siodła bezterlicowe

Odpisują, ale wydaję mi się że aby się czegoś dowiedzieć trzeba się raczej samemu dopytywać o wszystko.
Bo bardzo chciałabym się dowiedzieć czy to co jest napisane na stronie to prawda i czy sprowadzą dla mnie half pad  😎 no i jeszcze na jakich zasadach jest możliwe przetestowanie siodła.
Podbijam bo chciałam zapytać czy ktoś ma lub jeździł w Torisonie i mógłby mi coś o tych siodłach powiedzieć?  :kwiatek:
Euphorycznie, mogę Ci tylko powiedzieć, że jeździłam raz i siedziało mi się bosko. I to wszystko, co mam do powiedzenia 🙂.
A co się pod to siodło wkłada dla ochrony końskiego kręgosłupa? Mają jakieś firmowe pady czy coś?
Orientujesz się może jak rozmiar łęku w nich dopasować i czy np mogę włożyć taki łęk miękki z barefoota? Słyszałam, że są ogólnie od Barefootów lepsze dlatego pytam o opinie.  🏇
Nie tak dawno nasz forumowy kolega kopił 2 takie siodełka i obiecał opisać i zrobić fotorelacje ale zaginą nam - może mu się teraz przypomni 😉
Przepraszam za post pod postem ale coś cicho tu i trza podbić 😉
Euphorycznie ja mam Torsiona więc pytaj o co chcesz - odpowiem, zwłaszcza że ma porównanie z barefootem 😉 i jednego siodełka się muszę pozbyć 🙁
Powiem szczerze, że ja uwielbiam barefooty ale nowe nie mieści mi się w finansach.
Strasznie ciężko teraz sprzedać siodło a ja pilnie muszę się terlicowego pozbyć bo na młodego konia to był bardzo zły pomysł. W 3 miesiące z niego wyrosła. 😵
A z Torsiona mam taki problem, że łęku do niego w Polsce raczej nie dostanę....

Mam pytanko: http://konik.com.pl/pl,product,1323376,siodlo,trekingowe,bezterlicowe.html co to za siodło 🤔
To jest Piff - jeździłam, twarde i skóra złej jakości, futerko pod spodem też nie naturalne, lepiej dorzucić pare stówek i kupić używanego barefoota albo i nawet dry tex choć o jakości syntetyka nie wiem wiele niestety ale firma pewniejsza jest
To może już lepiej: http://konik.com.pl/pl,product,2909579,siodlo,bezterlicowe,freemax,evo.html  🤔 A jakiego siodła Ty chciałabyś się pozbyć?
Mi sie marzy tez bezterlicowka ale ujezdzniowaa np barefoot London ale na nowa mnie oczywiscie nie stac (tzn zbieranie by sie ciagnelo tygodniami) a uzywanej nie widzialam jeszcze nigdy na sprzedaz. Ktos moze ma bądż widział?
forumowa Aquarius ma bezterlicową ujeżdżeniówkę na sprzedaż. albo miała. na pewno się ogłaszała jakiś czas temu, może do niej zagadaj?
Nadal bardzo proszę o opinię na temat Freemax'a z mojego poprzedniego postu. Da się w Polsce dostać do nich łęki? Jakie są w użytkowaniu?
No i znalazłam jeszcze takie coś: http://allegro.pl/siodlo-bezterlicowe-nasza-szkapa-dla-figury-i1377625586.html co to może być?
A co myślicie o takim siodełku?
Freemax'y podobno są spoko (tyłka w tym nie woziłam ale w czymś podobnym do tego w poście bery7), była juz dyskusja o nich, ja osobiście wolę siodła typu barefotowego.
Euphorycznie będę się pozbywać jednego z moich pewno Torsiona albo na zasadzie które pójdzie 😉
Generalnie różnica między barefootem a torsionem jest spora w jeździe, w wyglądzie nieznaczna.
bera7 generalnie nie bardzo sie opłaca moim zdaniem kupować siodła made in india 😉 bo cenowo jakoś strasznie nie odbiegają od używanych markowych a niszczą sie okrutnie szybko - wiem bo moja pierwsza bezterlicówka taka była :/
kasia-pala, ja jeździłam w tym i mi się podobało. Teraz jeździ w nim znajoma. Czekam na jej opinię.
Pojawiłam mi się dość nieoczekiwanie opcja eric'a thomas'a. To prawda, że nie trzeba do nego specjalnego padu? Zdawało mi się, czy to siodło nie ma łęku?
Euphorycznie Jakiś czas temu pisałam o half-padzie. Z moich wiadomości wynika, że można go zamówić jednynie ze strony, na jakiej występuje (czyli bodajże belgijskiej). To jest ich pomysł, a nie zamierzony wytwór Barefoot'a. 😉 Aczkolwiek propozycja tego padu jest bardzo kusząca. 🙂
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
04 stycznia 2011 14:53
Znowu do was zawitałam 🙂

Okazało się, że Winteci, które wzięłam do testów po prostu nie pasowały na konia. Zatem kolejnym krokiem jest wypróbowanie bezterlicówek. Skontaktowałam się z przedstawicielkami Barefoota w Polsce i dowiedziałam się, że mają tylko dwa siodła testowe: Cheyenne i Cherokee. Niestety, mi bardziej zależy na wypróbowaniu Londona (ale tych 2 pierwszych modeli nie wykluczam, możliwe, że ostatecznie wezmę je na testy).
I tutaj pojawia się moje pytanie: z kim, najechętniej z Warszawy i okolic, mogłabym sie skontaktować w celu wypróbowania Londona?
Będę bardzo wdzięczna za pomoc  :kwiatek:
[ciach]

miejsce na ogłoszenia jest tutaj: http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,9301.0.html
🏇 🏇 🏇
ciachu ciach to nie było ogłoszenie tylko zapytanie  😉

ale sobie pogalopowałem 😂  🏇
kujka   new better life mode: on
04 stycznia 2011 22:45
czytam ten temat i czytam ale jestem kompletnie zagubiona.
czy ktos ogarniety w temacie bylby w stanie zrobic w 1 poscie taki spis:
siodla (firma) + strona internetowa/sklep? jakby udalo sie z krotka charakterystyka (potrzebne pady/podkladki, dostepne/niedostepne w PL itp) to byloby bosko...
chyba, ze cos takiego juz bylo?
jak nie bylo, to moze wartoby podkleic w 1 poscie?
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
05 stycznia 2011 09:03
Popieram kujke 😉
Tez czytam teraz ten watek i czuje sie zaaagubiona 😜
Po ostatnich perypetiach z terlicowa ujezdzeniowka mam dosc(moj kon tez) i co raz powazniej sie zastanawiam nad bezterlicowa ujezdzeniowka, ale jestem w tej kwestii zielona 😡
Ja tez popieram kujke bardzo chce kupic siodło ale tylko ujeżdzeniowe i  juz sama nie wiem , mam namiar tylko na barefota ale zastanawiam sie bardzo powaznie nad freemaxem lub jakims innym.
Na allegro jest to ale jakos nie wyglada na bezterlicowke chociaz facet zapewnia ,ze to bezterlicówka jakas hiszpańska, co o tym sądzicie?
http://allegro.pl/super-siodlo-bezterlicowe-17c-i1387612638.html
caroline   siwek złotogrzywek :)
05 stycznia 2011 10:48
ja sie od niedawna próbuję wgryźć w temat, ale raczej od strony "które siodło bezterlicowe" niż "czy siodło bezterlicowe" - bo na zainwestowanie w bezterlicówke jestem już zdecydowana.

z ujezdzeniówek o ujeżdżeniowym looku - chyba freemax acavallo (sposród tych dostepnych w Polsce). w tym zakresie odsyłam do postów Dorotheah (i chyba Diakonki)
wyglada "klasycznie", nie kosztuje kosmicznie, padów pod nią nie trzeba dodatkowych.

ja poczatkowo tez szukałam czegoś jak najbardziej klasycznego z wyglądu, ale juz tyle tych zdjęc przejrzałam, ze przywykłam do wyglądu bezterlicówek i powoli przestaje mnie to razic 😉
w weekend bedę testowała pierwsza bezterlicówkę na Kaszku. sama jestem ciekawa co z tego wyniknie 😉
caroline, jeśli mogę spytać - jaką?
Ja obawiam się przy bezterlicówkach, za krótkich do mojej budowy tybinek 🙁
...przynajmniej w proporcjach na zdjęciach na  krótkie wyglądają, a jak wiemy u nas jest "szeroki" asortyment tego typu siodeł do testów  😉
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
05 stycznia 2011 12:10
caroline-to zdawaj obszerna relacje, bo ja po dzisiejszej jezdzie tez jestem zdecydowana na bezterlicowke, jak na razie najbardziej mi pasuje wzrokowo ten freemax acavallo.
Ale decyzja juz podjeta, no chyba ze jakis cud sie stanie i z nieba spadnie mi dopasowana ujezdzeniowka terlicowa 😎
Milusia, a Ty nie jeździsz zawodów? Bo w teorii to nie bardzo chyba możesz w bezterlicówce zawody jechać. W sensie że na zawody byś musiała i tak jakieś inne siodło zakładać a nie wiem czy to ogólnie dobre jest.
caroline   siwek złotogrzywek :)
05 stycznia 2011 12:19
epk, skąd taka informacja?
(z ciekawości pytam)
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
05 stycznia 2011 12:24
epk-no to nie bede jezdzic na zawody 😉
No a poza tym to nie slyszalam o tym ze nie mozna w bezterlicowce ?
Nie moge sie doszukac sklepu ktory ma te freemaxy 👀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się