Pralka i inne AGD - uwagi i rady.

Mój był grzeczny tyle lat. Może jego czas nadchodzi?
Trudno.
Jakieś rady jakim go zastąpić?
dragonnia   "Coś się kończy, coś się zaczyna..."
16 listopada 2011 20:33
http://www.per-eko.pl/

Tania, my mamy z tej firmy. Nic nie nawala, działa cudnie. Mają spory wybór.
30 września 2011 zrobiliśmy przelew na chłodziarko zamrażarkę w cudownym salonie Mix Electronics
w Krakowie. Urządzenie było, stało i miało tylko dojechać.
I zaczynają się schody. Bo nagle telefon, że owszem jest ale... coś spadło i drzwi się wgięły.
I czy chcemy pogięte.   🤔wirek:
Nie chcieliśmy.
Do dziś sprzętu nie ma! Bo niby drzwi idą. Chyba pieszo?
A nie mają nóżek. Pełzną zatem.
Sklep, przepraszam, SALON, nie dzwoni, nie pisze. Nagabywany coś tam plecie.
Centrala ma tak skonstruowaną stronę, że znaleźć kontakt graniczy z niemożliwością.
A jak się już tam zadzwoni to podają kontakty do kolejnych osób, kolejnych, kolejnych.
I znów gadka, że drzwi, że idą, że coś tam.
Co robić?
Zdecydowanie zażądać zwrotu pieniędzy, strasząc policją, sądem, itp...
dragonnia   "Coś się kończy, coś się zaczyna..."
01 grudnia 2011 10:26
Napaliłam się na to
http://alatest.pl/reviews/suszarki/electrolux-edi-97170-w/po3-60545481,342/

Powiedzcie czy warto? Czy macie i jak się sprawuje?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
01 grudnia 2011 10:34
Ja polecam zakupy na neo24.pl można trafić o wiele taniej niż w saturnach itd 😉
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
29 grudnia 2011 15:47
Muszę wybrać sprzęt do kuchni (indukcje, piekarnik, mikrofale, szufladę grzewcza, zmywarkę, lodówkę). Zastanawiam sie miedzy Smegiem, Boschem a Siemensem. Co wybrać żeby służyło dzielnie przez 10 lat?
Mi Siemens (zmywarka, płyta, piekarnik, wyciąg, czajnik, ekspres do kawy) służy już 7 lat, do 10 wprawdzie zostało trochę czasu, ale myślę, że nic się nie wydarzy 😉
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
29 grudnia 2011 19:50
Siemens był przed długi czas moim numerem jeden, głównie ze względu na wygląd  🙂 Po czym zobaczyłam, że Smeg, o dziwo, ma porównywalne ceny. Widziałam też kilka kuchni pełnych Smega, no i pojawiły się wątpliwości  😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
29 grudnia 2011 20:25
Ja jestem zadowolona z Boscha, odpukać 😉
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
29 grudnia 2011 21:22
bralabym Siemens/Bosch. przy nadprogramowej kasie Miele 😉
Edytka, ja tez uwazam, ze z wymienionych to siemens albo bosh. elektroluxa bym dolaczyla jeszcze.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
31 grudnia 2011 07:36
Elektrolux robi zajebiste odkurzacze, polecam 😉
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
31 grudnia 2011 09:25
Dzięki dziewczyny!  :kwiatek:

Porównam sobie piekarniki tych wszystkich firm, jak juz wybiorę jeden, to wybór pozostałego sprzętu będzie prosty 🙂
help  - potrzebuje porady co do okapu wyspowego.. czy ktos ma jakieś doświadczenia co się najlepiej sprawdza i jaka firmę wybrać..?
A ja z pierdołą. Czajnik mi padł. Zwykłego nie chcę, bo ja muszę mieć wrzątek szybko. Najlepiej już, jak tylko o tym pomyślę 😁
Dumam sobie coraz głośniej i wyraźniej o takim ceramicznym, bo mi się szalenie podobają. Na tanie biedronkowe się nie załapałam (wtedy nasz tani zwykły działał :[ ).
Ma ktoś może taki czajniczek? Na co zwrocić w nich uwagę? Na co w ogóle zwracać uwagę kupując czajnik elektryczny?
Dotychczas patrzyłam głównie na cenę i ew. na to, żeby była w środku płyta a nie spirala 😉 I działały długo, a jak już nie chciały to żalu nie było... Teraz chcę ładny i niedrogi 😁
Dworcika, mam ten ceramiczny. Dostaliśmy go rok temu na gwiazdkę. I co? Zepsuł się oczywiście po roku, dzień przed wigilią. Przepalił się jakiś kabelek. Na szczęście kolega naprawił go w kilkanaście minut i nadal działa.
Z doświadczenia rodziców wiem, że czajnik czy za 30zł czy za 300zł więcej niż 2-3 lata nie wytrzymał 🙁
Dlatego trzymałam się czajników za 30zł 🙂 Żal nie było jak się popsuł i trzeba było kupić nowy.
Tych ceramicznych się boję, bo są droższe niż max 50zł 😁
Ale tak mi się podobają... :-)
Dworcika, ja widziałam w Biedronce za niecałe 50zł, potem w Media Markt za niewiele powyżej. Jak dla mnie warto, o nie szpeci.
bera7, to muszę lecieć do Media, może się trafi. W Biedronie były we wrześniu jakoś, pamiętam, bo wtedy mi wpadl w oko taki w maki. Ale wtedy czajnika nie potrzebowalam i wyszłam z zalożenia, że "kiedyś" sobie kupię.
Nadeszło "kiedyś" 😁
Dworcika, są cyklicznie w Biedronce. Od ponad roku się pojawiają.
Ja mam "z ptaszkiem".
Fajnie 🙂 Jeśli nie trafi się w Media, to poczekam.
Garnek też jest fajny 😁
Szukam odkurzacza. W przedziale 200-300zł. Do zbierania psiej sierści z dywanu, więc musi być mocny.
Coś godnego polecenia? Posiada ktoś odkurzacz Amica?
bera7 ja mialam Amice i to byl najgorszy odkurzacz, jaki mi sie trafil do tej pory. Najpierw zaczely mu sie psuc wszystkie szczotki (kruszyl sie kiepski plastik), potem rura rozsypywala sie w rekach, a na koniec padl silnik. Wypiep...lam dziada i kupilam Philipsa FC8130/01 o takiego:



i nie moge sie go  nachwalic za kazdym razem, jak sprzatam. Mam go juz rok i jestem baaardzo zadowolona. Zaplacilam ok 70 euro.

Edit: nazwa modelu
Pandurska, dzięki. Czyli Amica odpada.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
08 stycznia 2012 09:06
Szukam odkurzacza. W przedziale 200-300zł. Do zbierania psiej sierści z dywanu, więc musi być mocny.
Coś godnego polecenia? Posiada ktoś odkurzacz Amica?



Tylko Electrolux.
Ta firma robi najlepsze odkurzacze. A cena nie jest wysoka, zmienia się wraz z mocą odkurzacza.

Wszystkie:
http://www.neo24.pl/agd-drobne/wokol-domu/odkurzacze,mv-1685470134,od0do2244.fhtml

Bezworkowe:
http://www.neo24.pl/agd-drobne/wokol-domu/odkurzacze,mv-1685470134,c902v1,od0do2244.fhtml


edit:
Ja mam ten bezworkowy 1800W i nie mogłam się nadziwić jak zbiera sierść z dywanu  🤔
bajaderka-zorro   But who to fuck am I to dare to accept?
08 stycznia 2012 09:17
ja do psiej sierści bardzo polecam odkurzacz Philips FC 9071 http://www.ceneo.pl/1445687 kosztuje trochę powyżej 300 zł ale jest przecudowny i niezastąpiony, mam go ponad rok i sierść psa husky i collie, a teraz cavaliera nie sprawia mu żadnej trudności w zebraniu jej z dywanu
Skłaniam się do Zelmera http://allegro.pl/odkurzacz-zelmer-01z014-st-turboszczotka-hepa-2wor-i2014367998.html
Cena przystępna, mocny. Tryb workowy i bezworkowy. Mój dotychczasowy Zelmer żył 10 lat już ledwo, ale jeszcze zipie. Przeżył (choć to go dobiło) rok remontów, wyciągania zeszlifowanego tynku z szczelin w podłodze. To był dobry odkurzacz.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
09 stycznia 2012 10:49
Zelmera też miałam i kiedy się wysypał mama chciała ponownie kupić. Na szczęście kolega, który pracował na AGD wybił jej go z głowy i zaproponował Elektroluksa.
Z resztą ten Zelmer wizualnie wygląda identycznie wręcz jak mój Elektroluks 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się