Wpływ treningu na wygląd. ZDJĘCIA.

Jessy   Koń klasy Grand Prrrrrrrrrrr.
18 stycznia 2009 17:48
no to daje 😉

luty 07

luty 08 - zmiana stajni, trenera

lipiec 08 - miedzy lutym a lipcem byla dosc spora przerwa, jedynie spacerki, zmiana trenera i systematyczne treningi

wrzesien 08

grudzien 08

styczen 09


ja zmiane widze, no i czuje na koniu...
niektore zdjecia obrocone dla lepszego porownania
Dla mnie najfajniej wygląda koń w grudniu, przedostatnie zdjęcie, troszkę się od początku nabudował.

I z ciekawości- co ma na celu taki Twój dosiad z łydką tak wysuniętą do przodu?
Jessy   Koń klasy Grand Prrrrrrrrrrr.
18 stycznia 2009 18:12
Burza - mam jezdzic z noga z przodu, zeby miec wieksze oparcie, lewa noga zawsze uciekala mi bardziej w przod, wsyzstkiego narazu nie potrafie sie nauczyc[styczniowe]
jestem dosc wysoka, ciezko mi zlapac szybko rownowage, i troche dziwnie wyglada taki dosiad, no ale ufam trenerowi... tak wiem..zjecie mnie zaraz...
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
18 stycznia 2009 18:15
najfajniej teraz wyglada- nie widaz zeberek tylko same miesnie😉
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
18 stycznia 2009 19:45
Jassy swietna przemiana, gratuluje bardzo szczerze i dodam ze na ostatnich dwoch (szczegolnie grudniowym) wyglada jak maszyna do zabijania 😉
klatka piersiowa, zad i grzebien szyjki robia naprawde duze wrazenie
busch   Mad god's blessing.
18 stycznia 2009 19:47
Jessy- koń się niewątpliwie bardzo wypełnił i nabrał powabnych kształtów  😉
Zastanawia mnie tylko jedno- czy ty jesteś w stanie lekko anglezować z takim dosiadem? Bo trudno jest mi to sobie wyobrazić.
Ja się nie znam na kryteriach oceny w tym wątku ale jak na mój gust, koń od 07 do 09 powinien się zacząć podstawiać, czyli angażować zad, czyli nabudować zad. Tego brakuje. Ale ja nie wiem, bo w wątku nie uczestniczę. Jakby co sorki.
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
18 stycznia 2009 23:51
mnie sie wydaje ze wlasnie zad sie bardzo fajnie rozbudowal - szczegolnie na ostatnim zdjeciu, jak jest golony, widac nie tylko tylnia czesc uda nabudowaną - szczegolnie w porownaniu do drugiej foty - ale i wierzchnie, otaczajace odcinek ledzwiowo-krzyzowy.
cieciorka   kocioł bałkański
19 stycznia 2009 00:42
ja tam specjalnej zmiany nie widze, poza lekka roznica na dwoch ostatnich zdjeciach.
dosiad bardzo mi się nie podoba, ale może jakos cwiczenie przejsciowe jest do zaakceptowania.
natomiast wydaje mi się że dosiad fotelowy własnie zaburza róznowagę i nie pozwala ci swobodnie usiąść a kościach łonowych co skutkuje przeprostem i usztywnieniem. na powraze rownowagi i oparcia w strzemieniu jest wiele innych, sprawdzonych metod. nie jem cię, ale to co robisz ma dla mnie wątpliwe działanie.
niemniej życzę jak najlepiej i czekam na efekty
lostak   raagaguję tylko na Domi
19 stycznia 2009 07:09
[quote author=lets-go link=topic=49.msg150078#msg150078 date=1232320422]
Ja się nie znam na kryteriach oceny w tym wątku ale jak na mój gust, koń od 07 do 09 powinien się zacząć podstawiać, czyli angażować zad, czyli nabudować zad. Tego brakuje. Ale ja nie wiem, bo w wątku nie uczestniczę. Jakby co sorki.
[/quote]


dokladnie to chcialam napisac.

kon na pewno sie zmienil, ale malo.  powodem nieznacznej rozbudowy miesni moze byc to ze nie wyglada jakbys go przestawila na wieksza prace zadu, zeby usiadl, zmienila jego sylwetke. 

Przestawiaj go Jessi, mysle ze to juz najwyzszy czas, bo nie bedzie mial jak progresowac.  przod do gory, zad pod siebie, zrob z niego kwadracik 😉
szkapcia po rocznym chorobowym w kwietniu 2008



i w grudniu 2008

Jessy ok, fajnie że napisałaś, sama przyznasz, że jest dość.. kontrowersyjny  😉 ale życzę powodzenia w pracy 🙂
Kucyk, ogier sp, Aloube Z x Badari, pierwsze 3 zdjęcia - pierwszy dzień u mnie, 8,5 roku - niezajeżdżony ;p
początek sierpnia 2007




sierpień 2007 - początek wsiadania


wrzesień 2007 - pierwsze jazdy



początek marca 2008





koniec marca 2008


wrzesień 2007


marzec 2008


Zdjęcia są zrobione na przestrzeni 6 m-cy, obejmują okres zimowy (brak treningów, nie mamy hali) oraz pauzowanie spowodowane kontuzją.
Zuziasta   Zakupoholik na odwyku...
30 stycznia 2009 23:10
espana, miło by było jakbys poczekała aż ktoś wypowie się na temat zmiany konia Arweny ...

Arwena, widać że konisko nabrało masy mięśniowej i tłuszczowej 😉
Może jakieś więsze i więcej obrazujące zdjęcia...?
Zuziasta jakoś nie było chętnych przez prawie 2 tygodnie, a wątek spadł, więc ...
Zuziasta   Zakupoholik na odwyku...
30 stycznia 2009 23:20
...robimy up  😁

Wydoroślał chłop  😉
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
31 stycznia 2009 08:34
Espana szczerze - ja nie za bardzo widze roznice w muskulaturze. natomiast mysle sobie, ze konio ma jeszcze czas i ze przy prawidlowej pracy zacznie sie rozwijac... W kazdym razie fajny material 🙄 powodzenia🙂
Espana, gdzieś Ty dorwała niezajeżdżonego ośmiolatka, niesamowite. Koń na początku słabo związany w lędźwiach, taka smukła lebioda, ale widać jak po paru miesiącach treningu, polepszyły mu się mięśnie krzyża i coś juz dzieje się z zadem, bardzo podoba mi się ten luz w jego sylwetce, taka jakaś elastyczność,no no, początek treningów a on robi się taki okrągły. Super, a wogóle to piękny koń..
adriena urodził się i mieszkał w leśniczówce i biegał sobie beztrosko, nieświadomy, że czeka go inne życie 😉
No to teraz moje konisko, bo podobno się poprawiło "nieco" 🙂 Ja szczerze mówiąc tego nie zauważyłam widząc go prawie codziennie. Zdjęcia będą po kolei z sierpnia/początku września 2008 (wtedy go kupiłam), potem z listopada 2008 i potem ze stycznie 2009. W sumie odstęp 5 miesięcy. Wybrałam fotki w stój i w kłusie, żeby było łatwiej porównać. Koń na pierwszych fotkach ma 5,5 roku.

Sierpień/wrzesień 2008




Listopad 2008




Styczeń 2009




I co myślicie 🙂?
Okiem laika -  się poprawił 👍 i szyjka, i dupka 😀
Nasze "prawie" rok pracy w Zamysłowie 🙂 Początek 2008 i początek 2009 😉
Zdjęcia w formie filmiku. Miłego oglądania !

busch   Mad god's blessing.
27 lutego 2009 10:31
Jeszcze raz się wstawię- zastanawia mnie, jak to wygląda po roku wspólnego wożenia się  😉

marzec 2008

prawie marzec 2009  😉


czerwiec (chyba) 2008

prawie marzec 2009
w jakim wieku koń jest na zdjeciach?
postaraj sie cos zrobic z tym siodłem bo oczy bolą ( nawet osiodłanie poprawne by troche pomogło)
busch   Mad god's blessing.
27 lutego 2009 14:26
Tzn. Jak powinnam inaczej siodłać? Dalej? Bliżej?
Koniur w marcu będzie mieć 4 lata  😉
bush
bardziej do tyłu, siodło leci ci do przodu i blokuje koniowi łopatkę
co do wpływu treningu  to ja nie wiem czy to bardziej nie jest kwestia tego ze klacz dorosła , jezdze rówieśniczke i narazie czuje ze ona poprostu tylko narazie wydoroślała  .
busch, ode mnie masz wielki szacun za pracę z tym koniem. Też jeżdżę kilka młodzików, ale zaraz obok mam trenera, którego zawsze mogę o coś zapytać, poprosić żeby zobaczył, sprawdził itd. Ty, z tego co wiem, jeździsz zupełnie sama i naprawdę świetnie Ci to wszystko wychodzi. Oczywiście, koń mógłby progresować szybciej, robić w tej chwili poprawne łopatki, ustępowania, zwroty, może jakieś renwersy... Ale chodzi bardzo płynnie w trzech chodach, robi ustępowanka. I myślę, że będziecie robić jeszcze większe i jeszcze fajniejsze postępy. Z mojej strony - staraj się ją jeździć ją niżej, pewnie jest jej wygodnie w takim ustawieniu, ale jak pojeździsz ją nisko przez znaczną część jazdy z impulsem to ta muskulatura zacznie się inaczej rozwijać - wiadomo, praca grzbietu i zadu. A co do "wpływu treningu na wygląd" <- szyja na plus 😉
Moooozna? :>
Nie wiedziałam w sumie czy to do wpływu treningu czy żywienia podciągnąć - chyba jedno i drugie  🙂 Fakt że siwy w różnych stajniach stał ale praktycznie zawsze na owsie - nigdy na paszy i innych dodatkach, ale na pewno jakość i ilość owsa też ma 'coś do gadania' 😉
A zdjęcia to też tylko zdjęcia - różnie się na nich wychodzi raz lepiej raz gorzej, niemniej jednak obserwując siwego na codzień mam wrażenie że w końcu troche 'mężnieje'  🙂

kwiecień 2007



maj 2008 (zdjecie obrócone tzw. lustrzane odbicie)



luty 2009



yyyyy  👍  👍  👍
Dupka, szyja klata no wszystko!
Pięknie wygląda oby tak dalej.
Już na początku mi się podobał ale teraz powoli robi się z niego maszyna!!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się