Jakie AUTO, czyli czym i dlaczego jeździmy? ;)

ogurek, masz złą passę jak moja mama...
Sznurka, jak poszukiwania auta? znaleźliscie już coś sensownego? ja trochę odpuściłam i tak nadal chodze o kulach, a próba wciśnięcia sprzegła w aucie zgaszonym zakończyła się fiaskiem, sił brak, a może automat byłby jakimś rozwiązaniem, hmm, jakie macie opinie o takim wynalazku?
Julina, niestety dalej szukamy
w międzyczasie oglądalismy dwa kolejne, stan techniczny niestety niezadowalajacy, a nie chciałabym kupować czegoś do czego na dzień dobry trzeba dokładać;/
Julina, zawsze (no, prawie) tylko i wyłącznie automat  😅 Za jakie przewiny całe życie upierałam się przy manualu?
Jak fachowo nazywają się wycieraczki na podłogę w samochodzie?  😡 Podlinkuje ktoś na allegro gdzie znajdę?  👀 Rodzice szukają..

edit: dobra mam. Wystarczyło wpisać dywaniki  😂
dywaniki
dzięki wawrek, już mam  😡
Julina, zawsze (no, prawie) tylko i wyłącznie automat  😅 Za jakie przewiny całe życie upierałam się przy manualu?


To jest tzw zachowawczość 😉 u facetów wchodzi jeszcze w grę motyw ambicjonalny tzn ponoć nie da się tak dobrze jeździć automatem 😀
Mój gadał, gadał a teraz innego auta niż z automatyczną sb nie kupi 🙂 Ja też.
poki kupiłaś auto?
my po 4 miesiacach szukania zmienilismy kryterium i przez ostatni miesiac szukalismy dużego kombi w dieslu
wczoraj kupilismy stilo, oby posłużylo
poki kupiłaś auto?

Ja zrezygnowałam całkowicie, jest masakra. Ponaprawiałam frotkę i albo dozbieram na nowe, albo będę zajeżdżać fronterę na śmierć.
pokemon, my kupilismy i dzięki temu będziemy reanimować frotkę, bo zawieszenie przydałoby sie z przodu zrobić, ale masz racje niestety na rynku dostepne same padaki;/
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
01 kwietnia 2012 15:10
ogurek pociesze Cie, u mnie przez rok padlo: ( auto kupione od dobrego znajomego, ktoremu dzielnie sluzylo)
klima,
chlodnica,
dwie sondy lambdy
gaz naprawic bylo trzeba
radio
filtr paliwa ( ktory jest niewymienialny w tych autach)
mialam dwie kolizje. jedna nie z mojej winy wiec nic mnie nie kosztowalo, druga kolizja sprawa w sadzie wszystkie naprawy na wlasny koszt(felga, opona, poloska, zwrotnica,rura przednia, zderzak, nadkole)
itp itd...

po ostatanim przegladzie na zamienniki musze wydac kolo 4tys zl + robocizna ( amortyzatory, tloczki hamulcowe, oslona przegubu, gumy stabilizatora)

dwa poprzednie auta (stary passat b4, nissan xtrail II ) dzielnie sluzyly i nic prawie sie nie psulo.

z tym nie moge sie jakos dogadac 🙄 🙄 🙄
margaritka, co masz?  😲
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
01 kwietnia 2012 15:17
land cruisera 120, bogato wyposazonego ( zwykly amorek ( zamiennik) kosztuje 120, ale ze ja mam z regulacja sztywnosci zawieszenia to za sztuke 1200, a musze wymienic dwa.. ( w serwisie 7,5tys 🙄 :icon_rolleyes🙂😉

podobno ten typ tak ma jak dobije do 200tys. ostatnio byl w serwisie bialorusin z identyczna kruzia (przebieg rok) i nic nigdy nie wymienial az do teraz 🙄 🙄
margaritka, o kurczę... współczuję. Niezła skarbona.
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
01 kwietnia 2012 15:40
najgorsze jest to, ze potrzbuje takie auta ( duzo jezdze z przyczepa) i nawet jakbym chciala sprzedac i zamienic na inne to szkoda tej calej kasy wlozonej w naprawy...
Ja pojeżdżam starym 30 letnim Volvem serii 200 z sześciocylindrowym dieslem,który bez problemu ciąga przyczepę.
Auto jest oczywiście po kapitalnym ,który zrobiłem sam jestem miłośnikiem tej marki za niezawodność i bezawaryjność.
Teraz pracuje nad drugim dla żony.
Volvo to marka, którą mogę polecic oczywiście starsze modele a nie dzisiejsze laptopy.
Pozdro.






Gillian   four letter word
01 kwietnia 2012 18:47
czy ktoś się orientuje jaki może być koszt naprawy/wymiany drążka od amortyzatora w Astrze II? :/ tak pi raz oko.
margaritka, niestety im droższe auto nowe w zakupie tym potem częsci droższe
swoją drogą to dziwne bo mają dobre opinie mało psujących się aut

a moze pomysl o lifcie zawieszenia? tuningowe terenowe sprężyny są ponoć tańsze niz oryginały
jest ktoś na forum posiadacza new beetla ? 🙂
Naciau, Kornelia chyba kiedyś miała
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
02 kwietnia 2012 15:36
sznurka tylko moj egzemplarz jakis pechowy ;/ aktualnie to nie stac mnie na zadne udziwnienia i ulepszenia..
A tym czasem w sobotę w stolicy odbył się I Dyno Day, w którym spotkali się fani Saaba żeby sobie pohamować auta. Mnie nie było niestety, ale auto owszem 😀

zajawka
fotki
wawrek, fajne foty!!!
Tak, kolega ciekawie pstryka.
dempsey   fiat voluntas Tua
11 kwietnia 2012 14:15
wrzucę link, na który się osobiście nabrałam w prima aprilis
http://moto.pl/MotoPL/1,88389,11458030,100_sztuk_Syreny_Sport.html
(ale to przez to, że naprawdę prace nad odtworzeniem tego samochodu trwają i to od dobrych paru lat.. tylko w tym artykule było nieco za dużo podejrzanych informacji typu dokładna cena  :hihi🙂
Jedna Syrenka już na chodzie.

ciekawy artykuł
ash   Sukces jest koloru blond....
12 kwietnia 2012 09:37
Wczoraj miałam przyjemność jeździć samochodem moich marzeń 😍 💘
Range Rover SPORT.
Nie znam słów, żeby określić wrażenia. Idealny samochód, duży, wygodny, świetnie się prowadzi, robi wrażenie 😜
Już wiem co zrobię jak wygram w totka 😁
dempsey   fiat voluntas Tua
12 kwietnia 2012 09:45
Jedna Syrenka już na chodzie.
ciekawy artykuł

Fajny artykuł podsumowujący różne próby. Ten p. Mazur - to niezły zapaleniec 👍 ale robił ją na oko ze zdjęć - bo dokumentacja techniczna Syreny S. podobno w zasadzie nie istniała.
Najbardziej szkoda, że ten jedyny prototyp został celowo zniszczony  🤔 🤔 - nie mogę sobie tego wyobrazić..

Mam w rodzinie maniaka Syren 🙂 Już nie wiem ile egzemplarzy Syreny Bosto w różnych wersjach wyposażenia (i rozkładu 😉) stało u niego w ogrodzie. W każdym razie udało mu się przynajmniej jedną z tego złożyć, dopieścić i używać. Głównym celem i ambicją było jeżdżenie nią na Mazury.
Przyznać trzeba, że po latach jednak przesiadł się w jakieś parszywe Toyoty itp wynalazki 😉
Fajnie. Dobrze widzieć czasem odrestaurowaną Syrenę, Malucha czy kredensa na ulicy 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się