Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?



Czytając większość wypowiedzi nt pracy komisji w Polsce można odnieść wrażenie, że są tworzą je ludzie absolutnie niekompetentni, obdarzeni złą wolą, skorumpowani a w dodatku oglądają te konie z ostatnich rzędów trybun. Natomiast publiczność jest niezwykle fachowa, niebywale obiektywna i wszystkie te rumaki ogląda z bliska i bardzo wnikliwie. Może więc trzeba ocenę komisji zastąpić plebiscytem popularności u widowni?




s.heykowski, albo jesteś z komiski i palisz głupa, albo jesteś naiwny i nie wiesz co się dzieje.

Bardzo dużym zaskoczeniem , było dla mnie wyrzucenie już pierwszego dnia, ogiera Cadillak,  znaczy musiał nie uzyskać 26 pkt, .... Dlaczego, ponieważ jest to vice-Mistrz Polski, w skokach luzem , w Championacie użytkowym ..... do przemyślenia  😤  Na pewno nie był nieodpowiednio zajeżdzony ,ani pokazywany, ponieważ koń poszedł do profesjonalnego treningu, w Kwidzynie, i był pokazywany, przez swojego jeźdźca B. Tomaszewskiego, który to  niejednokrotnie przygotowywał i pokazywał ogiery na kwalifikacjach.  Za to większość ogierów, była przygotowywana w ZT Bielicach, , więc nie wiem nad czym debatujecie.
Co do widowni, to chciałam zauważyć, że wiekszość ludzi, to  hodowcy , długoletni, często również zootechnicy z dużym wyrobieniem hodowlanym, lub zawodnicy, niejednokrotnie jedno i drugie.  Moim zdaniem komisja po prostu się ośmieszyła.

Jeszcze jedno, proszę przeczytaćartykuł pana  Jarka Lewandowskiego, w którymś z zimowych numerów ,, Jeźdźca i Hodowcy" , o ostrości selekcji w Niemczech i Polsce. Osobiście, myślę, że jesteśmy na IV pod względem restrykcyjności w Europie.
Bardzo dużym zaskoczeniem , było dla mnie wyrzucenie już pierwszego dnia, ogiera Cadillak,  znaczy musiał nie uzyskać 26 pkt, .... Dlaczego, ponieważ jest to vice-Mistrz Polski, w skokach luzem , w Championacie użytkowym ..... do przemyślenia  😤 

No więc przemyślmy. Wicemistrz Polski to brzmi znakomicie i za sam taki tytuł niejeden by dał licencję dożywotnio ale nie podniecajmy się tym zbytnio.  Nie wiem o jakich Mistrzostwach Polski mówisz, ale na Czempionacie Hodowlanym Koni rasy wielkopolskiej w Skokach luzem w Gajewnikach 29 sierpnia ub. roku ogier ten oceniany w sposób jaki wymarzył sobie SILVER_GOLD czyli przez komisję w składzie Andrzej Matławski (PL), Jean Fourcart (FRA) i Karl-Heinz Giebmanns (GER) dostał oceny zaledwie 6,8 za galop i 6,9 za skoki luzem. Gdyby go tam ocenili na 9,0 czy nawet 8,0 to byłoby o co szaty rozdzierać. Wiczempionem został nie dlatego, że był bardzo dobry ale dlatego, że reszta była jeszcze słabsza.

Co do widowni, to chciałam zauważyć, że wiekszość ludzi, to  hodowcy , długoletni, często również zootechnicy z dużym wyrobieniem hodowlanym, lub zawodnicy, niejednokrotnie jedno i drugie.  Moim zdaniem komisja po prostu się ośmieszyła.

Dlatego właśnie mając tak znakomitą publiczność ponownie postuluję uznawanie przez nią ogierów metodą s.heykowski & SILVER_GOLD, czyli za pomocą sondy sms, choć i tak zapewne podniosłyby się tu i ówdzie głosy, że wybory są sfałszowane.
W Polsce nie da się opracować żadnego programu hodowlanego, o którym natychmiast tłumy nie zaczną krzyczeć, że jest bezsensowny. Nie da się powołać żadnej komisji, o której tłumy nie powiedziałyby natychmiast, że jest niekompetentna. Nie da się ustalić żadnego wyniku, o którym tłumy powiedzą, że jest sprawiedliwy. Nie będziemy jeszcze bardzo długo znaczącymi hodowcami z prostej przyczyny - nie jesteśmy w stanie zorganizować się i ustalić konsensusu nawet na jakimś zupełnie elementarnym poziomie.
s.heyakowski, super znakomicie to jest najlepsza droga do likwidacji pzhk, nie ma żadnych powodów aby tą organizacje utrzymywać , nie ma powodu aby finansować pracowników, biura i inne spoty, przecież nie ma żadnego dobrego konia hodowli polskiej, dlaczego?- własnie dlatego że pzhk nie wykazło w ostatnich latach poprawy hodowlanej a wręcz przeciwnie- uwsteczniło ją. WOLNOŚĆ DLA HODOWLI W POLSCE!!!!!!!, niech każdy hodowca jesli go stac i ma pomysł niech pzhk nie utrudnia mu tego, a nikt do nikogo pretensji miał nie będzie, co najwyżej tylko do siebie. Powiedzcie gdzie sa te wybitne ogiery po zt?, gdzie te czempiony?, odpowiem wam, Nigdzie  a większość jest wałachami , kryje klacze głównie u właściciela , żadeen ogier uznany w ostatnich latach nawet sie nie spłacił ile na niego zainwestowano podczas ZT, więć lepszem złem jest danie każdemu szansy bo mądrości hodowlanej od strony pzhk nigdy nie uzyskamy, to juz się potwierdziło i pogłębia sie coraz bardziej.
Skaner a czemu nie chcesz się przenieść do innego związku-sporo się już przeniosło, przenoszą kolejni- to zawsze jakaś alternatywa
To że PZHK jest szkodliwe dla hodowców to już wiemy na 100%. Ot taka zwykła sprawa związana z przywróceniem znakowania koni w Polsce. Pomimo przekazania informacji od naszej grupy inicjatorów pomysłu. W sprawie anonimowej ankiety, oraz stworzenia konkretnego dokumentu który jest rozsyłany po wszystkich okręgowych związkach i dużych instytucji hodowlanych. Sam PZHK nie raczył nawet podesłać telefonu czy kontaktu do swojego radcy prawnego. Zwykli hodowcy koni dzwonią albo piszą e-maile że trzeba się spieszyć bo póki PO jest u władzy to może uda się cofnąć choć ten jeden zakaz. Ale z drugiej strony wkurza mnie to że tyle polityki jest w tej hodowli....
Karla, pewnie będe musiał sie przenieś, prawdopodobnie od nowego roku bede miał konie w księgach BPS. Jednak spróbuje jeszcze dojść do porozumienia w rodzimym kraju ,wystapie do Pzhk z pismem aby wskazano mi ogiera izabelowatego, cremello którego bede mógł uzyć na swoje klacze aby źrebieta miały wpis do ksiegi głównej koni wierzchowych (nie zaprzegowych). Wiesz, kiedys nawet pisałem ze nie chce być członkiem pzhk ale jak to przemyślałem to by oznaczało że sie poddałem a to nie z mojej winy, to nie ja powinienem chować głowę w piasek. Co roku zgłaszałem ogiera do Zt i na preselekcji się kończyło, poproszę pzhk o protokoły z tego roku i poprzedniego roku i wam opublikuje abyście mogli przeczytać , w 2014 roku był za duży 171cm , w 2015 za mały 162cm i mało ogierowate !!!!!
konikmorski weź już przestań ale sobie argument wybrałaś, tak jakby przywrócenie znakowania koni było sprawą priorytetową i miało uzdrowić poziom hodowli w Polsce..............  🤔
wcale nie świadczyło by o poddaniu tylko o rozsądku, wybierasz to co dla Twojej hodowli najlepsze, proste. Dla mnie, już obserwatora z boku, z koniem nie w pzhk takie przejścia cennych hodowców świadczyłyby, że coś jest nie halo. Jak przy pzhk zostaną tylko hodowcy zimnokrwistych koni i średniej jakości państwówka to może się otrząsną- chociaż... kto wie.
Silver, ale niektórzy nie czają o co chodzi w hodowli. Żeby mieć znaczek trzeba mieć na co go przykleić. Wcześniej trzeba mieć bazę- my mamy zaczątki bazy- to jest priorytetowe a nie- jakieś palenie

SILVER_GOLD - to tylko twoja opinia  😀iabeł: no może parę innych osób też. Ale ziarno do ziarna i uzbiera się cały garnek goryczy...
[quote author=Skaner-A link=topic=5087.msg2383736#msg2383736 date=1435440064]
przecież nie ma żadnego dobrego konia hodowli polskiej
[/quote]

proponował bym przejrzeć wyniki zawodów, bazę danych FEI, rankingi WBFSH, itp. zainteresować się, być na bieżąco a nie tkwić dalej na intelektualnej wsi

[quote author=Skaner-A link=topic=5087.msg2383736#msg2383736 date=1435440064]
pzhk nie wykazło w ostatnich latach poprawy hodowlanej a wręcz przeciwnie- uwsteczniło ją.[/quote]

od wykazywania „poprawy hodowlanej” są hodowcy, chociaż patrząc na sytuację w naszym raju to chyba pseudo trzeba by było napisać, i jeżeli ktokolwiek cokolwiek uwstecznił to właśnie oni swoimi genialnymi „pomysłami” hodowlanymi.


[quote author=Skaner-A link=topic=5087.msg2383736#msg2383736 date=1435440064]
WOLNOŚĆ DLA HODOWLI W POLSCE!!!!!!![/quote]

a czy ona jest zniewolona ?

[quote author=Skaner-A link=topic=5087.msg2383736#msg2383736 date=1435440064]
niech każdy hodowca jesli go stac i ma pomysł niech pzhk nie utrudnia mu tego, a nikt do nikogo pretensji miał nie będzie, co najwyżej tylko do siebie.[/quote]

ten, kto ma pieniądze i koncepcję hodowlaną to kryje ogierami z tej listy
http://pzhk.pl/hodowla/rejestr-ogierow/ogiery-uznane/

i jakoś PZHK mu w tym nie przeszkadza


[quote author=Skaner-A link=topic=5087.msg2383736#msg2383736 date=1435440064]
Powiedzcie gdzie sa te wybitne ogiery po zt?, gdzie te czempiony?, odpowiem wam, Nigdzie  a większość jest wałachami , kryje klacze głównie u właściciela [/quote]

odpowiem Ci tak:
[quote author=Karla🙂 link=topic=5087.msg2361686#msg2361686 date=1432198447]
ale po co? Skoro tak wielu czeka zeby wykorzystac czyjas wiedze i praktyke, najchetniej za free i jeszcze na tym zarobic?to taka uwaga ogolna w kwestii watkow na konskim. Ci co sie znaja z dostepnych info wyciagnie prawidlowe wnioski,spokojnie😉
[/quote]

a poza tym weź się wreszcie do roboty (patrz moja pierwsza odpowiedź)

[quote author=Skaner-A link=topic=5087.msg2383736#msg2383736 date=1435440064]
żadeen ogier uznany w ostatnich latach nawet sie nie spłacił ile na niego zainwestowano podczas ZT,.[/quote]

faktycznie przy dofinansowaniu MRiRW wcale hehehe, weź proszę skończ, bo odnoszę wrażenie żeś pługiem od rzeczywistości oderwany


[quote author=Skaner-A link=topic=5087.msg2383736#msg2383736 date=1435440064]
więć lepszem złem jest danie każdemu szansy bo mądrości hodowlanej od strony pzhk nigdy nie uzyskamy, to juz się potwierdziło i pogłębia sie coraz bardziej[/quote]

szansę ma każdy, tyle tylko ze zaledwie 5-10% potrafi ją wykorzystać, reszta tylko psioczy jak to jest źle i niedobrze


-------------------------------------------------------------------------------------------
edit:

konikmorski

SILVER_GOLD - to tylko twoja opinia  😀iabeł: no może parę innych osób też. Ale ziarno do ziarna i uzbiera się cały garnek goryczy...


owszem konik moja, bo to są pierdoły odwracanie uwagi od rzeczy ważnych, najpierw trzeba mieć się czym chwalić, w takiej ilości i na takim poziomie, żeby to palenie mogło nieść jakąś wartość.
Przyklejając znaczek mercedesa na maskę malucha nie podniesiesz jego wartości i nie sprawisz, że będzie autem klasy premium.


-------------------------------------------------------------------------------------------
edit:

Karla

[quote author=Karla🙂 link=topic=5087.msg2383801#msg2383801 date=1435479037]
średniej jakości państwówka
[/quote]

uważasz, że Nowielice, ex Pruchna, Walewice, Prudnik, Racot i dodatkowo Posadowo bo krew ta jest w dalszym ciągu obecna to średniej jakości państwówka ?
SILVER_GOLD - mercedes bez znaczka też jest bezwartościowy. Skoro to takie nie istotne, to dlaczego na zachodzie nadal się znakuje konie? Widziałeś piętna z Francji? Obrazek poniżej, są tak duże że dla mnie lekką przesadą. Ale nie dla tych hodowców. Kończę już ten temat, postaram się wszystko opisać o wynikach naszej akcji za kilka tygodni w odpowiednim wątku.

Silver z wymienionych stadnin, ile mamy z nich koni na poziomie 140 w skokach ( bo przecież nie szukamy rekreantów jak "mój"rzeczniański synek Gordona na 120😉 w porywach 125), *** gwiazdek w wkkw, ujeżdżenia to chyba w ogóle, no i zaprzęgi- jedyny Książ. Jeśli będziemy mieli stałą stawkę porządnych koni, czyli kilka-kilkanascie dostarczanych przez panstwówkę przez kolejne lata to będziemy mówić o bdb koniach. W tej chwili El Camp, Bora, Civis i tyle z tych topowych konkursów( bo nie mówimy o koniach co 130 chodzą regularnie, z 12pkt, mówimy o takich 0/4). I tak- na tle koni sportowych jakie mamy w Polsce, różnej hodowli, hodowla państwowa, szczególnie w skokach wygląda mocno średnio, w ujeżdżeniu w ogóle jej nie ma, w wkkw mamy ogólnie konie na mocne 2**, na 3 ogólnie już jest problem ( pojedyncze przypadki kiedy konie polskiej hodowli, pryw i państwowe) kończą krajowe 3*** a problem jest już zagranicą nie jest dobrym sygnałem. Jedynie Prudnik coś tam kombinuje, Racot pojedyncze sztuki, Nowielice też, a gdzie reszta? gdzie te małopolaki sportowe do wkkw z Walewic, Janowa Podlaskiego, gdzie konie z Dobrzyniewa, Rzecznej, Lisek 🙁 mI pliss nie wyjeżdżaj mi z wynikami sprzed 20 lat, mnie interesuje ostatnie 5 i prospekty na przyszłość, nie interesują mnie zmarnowane szanse i teksty, a bo jeździec, bo to samo dotyczy prywatnej hodowli, a wobce niej" nie ma taryfy ulgowej". Jest średnio i to nie jest dobre.
Jedyne czym w tej chwili możemy się w sporcie pochwalić to nadal zaprzęgowcy, nadal śląskie konie, bo już nie małopolskie- co jest strasznie przykre...
konik pie... jak potłuczona, merol nawet bez znaczka nadal będzie merolem i sprzeda się za lepszą kase niż maluch z 3 znaczkami merola.
Nikt nie mówi, że to nie istotne, ale są dziesiątki innych bardziej istotnych aspektów, którymi powinno się zająć w kwestii hodowli krajowej.
Karla🙂 -  Gdyby to było takie mało znaczące, to nie popierałby tego SO Książ. A tam właśnie przez zakaz znakowania, p. kierownik miała sprawy w sądzie za znęcanie się nad źrebakami! Zatem nie pisz, że pierd... jak potłuczona. Jestem cała i zdrowa.  😎
konik ty nadal nie rozumiesz o czym mowie- nie jest to sprawa priorytetowa. SO Ksiaz i co z tego? mamy troche wiecej hodowcow i moge sie zalozyc o db wino, ze jesli zrobisz ankiete, w ktorej umiescisz np. zmiane systemu selekcji dla klaczy i ogierow, przywrocenie znakowania, cokolwiek co namacalnie wplynie na hodowle typu darmowe szkolenia z oceny eksterieru, z przygotowania do skokow luzem czy inne specjalistyczne rzeczy, to przywrocenie palen nie bedzie na pierwszym miejscu.
Palenia sa wazne, ale nie najwazniejsze- kazdy kto zrobi ankiete znajdzie odbiorcow by pokierowac wynikami tej ankiety jak bedzie mu wygodnie. Nie zadawalas pytania w ankiecie o tym jak wazne sa inne rzeczy w porownaniu do palenia, a warto by bylo, moze zrozumialabys o czym i silver i ja piszemy.
Hoduję konie od ponad 20 lat, z hodowlą mam wspólnego tak ok 30 lat, wcześniej startowałam jako junior, a zakońmi mam już doczynienia  praktycznie od dziecka, ale tak na szkodę polskiej hodowli, polskie państwo nie działało nigdy tak,jak teraz. Owszem zdarzały się przekręty, ale hodowcy, i inspektorzy zawsze miali na uwadze by najlepszy materiał zostawał w kraju. Na dzień dzisiejszy działanie jest odwrotne. Nie wiem ,kto ma interes by rozwalić ,do końca to co zostało, ale wyraźnie to widać,że ma.
Nie sądziłam ,że doczekam takich czasów :/
Muszę niestety przyznać rację Skanerowi, czas na uwolnienie polskiej hodowli, od różnej maści pasożytów, a takim można uznać  mnin PZHK.
Swietnie, skoro to nadal watek o reproduktorach, to przy przejsciu do innych zwiazkow ile polskiej hodowli ogierow ma szanse sie tam uznawac??? Zakladam, ze raczej malo, przeciez oni maja swoje ogiery?
Swietnie, skoro to nadal watek o reproduktorach, to przy przejsciu do innych zwiazkow ile polskiej hodowli ogierow ma szanse sie tam uznawac??? Zakladam, ze raczej malo, przeciez oni maja swoje ogiery?


Masz rację, nie sądzę by obce związki robiły sobie konkurencje, ale wyjścia na razie nie widać, prawo w Polsce jest tak skonstruowane, że nie da rady utworzyć  nowej księgi, a związek bez księgi jest do niczego :/

Mimo wszystko, może by PZHK otrzeźwiał , jak by mu większość hodowców opuściła 😉
Silver, nie masz pojęcia o czym pisze, żeby to zrozumieć należy coś zrobić, coś pokazać , udowodnić a anonimowe klepanie w klawiature to tak jak nie realizowanie planów bez ich realizacji
[quote author=Karla🙂 link=topic=5087.msg2383818#msg2383818 date=1435481484]
Jeśli będziemy mieli stałą stawkę porządnych koni, czyli kilka-kilkanascie dostarczanych przez panstwówkę przez kolejne lata to będziemy mówić o bdb koniach. [/quote]


Oczekujesz rzeczy niemożliwych, takiej efektywności nie ma żadna hodowla na świecie. Hodowla koni do dużego sportu to nie jest linia produkcyjna, gdzie wali sztanca i wyskakują raz za razem wybitne jednostki. Niemcy produkują rocznie prawie czterdzieści tysięcy (!) źrebiąt ras sportowych. 40 000. Ale z tych 40 000 tylko nie więcej niż 400 osiąga najwyższy poziom sportowy. Cała polska hodowla państwowa nie daje rocznie więcej niż 200 źrebiąt. Gdyby nawet miała  być tak samo skuteczna jak hodowla niemiecka, to można oczekiwać od niej rocznie najwyżej 1, może 2 koni na takim poziomie.
Hoduję konie od ponad 20 lat, z hodowlą mam wspólnego tak ok 30 lat, wcześniej startowałam jako junior, a zakońmi mam już doczynienia  praktycznie od dziecka, ale tak na szkodę polskiej hodowli, polskie państwo nie działało nigdy tak,jak teraz.

podaj konkretne przykłady, bo poza mową trawą i demagogią jaka rozsiewasz wraz ze Skanerem, konkretów nie ma. Jakiego to działania na szkodę polskiej hodowli PZHK się dopuszcza ?

Owszem zdarzały się przekręty, ale hodowcy, i inspektorzy zawsze miali na uwadze by najlepszy materiał zostawał w kraju. Na dzień dzisiejszy działanie jest odwrotne. Nie wiem ,kto ma interes by rozwalić ,do końca to co zostało, ale wyraźnie to widać,że ma.
Nie sądziłam ,że doczekam takich czasów :/


jak wyżej, co PZHK rozwala ? I w jaki sposób dąży do tego by najlepszy materiał szedł na eksport a najgorszy zostawał w kraju? Konkrety.


Muszę niestety przyznać rację Skanerowi, czas na uwolnienie polskiej hodowli, od różnej maści pasożytów, a takim można uznać  mnin PZHK.


rozumiem Cię, razem ze Skanerem w tym samym intelektualnym bagnie się kąpiecie, bo znowu same ogólniki a zero konkretów. Wskaż konkretnie to zło, którego PZHK się dopuszcza, w jakich działaniach objawia się jego pasożytniczy charakter?


Mimo wszystko, może by PZHK otrzeźwiał , jak by mu większość hodowców opuściła 😉


jak Ci tak źle, odejdź. Nikt na siłę Cię nie trzyma. Po co masz się męczyć. Pytanie tylko, czy masz gdzie ?


[quote author=Skaner-A link=topic=5087.msg2383857#msg2383857 date=1435488091]
Silver, nie masz pojęcia o czym pisze, żeby to zrozumieć należy coś zrobić, coś pokazać , udowodnić a anonimowe klepanie w klawiature to tak jak nie realizowanie planów bez ich realizacji
[/quote]

i bardzo się cieszę, że Cię nie rozumiem, bo od bredni i poronionych pomysłów trzymam się daleko. Obraz i wizja hodowli jaką przedstawiasz to istny armagedon i nie PZHK powinniśmy się bać tylko ludzi podobnych Tobie.
Konkrety są tajemnicą poliszynela, nie zamierzam się na ich temat rozwodzić, nie chce mi sie ciągać po sądach.
Wolę raczej przenieść sie do zachodniego związku, co zresztą zaczęłam już robić. Chociażby po to by nie utrzymywać tych darmozjadów.
heheheh dobre 🙂 po tych słowach wszystkie Twoje wcześniejsze wypowiedzi zaczynam traktować z przymrożeniem oka.

Silver, nie masz pojęcia o czym pisze, żeby to zrozumieć należy coś zrobić, coś pokazać , udowodnić a anonimowe klepanie w klawiature to tak jak nie realizowanie planów bez ich realizacji


i bardzo się cieszę, że Cię nie rozumiem, bo od bredni i poronionych pomysłów trzymam się daleko. Obraz i wizja hodowli jaką przedstawiasz to istny armagedon i nie PZHK powinniśmy się bać tylko ludzi podobnych Tobie.




Pewnie , najlepiej siedzieć na tyłku za naszą wspólną kase, czym mniej koni tym lepiej mniej roboty wypłata ta sama a ratowac to juz nie ma czego bo i po co? z tych 40000 coś się przywlecze wymyśli historie i kil;ku głupców nabierze
Silver przedstaw sie na pw, lubie wiedzieć z kim sie tańczy, chyba że jesteś fikcją wymysloną przez któregoś z tych panów !!!,
Potrafi ktoś z forumowiczów przedstawić pana/ią lub postac fikcyjną z pod niku Silver Gold ?, czekam na pw, 
dzięki z góry
Skaner-A, masz rację, jest to jeden łoptaś z ferajny :/
Heykowski one nie musza byc na takim poziomie, to byl komentarz do tego, ze panstwowa hodowla jest sredniej jakosci- bo jest, jakby byla na bdb  czy db poziomie to bysmy mieli wiecej koni i do handlu i sportu i finalnie do dalszej hodowli. Byla dyskusja o hodowcach z panstwiwych stadnin, co kto mogl lub nie mogl i to sa efekty- jedni maja inni nie konie db i nawet 1-2 bdb,a reszta? Po co to trzymac? Co do Niemcow- ale tam nawet kon do rekreacji jest wyzszym poziomie niz nasze- zarowno rodowodowo, eksterierowo i uzytkowo...no i jednak sa hodowcy,ktorzy od 1 klaczy uzyskuja regularnie konie na db i bdb poziomie, ile w panstwowych stadninach jest takich marek? Chyba niewiele, moze tu tkwi problem, moze jakby zlikwidowac niektore stadniny przeniesc czesc matek tam gdzie hodowca ma glowe na karku reszte sprzedac cos by sie ruszylo. ja nadal twierdze,ze hodowla panstwowa w Pl jest sredniej jakosci, prywaciarze gonili i w kilku punktach przegonili, ale to akurat w moim odczuciu db zjawisko
[quote author=Skaner-A link=topic=5087.msg2383885#msg2383885 date=1435491759]
siedzieć na tyłku za naszą wspólną kase, czym mniej koni tym lepiej mniej roboty wypłata ta sama a ratowac to juz nie ma czego bo i po co? z tych 40000 coś się przywlecze wymyśli historie i kil;ku głupców nabierze
[/quote]

jak koś hoduje gówno, to pzhk mu tego na superchampiona nie wypromuje. Więc najpierw trzeba zacząć od siebie by później móc pluć na związek, a nie tylko szukać usprawiedliwienia dla swoich niepowodzeń.
SILVER-GOLD, weź się puknij w głowę , albo rozpędź i walnij dobrze w jakiś mur, to może oprzytomniejesz :/
Skaner-A, masz rację, jest to jeden łoptaś z ferajny :/

no kilka osób potwierdza że to były hodowca jak na razie nic konkretnego z efektów pracy nie ma, sprawdzam dokładniej i dam znać, wychodzi na to że pan Łukasz naprawde powinien przemyśleć to i owo zanim coś napisze, sugeruje sie efektami pańskiej pracy panie Łukaszu
Muszę Cię Skaner rozczarować tak jak innych, wielu szło tym tropem i jak Zabłocki na mydle na tym wyszli, szczególnie w bezpośredniej konfrontacji 🙂 ale co mi tam niech i tak będzie he he he dla Ciebie mogę być i Panem Łukaszem, którego serdecznie z tego miejsca pozdrawiam 🙂
🚫
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się