podbij.pl

jak w temacie,
korzystal juz ktos?

www.podbij.pl
o co w tym chodzi?
tez bym chciala to wiedziec 😉
mam mgliste pojecie, ale co i rusz zaskakuje mnie kolejna poznana opcja 😲
stad pytam czy juz moze ktos korzystal i wie o co chodzi.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
29 marca 2009 22:20
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
29 marca 2009 22:32
strzyga, czytalam pomoc i nic mi to nie daje. dla mnie to czysta abstrakcja.

jak na razie zrozumialam tyle: jezeli chce kupic towar za 1zl drozej niz poprzedni licytujacy, to musze wydac na 'podbicia' blisko 100zl (bo jedno podbicie to ok zlotowki, i jedno podbicie podbija o 1 grosz).

niezly interes ktos na tym robi, bo jakis frajer mysli ze kupi laptopa za 2zl, a tak na prawde wydaje kase na podbicia  😂
strzyga- ale to niewiele daje 😉

niezly zarobek dla tworcow 👍

skoro jedno podbicie kosztuje 1,22 a daje 10 goszy w licytacji, to co z tego, ze kupilo sie laptopa za 1000 zl skoro zeby dojsc do tej ceny trzeba bylo wykupic iles tam podbic.

jakis kosmos 🤔wirek:
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
29 marca 2009 22:37
zen, jaki kosmos? Normalny interes ;]
Tak tylko na szybko zerknęłam.. Wygląda to ciekawie.. Pierwszy raz slyszę o tej stronie.. Tylko czy to nie jest żaden przekręt??
No tak, haczyk tkwi w tym, ze kazde podbicie przedluza trawnie aukcji o 30 sek. Wiec jak jeden koles napali sie na laptopa za 3 zl i podbije i juz juz mial wygrac aukcje kiedy nastepna osoba podbija i tak w nieskonczonosc! Bo w dalszym ciagu oferta laptopa za 3 zl jest megakuszaca wiec ZAWSZE ktos sie skusi i ma nadzieje, ze reszta sobie odpusci, a tu nastepna os podbija, nastepna i nastepna... a kazde podbicie winduje cene o 10 groszy, wiec to moze trwac i trwac
Mozna by zrezygnowac, kiedy cena doszlaby do np 3000 tys zl realnej ceny za takie cacko. Tylko sumujac liczbe podbic... uuuuuu, duzo zarobia tworcy
Biznes przedni, ale dla tworcow.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
29 marca 2009 22:52
Freddie, przecież wiadomo, że w życiu nikt nikomu nie da nic za darmo ;]
NO faktycznie, macie racje.. Poobserwowałam sobie chwile jedna z aukcji.. Macbook za 3 zł.. Chętnych nie brakuje.. 2 sek do końca już widać metę a tu zonk. Ktoś podbija cene.. I tak w kółko.. 😉
Dziwna ta strona... Macbook o którym pisała Querido nadal jest ciągle podbijany  🙄
Takich stronek jest kilkanaście.

m0niSka
jest stale podbijany bo jeszcze jest coś takiego jak automat tzn. ustalasz ile podbić chcesz i wtedy po czasie 30 sek jak nikt nie podbije to podbija automat.
http://www.goldenline.pl/forum/web-2-0/503990/s/1

Ciekawa dyskusja, trochę do czytania jest.
Zarejestrowałam się, ale wg mnie to lipa i naciąganie.
tez bym chciala to wiedziec 😉
mam mgliste pojecie, ale co i rusz zaskakuje mnie kolejna poznana opcja 😲
stad pytam czy juz moze ktos korzystal i wie o co chodzi.


Portal aukcyjny + hazard + rodzaj instrumentów wtórnych🙂

Podczas studiów na jednym z brytyjskich Uniwersytetów dzisiejszy zarząd spółki zdecydował się na realizację projektu systemu aukcyjnego Podbij.pl. Po analizie rynków Europejskich, kosztów wdrażania systemu i eksploatacji tego niezwykłego narzędzia, zarząd zdecydował się na Polskę jako swój pierwszy rynek. Gdy w lipcu 2008 po raz pierwszy zaprezentowano Podbij.pl grupie ekspertów, został on uznany za rewolucyjny nie tylko w sieci, ale i w biznesie w ogóle. W drugiej połowie sierpnia 2008 Podbij.pl przybrał swoją dzisiejszą formę, co miesiąc później zaowocowało pierwszymi zakończonymi aukcjami.
Marzenie stało się faktem: oddajemy w Państwa ręce system, który może zrewolucjonizować nie tylko portale aukcyjne, ale i system sprzedaży w Polsce.

Na chwilę obecną historia Ireny Enterpirise to historia Podbij.pl. Jesteśmy jednak pewni, że po udanym wprowadzeniu Podbij.pl zrealizujemy jeszcze wiele innych równie świeżych i innowacyjnych projektów.


Firma wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000312409, kapitał Zakładowy: 200 000 zł, NIP: 701-01-34-898

§26

Użytkownik może dokonać płatności za Pakiet Podbić przy użyciu karty kredytowej lub za pomocą telefonu komórkowego korzystając z usługi sms. Płatności będą także mogły być dokonywane w innych formach, które zaoferuje swoim Użytkownikom Podbij.pl, a o których zawsze będzie informować na stronach Podbij.pl.


§38

Użytkownik otrzymuje fakturę na zakupiony towar lub usługi, po wcześniejszym skontaktowaniu się drogą elektroniczną z działem obsługi klienta Podbij.pl.
IX.

Dostawa
§39

  1. Dostawy produktów wystawianych na aukcje przez Podbij.pl realizowane są przy pomocy jednej spośród współpracujących ze Spółką firm kurierskich.
  2. [font=Verdana]Termin realizacji dostawy towaru wynosi 21 dni roboczych.[/font]

  3. Dane firmy kurierskiej znajdują się w opisie przedmiotu Aukcji oraz w informacji określonej w §18 pkt 1 niniejszego regulaminu.
  4. Dostawa danego produktu realizowana jest zgodnie z zasadami oraz warunkami realizacji dostaw danej firmy kurierskiej.


Jak to działa?

Misją portalu Podbij.pl jest umożliwienie naszym Użytkownikom dostępu do produktów, które normalnie byłyby poza ich finansowym zasięgiem.

Za przysłowiowe grosze możesz zostać właścicielem wymarzonego laptopa, telewizora, pralki czy też innego produktu.


Komentarz:

Sprzedający liczy, podobnie jak na innych tego typu aukcjach - że wystawienie pełnowartościowej rzeczy w ofercie publicznej spowoduje chęć jej zakupu po cenie równowagi rynkowej, chociaż po niższej, niż tzw. sugerowana cena detaliczna.

Zabieg taki pozwala ominąć "zalecenia" producentów co do konieczności sprzedaży po cenie narzuconej, a mimo to z zyskiem.

Istotna okolicznością jest termin dostawy - do 21 dni - sprzedający ma albo rachityczny mechanizm logistyczny - albo towar nabywa dopiero po otrzymaniu zapłaty. To oczywiście tylko przypuszczenie, ale podane w regulaminie warunki uprawdopodobniają taką tezę.

Portal taki, nawet gdy przynosi mierne zyski można sprzedać - i na tym zarobić lepiej niż na samej sprzedaży.

Różnica wzgl. Allegro taka, że na Allegro emocje mogą być podobne - ale nie trzeba nic kupować (Podbicia to wewnętrzna „waluta” portalu podbij.pl), by "podbijać" - a tu, jak się wydaje jest to konieczne. Na podbij.pl wszystko jest nowe (IMHO), na Allegro - niekoniecznie.

majek   zwykle sobie żartuję
30 marca 2009 14:55
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
30 marca 2009 17:23
Cena detaliczna:6.900,47 zł
Cena wykupu:344,13 złz VAT bez kosztów przesyłki
Podbicia (11398):13.905,56 zł

o mamuniu  😲 blisko 14tys zl za podbicia. dwa razy tyle co detaliczna cena tego maca  😲
fantastyczny biznes dla tworcow. szczerze gratuluje 👍
To jest jeszcze lepsze:
http://www.podbij.pl/auction/5488-patriot-flashdrive-32gb-usb-2-0-xt-boost-180x
Respekt dla tych, co to licytowali
Współczucie dla głupoty tych, którzy nie wiedzieli, że płacą za podbicia 🙂.
aquarius, ale oni wiedza, ze musza kupic podbicia- inaczej nie masz mozliwosci wziecia udzialu w licytacji 🙄 przeczytaj chociaz troche o co chodzi w temacie 😉
asds   Life goes on...
06 kwietnia 2009 17:43
To czy osobom tam kupującym to się w ogóle opłaca?

Pieknie zobrazowana sprawa przez Pana Wojciecha Małota z dyskusji z gl:

To wcale nie jest powiedziane.
Załóżmy, że owy laptop w sklepie kosztuje 3000 zł.
Użytkownicy się o niego licytują płacąc złotówkę (netto) za każde podbicie. Kwotę pokazywaną jako wylicytowana cena pomijam bo jest relatywnie niewielka w porównaniu z kosztem podbić.

No i teraz jeżeli ten laptop normalnie kosztuje 3000zł i ktoś na licytowanie wydał już 2000 zł. To ma do wyboru albo dać spokój i stracić 2000 albo iść dalej.
Teraz analogiczna sytuacja. Ludziki wydały na licytację już po 3000 zł (czyli tyle co normalnie laptop kosztuje w sklepie). no i mają wybór albo stracić te 3000 albo licytować dalej.

No i teraz zaczyna się robić śmiesznie. Bo powiedzmy ludziki doszły już do 3500 zł (cena normalna laptopa to 3000 !) i teraz mają już inny wybór albo przestać i stracić 3500 zł albo licytować dalej i STRACIĆ tylko 500 zł (różnica pomiędzy ceną rynkową i kosztem zainwestowanych podbić).

W tym momencie licytuje się już nie po to żeby zyskać tylko po to żeby MNIEJ stracić. W ostateczności może się okazać, że użytkownik laptopa którego mógłby kupić za 3000 zł w sklepie wylicytował np. za 4000zł.

Każdy traci :-).

EDIT: Dlatego właśnie z taką ciekawością obserwuję aukcję laptopa bo jestem ciekaw czy ten scenariusz się sprawdzi. Może jeszcze nie teraz bo serwis ma relatywnmie mało userów. Ale w przyszłości...


i

Na podbij.pl płaci się za licytację ale za to za towar płaci tylko ten co wygrał. W dodatku wylicytowany koszt towaru jest pomijalnie mały w porównaniu z kosztem licytowania.
To czy osobom tam kupującym to się w ogóle opłaca?
Może się opłacić, nawet jeśli wylicytowana kwota jest już dość wysoka (czyt. dużo podbić), ale pod warunkiem, że ta osoba do licytacji włączyła się dopiero pod jej koniec  😉 Który oczywiście jest nie do przewidzenia <=> trzeba mieć dużego farta
"przeczytaj chociaz troche o co chodzi w temacie wink"

Ależ czytałam od początku.

Tylko nie mogłam zrozumieć, jak ktoś kto wie, że traci, dalej chce tracić i chce wylicytować np. laptopa. To była dla mnie głupota albo niewiedza.
Ale cytaty asds ładnie mi to wytłumaczyły.
Dworcika   Fantasmagoria
10 maja 2009 20:19
Trafiłam na jeszcze jeden taki portalik:

http://www.za10groszy.pl

Aż mi się wierzyć nie chce, że ludzie się na to łapią o.0
cieciorka   kocioł bałkański
10 maja 2009 20:42
niesamowite, pomysłowość jednych i naiwnosc tych, ktorzy sie na to łapią imponuje  😲


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się