Pralka i inne AGD - uwagi i rady.

Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
25 czerwca 2023 21:34
efeemeryda, ooo to super. Bo teraz wyszedł nowy na dwie rolki i sie zastanawiam czy zbierać 😉
efeemeryda   no fate but what we make.
26 czerwca 2023 07:59
Gienia-Pigwa, ooo to nie słyszałam 🙂 podlinkujesz ?
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
29 czerwca 2023 10:43
https://www.kaercher.com/de/home-garden/hartbodenreiniger/fc-4-4-battery-set-4b-duo-10564060.html

A jak idzie czyszczenie tych wałków? I w jakim stanie sa juz u ciebie? Wrzucasz je do pralki?
efeemeryda   no fate but what we make.
29 czerwca 2023 11:55
Gienia-Pigwa, ale to zdaje się starszy model.
Wrzucam do pralki, tylko na w miare małe obroty, nic się z nimi nie dzieje. Używam tych do paneli wszędzie, bo te niby do kamienia mi nie pasują, mam wrażenie, ze zostawiają mazy na płytkach.
Nie używam tej funkcji samoczyszczenia, raz założyłam ale myśle ze bez sensu, raz na tydzień do pralki 🙂
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
30 czerwca 2023 11:37
efeemeryda, stary to byl fc 3, teraz wlasnie zrobili ten fc 4-4 i fc 4-2 (z jednym walcem).

poczekam pare miesiecy, wtedy stanieja te nowe i chyba kupie 🙂
efeemeryda   no fate but what we make.
30 czerwca 2023 12:31
Gienia-Pigwa, a to nie lepiej, żeby mieć 4 wałki niż 2 ?
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
30 czerwca 2023 13:09
efeemeryda, mysle, ze at wiele to nie robi roznicy. W tych nowych masz wyciagane akumulatorki i mozesz je uzywac np. do tego sciagacza wody z okien (tez chce kupic bo mam duze oknai ciezko mi je myc). Poprosu ladujesz akumulatory a nie urzadzenie cale. W tym fc 7 jak bateria padnie to nie wymienisz, musisz chyba wysylac do Kärchera.
efeemeryda   no fate but what we make.
30 czerwca 2023 13:21
Gienia-Pigwa, tez mam do okien i fajne, Ano nie zwróciłam uwagi na to ładowanie, ale skoro w dysonie da rade samemu wymienić baterie to i może tutaj da rade ?😉
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
30 czerwca 2023 17:01
efeemeryda, moja mama zawsze sie smieje, te moj maz weszystko naprawi, tak wiec pewnie sie da 😀

Jaki lejesz plyn do tego zbiornika z woda? oryginalny czy pierwszy lepszy?
efeemeryda   no fate but what we make.
30 czerwca 2023 19:11
Gienia-Pigwa, ten oryginalny ale jego się leje bardzo malutko wiec na długo starcza.
efeemeryda   no fate but what we make.
03 sierpnia 2023 14:03
Kupiłam już z wami ekspres do kawy, kupiłam suszarkę, kupiłam mopa 😀 😀

teraz potrzebuje oczyszczacz powietrza, myślimy o dysonie bo lubimy tą markę, chodzi nam głównie o kurz i wrzechobecne kocie kudły. Mamy dosyć duże mieszkanie, dól 55metrów, góra 40, czy on sobie poradzi jeśli jest tylko na 36metrów ? Czy jest sens nosić go góra-dół ?
Chciałabym też, żeby była opcja nawilżania powietrza, chociaż nie jest to konieczne.
efeemeryda, ja się na tym nie znam, ale mój mąż studiował opinie i kupił jakiś superowy ponoć, to sprawdzę.
W zimie tylko używamy i nosimy góra dół, bo chodzi o to by oczyścić powietrze ze smogu przez palenie w kominku przez ludzi. To pod Wrockiem jest plaga, powietrze w zimie jest czyste w centrum Wrocka, a obrzeża to dramat...
efeemeryda   no fate but what we make.
03 sierpnia 2023 14:25
ja też po Wrockiem, więc się przyda.
Ja mam zagwozdkę, kupiłam frytkownicę niskotłuszczową, i postawiłam na blacie kuchennym, za chiny nie wiem z czego ten blat, bo był prezentem, znalazłam podobny w necie, pisze że to dębowy, ale czy ten mój jest taki to nie wiem, ale do rzeczy. Frytkownica jak działa to się ten blat nagrzewa, czy trzeba ją postawić na jakiejś podkładce, czy zostawić jak jest? Szukałam w necie jakiejś informacji, ale nie znalazłam. Może ktoś doradzić?
-Alvika-   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
03 sierpnia 2023 23:39
Watrusia, ja swoją stawiam na płycie indukcyjnej i jeszcze okap włączam - bo się właśnie o blaty boję, a przy okazji naprawdę mniej czuć ten olej (nawet, jak jest go tylko dwie łyżki 😎😉
To jak już wszedł temat na takie sprzęty... zapuściłam okropnie mojego airfyera 😫 (Phillips Ovi, u mnie stoi na blacie i nic się nie dzieje). Ktoś zna jakiś magiczny sposób żeby go odszczurzyć? Istnieje jakaś bezpieczna chemia do takicb zadan? Żadne patenty z octem, plynem do naczyń, sodą nie dzialaja wystarczająco dobrze. Ostatecznie kupię nowy kosz i kratkę, ale znam lepsze sposoby na wydanie 5 stówek🙈
Watrusia, - ja dla świętego spokoju bym stawiała na czymś, choćby na podkładce silikonowej. Jak blat dębowy to będzie bardzo boleć jego kuku 😅
ekhem, - a to się demontuje? Jak tak, to bym bezlitośnie jakimś preparatem do grilla/piekarnika potraktowała i tyle, żadne tam "domowe patenty". Ewentualnie jak masz lub masz od kogo pożyczyć to myjka parowa, ta zabawka czyni cuda 🙂
Nie mam płyty indukcyjnej, pomyślę o takiej podkładce . Dzięki 🙂
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
05 sierpnia 2023 14:35
To teraz ja mam pytanie. Szukam robota odkurzające go który nada się przy dwóch długowłosych kotach. Wszędzie mamy podłogi, brak dywanów. Zdaje sobie sprawę że nie zastąpi to odkurzania ale może przynajmniej nie będę musiała zapitalać tak często. Chce też żeby odkurzacz miał funkcje mopowania (wiem że to jak przetarcie chusteczka no ale zawsze coś).

Mam na oku roboty roborock, ale może jest coś ciekawszego na rynku? A może roborock jest do kitu? Przyjmę wszelkie rekomendacje i anty rekomendacje 😅
donkeyboy, ja mam roborock S5 max (jakoś 2 lata go mam i niezmiennie jestem zadowolona). Na poprzedniej stronie pisałam o nim, możesz zerknąć 🙂 to akurat już dość "stary" model jak na tego typu sprzęt i obecne czasy, ale trzyma cenę, wręcz mam wrażenie, że podrożał ostatnio, bo to całkiem udany model był 😉
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
05 sierpnia 2023 17:19
maiiaF, dziękuję! 🌷
Ja mam roombe combo, porównania nie mam więc mogę tylko powiedzieć że żwirek zbiera na trybie mocnym i to nie jakoś super dokładnie. Sierści sporo zbiera. Szczotki są ok, nie musi być wałek gumowy. Mopuje w miarę ok (raczej byłam pozytywnie zaskoczona w tej kwestii). Trochę go za mało czyszczę więc nie jest w najlepszym stanie, ale jak nie zapomnę puścić przed powrotem do domu to mam w miarę zamiecione.
donkeyboy, ja mam irobot romba i polecam przy dwoch borzojach i 3 kotach ( dobra jednym , bo cornishe nie gubią).
Mamy już drugi, i o ile pierwszy był spoko, to ten nowy nawet zbiera mi wszystko z dywanu jakbym to robiła ssawką ręcznie. Ja jestem w pozytywnym szoku.
efeemeryda   no fate but what we make.
05 sierpnia 2023 22:54
Perlica, co z tym oczyszczaczem? Jakiego macie ?
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
05 sierpnia 2023 23:11
magda, Perlica, dziękuję serdecznie! Obczaje w takim razie też roombe. Perlica, mogłabym prosić o model jaki to jest tej nowszej roomby? Bo też jestem zaskoczona że po dywanie tak zasuwa
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
06 sierpnia 2023 17:00
donkeyboy, My też mamy Irobot Roomba i przy 5 kotach i łażeniu w butach na parterze (bo nie będę po 50 razy dziennie zdejmowała i zakładała), na prawdę daje spoko radę. Fakt, że ja dywanów nie mam, ale mam je na piętrze gdzie też ją czasem puszczamy i daje radę. Jedna kotka jest długowłosa i jej kudły fruwają w takich kłębach małych po domu, to wyłapuje to ładnie. Z piachem też spoko sobie radzi.
ps. Nasza ma już 8 lat, nie mam pojęcia jaki to model jest.
efeemeryda, my po rozeznaniu zdecydowaliśmy się na Sharpa (UA-HD60E-L) z opcją nawilżania. Jaki se szukaliśmy sprzętu do sypialni to wybrałam najcichszy, w nocy praktycznie go nie słychać. Jesteśmy zadowoleni 😉
Roomba to I5, to jest taka średnia półka, ale ja mega polecam.
Jako, że*
A co do powietrza to Samsung, ale za cholere nie widze żadnego numeru modelu na nim.
Ale jest cichy i można przy nim spać.
Widzę, że to dokładnie taki:
https://www.mediaexpert.pl/agd-male/do-domu/oczyszczacze-powietrza/oczyszczacz-powietrza-samsung-ax60r5080wd-eu?gclid=Cj0KCQjwrMKmBhCJARIsAHuEAPSgYeceAIFdTiN6SVXtHmdW9JReyCdsJf39Skm7anbwFb3_8QBjIQ8aAjxlEALw_wcB
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się