Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?

hehe, zapraszam do konfrontacji 🤔
interesujące jest też to co trzeba mieć w głowie aby wstydzić się swoich mundrośćiii
ale ja nie muszę się z Tobą konfrontować, nie odczuwam takiej potrzeby 🙂 znajomych tutaj też nie szukam, bo takowych posiadam w realnym świecie, nie utrzymuje kontaktu z nikim z forum, więc i ten z Tobą mi nie jest potrzebny 🙂 dlatego tak bawi mnie to co piszesz.

ps. swoich "mundrości" jak to napisałeś się nie wstydzę nie raz miałeś możliwość poczytać o nich w gazetach jak i innych wydawnictwach. Może to Cię na jakiś trop naprowadzi, o ile w ogóle zdarza Ci się branżowe publikacje czytać.

Pozdrawiam
Kuba 🙂
Kuba, jedynego jakiego znam to koń zimnokrwisty co dużo rżyy hahaha, a jak ma swoje zrobić to godzinamy się zastanawia, ale pewnie to nie ty ?????
Dokładnie, to ja ? Skąd wiedziałeś ?
Skaner ma zajebisty pomysł. Celowo ryzykuję ostrzeżenie za brzydkie słowo.
Już kiedyś pisałam, że najlepiej by było, aby każdy krył czym uważa. A to 10 000 opłaty czyni pomysł znakomitym.
Ani arabom ani folblutom nie szkodzi, że MOŻE kryć KAŻDY ogier. A kryją nieliczne.
Wobec obecnego stanu hodowli w PL jest dobry czas puścić Wszystko na żywioł. Co tu takiego jest Dziś do ratowania???
Czas skończyć z "końmi płytowymi" a ocenę wyboru reproduktora powierzyć... próbom użytkowym.
Skoczek? Ma SADZIĆ i nie wnikać, reszta (poza sprawami wet) jest Nieistotna.  Skoczek ma sadzić i być płodny, mieć skaczące potomstwo. A nich sobie wygląda jak kangur. A maścisty ma być maścisty, i przekazywać maścistość. Od komisji kwalifikujących nikomu nie przybędzie głowy na karku, wiedzy, wizjonerstwa.
Wszystkich "urzędników" nie tyle na zieloną trawkę - co do pionu edukacji i Informacji! A jeszcze (dzięki pomysłowi Skanera) mieliby kasę na pożyteczną społecznie działalność.
Przecież dziś Jedyną szansą polskiej hodowli jest świadome wizjonerstwo, wykorzystanie resztek zasobów i Wolność.

Kiedyś Nowielice hodowały super konie. Taki rodowód zawierał np. dużo folbluta, trochę trakenów, jakiegoś... kłusaka, i... dole!!! Już widzę dziś dopuszczenie dole do hodowli SP przez szanowne komisje! A świadomy hodowca powinien mieć prawo użyć dowolnego wynalazku - o ile osiągnie cel.

Ale owszem, przy wolnościowym systemie ogromnego znaczenia nabiera (przyszła) marka. W tym - piętna. Trzeba zaprojektować i wyprodukować tego mercedesa. I nadać mu logo. I żeby nie wyszedł... polonez 🙂

Wszędzie gadanie, jak to innowacyjność to nasza jedyna szansa. Dlaczego hodowla ma być z tego wykluczona? Zarówno Zangreshiede jak i BWP to około 20 lat roboty. Zaledwie. "Nam" minęło już 26 od 1989. I cooo???? Fakty mówią: dotychczasowy system działa Fatalnie. Dawno powinien pójść na przemiał.
Kiedyś Nowielice hodowały super konie. Taki rodowód zawierał np. dużo folbluta, trochę trakenów, jakiegoś... kłusaka, i... dole!!! Już widzę dziś dopuszczenie dole do hodowli SP przez szanowne komisje! A świadomy hodowca powinien mieć prawo użyć dowolnego wynalazku - o ile osiągnie cel.


a teraz wg. Ciebie co hodują ? I jakiego ogiera rasy döle użyli, który pozostawił po sobie takie super konie ?
[quote author=SILVER_GOLD link=topic=5087.msg2383940#msg2383940 date=1435500507]
Kiedyś Nowielice hodowały super konie. Taki rodowód zawierał np. dużo folbluta, trochę trakenów, jakiegoś... kłusaka, i... dole!!! Już widzę dziś dopuszczenie dole do hodowli SP przez szanowne komisje! A świadomy hodowca powinien mieć prawo użyć dowolnego wynalazku - o ile osiągnie cel.


a teraz wg. Ciebie co hodują ?
[/quote]

A co ostatnio wyhodowali ,chodzącego chociaż na wysokści 140 cm


ps. swoich "mundrości" jak to napisałeś się nie wstydzę nie raz miałeś możliwość poczytać o nich w gazetach jak i innych wydawnictwach. Może to Cię na jakiś trop naprowadzi, o ile w ogóle zdarza Ci się branżowe publikacje czytać.

Pozdrawiam
Kuba 🙂
[/quote]


Kubusiu, czytam czytam , praktycznie wszystkie numery od  10 lat posiadam tych znanych czasopism. Jakuba jakoś nie kojarze, nie ujmuje Tobie fachowości szukam tylko potwierdzenia Twojej wiedzy , może faktycznie warto zwrócić uwage na Twoje argumenty, niestety nic mnie do tej pory nie przekonuje.  SORRY ale jak do tej pory jesteś nikim!!!!
titina to zależy co masz na myśli pisząc ostatnio, bowiem proces przygotowania konia do startów w konkursach tej klasy wymaga czasu, dlatego moja odpowiedź może być dla Ciebie niesatysfakcjonującą ale można podąć przykład kl. Hana, Santisa, Trojka czy og. Taunus.

-----------------------------------------------
edit:

[quote author=Skaner-A link=topic=5087.msg2383958#msg2383958 date=1435502854]
SORRY ale jak do tej pory jesteś nikim!!!!
[/quote]

i niech tak zostanie, nie zależy mi  :winko:


[quote author=Skaner-A link=topic=5087.msg2383958#msg2383958 date=1435502854]
SORRY ale jak do tej pory jesteś nikim!!!!
[/quote]

i niech tak zostanie, nie zależy mi  :winko:

[/quote


OK, pewnie  tak najłatwiej schować się wymądrzać popijająć winko , wiesz to nie jest miejsce do trolii, chcesz coś mądrego napisać to napisz i podpisz sie pod tym to bedzie coś znaczyć a zabawa w ciuciubabke to wiesz gdzie. Wyszło na to że poprostu nic w temacie nie masz do zaoferowania więć grzecznie proszę trolla o gniazdko dla siebie w innym temacie :kwiatek:
pije Twoje zdrowie  :kwiatek:
Ech, dyskusja była super, fajnie się czytało, dopóki nie zaczęły się personalne przepychanki - po co? 🤔 Myślę, że nie ma złotego środka i żadna z propozycji osób wypowiadających się nie ma 100% "racji"/zalet, więc dlaczego latają epitety typu głupi, oszołom itd...? Ja bardzo proszę o dogadywanie się w takich sprawach na PW, zignorowanie zaczepek i nie kontynuowanie wątku personalnego, bo zniechęca to innych do wypowiedzi, by czasem nie dostali rykoszetem.

Pomysł z licencją płatną w takiej kwocie wydaje mi się naprawdę super, ale pod warunkiem, że do wglądu będą takie rzeczy jak bonitacja (i tu sobie decyduje ktoś sam czy chce kryć ogierem z 82 pkt. czy 76), by zaistniała w końcu przejrzysta baza/wyszukiwarka (coś typu jak BazaKoni.pl tylko z informacjami o miejscu przebywania ogiera i właścicielu).

I ja mam taką refleksję - ktoś napisał, że Prudnik sobie tylko jako tako radzi z państwowych stadnin, że tak to stadniny nie produkują dobrych koni i że jeźdźcy itd. nie mają znaczenia. A ja przepraszam, że tak zapytam - która stadnina pcha tak namiętnie i regularnie swoje młode konie na MPMK? Która stadnina pokazuje tak często konie na zawodach? Która stadnina zatrudnia tylu jeźdźców? Myślę, że taki sposób promocji jest kluczowy i gdyby inne stadniny też otworzyły klapki, to by się okazało, że Prudnik nie jest jedyny, który hoduje coś przyzwoitego. :kwiatek:
Maea tylko problem też jest innej natury, poziom MPMK, ocena podczas MPMK, szczególnie tam gdzie jest ocena stylu... no była też dyskusja na ten temat- oczywiście konie sobie kończą na wysokich lokatach 4,5 latki, potem już gorzej, choć nie-były też takie co i nawet 7 latki na pudle a potem się okazywało, że 130 jest już problemem, że 1 gwiazdka max 2. Niestety, jak zaczyna się coś poważniejszego wiele koni nie daje rady- czy to zdrowotnie czy z powodu braku możliwości fizycznych, ale i psychicznych- dotyczy to zarówno prywatnej jak i państwowej hodowli. Dobry koń trafi w db ręce i się pokaże-nieważne czy prywatnej hodowli czy państwowej-El Camp, Bora, Rumba Hit itp.
Tylko zawodnicy często szukają już zrobionych koni, ignorując już poziom MPMK, to zawody to sposób na pokazanie. I jeżeli słyszysz n razy "wyhodowany w Prudniku" (czyli, że to nie jest przypadek i jakiś tam równy poziom jest), widzisz konie, które faktycznie są całkiem przyzwoite... to sobie pomyślisz, że skoro tyle tych koni daje radę sobie przejechać te konkursy w miarę fajnie, to może warto podjechać, zobaczyć, wsiąść, kupić, jeździć dalej i wyżej...? Ile stadnin idzie tym samym torem? Dlaczego mówimy teraz o Prudniku, a nie np. o Racocie?
By ktoś znalazł dobrego konia, to musi wiedzieć gdzie szukać :kwiatek: I z tym się chyba zgodzisz! 🙂
[quote author=Karla🙂 link=topic=5087.msg2383975#msg2383975 date=1435505299]
Niestety, jak zaczyna się coś poważniejszego wiele koni nie daje rady[/quote]

Myślę, że jednak częściej wielu zawodników nie daje rady jak się zaczyna coś poważniejszego.
Myślę, że jednak częściej wielu zawodników nie daje rady jak się zaczyna coś poważniejszego.


przestań, co TY piszesz przecież zawsze to jest wina konia. Zawodników mamy wybitnych a konie do ...... rekreacji  😉
[quote author=SILVER_GOLD link=topic=5087.msg2383983#msg2383983 date=1435506212]
Myślę, że jednak częściej wielu zawodników nie daje rady jak się zaczyna coś poważniejszego.


przestań, co TY piszesz przecież zawsze to jest wina konia. Zawodników mamy wybitnych a konie do ...... rekreacji  😉
[/quote]

No fakt, tylko na razie cała światowa hodowla nie jest tak wybitna, żeby dać polskim zawodnikom konie IO czy coś takiego. Musi jeszcze trochę dorosnąć do naszych wymagań.
Dava   kiss kiss bang bang
28 czerwca 2015 16:48
[quote author=Karla🙂 link=topic=5087.msg2383975#msg2383975 date=1435505299]
Maea tylko problem też jest innej natury, poziom MPMK, ocena podczas MPMK, szczególnie tam gdzie jest ocena stylu... no była też dyskusja na ten temat- oczywiście konie sobie kończą na wysokich lokatach 4,5 latki, potem już gorzej, choć nie-były też takie co i nawet 7 latki na pudle a potem się okazywało, że 130 jest już problemem, że 1 gwiazdka max 2. Niestety, jak zaczyna się coś poważniejszego wiele koni nie daje rady- czy to zdrowotnie czy z powodu braku możliwości fizycznych, ale i psychicznych- dotyczy to zarówno prywatnej jak i państwowej hodowli. Dobry koń trafi w db ręce i się pokaże-nieważne czy prywatnej hodowli czy państwowej-El Camp, Bora, Rumba Hit itp.
[/quote]

Zgadzam się  🙂

Zauważcie też, że często jak ktoś ma dobrego konia (mówię o prywatnym młodym koniu, za prywatne pieniądze, nie koniu sponsora itd.) to wcale jakoś rękami i nogami się nie pcha na MPMK, ciekawe czemu  😎
Ot, może jakieś tam konkursy pojeździ na ocenę stylu, przy okazji, dla siebie.
Daje koniowi czas, nie spieszy się.

Gro koni wygrywających 4,5,6,7 nie ma później na parkurach.

s.heykowski   😁 😁 😁
No fakt, tylko na razie cała światowa hodowla nie jest tak wybitna, żeby dać polskim zawodnikom konie IO czy coś takiego. Musi jeszcze trochę dorosnąć do naszych wymagań.


tak jak piszesz kolego  🥂 dlatego sukcesów na międzynarodowej arenie nie mamy, wszystko przez te konie.....
Gro koni wygrywających 4,5,6,7 nie ma później na parkurach.


Ale też gros koni ostatnio punktujących dla Polski najwyżej w rankingu FEI startowało (i to często z powodzeniem) w MPMK - żeby nie być gołosłownym - Imequyl, El Camp, Simon Porloe (Bestseller), Huzar, Winona, Ares, Denetor, Banderas, Jak Chef
Dava   kiss kiss bang bang
28 czerwca 2015 17:20

Wiesz, moje 'gro' jest jednak liczniejsze, niż Twoje, które faktycznie startuje później  😉
Co oczywiście, nie znaczy, że ani jeden koń z MPMK nie startuje. Zwyczajnie niestety statystyka nie jest taka, na jaką wskazuje logika i chyba założenie MPMK  😉
a ja myślę, że ani nasi zawodnicy nie są tacy źli jak tu niektórzy mówią-wystarczyło popatrzeć na jazdę w Sopocie, ani konie takie słabe.
Proponuję porozmawiać z zawodnikami startującymi w tych największych zawodach, naszymi i zagranicznymi- ja rozmawiałam dość długo i z Janne F. Meyer i Laura Renwick, plus luzaczka Whitakera-powoli gonimy zachód naszym jeździectwem. Konie mamy coraz lepsze (niestety są to w dużej mierze konie zachodniej hodowli, ale grunt, że kupione przez polskich właścicieli, ba! ostatnio dowiedziałam się, że Janne jeździ konia od polskiego właściciela czyli, że db konie są) jeźdźcy zaczynają jeździć na coraz lepszym poziomie (nasze 4 miejsce w PN w Sopocie, wygrane w konkursach 140 Maksa na koniu sp, prywatnej hodowli, coś około 20zerowych przejazdów podczas całych zawodów naszych zawodników- to nie są złe wyniki na 5* zawodach,która jak podkreślali i oficjele i zagraniczni zawodnicy niczym nie odbiegały od tego co na zachodzie).
To taka iskierka w całej tej dyskusji.
Niestety, taka moja prywatna obserwacja z "zawodowego podwórka od kuchni", ciągle za mało mamy zawodników z kilkoma końmi na starty w tej rangi zawodach. Im więcej koni ma zawodnik tym ma większa szanse na rozwój, starty itp.
Wiesz, moje 'gro' jest jednak liczniejsze, niż Twoje, które faktycznie startuje później  😉


Bywają konie dobre od początku do końca kariery, bywają dobre tylko za młodu (i tych wszędzie i zawsze jest najwięcej) i bywają dobre tylko w późniejszym czasie.  Ale nie da się udowodnić stwierdzenia, że koń wygrywający MPMK nie będzie dobrym koniem na poważne konkursy, tak samo jak nie da się udowodnić, że koń na poważne konkursy musi wygrywać MPMK. Nie da się też udowodnić tezy, że żeby koń był dobry w dużych konkursach, nie może wygrywać MPMK, co zdajesz się zasugerować.
[quote author=Karla🙂 link=topic=5087.msg2383975#msg2383975 date=1435505299]
Niestety, jak zaczyna się coś poważniejszego wiele koni nie daje rady


Myślę, że jednak częściej wielu zawodników nie daje rady jak się zaczyna coś poważniejszego.
[/quote]

Niestety to fakt, poziom naszych zawodników, oczywiście nie wszystkich, jest po prostu niewystarczający, a Ci najlepsi  , często nie mają czasu na mlode konie :/
Dava   kiss kiss bang bang
28 czerwca 2015 17:56
[quote author=Dava link=topic=5087.msg2384001#msg2384001 date=1435508448]
Wiesz, moje 'gro' jest jednak liczniejsze, niż Twoje, które faktycznie startuje później  😉


Bywają konie dobre od początku do końca kariery, bywają dobre tylko za młodu (i tych wszędzie i zawsze jest najwięcej) i bywają dobre tylko w późniejszym czasie.  Ale nie da się udowodnić stwierdzenia, że koń wygrywający MPMK nie będzie dobrym koniem na poważne konkursy, tak samo jak nie da się udowodnić, że koń na poważne konkursy musi wygrywać MPMK. Nie da się też udowodnić tezy, że żeby koń był dobry w dużych konkursach, nie może wygrywać MPMK, co zdajesz się zasugerować.
[/quote]

Prawo i jeszcze kilka rzeczy np. czas nie dziala wstecz. Wiec mozemy powiedziec, ktore konie chodzily MPMK i dalej chodza w wysokim sporcie (mniejszosc), ktore chodzily MPMK i nie chodza w wysokin sporcie (wiekszosc). Nie mozemy za to powiedziec nic o koniach, ktore chodza w wysokim sporcie, a nie szly MPMK i co by bylo jakby poszly  😉

Ja w ogole nie jestem zwolenniczka tezy i stwierdzenia 'kon na wysokie konkursy'. Jak kon chodzi wysokie konkursy to jest takim koniem i tyle.
A z ciekawosci ile znasz koni wygrywajacych (w PL) MPMK, ktore teraz chodza wysokie konkursy? Nie wiem, moze jest wiecej niz mi sie wydaje 🙂
Gro koni wygrywających 4,5,6,7 nie ma później na parkurach.


Pozwolę sobie i ja dorzucić coś do tego co napisał s.heykowski odnośnie tych wygrywających i tych po prostu startujących w mistrzostwach

1. Orlando Plus
2. Czar
3. Imequyl
4. Hetman
5. Helanis
6. Frazes
7. Otello
9. Don Grandi P
10. Neron
11. Newerra
12. Cyrkonia
13. Nerma
14. Boliwia
15. Marcepan
16. Trojka
17. Taunus
18. Sabat
19. Gayall
20. Orton
21. Orinoko W
22. Neksja
23. Apriori Star
24. Orinoko Plus-S
25. Banderas
26. Goldmara
27. Wencco
28. Ordon
29. Galia
30. Żywago
31. Huzar
32. Da Vinci
33. Estella
34. Obsesja
35. Asesor
36. Rafaello
37. Atłas
38. Roxavel
39. Biegacz
40. Lord Oder II
41. Milady
42. L-Cardan
43. Czort R
44. Iluzjon
45. Lancelot
46. Dan
47. Czantis
48. Dionizos
49. Janczar
50. Santisa

---------
edit:

51. Marco Polo LG
52. Lambi
53. Tola Z
54. Golden Girl
55. Rodial
56. Fenicjanka
57. Dilmar
58. Grojec R
59. Diokles
60. Okarino
61. Inka
62. Monsun
63. Winchester
64. Szanel II L
65. Perfect Pleasure
66. Woody
67. Aron
68. Cyklon
69. Szambelan
70. Intuicja – Kopacz

-------------
edit:

71. Agat
72. Makadi
73. Bursztyn
74. Nevados S
75. Farmer
76. Chimequyl
77. Limequyl
78. Norton
79. Versace L
80. Carewicz


celowo pominąłem te konie które zaczynały od skoków a skończyły na ujeżdżeniu bądź użytkowane są w WKKW, żeby żadne z Was zaraz larum nie podniosło
Dava   kiss kiss bang bang
28 czerwca 2015 18:20
Wow, faktycznie powalajaca ilosc x koni, z ktory polowa nie jest mi  kompletnie znana z ZO (ile gwiazdek?) z wysokich (najwyzszych?) konkursow?
Dyskusja na tym poziomie to hmm 😁 moze ja wkleje z nie wiem, 500czy wiecj koni, ktore nie chodzi parkurow 130 w ogole  😁
No bo jak mamy sie cofac do czasow kiedy np. Orinoko W szedl MPMK (chyba ze imie to samo, a kon inny) to przez te ok. 10lat to sie uzbiera troche  😉
to teraz zawęź do liczby koni, które nadal startują powyżej C w konkursach (zawody ogólnopolskie i wyżej) z wynikami nawet nie 0/4, ale niech będzie do 2 zrzutek. I już nie jest tak kolorowo. Czy są to konie z top3? nie mam jak w komórce szybko szukać miejsc stąd pytanie, bo mnie interesuje pewna obserwacja (nie tylko moja, właściwie przejęta i usłuszana), że po 7 latkach niewiele zostaje na duży sport. Sporo zatrzymuje się na tych magicznych 120-130 i koniec.

Dava   kiss kiss bang bang
28 czerwca 2015 18:29
Karla -> mam podobna obserwacje  :kwiatek:
Plus to conpisalam, wielu zawodnikow choc ma mlode konie nie pcha ich na MPMK. Dlubia sobie na spokojnie i te konie pozniej chodza najwyzsze konkursy  😉
Dava

Wow, faktycznie powalajaca ilosc x koni, z ktory polowa nie jest mi  kompletnie znana z ZO (ile gwiazdek?) z wysokich (najwyzszych?) konkursow?

wcale się nie dziwie…  :/


Dyskusja na tym poziomie to hmm 😁 moze ja wkleje z nie wiem, 500czy wiecj koni, ktore nie chodzi parkurow 130 w ogole  😁

wklej co chcesz, może zmobilizuje Cię to do działania i przy okazji się czegoś dowiesz


No bo jak mamy sie cofac do czasow kiedy np. Orinoko W szedl MPMK (chyba ze imie to samo, a kon inny) to przez te ok. 10lat to sie uzbiera troche  😉


to ty napisałaś:
Gro koni wygrywających 4,5,6,7 nie ma później na parkurach.


więc trudno, żeby nie cofnąć się do czasów Orinko W by pokazać Ci że jednak był później obecny na parkurach tak samo jak cała reszta podana wyżej  w czasach zamierzchłych i teraźniejszych.

-------------------------------------

Karla

[quote author=Karla🙂 link=topic=5087.msg2384026#msg2384026 date=1435512196]
to teraz zawęź do liczby koni, które nadal startują powyżej C w konkursach (zawody ogólnopolskie i wyżej) z wynikami nawet nie 0/4, ale niech będzie do 2 zrzutek.
[/quote]

pozwól, że odpowiem Ci Twoimi własnymi słowami:

[quote author=Karla🙂 link=topic=5087.msg2361686#msg2361686 date=1432198447]
ale po co? Skoro tak wielu czeka zeby wykorzystac czyjas wiedze i praktyke, najchetniej za free i jeszcze na tym zarobic?to taka uwaga ogolna w kwestii watkow na konskim. Ci co sie znaja z dostepnych info wyciagnie prawidlowe wnioski,spokojnie😉
[/quote]

jest bazakoni, jest światkoni, voltahorse, strony klubów jeździeckich, organizatorów zawodów, pzj tam odpowiedź na zadane pytanie każdy znajdzie, wystarczy przejrzeć wyniki zawodów
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się