Sklep internetowy- jak zacząć?

Lov   all my life is changin' every day.
25 marca 2009 18:58
Moi rodzice postanowili zrobić sobie taki sklep, jako że mają firmę i chcieliby zająć się także sprzedażą wysyłkową. Oczywiście z racji, że z komputerem są na bakier, sprawia zorientowania się co, jak i dlaczego spadła na mnie.
A więc: jak zacząć z takim sklepem? Wiem, że są firmy oferujące wykonanie strony takiego sklepu, ale jest to koszt 1000-2000 zł. Czy jest może jakiś program, gdzie można samemu stworzyć taki sklep? No i czy jakoś prawnie to trzeba załatwiać? Szczerze mówiąc, ze sklepami internetowymi miałam do czynienia tylko kupując, więc nieco zielona w tym temacie jestem.. 😉
busch   Mad god's blessing.
25 marca 2009 19:50
Lov- wiesz... oczywiście, że możesz sobie sama napisać stronę; czyli również sklep internetowy- wszak nie duch święty takie rzeczy robi 😉 .
Tyle że jeśli jeszcze się o to pytasz, to jest to niechybny znak, że nie masz umiejętności na takie coś- nie wystarczy umieć napisać stronę w HTML-u, tym bardziej przy obecności hakerów w necie, którzy są jak hiszpańska inkwizycja- nikt się ich nie spodziewa  😁 .
Obawiam się też, że jednak trzebaby wybulić te tysiaki i nie oszczędzać na tym- znam taką sytuację, że ludzie może i na stronie oszczędzili, ale za to wygląda dosłownie tak, jakby ją zrobiono w paincie (i to jeszcze dość nieudolnie). Jak taka strona świadczy o sklepie- sama pewnie doskonale znasz na to pytanie odpowiedź. Jako ludzie XXI wieku uwielbiamy rzeczy opakowane w śliczny papierek i pasującą do tegoż ślicznego papierka różową wstążeczkę.
Lov,
mogę Ci dać namiar na firmę, która robi takie "sklepy"

HTML - w tym już nikt nie robi stron - to staroć już... dla sklepu raczej nie wystarcza...

jak sie zabrać
a) kupić stronę/domenę
b) napisać jak sklep ma wyglądać
c) zlecić zrobienie
d) promować się jako sklep netowy
e) stale uaktualniać
f) realizować błyskawicznie zamówienia
Lov   all my life is changin' every day.
25 marca 2009 20:27
Dodofon, z chęcią, jeśli w takim wypadku to konieczne 😉
myśle, że konieczne. szata graficzna to pierwsze co się rzuca w oczy po wejściu na stronę sklepu a więc i pierwsze co podlega ocenie klienta. na mnie nieprofesjonalnie wyglądająca strona działa na tyle odpychająco, że zamykam ją nawet nie patrząc co sklep ma w ofercie (chyba nie tylko ja tak mam?:oczy2🙂
Lov nie wiem kto ci powiedział takie kwoty, ale w tej chwili koszt zrobienia profesjonalnego sklepu to 500 zł, a jak weźmiesz studenta informatyki to nawet i mniej.

Ehem nie jest konieczne, gotowych skryptów w necie jest na pęczki, czasem trzeba tylko co nieco dopracować.
napisałam jak widzę to z perspektywy potencjalnego klienta, nie wykonawcy. pisząc "konieczne" w kontekscie wypowiedzi Lov miałam na myśli "potrzebne", a nie "nie możliwe do zrobienia samemu", a wydaje mi się że tak zostało to odebrane😉 żeby modyfikować skrypty trzeba je chociaż troche ogarniać, a z tego co zrozumiałam Lov wie o tym tyle ile każdy przeciętny zjadacz chleba 😉
Nie odebrałam tego tak, ale to "konieczne" znaczy tak "koniecznie"  🤣

Połowa programistów zaczynała od bycia zwykłym zjadaczem chleba 🙂 nie koniecznie szła od razu na studia informatyczne
Lotnaa   I'm lovin it! :)
28 marca 2009 22:16
A czy kiedy zapłaci się już profesjonaliście za zrobienie takiej www, to czy później obsługa jest na tyle prosta, że można stronę aktualizować samodzielnie?
Lotna potem musisz przynajmniej podstawy znać, więc wcześniej czy później opanujesz cały skrypt, chyba że masz doświadczona osobę przy sobie cały czas to nie musisz, ale zawsze może pojawić się jakiś problem - a to bezpieczeństwo, a to skrypt wywala błędy itp.
Kami   kasztan z gwiazdką
31 marca 2009 12:15
Ja z moim W. mamy sklep internetowy. Cała "konstrukcja" sklepu zakupiona w SOTE - ma swoje wady i zalety, ale nie jestem informatykiem więc za wiele o nich nie powiem. Wiem tyle, że jak były jakieś problemy z funkcjonowanie, albo SOTE robiło aktualizacje to mogliśmy liczyć na ich pomoc. Czasem trzeba było się powykłócać, ale w końcu naprawiali  😁 Oprogramowanie kosztowało nas ok.2000tys. Z tego co się orientuję to nie jest to najlepsze oprogramowanie obecnie, no ale my kupowaliśmy je już dwa lata temu i teraz nie opłacałoby nam się przenosić sklepu.
Druga sprawa to grafika na stronie - od niej baardzo dużo zależy. Ponieważ to sklep z biżuterią, a co za tym idzie zdjęcia muszą być bardzo dokładne, to zainwestowaliśmy w pożądny aparat z namiotem bezcieniowym i innymi duperelami.
Logo i grafikę na stronę główną też zamawialiśmy u grafików, ale to już grosze kosztowało jakieś 80zł. Mieliśmy dwie wersje do wyboru i potem jeszcze poprawki.
Mamy podpisaną umowę z firmą kurierską, więc paczki wychodzą od nas tego samego dnia a u klienta są na drugi dzień - to bardzo ważne  😉
A czy kiedy zapłaci się już profesjonaliście za zrobienie takiej www, to czy później obsługa jest na tyle prosta, że można stronę aktualizować samodzielnie?


nie mam sklepu,
ale mam portal codziennie aktualizowany
zarządzamy nim sami - znaczy jedna laska z biura,
ona nie jest zbyt "lotna"
szkolenie trwało ok. 1 h

Lov   all my life is changin' every day.
01 kwietnia 2009 18:33
A to czy ktoś może podac przykłądy takich "sklepowych" oprogramowań? 😉
Kami   kasztan z gwiazdką
01 kwietnia 2009 18:55
Stąd mamy oprogramowanie http://www.sote.pl/ a tak to wygląda http://www.faveo.com.pl/  😉
I jak udało ci się zrobić ten sklep? Ja mam swoją stronę usługową, którą pozyskonuje mi firma MediaPremium. Jestem bardzo zadowolona z efektów. http://mediapremium.pl/  OGwarantują bardzo wysoką jakośc pozycjonowania, więc Twój sklep na pewno uda sie im wypozycjonować na wysokie pozycje.
Zarejestrowałaś się po to, żeby odgrzać wątek sprzed 5 lat? 🙂 Powodzenia w prowadzeniu swojego sklepu 😉
Cenciakos   Koń z ADHD i złośliwa zołza ;)
14 sierpnia 2014 09:53
No i czy jakoś prawnie to trzeba załatwiać?

Dopisać w DG punkt o sprzedaży przez internet 😉





Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się