Kącik komputerowy

A Eset online? Przeważnie sobie radzi.
A co do ciągle psujących się skryptów w lisku... To raczej nie lisek się psuje, tylko w sieci powstały setki stron robionych przez lamerów, ładujących po 300 psu na budę potrzebnych skryptów typu js, nic nie robiących, ewentualnie po 10 minutach mielenia upiększających menu, "bo program mu to doczepił a on nie wie jak odczepić". I publikuje stronę, która wiesza się częściej niż polscy gospodarze po reformach Balcerowicza. Moja rada, unikać stron robionych przez takich web-majsterów zbierających szlify na informatyce w gimnazjum i budujących strony w "takich fajnych generatorach" gdy nie potrafią ich zoptymalizować ręcznie, i jeśli strona wczytuje się dłużej niż pół minuty, uciekać z niej w popłochu.
Luna_s20, hm, mnie się lisek wieszał przy radiozet.pl, pracuj.pl, deviantart itp, więc raczej znanych. ale przeszłam na Operę i mi z tym lepiej 😁
A, to jeszcze zależy kto ma na ile zaśmiecony "cudownymi" dodatkami i jakie opcje podłączone. Ja na lisku siedzę właśnie dlatego że opera muli a z chrumem w ogóle nie potrafię się dogadać. No i lisek sprytny jest, jak na liski przystało, w miarę antydebilizuje i ogarnia wszelkie materiały filmowe, czego nie mogę powiedzieć o pozostałych przeglądarkach.
Luna_s20, wydaje mi się, że nie mam syfów za wiele. a wieszają mi się dwa kompy na lisku, pracowy i domowy (na tych samych stronach!). w pracy nic nie ściągam, więc nie wiem, o co chodzi. wszędzie mam adblocka i chodzę tylko po znanych stronach. więc chyba jednak lisek nie domaga 😉
Wrodzona ciekawość skłania mnie do zapytania o te strony, sama mam 2 adresy na których lisek wywala info o błędzie skryptu, a pozostałe mielą, mielą, mielą, i zawieszą się albo nie zawieszą, ale jeśli się zawieszą, to na amen wraz z kilkoma programami.
radiozet.pl, pracuj.pl, deviantart


te najczęściej, reszty nie pamiętam teraz. i jeszcze wiki i instagram żyją swoim życiem, ale nie wywalają
Luna_s20, DZIĘKUJĘ, Eset pomógł! 😅
Przez dwie godziny skanowania znalazł jeden jedyny malutki pliczek... Trojan...
SmalecTropikalny cieszę się że pomogło 🙂
calore, sprawdziłam, nie ma na stronach nic co powinno wywalać liska, nie ma jakiegoś szczególnego przeładowania skryptami czy aplikacjami, a na nim sprawdzałam. Jeśli twoja przeglądarka ma problem z interpretacją js'ów (jedyne, co może mieć na tych stronach konflikt) to sprawdź, czy masz włączoną aktualizację (stare wersje przeglądarek mogą mieć problem z interpretacją nowoczesnych skryptów), przejdź się po wtyczkach i dodatkach i wyłącz wszystko to, czego nie instalowałaś osobiście/świadomie. Powinno pomóc 🙂 Niestety, przeglądarki lubią łapać takie niechciane dodatki, często bez naszej świadomości, szczególnie na stronach oferujących muzykę, zestawienia wszelkiej maści cen i produktów, oprogramowanie i materiały filmowe do obejrzenia online.
Są strony typu qńwortal które ff będą wywalać bez zmiłowania, bo jakiś spryciarz upchnął o te 30 skryptów za dużo, gdzie wystarczyłby mu jeden, dwa, bo muszą nam ajaxa i inne wspaniałości wcisnąć nawet do szafki ze skarpetami. Typowy błąd zamawiającego stronę "U mnie działa, to u innych też zadziała". I stąd niestety strony przystosowane wyłącznie do szybkiego łącza, rozdzielczości hd, i nerwów ze stali.
Facella   Dawna re-volto wróć!
25 września 2015 11:27
Od niedawna mam Lenovo IdeaPad U310. Wczoraj oglądałam serial na słuchawkach, bez pauzowania wyjęłam słuchawki licząc na to, że dźwięk przerzuci się na wbudowane głośniki... Tak się nie stało, spauzowałam, wznowiłam, dalej cisza. Na słuchawkach działa normalnie. Dzisiaj włączam bez słuchawek i niestety dalej cisza w głośnikach, nie są wyciszone, nie wiem o co chodzi... Zainstalowałam najnowsze sterowniki ze strony Lenovo i dalej nie działa. Co mam zrobić?!
SieneK   Kasia i SieneK
28 września 2015 11:00
a dźwięki systemowe odtwarza na głośnikach?
Facella   Dawna re-volto wróć!
28 września 2015 13:16
Nic nie odtwarzal na głośnikach, w ustawieniach wszystko było tak, jak powinno.  Po konsultacji na czacie z pracownikiem Lenovo zainstalowalam sterowniki biosu i chipsetu, na drugi dzień komputer się już nie włączył, dzisiaj poleciał kurierem do reklamacji... Niemożliwe, żeby dwutygodniowy komputer zdechł z mojej winy, dbam jak szalona o swój sprzęt.
SieneK   Kasia i SieneK
29 września 2015 03:19
obstawiam uszkodzenie mechaniczne gniazda słuchawkowego  🙄

chińszczyzna  😤
Facella   Dawna re-volto wróć!
07 listopada 2015 19:07
Potrzebuję kalendarza na komputer, który mogłabym zsynchronizować z kalendarzem w telefonie. Chodzi mi o to, żeby z poziomu komputera wklepywać różne zdarzenia, plany dnia, listy rzeczy do zrobienia itd. i mieć to samo na telefonie bez ponownego wklepywania. Chętnie też w drugą stronę. Kojarzycie takie programy? Mam Win 7 i Androida 4.4, to może mieć znaczenie.

PS: komputer był w serwisie, zainstalowali jakieś Dolby Home Theater i działa bez zarzutu, ale boję się używać słuchawek 😁
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
07 listopada 2015 21:04
Kalendarz google?
Fuck.
Zawirusowałam sobie smartfona, a ze smartfona chyba poszło na laptoka. 😵
Na telefon przyszło mi powiadomienie ze strony Androida, że mam 11 wirusów bla bla bla, rozpocznij skanowanie, napraw...
No ale na tym kroku się zatrzymałam, bo trzeba wysłać smsa, a chyba nawet 11 smsów, z regulaminu wyczytałam, że koszt jednego to 6,cośtam zł... nie do końca to kumam. No i obawiam się, że to jakieś naciąganie, a nie rzecz konieczna.
Jest jakaś bezpłatna alternatywa?

To samo z laptopem. Skanuję czasem Spybotem, ale skanowanie trwa godzinami i niewiele z niego wynika.
Spybot proponuje płatną, skuteczną wersję.
Jest inna opcja?

Dziwne, że Spybot nic nie wykrywa... ja mam darmową wersję i gdy trzeba jest całkiem ok. Ściągnij może 360 total security, darmowy dość dobry antywirus.
Telefon też bym zrobiła przez 360 albo avast. Jak mówi mój brat, płatne antywirusy to niezły pic na wodę...
Podejrzewam, że same te płatne smsy to już niezły przekręt jest... :/    ewentualnie jak to nic nie da to może wyczyścić telefon na zero, wgrać nowy system.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
11 listopada 2015 16:13
Julie, Malware użyj. wykrył to czego avast nie widział i w sumie uratował kompa 😉 więc ja wywaliłam Avasta który spowalniał kompa i używam mbama (na dłuższe dokładne skanowania) i 360 total security (na szybko)
madmaddie, Dziękuję. :kwiatek:
Potrzebuje pomocy bo nie wiem już co zrobić 😤 Otóż jakiś czas temu wymienili mi router na nowy (mam internet z Neostrady) wszystko działało dobrze aż jakiś tydzień czy dwa temu wifi zaczęło mi zrywać połączenie. Wedle rad internetowych ustawiłam stałe ip dla mojego komputera, co miało w domyśle pomóc, no ale nic nie dało. Zresetowałam router, ale też nic się nie zmieniło. To na pewno nie wina routera bo reszta normalnie na wifi chodzi.

Jeśli ktoś zna się na tych sprawach w będę wdzięczna jeśli mi pomoże bo to bardzo denerwuje, gdy co chwile zrywa wifi :kwiatek:
Asiaa, chyba od tego masz BOK dostawcy usług?
Tylko u mnie jest problem, więc nie sądzę żeby BOK coś pomógł.
może to problem z kartą sieciową? albo... odległością od rutera? 😉
Obawiam się, że to raczej karta sieciowa niż odległość od routera 🤔
nekti   Pająk stajenny..
06 grudnia 2015 14:29
Asiaa a jaki masz system operacyjny? Może ostatnio zrobiłaś upgrade do win10?
Sprawdź czy nie masz włączonego (w trybie oszczędzania energii) wyłączania karty wifi.
Możesz też sprawdzić czy przy masz ustawiony kanał na "auto".
nekti mam XP, przy moim hp mini inny będzie mylił za bardzo internet. Chodzi ci o kanał na jakim jest Internet? Na 6 i nie ma zakłóceń żadnych.
Witam 🙂 Mam do was pytanie o może już dość archaiczną grę a mianowicie the sims 8 in 1 :P ogolnie poszukuje kogos posiadającego simsy 1 🙂 mam małe pytanko techniczne 🙂
Waderka110, ja mam, wszystkie dodatki, archaiczna jedynka na archaicznym kompie być musi 😁 dawaj na pw 😉
Nie mogę w ogóle korzystać z youtuba. Wyskakuje mi takie coś


Co robić?  👀
SieneK   Kasia i SieneK
01 stycznia 2016 08:12
FF zaktualizowany?
Już się naprawiło  😉 Usunęłam wszystkie dane przeglądarki i zaczęło działać  🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się