Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?

Ma rację Smok. Hodowla" przecietniakow z założenia" jest co najmniej bez sensu.
Raczej wyrazem braku szacunku dla koni i odpowiedzialności. Hodowla to duża odpowiedzialnośc za narodzone zwierzę i jak czytam tu niektórych miłośników koni to mi się nóż w kieszeni otwiera. 😤
Kastorkowa   Szałas na hałas
27 grudnia 2014 19:22
Dziękuje wszystkim za odpowiedzi, niestety na dzień dzisiejszy nie mam zootechnicznych zdjęć obu bab, no i dla obu jeden ogier musi być wybrany. Dziękuje za kilka propozycji coś pewnie wybierzemy.
Smok zgadzam się z Tobą w dużej mierze. Zwłaszcza jeżeli chodzi o sprzedaż za większe pieniądze, bo to w jakiś sposób gwarantuje koniom daleką drogę do rzeźni. Jednak tak jak pisała Titina zależy mi na ładnym dzieciaku, nie tylko dobrym ruchowo i papierowo ale przede wszystkim z dobrą głową - mam taką klacz która jest bardzo trudna i wyłącznie dla dobrego jeźdźca - gdyby nie jej papier to jej droga na rzeź byłaby bliska.
Moim faworytem póki co jest młodziutki ogier Quasi Gold MD (fp [[a]]https://www.facebook.com/pages/Quasi-Gold-MD-ex-Nordstern-MD-Pr%C3%A4mienhengst/324379834241101?fref=ts[[a]] )
Cena nasienia bardzo ciekawa 350€ za jedną porcję (przy dwóch klaczach -10% rabatu) nasienia mrożonego
Do hodowli nie można podchodzić snobistycznie , tylko co ja chcę i jakie sa moje oczekiwania  . Może być ładny i użytkowy. Jedno nie wyklucza drugiego. Ważne żeby w razie czego nie trafił pod nóz , a to w pewnym sensie gwarantują jego możliwości użytkowe ( sportowe )  😉 W ogłoszeniach są tysiące trupów ,przedziwnych krzyżówek  które sprzedawane są po cenie rzeźnej ,a tylko czyste sumienie ich właścicieli zaspokaja wpis ,, W DOBRE RĘCE ''  . Dobre ręce to w 99% wypadków konkretna kasa za konia , bo nawet jeżeli trafi w złe ręce i nie spełni oczekiwań nowego właściciela to odsprzeda go dalej , choćby po to by odzyskać zainwestowane pieniądze. Może to brutalne ,ale dobro konia często gwarantuje kasa jaką na niego wydano , taka już nasza natura że jak za coś zapłacimy to o to dbamy. A jak będziesz miała konia który na dzień dobry do niczego się nie nadaje , to gdy ciebie zabraknie ( z róznych powodów , zdrowotnych ,finansowych ,wyjazdu  ) to jego przyszłość to transport do rzeźni . 🙄 Przez nasze ręce przewinęło się wiele koni , ale żaden nie trafił do rzeźni , bo nawet po skończonej karierze są oczkiem w głowie ich właścicieli. Chocby z powodu , sentymentu. 😉

P.S Jak patrzę  często opluwani są sportowcy ,przez tych pseudo miłośników koni , że męczą konie że  zmuszają je do startów na zawodach , tylko w perspektywie czasu jak patrzy się jak ci sportowcy często odkupują swoje konie z sentymentu na których mieli największe osiągnięcia a konie tych miłośników trafiają w dobre ręce ( czyli nóż rzeźnika ) to zastanawiam się kto tu jest miłośnikiem koni. Na pewno nie ci co najgłośniej krzyczą  😤
Było pytanie o głowę Bekasa, mogę zaświadczyć że z nią dobrze. Nawet bardzo. Mam też w stajni dwa dwulatki po nim i oba wydają się bardzo zrównoważone.
Nie stoi w Małopolsce, ale koło Bielska-Białej, więc niedaleko.
Było pytanie o głowę Bekasa, mogę zaświadczyć że z nią dobrze. Nawet bardzo.


To można stwierdzić po 2 latku  😲 A co osiągnęło jego potomstwo , no i on sam ????
Co, zrównoważenie?
Mam na myśli zachowanie w codziennej obsłudze, są też uczone pracy na lonży. Dwulatki też bywają różne, potrafię rozróżnić mniej i bardziej zrównoważone. Nie dam gwarancji, że to się przełoży na pracę pod siodłem, ale jak dla mnie to cecha psychiki, niezależna od wieku.
Chyba że zrównoważenie ma jakąś szczególną definicję stosowaną w jeździectwie po ukończeniu przez konia określonego wieku.
Co, zrównoważenie?
Mam na myśli zachowanie w codziennej obsłudze, są też uczone pracy na lonży.


To faktycznie już niesamowity powód żeby skorzystać z tego rteproduktora.  😎
Ja go przecież ani nie polecam, ani nie odradzam. Piszę tylko, że dobra głowa jest jego zaletą. Reszty nie oceniam.
Piszę tylko, że dobra głowa jest jego zaletą. Reszty nie oceniam.


I tej wersji się trzymaj  😉

Fszystkim chodofcom polecam temat http://re-volta.pl/forum/index.php?topic=190.0

http://olx.pl/oferta/2-klacze-siodlo-zaprzeg-paszporty-CID757-ID8gWWH.html#3914475f33

Za 3000 zł to można mieć parkę tych cudaków . To powinno być KARALNE !!!!  😤 To są wyniki takich eksperymentów ,fielbicieli konisióf  😤
Dziś porządni hodowcy mają ten komfort, że mogą mieć konia, który nie dość, że ładny( dziki i sarny w lesie nie zabiją się na jego widok) to i z db głową, coś skoczy, jezdny, z db ruchem więc nie wiem jaki jest sens polecania ogierów, które mając naście lat nie pokazały się ani jako użytkowe konie ( akurat miałam okazję oglądać Bre Guna podczas pokazu w Bogusławicach i z wice czempiona ZT -ale podkreślam ZT tylko dla młp, niewiele zostało, ot taki koń sztuk raz, tuptający bez wyrazy-jeśli Top Gunowe geny to  samym Topem kryć, póki jeszcze żyje)
Efekt akurat sam ma jakiś tam dorobek, konie po nim różne, ale przynajmniej ładne i jezdne🙂
Nad Bekasem bym się nie zastanawiała- galopada kiedyś pisała jaki pod siodłem jest ten koń, wyniki "w sporcie" też o czymś świadczą, Justus na razie poza ZT się nie pokazał więc trudno mówić o cechach użytkowych jakie niesie ten ogier (w sumie nie sztuką dać dobrego potomka na sprawdzonej żabieńskiej matce db klasy😉 )
Jeśli szukasz sporego dolewu xx To Agrest, sam w sobie świetny charakter, bardzo jezdny, db głowa, bdb ruch, śliczny, a dla ciekawostki dodam, że w zeszłym tyg. jego syn został (również pingwin) został sprzedany za bardzo dobrą cenę (jeśli się nie mylę 100,000zł)
[quote author=Karla🙂 link=topic=5087.msg2252311#msg2252311 date=1419718060]
Dziś porządni hodowcy mają ten komfort, że mogą mieć konia, który nie dość, że ładny( dziki i sarny w lesie nie zabiją się na jego widok) to i z db głową, coś skoczy, jezdny, z db ruchem więc nie wiem jaki jest sens polecania ogierów, które mając naście lat nie pokazały się ani jako użytkowe konie
[/quote]

Bo ma ślicne łocka , a jego nasienie dają za darmo.  😉 Taka myśl hodowlana. 🤬 Jednak chyba już wolę jak nazywają jeździectwo elitarne. 😉
Witam, macie może pomysł czym można pokryć tę klacz? http://www.bazakoni.pl/asuna-hamletgo
Krótki opis klaczy:
*spokojna
*Ładnie skacze
*Duża głowa
*Krótka szyja 

Szukam ogiera skokowego / do WKKW.
Co polecacie?  🙂
barbilla a co powiesz o nim http://www.bazakoni.pl/protest-mangan-pirania ? Miałam wałaszka po tym ogierze, tak jak u Twojej klaczy ona była trk pochodzenia 🙂
Osiutka, co to za ogier?Co sobą reprezentuje?

babrila, ja bym poszła w krew - albo pokryć folblutem albo czymś mocno zaawansowanym w krew.
Pełna krew, którą można rozpatrzyć: Royal Court, Czarownik, Sergio, Ormuz, Glousnis (chyba ciągle jest jego nasienie)
Zaawansowane w krew: Bolshoi, Ajbek (kryje dalej?) i jego synowie Bossier i Negr
i mnóstwo innych ogierów, ale więcej teraz nie przychodzi mi do głowy.
Maea dlatego zaproponowałam Protesta żeby iść w rasę - ogier wlkp z trk poch. a klacz widzę po trk jest. Ogier po N i C w skokach, z tego co wiem to przekazuje dobrą głowę i urodę
barbilla w jakim celu chcesz kryć tą klacz?
jeśli trakeny to Bossier i niemieckie maszyny w postaci słomki z Łącka
jeśli coś fajnego, w nowym typie to wspomniany Bolshoi, Gluosnisa odpuść (mi go odradzono na próbie dzielności gdzie oglądaliśmy kilkanaście jego dzieci), Serigo też średni wybór
wspomniany Protest nie dał nic ciekawego, sam użytkowo bez szału (chętnie zobaczę wyniki z Ci N, bo powiem szczerze nigdzie mi od ZT nie mignął, a miałabym uzupełnienie danych do potomstwa Mangana),nie warto mając w okolicy w rasie duuuużo lepsze i sprawdzone konie,poza tym ta klacz taka wlkp trak  jak ja Chinka😉 ojciec traken niemiecki dlatego bym pociągnęła w tym  kierunku- bez sensu ładować się w średniaki ze starą datą jak są dostępne młodsze i sprawdzone ogiery w nowym, fajnym typie
Chodził N i C . Normalnie Mistrzostwo Świata  😵 Powinnaś go Niemcom albo Holendrom zaproponować . Może Schockemole go kupi i pokryje nim  swoje klacze. 😕
Schockemohle w Polsce kupuje trakeny, wystarczy 😀
Osiutka, co to za ogier?Co sobą reprezentuje?

babrila, ja bym poszła w krew - albo pokryć folblutem albo czymś mocno zaawansowanym w krew.
Pełna krew, którą można rozpatrzyć: Royal Court, Czarownik, Sergio, Ormuz, Glousnis (chyba ciągle jest jego nasienie)


a co takiego Ormuz pozostawił w hodowli, że go polecasz i czym się kierowałaś podając jego kandydaturę ?

[quote author=Karla🙂 link=topic=5087.msg2252616#msg2252616 date=1419781329]
wspomniany Protest nie dał nic ciekawego, sam użytkowo bez szału (chętnie zobaczę wyniki z Ci N, bo powiem szczerze nigdzie mi od ZT nie mignął, a miałabym uzupełnienie danych do potomstwa Mangana),nie warto mając w okolicy w rasie duuuużo lepsze i sprawdzone konie,poza tym ta klacz taka wlkp trak  jak ja Chinka😉
[/quote]

a ja bym się zastanowił...
nie dał nic ciekawego bo nie był w pełni wykorzystany zresztą jak inne jemu podobne w tamtych czasach. ZT ukończył w momencie, kiedy rozkwit przeżywała rasa sp i nikt nie był hodowlą koni wlkp. sensu stricte zainteresowany. Trafił do Stada Ogierów gdzie o promocji ogierów nie mogło być mowy, sama zresztą doskonale znasz te realia. Rejon geograficzny, w którym stanowił jest przesycony końmi, reproduktorami różnych maści i ras a i mentalność hodowców bywa czasami pokrętna i tylko dla nich zrozumiała. Więc z założenia to się nie mogło udać.
W ZT wypadł lepiej niż Turbud Darko, chociaż ten mógł się nieco zrehabilitować w sporcie. Lepszy od niego Hartland na bardziej reprezentatywnej liczbie potomstwa poszczycić się może też tylko dwoma klaczami z licencją, a zwycięzca próby Krater totalne dno, bez kariery sportowej i  hodowlanej. To był naprawdę mocny rocznik: Tramal, Hartland, Castilio, Hornet i Cavallo te ogiery o tym świadczą, a Protest na ich tle całkiem nieźle wypadł, choć te ostatnie miały o wiele więcej szczęścia bo trafiły w odpowiednie ręce.

Zbonitowany na 81 pkt. z zaznaczonym wyraźnym typem, bardzo dobrą kłodą, ładną poprawną głową z dobrą osadą szyi, zastrzeżenia można było by mieć do kończyn ale to akurat zasługa tatusia, chociaż tragedii nie ma, zadowalające kopyta. Ogóle wrażenie bardzo dobre. Plus to pochodzenie trk.wsch.pr. jak i przynależność do jednej z cenniejszych rodzin żeńskich. Dlatego uważam, że byłby odpowiedni. Bo zgodzę się z tym co piszesz Asuna jest tak wielkopolska jak obwód kaliningradzki Polski, ale pod ogiery o których piszesz to fajna podstawa. Nie ma sensu wydawać teraz kroci na stanówkę, a jedynie umiejętnie zastosować krzyżowanie wypierające idąc dalej w kierunku koni z pochodzeniem trakeńsko-wschodnio-pruskim. Protest nie namiesza w rodowodzie, a jedynie bardziej go skonsoliduje. Jeżeli urodzi się po nim klaczka, będzie ona fajnym materiałem do dalszej pracy hodowlanej i wtedy można sięgnąć po ogiery z wyższej półki.
[quote author=Karla🙂 link=topic=5087.msg2252656#msg2252656 date=1419783434]
Schockemohle w Polsce kupuje trakeny, wystarczy 😀
[/quote]

Trake-NA i to za 150 000 zł . to chyba nie majątek jak za takiego czempiona  😉
diabeli   Jak idziesz na szczyt to nigdy nie jest z górki!
28 grudnia 2014 17:09
Hej mam pytanko o ogiera Elf po Fanimo. Wiadomo, że koń chodził wysoki sport ale jak wyglądają źrebakami po nim? Ja na żywo widziałam tylko jedną młodą klaczkę, która się dobrze zapowiadała ale zniknęła mi z oczu. Może ktoś coś więcej powiedzieć o jego potomstwie?  👀
Jeden po nim ( Aramis ) zdobył kwalifikacje Olimpijskie. Został sprzedany za dużą kasę za granice . 😉 Ale nie są łatwe.  😉
diabeli   Jak idziesz na szczyt to nigdy nie jest z górki!
28 grudnia 2014 17:37
Dzięki 🙂 Większość koni "z Eurosportu" nie jest łatwych 😉. A oprócz niego można jeszcze coś ciekawego zaobserwować na parkurach?
Większość koni "z Eurosportu" nie jest łatwych 😉


🤣 rozumiem to taka nowa rasa KOŃ Z EUROSPORTU  🤣 🤣 :kwiatek:
[quote author=SILVER_GOLD link=topic=5087.msg2252666#msg2252666 date=1419784372]
Osiutka, co to za ogier?Co sobą reprezentuje?

babrila, ja bym poszła w krew - albo pokryć folblutem albo czymś mocno zaawansowanym w krew.
Pełna krew, którą można rozpatrzyć: Royal Court, Czarownik, Sergio, Ormuz, Glousnis (chyba ciągle jest jego nasienie)


a co takiego Ormuz pozostawił w hodowli, że go polecasz i czym się kierowałaś podając jego kandydaturę ?
[/quote]

Ormuz został wykorzystany m.in. przez SK Racot. Został uznany dla półkrwi w 2010 r. Najstarszy rocznik po nim to 2013. Trzeba poczekać na wyniki hodowlane. Ogier jest obdarzony - jak na folbluta - bardzo dobrym ruchem. Biegał całkiem przyzwoicie przez 3 sezony na torze. Jak dla mnie całkiem rozsądny pretendent do krycia w półkrwi 😉

O, no i oczywiście jeszcze San Mortiz.

Karla🙂, czemu Sergio średni?
Sory silver,ale majac do wyboru inne ogiery - sprawdzone, bez wzgledu gdzie trafily i w jakim ZT szly wybralabym innego. szczegolnie patrzac na rodowod i dolew niemieckiego traka.Nadal czekam na wyniki, bo mhm N to "moj" walek rzecznianski chodzil,bonitacje przed ZT mial na 80😉 a do hodowli z roznych wzgledow nie poszedl;-) na szczescie. Za dzieciaka co niewiadomo co z niego wyrosnie 150,000 pln to malo nie jest nawet na zachodzie
co do Sergio- przyjrzyj sie potomstwu,szyjom m.in. Ja z xx celowalabym w to co najlepsze-chocby w Favoritasa
o Elfy warto pytac bhdemeter,wszystkie,ktore ja znam maja super glowe i sa b.jezdne:-)
Jakie macie opinie o ogierze Pasza?
http://www.bazakoni.pl/pasza-bujak-pastrana
Zna ktoś jego potomstwo, warto kryć?
Zastanawia mnie , co kieruje ludźmi wybierając takie dziwolągi ???

[quote author=SILVER_GOLD link=topic=5087.msg2252729#msg2252729 date=1419789411]
🤣 rozumiem to taka nowa rasa KOŃ Z EUROSPORTU  🤣 🤣 :kwiatek:
[/quote]

W sumie , to była by najlepsza rasa i przynajmniej jakiś wykadnik dla rasy . 😉

A nie > Jego ojciec chodził N -ki  😲 Łał  😵
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się