Pralka i inne AGD - uwagi i rady.

martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
06 grudnia 2022 11:45
Hmm no od biedy możesz go po prostu postawić na podłodze - odkurzacz odkurzaczem, a rura z końcówką będzie dodatkowo stała w pionie 😉 Ja też nie mam przecież powieszonego go, a ładuje się bez problemu bo to zwykła ładowarka podłączana do gniazdka po prostu 🙂
martva, nie mam problemu z ładowaniem, bo to wiem że po prostu do gniazdka.
Mam po prostu już Dysona ( okropny odkurzacz swoją drogą, cały usyfiony, okurzony jakiś, strasznie go nie lubię) który nie stoi sam i leży , mnie to wkurza, bo mi mąż na blacie w kuchni ładuje dysona a rura z koncówką leży po drodze do kibal i mnie to wkurza.
Mam w kuchni, koło wyjścia na taras idealne miejsce przy gniazdku że może sobie stać, więc potrzebuje coś co będzie stało po prostu jako całość.

Edit: albo jest nie dorobiona i nie kumam co do mnie piszesz, bo też biorę to pod uwagę. Z opisów sklepowych mi nie wynika czy to będzie całe stało ładując się czy nie :-(
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
06 grudnia 2022 11:58
Dobra, zrobię zdjęcia dziś/jutro tego co ja mam w domu. Niemniej tak na szybko: nie ma opcji by cały zestaw: tj. szczotka + rura + odkurzacz ładowały się na stojąco bez jednoczesnego zamontowania tego uchwytu. Bez niego można podłączyć cały zestaw, ale nie będzie stał tylko będzie w pozycji leżącej 😉


A co nie tak z Dysonem? Ja po cichutku o nim marzę.. :P
efeemeryda   no fate but what we make.
06 grudnia 2022 12:11
Perlica, ja mam. Lubię go, ale musisz wiedzieć ze on odświeża, fajnie radzi sobie z zaschniętymi plamami, ale na pewno nie zastąpi zwykłego mopa.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
06 grudnia 2022 12:37
A jakieś żelazko dobre, ale w rozsądnej cenie?
martva, to strasznie mi dyskwalifikuje ten odkurzacz, a się na niego mocno napaliłam dość. Gdzies mi na stronie sklepu mignęła właśnie baza na stojąco, ale może pomyliłam marki po prostu.

efeemeryda, to też nie dobrze, bo myślałam właśnie że jest lepszy niż zwykły mop.
To też całkiem odpada.

Jezu , mam jakieś kosmiczne wymagania chyba, bo chce żeby odkurzacz stał sam 😜

martva, Dyson jest dla mnie okropny, bo cały w kurzu, jakiś mało szczelny. Dodatkowo on nie wciąga wogóle włosów z dywanu, nawet jak przejeżdżasz 200 razy po długim włosie to nic się nie dzieje. Mam zwykły na kablu z elektroszczotką i wciąga.
Może jaj mam jakąś biedacją wersję, ale ja go nie używam, tylko mąż mój.
Wolałam electroluxa, który się zepsuł, stał i miał światełka to cżłowiek widział brudki na podłodze. ALe nowy electrolux ksoztuje miliony, więc nie kupię.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
06 grudnia 2022 13:39
Perlica, a może taki odkurzacz, który ma zbiornik na kurz na dole? One chyba same stoją
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
06 grudnia 2022 13:39
Może po prostu widziałaś inny model z Tefala, ja mogę pisać tylko i wyłącznie o tym, który mam w domu 🙂
Dziewczyny po przeglądam sobie www.
Jednak właśnie chciałam info z pierwszej ręki od użytkowników, bo mało to nie kosztuje, a nie chce kupić czegoś z czego nie będę zadowolona.
efeemeryda   no fate but what we make.
06 grudnia 2022 13:44
Perlica, on jest lepszy pod pewnymi względami od zwykłego mopa, a pod pewnymi gorszy, ale na pewno nie można po prostu wymienić jednego na drugie.
Uwielbiam parowym czyścić fugi i balkon po zimie - ale wtedy tą taka końcówka szczotka, świetnie unosi brud, No ale od razu zmywam ten brud zwykłym mopem na czysto.

Jakiego masz dysona ? Bo w moim odczuciu on świetnie wciąga kudły 😀 a mam starego v8, nie mam dywanów ale rodzice maja i u nich radzi sobie świetnie.

Rozumiem Twoje rozterki, bo sama mam różne i się poddałam, chciałbym coś jak dyson ale żeby tez myło, naprawdę myło, a nie tylko ciągnęło mokra szmatę za sobą. No i co ważniejsze żeby nie było z tym więcej zachodu niż ze zwykłym mopem. Dlatego nie decyduje się na karchera bo nie wyobrażam sobie prania wałków w pralce po każdym użyciu. Zwykłego mopa plukam ręcznie i co kilka użyć wrzucam do pralki 🙂
efeemeryda, cholera wie, mąż kupował, ja byłam przeciw. Brzydzę się go dotknąć, bo jest cały w kurzu, ten kurz wychodzi ze środka.
Druga sprawa, że on pewnie nie dba o niego, więc pewnie dlatego tak jest.
Kurde to chyba ten Philips by spełnił oczekiwania jednak moje:
https://www.mediaexpert.pl/agd-male/sprzatanie/odkurzacze-pionowe/odkurzacz-philips-fc6409-powerpro-aqua-3w1-myjacy-turboszczotka

I tani jest.
Perlica, czytająć komentarze do tego odkurzacza w życiu bym go nie wzięła 😉 Niby gwiazdki same 5/5 a w opisie wszyscy piszą, że porażka (przynajmniej na pierwszej stronie).
Ja tez mam Dysona i kocham go miłością wielką <3
macbeth, no właśnie też przeczytałam teraz opinie, bo mnie zmyliło to, że same oceny na 5*, a treść słaba.
Aczkolwiek w komentach głównie, że włosy się nakręcają na szczokę, co jest raczej dość normalne i dzieje zazwyczaj jak są długie włosy.
A tu taki filmik, ktoś się natrudził żeby nakręcić:


Perlica, no ale ten filmik to też przecież antyreklama, zdecydowanie nie zachęca do zakupu.
macbeth, No wiem, że to antyreklama, ale że takie kawałki wypadają z odkurzacza to jest normalka w tego typu konstrukcji.Electrolux jak był już pełny to też tak robił, tak samo dzieje się w Dysonie też.
Moim zdaniem wszystkie te odkurzacze są dość podobne, pytanie tylko ile kto chce wydać.
Taki jeszcze fajnie wygląda:
https://www.mediaexpert.pl/agd-male/sprzatanie/odkurzacze-pionowe/odkurzacz-pionowy-beko-vrt71025vw
efeemeryda   no fate but what we make.
06 grudnia 2022 16:24
Perlica, kurde to jakaś masakra co piszesz, jak może kurz wyłazić ze środka ?? Jest zepsuty nieszczelny czy nigdy nie opróżniany ? Ja jestem jego trochę psychofanka ale No z mojego nic nie wychodzi :O
efeemeryda, pewnie często go opróźniasz.
Jak jest rozłączony, bo przecież nie stoi sam, to wtedy wypada ze środka kurz jak go ruszysz, a nie ma przyczepionej żadnej końcówki akurat z rurą, to z samego silniko zbiornika wypada to co tam jest.
efeemeryda   no fate but what we make.
06 grudnia 2022 16:50
Perlica, myślałam o nim ale 😀 jest na kablu i trzeba tez pewnie prac ten wałek po każdym użyciu 😀

Kurde ale No mój dyson sobie wisi i nic z niego się nie wysypuje… nie wiem jak bardzo musiałby być wypełniony żeby coś wypadło
efeemeryda, tu masz takie teścik jeszcze:


Mnie dość kurcze przekonuje ten szajski Beko, po tym filmiku:


martva, i rzeczywiście są Tefale ze stacją stojącą:

efeemeryda   no fate but what we make.
06 grudnia 2022 20:10
Perlica, o kurczaczki, ja myślałam ze wszystkie one są na kablu, a tu chyba jest bezprzewodowy ? Bo to bissel, dobrze widzę ?
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
06 grudnia 2022 23:16
Ja jeszcze raz o żelazko, bo chyba zaginęło pytanie 😅

Na swojego starocia nie mogę patrzeć - leje się z niego woda, tajemnicą jest jak się nagrzało, nie wyrzuca pary i bliżej mu do eksponatu.
Początkowo napaliłam się na philips Azur GC4909/60, ale teraz jeszcze rzuciło mi się w oczy tańsze Russell Hobbs Power Steam Ultra 20630-56. Ma ktoś któreś z nich?
efeemeryda, Bissele są i takie i takie,więc dobrze widzisz 😂

safie, nie pomogę, nie mam żelazka, bo nic nie prasuje 🙃
-Alvika-   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
07 grudnia 2022 01:17
safie, a może stacja parowa zamiast klasycznego żelazka?
Ja męczę od wielu lat jakiś tam Tefal pro express z anti calc i szczerze, nie cackam się, leję kranówę, wody po prasowaniu nie wylewam, tylko stoi tak nieraz i miesiąc... I nic się nie dzieje. Działa jak złoto.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
07 grudnia 2022 01:35
-Alvika-, stacja parowa przekracza moje potrzeby i zajmuje za dużo miejsca. Potrzebuje coś małego, żeby ogarnąć rzeczy dla dziecka (ponoć trzeba prasować), szybko przed pracą przeprasować koszulkę i żeby mąż czasem sobie koszule wyprasował.
Zasadniczo wyznaje filozofię, żeby wieszać pranie tak, żeby nie trzeba było prasować 😅 ale są momenty kiedy trzeba.
efeemeryda   no fate but what we make.
07 grudnia 2022 08:34
Perlica, No to mi zrobiłaś teraz zagwozdkę 😀
safie, Kup sobie takie https://www.mediaexpert.pl/agd-male/prasowanie-i-pielegnacja-ubran/zelazka/zelazko-gotze-jensen-ig300
Najlepsze jest to, że jak się zepsuje to go nie biorą na naprawę gwarancyjną, tylko w ramach gwarancji wymieniają na drugie - natychmiast w sklepie.
Mam drugie Tefala, ale jak się zepsuło to czekałam na naprawienie 2 tygodnie - stąd był szybki zakup taniego zamiennika jakim był Gotze.
Teraz prasuję tylko nim, bo wydaje się wygodniejsze i lepiej prasuje. Tefal jest w szafie jako zapas...
efeemeryda, testuj 😝
Bo ja poczytałam trochu opinii i serio chyba jednak kupię tego wynalazka myjącego.
https://www.euro.com.pl/odkurzacze-pionowe/bissell-odkurzacz-cross-wave-cordless-2582n.bhtml

Najlepsza opinia ojca kaszojada 🙈
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się