KOCHAM KINO :)


A oglądał ktoś Poznasz przystojnego bruneta??


Widziałam i hmmmm... dziwny? Uwielbiam Allena, ale w tym wypadku czegoś mi brakowało, dobrze się ogląda, nie męczy, nie ma dłużyzn, ale jak dla mnie brakuje mu zakończenia. 100 razy bardziej podobał mi się Whatever works
nightmare   Dobra Lama nie jest zła <3
30 marca 2011 17:28
Był ktoś na przedpremierowych Trzy Minuty 21;37 ? Warto czy nie warto?
Kolejny film o egzorcyzmach już w kinach Rytuał 🙂


teraz omawiają na tvn film Trzy Minuty 21;37 🙂 zapowiada się fajny, nawet konie są 🙂
nightmare   Dobra Lama nie jest zła <3
01 kwietnia 2011 08:14
w trzech minutach gra mój kolega z klasy, więc mam troche subiektywne recenzje. Podobno fajny...  😉
Przepraszam, trochę zapomniałam o temacie🙂

szaraduszka, ale co dzieciakom to da jak pójdą na film z rodzicami? Przecież oglądają własnymi oczami, nie rodziców.

Moim zdaniem rodzice powinni iść na ten film i poważnie się zastanowić nad jego przekazem. Szczerze mówiąc nie spodziewam się, żeby przeciętny 15-latek wiele z niego wyniósł...


Sankaritarina młodsze niż 15 lat niestety też się dostają na ten film, ale ja pisałam o tych, dla których film jest dozwolony. Nie ma sensu zabraniać, dzisiejszy świat i rzeczywistość są równie drastyczne. Od scenariusza życiowego dzisiejszego nastolatka do fikcji filmowej i z powrotem, jest sądzę tylko mały kroczek, a kto go zrobi to prawie jak loteria (oki, trochę przesadziłam). Dlatego czasem trzeba pomóc zrozumieć, bo jak napisała Pauli przeciętny 15-latek nie zrozumie tego filmu do końca. Niebezpiecznie może być jeśli nie rozumiejąc wyciągnie się błędne wnioski.

Po tym seansie chce się z kimś pogadać... chce się ułożyć sobie w głowie jak może dojść do tego, że zabija się dzieciak, który kocha życie.
mi sie sala samobojcow nie podobala i czekalam tylko na koniec. nudy, slabo zagrane, slabo zrobione - jakby na sile. temat dobry i bardzo na czasie, ale dla mnie to nie wystarczy.

za to niezlym filmem jest jestem bogiem. wartka akcja, choc pod koniec jedna scena.. jakby z innej bajki totalnie - psuje obraz calego filmu. ale i tak polecam.
Moja siostra zadzwoniła wczoraj do mnie ok 24😲0, wracała z kina. Była na filmie Rytuał. Mówi, że jeszcze nigdy tak się nie bała, jak na tym filmie.
Jak szła na niego to nie wiedziała dokładnie o czym jest ten film, bo przeczytała krótki opis (thiller, dramat). Mówi że był przerażający (nie mogła patrzeć na twarz Hoppkinsa, zasłaniała oczy), ale świetnie zagrany (Hoppkins mistrzowska gra).
Powiedziała jeszcze, że Ezgorcyzmy Emilly Rose przy tym filmie to dziecinna bajeczka 🙂

ps. Rytuał to film na faktach i księża, o których jest ta historia, dalej żyją 🙂

Był już ktoś? Ja chcę iść, ale boję się że znowu nie będę mogła spać tak jak po Emilly Rose brrrrr
Ada   harder. better. faster. stronger.
10 kwietnia 2011 16:48
Cierp1enie, teraz, chce zobaczyć ten film jeszcze bardziej  😀iabeł:

Ja byłam wczoraj na Rio, podobał mi się bardzo.
Świetna kreskówka, dużo romantycznych momentów ale i pośmiać się było z czego  😉
Ada - no właśnie ja też 🙂 najgorsze, że nikt nie chce ze mną iść na ten film 🙁
no jest jedna osoba, kobieta w ciąży  😉 ale chyba mnie zlinczowali, że ją zabrałam na ten film  😁
Ada   harder. better. faster. stronger.
10 kwietnia 2011 17:01
Cierp1enie, hah! Ja pierwsze co to przekopiowałam twój wpis mojemu chłopakowi na gadu i zapowiedziałam mu że idzie ze mną  😀
Ojj tak, kobieta w ciąży to może nie najlepszy pomysł, zresztą w musie zależy od psychiki.
Najlepsze, że film Rytuał jest na faktach. (lubię takie filmy  😀), do tego zaakceptowany przez Watykan.
Nie zapominajmy jednak idąc na ten film, że to nie jest horror.

Polecam też przeczytanie książki Ks. Gabriele Amorth "Wyznanie egzorcysty"  http://www.tolle.pl/pozycja/wyznania-egzorcysty
Ks. Gabriele Amorth jest głównym egzorcystą Watykanu. Ma już 85 lat i na swoim koncie ok 50tys egzorcyzmów.
W filmie ukazany jest motyw kiedy osoba opętana wymiotuje gwoździami. Ks. Gabriele Amorth potwierdza, że często takie przypadki się zdarzają. Opętani wymiotują gwoździami, szkłem, a nawet kawałkami radia (opętany przez ducha mediów? jakoś tak). Wszystko to jest w wywiadzie Ks. Gabriele Amorth dla gazety Times.
Wiadomo nie każdy musi w to wierzyć, ja jednak wierzę w opętanie i szatana. Mam fioła 🤔wirek:  😂
Mimo, że boję się tego tematu strasznie on mnie ciekawi.
Jestem po filmie Never Let Me Go i w zasadzie sama nie wiem jak o nim napisać. Genialna Keira Knightley, co do tego nie ma wątpliwości.  Co do reszty to na pewno mnie zaskoczył, chociaż w pewnym momencie widz sam jakby naturalnie dochodzi do tego o czym faktycznie jest ten film. Dobry do chwili refleksji i zastanowienia się o istocie człowieczeństwa. Bo to raczej właśnie to jest głównym tematem, historia miłości jest tylko dobrą ramą. Na końcu się popłakałam 😉
Ada   harder. better. faster. stronger.
10 kwietnia 2011 18:27
Cierp1enie, ja osobiście w zasadzie za horrorami (i ogólnie strasznymi filmami) nie przepadam ale bardzo lubię filmy związane z "ciemną" stroną wiary/kościoła, te oparte na faktach i te zupełnie fantastyczne.
W pewien sposób to zagadnienie mnie fascynuje.
Dzięki za wspomnienie o książce  😉 myślę że przeczytam.
Wróciłam właśnie z RIO Śmiałam się chyba najgłośniej z wszystkich w kinie  😡

POLECAM GORĄCO  😅  😅
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
22 kwietnia 2011 14:34
Jakoś tu cicho ostatnio, więc odkopuję 😉
Byłam na Jestem bogiem, ogólne wrażenie jest pozytywne, choć z pewnością nie można nazwać tego filmu ambitnym. Zakończenie moim zdaniem mocno naciągane i chyba twórców zbyt mocno poniosła fantazja.
Polecam tym, którzy mają ochotę przyjemnie spędzić 1,5 godziny oddając się nieskomplikowanej i lekkiej rozrywce 😉

Ode mnie dodatkowo wielki plus za muzykę 😀
cieciorka   kocioł bałkański
29 kwietnia 2011 21:10
słuchajcie, chyba się zaczopowałam ilością filmów przyswojonych w ramach nadrabiania zaległości- możecie mi wyjaśnić, dlaczego donnie darko wrócił do pokoju i zginął?
Pauli również byłam i podzielam twoje zdanie w pełni. Końcówka taka, ze normalnie tylko brać przeźroczyste tabsy, czekać 30 sekund i wszystko kończy się malinowo. Muzyka była super!
szaraduszka, Aaaaha, to już rozumiem. 🙂 Fakt, jest sporo racji w tym co piszesz.
No i byłam w końcu na Sali Samobójców. Łożesz, matko. Ogólnie film polecam. Szczególnie rodzicom. Momentami przesadzone, przewracałam oczami i liczyłam na to, aż mnie film zmiecie z krzesła, tak jak Czarny Łabędź, ale w końcu tak się nie stało. Za to mocno się zasmuciłam i myślę nad tym do teraz [kurde. do listy filmów zakazanych dla mnie powinnam dopisać thrillery czy dramaty psychologiczne 🤔wirek: Szkoda tylko, że tak bardzo je lubię.] Ogólnie film polecam i nie uważam, by był źle zrobiony. Ale końcówka zmiata ze stołka i wprowadza straszny żal.
Hmmm..... chyba będę musiała sobie zapuścić jakąś lekką, piękną komedię, dla równowagi.

Właśnie, skoro mowa o kościele.... Ten "Ksiądz" w 3D już jest w kinach? Widział ktoś?
cieciorka   kocioł bałkański
03 maja 2011 23:12
Jako że zbliża się Planate doc film festival zrobiłam listę filmów na które chcę i które mogę zobaczyć:
Opowieści z Damaszku
Nicky się kąpie*
Moc rymu i bitu*
Kucharze historii*
Nenette*
Nie zależy wam na prawdzie
Lepsze nic niż zupełnie nic
Jak kupiłem kawałek dżungli
Sira- poezja półksiężyca
Męski erotyk*
Kinszaska symfonia
Para do życia*
Memee
Mały Qentin
Agnieszki tu nie ma*
Pokonaj przestrzeń
Wszyscy jesteście szefami

Ktoś może wybiera się na któryś z tych filmów?
Albo widział któryś i może go odradzić? :P
Na wszystkie nie dam rady się wybrać, choć ta lista i tak jest już przeselekcjonowana.
Bilety trzeba kupić do czwartku, żeby zaoszczędzić 3zł na bilecie- jeśli ktoś wybiera się na jeden seans tylko może pójść ze mną kupić bilety- zniżka jest tylko przy 10 biletach i więcej.
Doradźcie mi, które 7 filmów wykreślić jeszcze z listy! Wszystkie mnie interesują ale przy tych, które najbardziej chciałabym zobaczyć postawiłam gwiazdkę.
pare do zycia widzialam i zdecydowanie warto - chociazby jako ciekawostke 🙂
ja po "Erratum"- ładny, dobra muzyka, w sam raz na wieczór i spokojny czas, bo akcji to tam żadnej nie ma 😉
cieciorka   kocioł bałkański
05 maja 2011 23:05
Poszłam kupić bilety i się zdenerwowałam.
Okazało się, że w kasach można kupić bilety wyłącznie na filmy puszczane w danym kinie (mowa o festiwalu), co nie było zaznaczone- nie mogłam w związku z tym kupić biletów w promocyjnej cenie, bo w żadnej z lokalizacji nie uzbierało się 10 filmów- a w sumie było 13 biletów do kupienia.
To po licho oni robią taką promocję? Najliczniejszą część publiczności stanowią ludzie którzy obejrzą kilka filmów- 2, może 4. 10-20 to już ci mocniej zainteresowani tematem i ci 20+ to typowi festiwalowcy którzy bez względu na cenę idą na filmy, które chcą zobaczyć.
Sądziłam, że promocja dedykowana jest tym mniej wciągniętym widzom by ich przyciągnąć na więcej seansów. I mnie przyciągnęła, ale okazuje się, że na każde kino inaczej się nalicza bilety. Eh, wkurzyłam się, stwierdziłam że pierdolę festiwal i nie kupiłam żadnego biletu 🤣.
Szkoda, że nie zaznaczyli na stronie wyraźnie że bilety można kupić tylko takie w danym kinie. Często tak jest, ale wyciągnęłam wniosek, że tym razem nie. Zła jestem, że się tak emocjonowałam czymś nieistotnym, ale cóż, zdarza się, czasami nawet poza okresem jak, widać 😉. Trudno.
Słuchajcie, nie było mnie 2 tygodnie w kraju i mam OGROMNĄ ochotę na kino w przyszłym tygodniu. Co nowego i wartego uwagi weszło do kin? Proszę o rekomendacje 🙂
Dzionka, a chcesz się pobawić, zdołować czy wystraszyć? 😉
Sankaritarina, tylko nie wystraszyć, bo nienawidzę horrorów/s-f/innego badziewia 🙂 Jakieś dobre kino mnie po prostu interesuje 🙂
Dzionka idziemy razem 🙂 ?
mery, no idziemy, ale NA CO? ja się pytam 🙂!
"jestem bogiem", "miedzy swiatami", "niepokonani", "niesciszalni", "woda dla sloni"- moje propozycje 🙂 2+2 😉?
mery, ok! Zdaję się zupełnie na ciebie 🙂 A 2+2 to dobra opcja 😀 Do zobaczenia na lotnisku, mam nadzieję 🙂
Właśni wrócilam z wody dla słoni... hmm...
Owszem, bardzo przyjemny dla oka, miło się oglądało. Jest wątek koński - nie do końca przemyślany, ale liczy się 😉.
Jednak niektóre sceny, które miały być przejmujące i pełne napięcia były tak żałosne, ze nie tylko mi wyrwało się parsknięcie. Poza tym Pattinson gadający po polsku ze słoniem... to nawet brzmi zabawnie. 😉
Ale jezeli szukacie dość lekkiego filmu, just for fun to jest ok.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się