Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?

ma ktoś może informacje ile kosztuje nasienie Elvisa KWPN ?
ogurek
Dziekuję bardzo  :kwiatek: Tak się zastanawiam, czy nie taniej samemu jeździć  😵
Przynajmniej masz pewność co do warunków transportu 😉
pare lat temu Argentinus UPS'em błądził dwa dni po Polsce  🙄
po tym właściciel stwierdził, że taniej i pewniej posłać pracownika
Optymistycznie  😵
Po obejrzeniu filmów z MPMK, chyba się pokuszę, na krycie ogierem Luxor, bdb budowa doskonały wyniosły galop, obszerny kłus i dokonały stęp. Sam koń, taki majestatyczny. 💘
A wpadło wam w oko coś bardzo fajnego, super ruszającego się, pasującego do moje kobyły i nie kosztującego majątek? 🙂
Podlinkuj swoje kobyły, mile widziane też filmy, lub zdjęcia 😀
filmu nie mam, parę zdjęć (sory za brak zootechnicznych)


Wstaw też rodowód dla uzupełnienia. 🙂 Aż jestem ciekawa co Ci doradzą za ogiera.
Ona jest z matki po Lordzie Alexandrze, po Insiderze
Wymiary klaczy ?, ma być polski, czy zachodni...a polski ,tańszy ,było przecież....
Szkoda, że nie ma filmu, zobaczyli byśmy jak się rusza
Dobrze, powiedz jeszcze jaki ma charakter?
titina, Charakter ma genialny - piszę ja, bo rtk zaraz zacznie marudzić.  😀iabeł: Niebojąca się, z dobrą głową, chętna do pracy, ugodowa a przy tym z fajnym błyskiem w oku - każdy by sobie życzył takiego konia!
dokładnie, charakter super.
Ruch - b,db stęp, b.db kłus i gorszy galop. Fajnie byłoby poprawić wszystkie chody. Ogier zachodni.
Wymiarów niestety nie znam, wzrost około 170.
A wpadło wam w oko coś bardzo fajnego, super ruszającego się, pasującego do moje kobyły i nie kosztującego majątek? 🙂



jakis przedzial cenowy?🙂
rtk tylko zachodni ogier,popatrz może na jakieś  pingwiniarskie trakeny,klacz jest szalenei żeńska i delikatna szkoda by było kłaść na to jakiegoś łupa🙂
mi po łbie chodzi cały czas Gribaldi,wiem..szaleństwo😀
Karla, ma rację, może Easy Game, czy jakoś tak  🙄, syn Gribaldiego, cena przystępna, dostępny w Polsce, z tym, że nie wiem, czy na sp, uznany? 🙄, jeżeli nie, to musial byś źrebaka uznać jakimś zachodnim związku, np westfalskim....
Lub Luxor, koń w nowoczesnym typie, z bdb galopem, i cena jeszcze przystępniejsza....

Chodziło mi o tego
http://www.gestuet-tasdorf.de/tasdorf.php?go=hengste&sub=easy_game&view=videoclip&lang=en

Z tym ,że Luxor ma lepszy galop 😀
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
02 listopada 2011 09:39
Karla🙂, a coś z linii Jazza dla Parisy?

ps. mi po głowie chodzi jeszcze Donnerball - widziałam jego dzieci i - szczególnie kobyły mają właśnie taki żeński typ
Miałam okazję siedzieć na Luxorze 🙂 Galop ma po prostu wybitny, naprawdę coś totalnie unikalnego. Kłus - z lekkim przodem, dobrą tendencją do samoniesienia, ale trochę taki płaszczak, z ruchem z wyrzucaniem do przodu kopytka - ja akurat bardzo nie lubię takiego kłusa i szczególnie ten płaski wyrzut mnie razi (bo w przodzie taka maniera ruchu jest, a w tyle nie, ja wolę takie super płynne, miękkie kraulowe konie, również z wyraźną akcją nadgarstka). Stęp pokazał poprawny, chociaż jestem przekonana, że dużo lepszy stęp też tam jest 😉 Eksterierowo też koń fantastyczny, bez zarzutu. No i dobra głowa - spokojny i bardzo zrównoważony, chociaż to wszystko zależy, czy dzieciak też by miał być taki super grzeczny, czy mieć więcej iskry 🙂
A ile kosztuje nim stanówka?

Z "mojej" niemieckiej stajni w bardzo dobrej cenie (300€) jest Souvenir - urodziwy (długie nogi), bardzo bardzo jezdny, z folblutem w dobrym miejscu (będzie na czym jechać), super mover:


A prywatnie to bardzo lubię linię D - Dancier, Don Frederico, Dimaggio 😉

czy po  tym Souvenir już coś można obejrzeć?
sam wygląda ciekawie, a chciałabym zobaczyć co koryguje a co pogarsza
Dobrze, dobrze, tego Suvenira, to ja wolała bym zobaczyć w normalnym ruchu, nie w zwolnionym tempie 🤔
titina, a masz jakiś problem z używaniem googla?
Ne mam czasu, pozdrawiam.
Ja z niecierpliwością czekam na pojawienie się oferty stanówki og. Luxor. Ten jego galop jest dla mnie fantatsyczny, mam nadzieję, że w nowych łapkach pokaże na co go stać  😜
Ma ktoś może więcej informacji nt rodowdou tego konia ?
Ja się na koniach ujeżdżeniowych nie znam, największy problem mam z patrzeniem na kłus, ale z tańszych, młodych ogierów spodobał mi się ten (z tej samej linii żeńskiej jest m.in. D-Day KWPN):
http://www.gestuet-bonhomme.de/index.php?option=com_content&view=article&id=47&Itemid=61

Miałam okazję siedzieć na Luxorze 🙂 Galop ma po prostu wybitny, naprawdę coś totalnie unikalnego. Kłus - z lekkim przodem, dobrą tendencją do samoniesienia, ale trochę taki płaszczak, z ruchem z wyrzucaniem do przodu kopytka - ja akurat bardzo nie lubię takiego kłusa i szczególnie ten płaski wyrzut mnie razi (bo w przodzie taka maniera ruchu jest, a w tyle nie, ja wolę takie super płynne, miękkie kraulowe konie, również z wyraźną akcją nadgarstka). Stęp pokazał poprawny, chociaż jestem przekonana, że dużo lepszy stęp też tam jest 😉 Eksterierowo też koń fantastyczny, bez zarzutu. No i dobra głowa - spokojny i bardzo zrównoważony, chociaż to wszystko zależy, czy dzieciak też by miał być taki super grzeczny, czy mieć więcej iskry 🙂
A ile kosztuje nim stanówka?

Z "mojej" niemieckiej stajni w bardzo dobrej cenie (300€) jest Souvenir - urodziwy (długie nogi), bardzo bardzo jezdny, z folblutem w dobrym miejscu (będzie na czym jechać), super mover:


A prywatnie to bardzo lubię linię D - Dancier, Don Frederico, Dimaggio 😉





Mam takie cudo
OJCIEC: Souvenir (Santorini x Argentan)
MATKA: Lara Croft (Lauries Crusador x Weltmeyer) 
Quanta
Cena dotyczy chyba porcji nasienia ? Na YT jest informacja, że ogier padł w ubiegłym roku.  👀
a doradźcie mi prosze na co powinnam patrzeć oglądając ogiery?
Co myślicie o Kaiser Karlu?
Mam klacz wlkp
http://www.bazakoni.pl/horse_155385.html

Charakter ma fajny, choć czasem nieco za bardzo "do przodu", przydało by się coś o łagodnym charakterze i przekazującym tą cechę potomstwu, wzrost 165cm. Cena stanówki 1000-1500zł
Co polskiego dla niej polecacie?
a doradźcie mi prosze na co powinnam patrzeć oglądając ogiery?
Co myślicie o Kaiser Karlu?

jednego znam, ale straszny film
Karla
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się