KOCHAM KINO :)

jeszcze Trainspotting, wg mnie bardziej szokujace niz Requiem, naprawde super
poza tym Przerwana lekcja muzyki i Lot nad kukulczym gniazdem - wszystko ogladalismy na psychologii w szkole, swietne, dajace do myslenia filmy

ostatnio obejrzalam Wino truskawkowe, zasnelam w polowie, pozniej dokonczylam, zdecydownaie bez szalu i nie moj klimat, ale muzyka fajna 😉
i zrobilam jakies 10te podejscie do obejrzenia Ogniem i mieczem-zasnelam po 20min, no za cholere nie potrafie tego obejrzec, tak samo jak przeczytac ksiazki...wiem, ze wstyd, ale coz poradzic 😡
niemiłek Czarnego łabędzia już widziałam 🙂 fajny film, a Trainspotting też mam w planach zobaczyć 🙂 jak wpadną Wam do głowy jakieś inne szokujące filmy to piszcie 😉
Może Trzynastka?
Łabędź bardzo dobry, Trainspotting niezly. Requiem w ogole mi nie podpasowalo, jakos tak, zbyt drastycznie chyba. Z rzeczy do refleksji "Ludzkie dzieci" - ciekawa wizja🙂
[quote="Tercet"]ja bardzo lubię takie wtrzasające filmy typu Requiem dla snu możecie mi polecić jakiś szokujący film w tym stylu? [/quote]
Oprócz "Czarnego łabędzia", którego widziałaś - "Sala Samobójców" i "Galerianki"!! Ostatnimi czasy nic mnie tak nie ruszyło jak ta trójka.

"Przerwana lekcja muzyki" też jest całkiem niezłe. "Lotu..." nie widziałam, ale słyszałam bardzo dobre opinie.
"Requiem..." i "Trainspotting" mnie aż tak nie ruszyło.
"Cześć, Tereska", "Kroll" i "Panna Nikt" z polskich jeszcze są całkiem niezłe, ale to trochę inny "szok" niż np. "Czarny łabędź".

a ja jestem po seansach:
"Galerianki" - dzizas, wściekłość jakich mało. Ten film mnie tak niesamowicie ruszył, że mam ochotę spalić gimnazja. 😉
"Kapitan Ameryka" - piękna marvelowska propaganda 😉 ale nie no, fajnie zrobiony film, dla fanów komiksów i Marvela jak najbardziej.
"X-Men: First Class" - jw. choć denerwowała mnie niezgodność faktów z poprzednimi częściami. Gdzie jest do jasnej ciasnej napisane, że Profesor X stracił czucie na skutek kuli z pistoletu?
"The Crow" - po raz piąty chyba. Kocham ten film! Najpiękniejsza romantyczna gotycka opowieść wszech czasów.
"Ojciec chrzestny" - wczoraj o 22 już byłam tak wykończona, że nie dałam rady zobaczyć do końca, ale dziś dam radę. To jest na serio klasyka klasyki i mądry film gdzie trzeba myśleć, a nie oglądać jakieś kobiety ze skrzydłami. 😉
ja bardzo lubię Księżniczki. Świetny hiszpański film ukazujący straszny i brutalny świat prostytucji. Polecam 🙂
Czy widział ktoś Siostry Magdalenki? Bo mam zamiar go obejrzeć
Lov   all my life is changin' every day.
18 sierpnia 2011 17:37
niemiłek, jestem tego samego zdania. Po co puszczać  bezsensowne, sztucznie nakręcone filmiki, pokazujące jak narkotyk wpływa na mózg itp.? Ja po obejrzeniu Requiem byłam tak zszokowana, że wstać nie mogłam. I sama wpadłam na pomysł puszczenia go w klasie, uprzedziłam, że jest dośc drastyczny, ale wszyscy mieli podobne odczucia. TAkie filmy zapadają w pamięć 😉

ciri, Przerwaną lekcję muzyki mogłabym oglądać bez końca! Po prostu uwielbiam to, jak Angelina Jolie zagrała swoją rolę 😉
atak meteorytów - jak już nie ma nic w tv, można obejrzeć ten film. Zero akcji, zero napięcia. Obejrzałam i skasowałam z dysku
Zła kobieta przyjemny, lekki, w sam raz na zrelaksowanie się 😉
Egzorcyzmy Emilly Rose zaraz na Polsacie się zaczynają 🙂
możecie mi polecić jakiś fajny film na samotny wieczór? 🙂
jestem baaaardzo wybredna jeśli chodzi o filmy - nie lubię "bajek dla dużych dzieci", komedii, horrorów ani romansideł...  🙄
ostatnio oglądałam "piękny umysł" i wstrzelił się bardzo dobrze w mój gust 😉
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
20 sierpnia 2011 20:30
wer
Ostatnio oglądałam "Co nas kręci, co nas podnieca" W. Allena. Moim zdaniem bardzo przyjemny film, lekki, chociaż z gatunku bardziej ambitnych. Według mnie odpowiedni na samotny wieczór 😉
Pauli zaczęłam już oglądać "American Beauty" (mam nadzieję że nie będę żałować), nie mniej jednak dzięki wielkie za propozycję, na pewno będzie to film na następny tego typu wieczór 😉
Dziś byłam na Oszukać Przeznaczenie 5 w 3D . Nawet niezły. Choć dla mnie za drastyczny. Śmieszyła mnie ta sztuczna krew, za jasną zrobili w niektórych scenach , no ale wybaczę tą krew, bo fajny aktor w głównej roli   😉😉
wer, Jeśli podobał Ci się "Piękny umysł" to ja polecam "Buntownika z wyboru", "Stowarzyszenie Umarłych Poetów", może i "Ostatni Dzwonek". Niesamowite wrażenie wywarł na mnie "August Rush". Może się wydawać, że to jest romansidło, niby "bajka", ale tak naprawdę to niesamowita opowieść i piękna uczta dla uszu! Polecam! Płakałam jak bóbr 😉
I jak wrażenia na "American Beauty"? Mnie to się niby podobało.... ale potem doszłam do wniosku, że jednak trochę mnie denerwował ten główny wątek.

a ja dzisiaj oglądałam sobie akcję, walki, strzelaniny azotanem srebra, zęby, kły i pazury w mroczno-deszczowej scenerii nocnej.... czyli Underworld cz.I po raz drugi! Jedyny akceptowalny film z udziałem wampirów. Jeszcze tylko przypomnieć sobie część II. Trzecią pamiętam dosyć dobrze, oglądałam raptem rok temu. A za niedługo 4 w kinach! 😍
Zło przedsatwia przemoc szkolną. Bardzo ciekawy i wciągający. Jak dla mnie świetny.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
21 sierpnia 2011 07:50
a ja dzisiaj oglądałam sobie akcję, walki, strzelaniny azotanem srebra, zęby, kły i pazury w mroczno-deszczowej scenerii nocnej.... czyli Underworld cz.I po raz drugi! Jedyny akceptowalny film z udziałem wampirów. Jeszcze tylko przypomnieć sobie część II. Trzecią pamiętam dosyć dobrze, oglądałam raptem rok temu. A za niedługo 4 w kinach! 😍

kocham Underworld  😍

ja ostatnio oglądałam to co wszyscy już oglądali tylko nie ja.  🤣 Milczenie owiec. bardzo, bardzo mi się spodobało. poprawiłam Hannibalem i Czerwonym smokiem. zdecydowanie uwielbiam te filmy  💘

i jeszcze Salę samobójców wczoraj (online, już jest 😉 ) ale mnie nie ruszył.
a mi pozostało "Sin City" i "Jackie Brown" i cały Tarantino zaliczony 💘.
oprócz tego widziałam kilka dni temu "Autora Widmo". podobał mi się, fabuła naprawdę mnie wciągnęła. i jest świetnie zrobiony, w dodatku ma świetną muzykę.
no i! w końcu widziałam w kinie "Kac Vegas 2" - byłam pozytywnie zaskoczona, uśmiałam sie jak głupia 😎. z drugą częścią Pottera też sobie poradzili. i zupełnym przypadkiem widziałam "Genezę Planety Małp". szkoda mi tych pieniędzy 🙁.
a mi pozostało "Sin City" i "Jackie Brown" i cały Tarantino zaliczony 💘.

Ekhm... ale Sin City nie jest Tarantino, a Roberta Rodrigeza, "ucznia" Tarantino.
Mimo wszystko nie umywa się on do "geniuszu" Tarantino, a różnicę tą można wyraźnie zobaczyć przy Grindhouse (Planet Terror vs Death Proof)
nie mówiąc o Maczecie, w której Rodrigez idzie już kompletnie w kierunku kiczu i taniego kina klasy C.
na Filmwebie napisane jest, że "Sin City" to wynik współpracy Rodrigueza, Millera i Tarantino. jutro go obejrzę.
Mimo wszystko nie umywa się on do "geniuszu" Tarantino,
Twoim zdaniem.

Moim zdaniem Sin City to jeden z lepszych filmów, jakie widziałam. I obaj panowie reżyserzy są "na jednakim" poziomie.

(Planet Terror vs Death Proof)


Nie znam takiego filmu. To coś w stylu Freddy vs Jason?
Chodziło mi o porównanie Planet Terror do Death Proof.
A ze stwierdzeniem, że obaj panowie są na jednakowym poziomie w kwestii reżyserskiej się nie zgodzę, gdyż właśnie na przykładzie obu Grindhouse widać, na czym obaj reżyserzy skupiają największa uwagę i co jest ich "motywem przewodnim" w robieniu filmów.
edit: No i należy zwrócić uwagę na dorobek filmowy obu panów. Rodriguez tak naprawdę został doceniony wyłącznie za Desperado i Sin City, a Tarantino... praktycznie każdy wyreżyserowany przez niego film jest hitem (mniejszym lub większym, ale jednak).


A to, że Rodriguez współpracuje z Tarantino nie jest rzeczą nową. Robert od dawna korzysta z uwag i rad Tarantino praktycznie przy każdym filmie ;]

I nie chce, żeby wyszło, że się wymądrzam, czy coś, ale akurat mam pier*olca na punkcie Tarantino i jest on dla mnie obok Larsa von Triera, Jimiego Jarmuschy i kilku japońskich reżyserów jednym z najlepszych i najbardziej kreatywnych ludzi filmu :P
* do kasacji, dubel ;]
Chwilę temu skończyłam Siostry Magdalenki . Bardzo mi się ten film podobał. Jego motywem są irlandzkie zaklady dla kobiet prowadzone przez siostry magdalenki, zakonnice strasznie znęcały się nad swoimi podopiecznymi, masakra! A ostatni ośrodek tego typu zamknięto w 1996 roku, aż trudno w to uwierzyć bo to tylko 15 lat temu a działy się tam takie rzeczy. Polecam
obejrzałam dziś Facebooka, bardzo fajny, przyjemnie się ogląda
Gdzie można obejrzeć "Ludzi Boga" ? Grali to w kinach?
W kinach był na początku roku.
Na pewno nie w tych największych, stąd niektórym umknął seans.
Obecnie można znaleźć dvd tego filmu albo wszelakie linki w necie.
Szukam filmów tematyka podobnych do Sióstr Magdalenek i Szkoły dla urwisów. Znacie coś? 🙂
wiecie skąd można pobrać napisy PL do filmu The Whistleblower?
ściągnij sobie NapiProjekt.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się