Wady budowy, ocena eksterieru

ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
16 stycznia 2014 17:06
Maddeline: oprócz tego że koń wygląda na zarobaczonego (wielki obwisły brzuch, chudość) i bez mięśni to koń raczej poprawnie zbudowany. Łopatka  stroma.
Kobyłka która się zajmuję. Rasa nn. Jestem ciekawa co o niej powiecie 😉
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
17 stycznia 2014 21:10
ugabuga16

pierwsze co to rzuca mi się w oczy zad odrobinę przebudowany, słabo rozbudowany kłąb, przednie nogi postawa podsiebna, łopatka długa i w miarę ukośna, mało szlachetna głowa, krótka szyja,

Generalnie przyjemny koń z wyglądu
Dziękuję za ocenę ElaPe 😉
ja również 🙂
Mogę prosić o ocenę? :kwiatek:
Wałach, folblut, lat 5 (za miesiąc 6).

Ja bym kowala zmieniła, każde kopyto ma inną długośc i inny kąt
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
24 stycznia 2014 22:51
Jestem ciekawa oceny młodego. Wielkopolak, wiek tak jak na suwaczku  😉. Da się coś powiedzieć?

Biczowa, tobie też bym radziła porozmawiac z kowalem 🙁
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
24 stycznia 2014 22:56
A czemu? Choć w sumie się nie dziwię na zdjęciu kopyta faktycznie wyszły bardzo nie halo.
Na tym zdjęciu każde kopyto wygląda inaczej - inna długośc, inny kąt, podobny problem, jak u konia jeden post wyżej
ikarina , skoro widzisz poprawność kopyta  do połowy zagrzebanego w piachu i to po jednym zdjęciu to z mojej strony wielki podziw i szacunek dla Twojej osoby .
Konstrukcyjny, naprawdę nie widzisz żadnej różnicy między przodami u karego?
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
24 stycznia 2014 23:07
ikarina inny kąt jest owszem w przodach, tyły jak najbardziej są tak samo skątowane, tylko ciężko to po zdjęciu stwierdzić bo koń ma krowią postawę. Ale porozmawiam z kowalem i bliżej się przyjrzę 🙂
Biczowa, najlepszy sposób, to wziąc linijkę, albo pasek papieru i porównac dwa tyły i dwa przody 😉 Ja długo nie widziałam różnicy w przodach swojego konia, póki mi trenerka nie pokazała, właśnie mierząc oba kopyta - a były całe 3mm różnicy 😉
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
25 stycznia 2014 09:33
Da się o młodym coś jeszcze powiedzieć?
Ikarina, bardzo mnie cieszą twoje cenne doświadczenia , lecz jednak kopyto to nie jest twór z odgórnie ustaloną formą i kształtem i pasowało by przynajmniej (jeżeli masz zamiar zwracać uwage innym) zgłębić najpierw swoją wiedzę w tym zakresie .

Znalazłam przez przypadek w sieci, wiem, że zdjęcie się nie nadaje do oceny, ale... co ten koń ma z kłębem/łopatką?... To może być kwesta tego, że głowa zasłania szyję i przez to są zaburzone proporcje?
Konstrukcyjny, czyli co? Mamy pozwolic na to, aby koń na jednej nodze nosił szpilki, a na drugiej adidasy?
emptyline   Big Milk Straciatella
27 stycznia 2014 08:38
sumire, ja tu widzę dość długi kłąb i mokry ślad od siodła? Nie wygląda to dla mnie dziwnie. 🙂
sumire Ale fakt, że koń na tym zdjęciu ma bardzo małą głowę w porównaniu do reszty ciała 😉
emptyline, no ja właśnie nie wiem, co jest nie tak (poza długim kłębem), jakiś taki nieproporcjonalny ma ten przód (jakieś takie dziwne wrażenie, ale nie potrafię sprecyzować, co mi nie pasuje). jakby to był człowiek, to pewnie kojarzyłoby mi się z karkiem z siłowni. 😉 niestety nie znalazłam zdjęcia, na którym byłoby widać szyję... a przypuszczam, że jest krótka i to ona tak naprawdę zakłóca odbiór.
sumire moim zdaniem to właśnie ta malutka główka sprawia wrażenie "końskiego pakera z siłowni" 😉
Zobacz, jak koń miałby większą głowę to zdjęcie wyglądałoby normalnie 😉
On a krótką, nisko osadzoną szyję, którą całkowicie sobie zasłonił. Nie powiedziałabym, żeby miał małą głowę, a resztę "pakera" 😉 Ale to oczywiście moje zdanie.
On a krótką, nisko osadzoną szyję, którą całkowicie sobie zasłonił. Nie powiedziałabym, żeby miał małą głowę, a resztę "pakera" 😉 Ale to oczywiście moje zdanie.


Nie wiem.. Mi się wydaje jakby łeb był kompletnie od innego konia i to o wiele mniejszego, ale ja głównie z "wielkogłowymi" się zadaję to może takie wrażenie  🤣
Nie, nie łeb ma normalny, taka perspektywa 😉 Na pewno.
Klacz 2,5 letnia Oldenburska po Reiter -Traum i Gitana niemieckie pochodzenie .
"Bez kopyt nie ma konia" 🙁
a na temat tej klaczki hc? kiedyś już było to zdj, ale przeminęło :P

WRACAM
Klacz 2,5 roku GR-Schanel
Wzrost około 165 cm
Ojciec : Reiter-Traum (Rubinstein I x Sonnenlicht )
Matka : Gitana (Goldstern  x Farniente )
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się