była i tak za duza, a horseware padokowa przyszła 165cm i jest przyduża z kolei horseware polarowa 6'9 jest dobra...
zależy od firmy.Masta to chyba 6'3
tak mata to będzie 6'3 bo ja mam 6'6 i pasuje na konia noszącego 155
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
28 października 2010 19:23
Dziękuję wam bardzo  :kwiatek:
W którym sklepie dostanę derki Eskadron dla psa od ręki? 

edit: juz mam  :kwiatek:
Ja swoja dla psa kupiłam w Końskim Świecie, ale widziałam też w Equishop. Jest długa i szczupła więc musiałam doszyć rzep
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
30 października 2010 14:52
zimówka 200g od Ivett





aż wstyd mi ją było taką brudną focić 😁 ale widać jak się układa w dwóch 'pozycjach' 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się