Aparaty fotograficzne i inne sprzęty foto

Da się coś zrobić z body, które dłuższy czas leżało nieużywane i teraz w kosmicznie szybkim czasie zżera baterię (sprawdzone na dwóch bateriach różnych firm, efekt ten sam)? Jest sens (i sposób) coś takiego w ogóle naprawiać czy raczej wyprawić mu już pogrzeb?  😉
Da się coś zrobić z body, które dłuższy czas leżało nieużywane i teraz w kosmicznie szybkim czasie zżera baterię (sprawdzone na dwóch bateriach różnych firm, efekt ten sam)? Jest sens (i sposób) coś takiego w ogóle naprawiać czy raczej wyprawić mu już pogrzeb?  😉


Jakie to body? nic nie zalane bylo? moze zimne luty - strzelam teraz.
Nikon d60, nie był zalany, leżał rok w torbie nieużywany.
Szybko to znaczy? ile zdjec zrobisz na tych dwoch bateriach? to oryginaly? czesto włączasz/wyłączasz go? - bo czasem lepiej miec go w uspieniu 🙂
Wina tez mzoe lezec po stronie ladowarki.
Oryginalna i zamiennik, zdjęć nie zrobię prawie wcale, bo przy ostatniej próbie siadł po 30 minutach od włączenia. O ładowarce nie pomyślałam, ale wydaje mi się, że to raczej aparat, po tylu latach już ma prawo być zmęczony życiem.  🙂  zawiozę go w weekend dziadkowi, może coś wykombinuje, a jak nie to pewnie zrobię z niego doniczkę.  🤣
Altiria, zadzwoń do serwisu na Łopuszańską i zapytaj serwisantów. Powiedzą, czy warto go naprawiać, czy lepiej zezłomować 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
29 kwietnia 2015 08:39
Chcę kupić akumulator do mojego D3000. Nowy, nieużywany, oryginalny. Fabrycznie w zestawie mam EN-EL9a, ale znalazłam go tylko w 2 sklepach i bardzo drogo, z czego o jednym sklepie, gdzie jest trochę taniej, w życiu nie słyszałam i mają tam tylko 4 sztuki. Wg optyczne.pl można go zasilać akumulatorem EN-EL9, z tym że one się różnią parametrami... EN-EL9a ma takie oznaczenia: 7.2V 1080mAh 7.8Wh, a EN-EL9 takie: 7.4V 1000mAh. Kształtem się chyba nie różnią. Moje pytanie jest takie: EN-EL9 będzie działać? Znalazłam go na interfoto.eu za połowę ceny EN-EL9a...
Facella, spytaj najlepiej na nikoniarzach 😉
m.indira   508... kucyków
03 maja 2015 21:34
Altiria moja 60 nadal dycha choć używana sporadycznie obecnie, jedyna wada że zamiennik baterii mi spuchł , wada że od samego początku bateria raczej słabo trzymała, max 5 h na zawodach pokazach i musiałam mocno redukowac zużycie, dlatego zamiennik kupiłam... dobrze że 610 takiego kłopotu nie ma bateria to tytan pracy 😉
Czy komuś "popsuła" się ładowarka do akumulatorów? Wg informacji na necie moja powinna ładować pusty aku około 2 godziny, a po 15 minutach się wyłącza całkowicie (lampka gaśnie, zamiast sygnalizować ładowanie/pełny akumulator). Dziwne, bo to jest oryginalna ładowarka z zestawu aparatu, nigdy wcześniej nie miałam takich "przygód".
m.indira   508... kucyków
03 maja 2015 21:43
moja ładowarka fiksowała jak przegrzewał się kabel, gdzieś nie łaczyło, po wymianie kabla na inny wszystko wróciło do normy, może więc coś w kablu siedzi, lub wewnątrz coś nie kontaktuje lub sie przegrzewa
Dzięki, nie pomyślałam o kablu.
Zostaliśmy właścicielami Nikona D7200  😜
wistra, gratulacje 😉 ciekawe czy ma lepszy bufor od mojego D7100.
Ma.
Z pewnością ma lepszy od D3000, którego męczyliśmy do tej pory  😁
To na pewno nieco inna liga 🙂 Dziel się wrażeniami stopniowo, jak będziesz go poznawać. Jako że nie zanosi się na D400 (czy jakkolwiek inaczej go sobie nazwą), pewnie za rok czy dwa będę miała dylemat, czy nie zmienić sekty na czerwoną, skoro Nikon tak sobie nas "ambitnych" amatorów konsekwentnie ignoruje w segmencie DX.
Czy obiektyw nikkor 50 mm 1.4 sprawdza się w fotografii koni? Nie mówię tu o zdjęciach w ruchu, lecz o portretach. Zakupiłam nikona d90, jest to moja pierwsza lustrzanka i jak na razie stać mnie tylko na zakup jednego obiektywu, a kolejny dopiero za dwa miesiące. Jestem totalnym laikiem i nie wiem czy od razu zdecydować się na coś dłuższego czy jednak wybrać pierwszą opcję  🙂 Co polecacie?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
10 maja 2015 17:43
celuj w dłuższe, 50mm do koni to mało
Arisane, jasna stałka to must have, w każdej dziedzinie fotografii, przy koniach również. Jak dla mnie - kupuj, pytanie tylko - po co Ci 1.4? Nie taniej i łatwiej będzie 1.8? Celuj raczej w wersje G, niż D 😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
10 maja 2015 19:21
Jaki obiektyw chcesz kupić za 2 miesiące? Jeśli zoom, to może lepiej teraz wstrzymać się ze stałką (50mm do koni jest średnio przydatne) i dołożyć do lepszego zooma, którego na pewno będziesz używać częściej? Rozumiem, że na razie masz kitowy obiektyw?
Lustrzanka dopiero przyjdzie do mnie w piątek, kupiłam samo body, także obiektyw muszę mieć raczej na już. Myślałam nad nikkorem 55-200 lub 55-300 gdybym miała kupować w chwili obecnej. Nie mam pojęcia na co się zdecydować  🤔 może doradzicie jeszcze jakiś inny w możliwe rozsądnej cenie?
Arisane

Miałam 55-300, bardzo dobrze go wspominałam 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
10 maja 2015 21:11
Kupiłam używany 55-200 i nie jestem zadowolona. Beznadziejny AF, alemozliwe, że trafiłam na taki egzemplarz.
Arisane, IMO ani 55-200 ani 55-300, jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego 😉 Za duży rozstaw ogniskowych, są aberracje.
W takim razie bierz 18-105 - zobaczysz jak lubisz fotografować, na której ogniskowej masz najwięcej zdjęć - potem albo sprzedasz (chodzą w dobrej cenie) ale dokupisz tele/stałkę. 🙂
50 1.8/1.4 jako jedyny obiektyw to raczej kiepsko, bo zoom będziesz mieć, ale we własnych nogach.
abre   tulibudibu
10 maja 2015 22:04
Olson, akurat zakres ogniskowych 55-200 czy nawet 55-300 ma szanse dać mniejsze aberracje niż 18-105.
Facella   Dawna re-volto wróć!
11 maja 2015 06:17
Olson, bzdury. Nawet mój felerny obiektyw czasem nie daje silnej aberracji na 200 mm i pełnej dziurze... Wszystko zależy od oświetlenia,jak nie robię pod słońce, to aberracji nie mam. Chociaż muszę przyznać, że pod słońce mój kitowy radzi sobie lepiej, ale po pierwsze mam 18-55 (to jest całkiem fajny, ale nie doceniany obiektyw)
, po drugie w zoomie mam problem z AF.
Co do 50 mm, do portretów koni się nie nadaje, za duże zniekształcenia. Z typowo portretowych lepiej się sprawdzi 105 mm.
fanelia   Never give up
11 maja 2015 11:31
Kochani, szukam aparatu kompaktowego, którym mogłabym kręcić dobrej jakości filmiki. Niestety mój budżet wynosi do około 800 zł (ewentualnie mogę wziąć małą pożyczkę, jeśli coś fajnego będzie nieco droższego). Oglądałam już sporo aparatów, ale nie znam się zupełnie na tych wszystkich parametrach i wybór jest za duży jak dla mnie, nie mogę się zdecydować... Czy moglibyście polecić mi 2-3 modele, z których mogłabym wybrać? Mam już lustrzankę nikona, ale w niej nie ma opcji filmów i jest dość duża, dlatego teraz chciałabym coś mniejszego na wyjazdy plus zależy mi na możliwości pobawienia się w kamerzystę 😉 Czy ktoś mógłby podpowiedzieć?  :kwiatek:
wistra, gratulacje 😉 ciekawe czy ma lepszy bufor od mojego D7100.


To wlasnie jedna z glownych roznic:
- bufor
- i matryca nie dajaca bandingu
- wifi

za to na górnym LCD jest zdecydowanie mniej informacji, i dziwna "wada" jest (ponoc ta sama w D750 - moze poprawia to z nowszym softem) ponoc robiąc zdjęcia przez wizjer, nie w LiveView, przy normalnie ciemnym ekranie - jak zmieni sie ISO, zapala się ekran waląc po oczach  😲

Czyli ogolnie lift D7100 - ale czy warto az tyle doplacac?
D7100 = 3 276 zł + Cashback 420 zł
D7200 = 4 549 zł


Jako że nie zanosi się na D400 (czy jakkolwiek inaczej go sobie nazwą), pewnie za rok czy dwa będę miała dylemat, czy nie zmienić sekty na czerwoną, skoro Nikon tak sobie nas "ambitnych" amatorów konsekwentnie ignoruje w segmencie DX.


Szczerze powiem ze nie zdziwie sie jak Nikon jednak moze wypusci D400 (D9xxx) jak przeanalizuje sprzedaz 7DmII 😉  moze cos pokaza na PHOTOKINA'ie


Co do 50 mm, do portretów koni się nie nadaje, za duże zniekształcenia. Z typowo portretowych lepiej się sprawdzi 105 mm.



Rany - temat juz kilka razy powtarzany (i tu i na forach chyba kazdej marki z aparatami) - znieksztalcenia nie zaleza od ogniskowych tylko od odleglosci pomiedzy obiektywem a obiektem fotografowanym.  🤬


Kochani, szukam aparatu kompaktowego, którym mogłabym kręcić dobrej jakości filmiki. Niestety mój budżet wynosi do około 800 zł (ewentualnie mogę wziąć małą pożyczkę, jeśli coś fajnego będzie nieco droższego). Oglądałam już sporo aparatów, ale nie znam się zupełnie na tych wszystkich parametrach i wybór jest za duży jak dla mnie, nie mogę się zdecydować... Czy moglibyście polecić mi 2-3 modele, z których mogłabym wybrać? Mam już lustrzankę nikona, ale w niej nie ma opcji filmów i jest dość duża, dlatego teraz chciałabym coś mniejszego na wyjazdy plus zależy mi na możliwości pobawienia się w kamerzystę 😉 Czy ktoś mógłby podpowiedzieć?  :kwiatek:


Szukaj czegos z min. matryca 1/1.7 cala (np.Olympus XZ-2) lub wieksza 2/3 cala (np.Fuji XF1)
a takze patrz aby optyka byla jak najjasniejsza. - To dwa glowne warunki przy kompaktach 😉
No chyba ze bezlustra tez wchodza w gre 😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
11 maja 2015 16:31
Musti... 50 to można całego konia robić. A jak ktoś chce portret, czyt. szyja i łeb, to z 50 musi podchodzić blisko i ma zniekształcenia. Dla mnie to logiczne  🙄 ewentualnie można ciąć, ale chyba nie o to chodzi.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się