Derki

W dwóch pierwszych nie widzę zapięcia, ale ta trzecia na pewno ma inne zapięcie niż moja - ja nie mam tam karabińczyków żadnych.
Czekam na okucia, przeszywam i daję drugą szansę 😉
trzecia ma takie samo - te same kółka + karabińczyk
No więc jeszcze raz piszę, że moja nie ma karabińczyków! Inne mam zapięcie niż milusia.
Dzionka, chodzi o to że półkola są identyczne w obu derkach, karabińczyk się tutaj nie liczy
Dzionka czytaj te zrozumieniem, te same kółka, tylko że dodatkowo w pokazanej na zdjęciu Ivett derce są karabińczyki  🙄 😉

edit: ups, Ivett mnie uprzedziła 😉
Aaa, ok 🙂 Może to od dopasowania więc zależy, skoro u mnie i disco kółka poszły, a reszcie dziewczyn nie... Mam nadzieję, że po zmianie kółek będzie już ok.
BTW ja mało nie zemdlałam, jak Czardasz pewnego pięknego dnia "rozebrał się" z pożyczonego Eskadrona Ripstopa (z oczywiście niedostępnej już kolekcji, bo jakże by inaczej  🙄 :lol🙂, po prostu tarzał się, wstając "kokosił się", więc przydepną przodami, podźwignął się z przytupem i tylko usłyszałam trzask.

Oba karabińczyki strzeliły, od razu  😲

I może i dobrze, bo jak by ja porwał...  😵
Hehe, mam takie samo podejście - całe szczęście, że to części metalowe puszczają a nie materiał 🙂
to ja od razu wrzucę fotki udoskonalonych derek z przedłużaną szyją. Z przesuniętym i wysokim klinem układają się duuużo lepiej.
Oprócz tego, klin na łopatce jest przyszyty teraz szeroką taśmą, bo miałam doniesienia, że materiał zewn wyszedł spod lamówki. Spod szerokiej nie ma prawa wyjść.






Dzionka
Jak mi kilka razy stajenny w nowej stajni zapial tak derkę jak u ciebie na zdjęciu, to mi w eskadronie poleciały zapięcia w kilka dni.
A przed tym wprawie cały sezon - bez zarzutu, ale byle zapięte tak jak trzeba.  🙄
ivett- ta fioletowa-rewelka 🙂
moj horseware ma już conajmniej 2 dziury (kilka dni mnie nie było w stajni- mam nadzieje ze jeszcze żyje) Ruda nosi tą derką od ok 2 tyg.. 1200D.. eskadron 600D wytrzymał 2 lata i jedynie pasek zapinany o tylną nogę wyrwała z materiałem, a tak to nic.. chyba nie będe więcej kupowała takich drogich horseware'ów skoro po 2 tyg dziurawe  😵
Arimona, surprise, tak zapięłam tylko pierwszego dnia i do zdjęć - i nic się z nią nie działo. Potem zapięłam luźniej i właśnie wtedy zaczęło się sypać. Myślę, że to kwestia materiału z jakiego te kółka są zrobione. Miałam wcześniej już kilka derek i różne rzeczy się z nimi działy - dziury, urwane paski, ale kółka się nigdy nie rozgięły.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
10 grudnia 2010 15:07
dobra,to ja jestem jakaś mało spostrzegawcza...jak powinno się prawidłowo zapiąć derkę żeby było ok?

w eskadronie poszedł mi karabińczyk, u Ivett na dwie używane derki tylko jedna nie wytrzymała i puściła na łopatce w miejscu klinu - ale widzę,że już Ivett zaradziła i na to...kobieto,jesteś jak Era,co sobie wymarzymy,to mamy 🙂 ta nowa jeszcze nie rozdziewiczona,mam nadzieję,że jutro rano wrotki mi ją przywiezie z Warszawy 🙂
No nie ma reguły, jak widać 🙂
Ja eskadrony zapinalam na najluźniejsze kolka (ew. na te srednie jak zdjęciu -ale rzadko) i nic sie nie zerwalo, póki stajenny mi nie zaczął i zapinać na te  😡  trzecie - te które najdalej. A u Dzionki derka od Ivett lepiej sie trzymala póki byla mocnie zapięta na te kolka najdalej.
a do mnie nie doszla derka BlackHorse. chyba przestane ufac ludziom na Allegro :/  😤
i musze na szybko cos kupic cieplego i nieprzemakanlego  😵

promocje !! moze komus sie przyda 😉

http://amigo-konie.pl/product_info.php?cPath=40_175&products_id=3607

http://amigo-konie.pl/product_info.php?cPath=40_175&products_id=3172
Angeel, a co jest nie tak w tej derce? Moja tej firmy jest i ciepła i nieprzemakalna.
chyba to jest w niej nie tak,że jej nie ma;p
Zuziasta   Zakupoholik na odwyku...
10 grudnia 2010 20:00
Ja nie mam jakoś zaufania do Nortonowych derek 😉
[quote author=D+A link=topic=43.msg804167#msg804167 date=1292011110]
chyba to jest w niej nie tak,że jej nie ma;p
[/quote]

otoz to. kase wplacilam, nie mam ani pieniedzy ani derki :/ 😤 kontaktu z kobieta tez nie ma - na maile nie odp., telefon (stacjonarny!) jest wylaczony.
a kon ma byc w niedziele golony wiec jestem wkur**a, bo musze jutro derke kupic ;/
O kurde, to lipa straszna :/ Współczuję, ja też na styk goliłam i czekałam na derkę. Może już derka w drodze, oby 🙂
dzisiaj mialam plomyk nadziei jak listonosz zadzwonil domofonem i mowil ze ma przesylke. ale niestety - to nie derka 🙁 juz przestalam sie ludzic ze w ogole do mnie dojdzie ;/ ZERO kontaktu z kobieta, zostala zawieszona przez allegro za zlamanie regulaminu... obawiam sie ze moze sie skonczyc policja/sadem  🙄
a ja polecam te derki nortona, jakość nie jest powalająca, ale jak na derkę stajenną w takiej cenie - nie ma się co długo zastanawiać. Mnie służy bardzo dobrze i wbrew pozorom, jest bardzo ładnie wykonana. 🙂
Angeel, ta promocja to chyba jakaś ściema, nie przypominam sobie, żeby kiedykolwiek te derki kosztowały 239 zł! Ceny właśnie oscylowały w granicach 150-160zł.
a ja  dostałam zwrot pieniędzy za derkę z frimy Jarpol
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
11 grudnia 2010 09:50
elegance1 a co się stało? Jeszcze niedawno pisałaś że derki Jarpola są najlepszej jakości

a ja zamówiłam 2 derki w Jarpol dla moich koni bo uważam ,że derki Jarpol są najlepszej jakości ,dobrze uszyte,dobrze leżą i mam nadzieje ,że będą wizytówką firmy Jarpol 🙂 już nie mogę się doczekać.  😀
nie zmieniam zdana ,ale niestety nie mieli materialu ktory chciałam i jak narazie czekam na obiecany zwrot pieniędzy za 1 derke i obiecano ,że oddają więc narazie cierpliwie czekam 🙂
Czy orientuje się ktoś, czy eskadron produkuje derki większe niż rozmiar 165cm? (XXL)  :kwiatek:

może komuś rzuciły się w oczy derki 175cm?  👀
Ale padokowki XXL chyba są sporo większe niż 165 cm. XXXLki u eskadrona nie widziałam nigdzie, nawet na ebay. Tattiniaki mają dużo rozmiarowke. 
Ale padokowki XXL chyba są sporo większe niż 165 cm. XXXLki u eskadrona nie widziałam nigdzie, nawet na ebay. Tattiniaki mają dużo rozmiarowke. 
padokówki 165cm są duże, ale kiepsko się układają (nieważne jak zapinałam, marszczył i podwijał się materiał na klatce piersiowej) dlatego zrezygnowałam z derek stajennych-padokowych eskadrona
nie sprecyzowałam pytania-chodzi mi o polary/dralony

chciałabym derkę ciut większą niż 165cm bo na konia jest prawie idealna (mogłaby być ciut większa), ale przy stępowaniu z siodłem, wystaje mu pół zadka 🙁
szkoda, myślałam że może są gdzieś za granicą są na zamówienie więskze dostępne, bo eskadron ma super kolorystykę  🙁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się