Derki

caroline   siwek złotogrzywek :)
31 października 2010 20:24
kotku, ale to nie ja deklarowałam koniec dyskusji, tylko ty:
dla mnie eot


wiec nie do mnie miej pretensje, ze ją kontynuujesz/kontynuujecie 😎
Aż się boję napisać, że nasza padokowa Villa Horse w rozmiarze 145 pasuje idealnie (a Kurort nosi normalnie 155)- natomiast jej nie zmierzyłam po grzbiecie 😜 Czy to mnie czyni gorszym? 🤣
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
31 października 2010 21:00
tak, tak, wy tutaj piszecie swoje teorie, na priwach ja je koryguję, a potem w watku sa fotki koni w derkach dopasowanych - zgodnie z rozsądkiem własciciela konia i sugestią producenta.

zatem, wy róbcie swoje (mimo ze mnie to wkurza), a mnie to nadal będzie wkurzać i nadal będę korygowac te wasze teorie kazdemu kto mnie o to zapyta 😎


miał być EOT, ale ja jednak chce wrzucić swoje 3 grosze.
jestem jedną z osób, którym Caroline napisała na pw, jak dobrać ripstopa Eskadrona.
i na przekór wszystkim w tym wątku ripstopa nie wziełam w rozmiarze M, tylko wziełam Lkę- bo taki też rozmiar mają wszystkie polarówki i dralon. i ripstop L leży idealnie.

dlatego podzielam zdanie Caro- nie ma sensu mierzyć derki, tylko popatrzeć jaki rozmiar jest na metce. producent tak dobiera długość derki, żeby leżała idealnie na konia o danych wymiarach.
i jestem zdania, że to +10 w ripstopach nie wzieło się z nikąd, tylko producent dodał tyle centymetrów z konkretnych powodów.
A ja mam w takim razie inne pytanie jak najlepiej-najobiektywniej dobrać koniowi rozmiar derki - zmierzyć mu długość grzbietu i co dodać do tego 10cm - czy to będzie miarodajne? czy też zmierzyć starą derkę (nie ma rozmiaru na metce, jakaś no name) ale czy to też będzie miarodajne skoro zmierzę na prosto...
Są takie tabele, które pokazują jak dobrać rozmiar derki, wejdź sobie np. na stronę sklepu okser.pl i przy derkach jest ta tabelka.
Ja nigdy nie mierzyłam derek, po prostu albo dobrze leży i spełnia swoją funkcję, albo leży źle. Zdarzają mi się derki w docelowym rozmiarze XL, które są po prostu fatalnie uszyte i beznadziejnie leżą 😉
Pytanie mam - na czym najlepiej powiesić taki wieszak na derki?
http://pasi-konik.pl/product/view?id=1166322

Wiem, że na boksie 😉, mam na myśli dokładniejszą instrukcję 🙂
caroline   siwek złotogrzywek :)
31 października 2010 22:21
Dzionka, przede wszystkim na czymś bardzo trwałym, bo po zawieszeniu derek na tym wieszaku cała konstrukcja waży tonę albo więcej.
a w instrukcji brakuje ci chyba tylko haczyka/sizalka/etc. / 😉
Ooo, sizalek - ale genialna myśl 🙂! Myślałam o wbiciu w boska jakiegoś gwoździa, ale o ile prościej będzie przywiązać kawałek sznurka do krat bosku 🙂 Dziękować, czasem najprostsze rozwiązania są najtrudniejsze do znalezienia 😉 o to zaopatrzam się w wieszak!
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
31 października 2010 22:47
caroline, zapomniałaś dopisać, że można wierzyć rozmiarówkom, ale firm, które się trzymają ogólnie przyjętych rozmiarówek... Mój koń ma wszystkie derki 155cm (XL Eskadrona) i leżą bdb. I tego się trzymałam i dobrze na tym wychodziłam dopóki do Jarpolu nie doszłam. Otóż derka w rozmiarze XL (155) wisi mu z 10cm za zadem. Co jeszcze ciekawsze dostałam polar z D&H produkcji by Jarpol w rozmiarze M (czyli 135!) i leży dobrze (no do pełni szczęścia mu z 5 cm brakuje).
Dzionka, ja tylko napiszę, że ten wieszaczek z linka to jest raczej na czapraki, w porywach na polarówki. Przejściówkę będzie tam wepchnąć trudno, a o zimówce można zapomnieć. Mi się najlepiej wieszak sprawdzał... do ochraniaczy. Przy czym wchodzą ich tam 2 komplety i tyle 😉
Dzionka, ja mam taki wieszak na czapraki, nie na derki. Poza tym, jak wieszasz, to dobrze by było, żeby nie wisiał na ścianie, tylko w odstępie, żeby między ścianą a derkami był przewiew. 😉 No chyba, że na kratach.
Quanta ma rację, zimówki albo przejściówki tam nie wciśniesz, ale polarowe, siatkowe jak najbardziej, tyle że też poskładane 😉
Eeee tam, na siłę się wszystko wciśnie, tylko że będzie brzydko wyglądało...:-) Fajniejsze są takie wieszaczki an boks typu listwy, są bardzo stabilne, mocne i fajnie się trzymają na boksach i wszytsko się na nich zawiesi:-)
http://www.alfako.pl/produkt,pl,regaly,regaly-na-derki-i-czapraki.html

To jest jedno z fajniejszych rozwiązań na derki 😉 Ale nie w każdej stajni zgodzą się na postawienie takiego wieszaka.
Ale nie w każdej stajni zgodzą się na postawienie takiego wieszaka.


A w niektórych stajniach takie wieszaki są na wyposażeniu stajni i każdy boks ma swój 😀iabeł: No dooobra, nie będę złośliwa 😉 Ale fakt, ja teraz tonę w derkach, na codziennym użytku na dwa konie są cztery polarówki, żeby było co zmieniać, jak mokre, dwie derki, w których konie stoją i wychodzą i jeszcze dwa drelichy na wszelki wypadek. Gdyby nie wieszaki, to nie wiem, co bym z tym robiła. Chyba wielkie torby typu Ikea.
caroline   siwek złotogrzywek :)
01 listopada 2010 14:52
Gdyby nie wieszaki, to nie wiem, co bym z tym robiła. Chyba wielkie torby typu Ikea.

a gdzie byś je ustawiała? 😉
dlatego ja mam drugą pakę - mieszkają w niej prawie wyłącznie derki 🙂
bez tej paki - miałabym zasadniczy problem z derkami u mnie w stajni
W poprzedniej stajni miałam wieszak, w tej nie ma gdzie go zamontować- mam oddzielną małą pakę na derki a i tak jest za mała..
caroline, w siodlarni na stosie albo jakichś półkach 😁 A paki mi aktualnie rdzewieją, bo nawet na nieużywane derki w Centku jest schowek. Z paką to i tak by było ciężko, bo wystarczy dorodna zimówka i nie wiem, czy by wlazła do środka. Kiedyś miałam zimową fantastyczną Mastę - takiej to bym nawet nogą do paki nie dopchnęła 😉
caroline   siwek złotogrzywek :)
01 listopada 2010 15:14
quanta, ja mam pakę dostatecznie dorodna na pomieszczenie nie mniej niz 6-8 derek zimowych bez dopychania kolanem 😉
w aro bez paki sie nie da 😉
help...
potrzebuje sobie pilnie dorobic pasy do derki na zadnie nogi (zgubilam orginalne  :emot4: ) a kompletnie nie mam pomyslu gdzie kupic te metalowe zapiecia... sprzaczki czy jak to nazwac.... nawet na allegro nei wiem jak tego szukac ani w googlach  😡 ale na pewno bedziecie wiedziec o co chodzi...
gdzie to kupic?
magda, zadnie pasy ?? Tu masz na przykład: http://www.okser.pl/hkm-pasy-na-nogi-p-4896.html
klami, dzieki za pomoc, jutro ide na poszukiwania  😎
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
01 listopada 2010 21:08
Myślicie, że dera dobra, czy jednak ciut przymała ? Masta padokowa - przeciwdeszczowa bez wypełnienia. Rozmiar z metki 130 a młody nosi 135...









hmm no dupkę trochę widać😉
Nasturcja-Renata, wg mnie za mała - zadek mu wystaje. Na padok ja bym założyła nawet ciut za dużą niż na styk.

Dzięki za opinie dziewczyny - nie planuję na tym wieszaku wieszać derek padokowych itd., to ma być głównie na polarówkę i czaprak do wyschnięcia, bo brakuje mi teraz w stajni takiego miejsca.
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
01 listopada 2010 21:16
D+A No własnie. Dupsko mu trochę wystaję. Posłuchałam rad revoltowiczów i wzięłam numer mniejszą  🙄
będziesz jeszcze robić zamówienia na derki, to bym zamówiła rozmiar większy  👀

Dzionka no własnie tak myślałam  😕
Za mała, naciąga się bardzo mocno w klacie (ciągnie materiał, widac dobrze przy znaczku MASTA na łopatce).
Na padok lepiej mieć ciut większą derkę, bo jak będziesz chciała np. polar włożyć pod spód, to pod za małą raczej nie wepchniesz nic więcej 😉 Stąd pewnie eskadronowe padokowe rip stopy są ciutek większe (ale to już moja teoria).
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
01 listopada 2010 21:19
dzieki za opinie. Nosz kurde. Po opiniach, że są zawyżone wziełam mniejszą. Trudno. Będzie musiała iść w świat  😕
Dlatego ja po prostu kupuję taki rozmiar jak zazwyczaj🙂

Zamówienie składam w czwartek,szczegóły na pw😉
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
01 listopada 2010 21:31
Błagam o szybka pomoc  :kwiatek:
Z masty zamówić 135 (6'0) czy 140 (6'3)  🤔
Zgłupiałam, a nie chciałabym zamawiac po raz 3ci  🙄
Ja bym 140 zamówiła, wygląda jakby mu więcej niż 5cm brakowało w tej 130 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się