Nasza twórczośc fotograficzna ;) Każdy może, jeden lepiej..

dzięki baaaardzo !  :kwiatek:


mam jeszcze jedno do poprawy więc jakby Dominika chciała to mogę podesłać linka  😉 :kwiatek:
wątek zamknięty
Dominika się nie obraziła 😁
Dominika może chcieć, możesz Dominice podesłać linka.
ale Dominika dopiero o 21 kończy pracę. 😕
wątek zamknięty
madmaddie   Życie to jednak strata jest
18 sierpnia 2010 14:16
ja też mogę linka Dominice podesłać? 😡
moja ulubiona kolorystyka 😜








już wątku zapychac nie będę 😡
wątek zamknięty
madmaddie, te zbożowe ciekawe - szczególnie pierwsze 3, szkoda że w 3 leci perspektywa - ale kadr można zawsze poprawić 🙂
wątek zamknięty
madmaddie Dominika się zgadza 😁
wątek zamknięty
madmaddie - zbożowe bardzo fajne 🙂 ja bym się pobawiła w HDR z tymi fotkami 🙂


MsCarmen - proszę, chodzi mi o to beznadziejne tło

wątek zamknięty
madmaddie   Życie to jednak strata jest
18 sierpnia 2010 21:44
Cierp1enie HDR jeszcze nie ograniam, może ktoś inny spróbował by to zrobić 😀
wątek zamknięty
ja się pobawiłam, choć też jeszcze nie rozkminiłam  programu
ale fajna sprawa, nawet dla samej zabawy 🙂

wątek zamknięty
madmaddie   Życie to jednak strata jest
18 sierpnia 2010 22:27
ja sciągnęłam przed chwilą kilka programów, jeden się nadaje(bo inne nie biorą zdjęć z małpki) z paseczka wynika że obraz HDR się robi po załadowaniu 3 wersji zdjęcia, skończą się jakieś "progresy" , a obrazu nie ma. ale teraz nie będe się z tym męczyć, oglądnę Don Juana i idę spać 🥂
wątek zamknięty
Ja zawitam tutaj ponownie 😉. Bawię się aparatem wyjątkowo amatorsko, choć zaczyna mnie to powoli wciągać 😉. Aparat zwykły cyfrowy, bez cudów. W przyszłości planuję zainwestować w coś porządniejszego, ale muszę najpierw nauczyć się robić zdjęcia i wiedzieć z czym to się w ogóle je  😁. Wstawiam kilka zdjęć, chodzi mi głównie o błędy w kadrowaniu i inne, rzucające się w oczy. Byłabym wdzięczna za rady, na co zwrócić uwagę, żeby wyglądało to lepiej  :kwiatek:.

















przy okazji tutaj wtrącę cicho: MsCarmen , doszło ode mnie PW?  😡
wątek zamknięty
breakawayy- kilka fajnych 🙂 z kadru jednak np bym pousuwała kilka rzeczy
np w
1 - płot
2 foto - rynnę
wątek zamknięty
madmaddie   Życie to jednak strata jest
18 sierpnia 2010 22:40
chcecie zobaczyć jakie "pioruny" wychodzą z mojej małpki? 😎

wątek zamknięty
Cierp1enie dzięki 😉
a jakaś dobra duszyczka potrafiłaby te zbędne elementy usunąć? też mnie to ogrodzenie na 1 razi strasznie... i jaki program polecicie, żebym sama mogła się pobawić w usuwanie elementów ze zdjęcia? 😉
wątek zamknięty
Cierp1enie, czy Ty w ogóle wiesz czym jest technika HDR i jak ma wyglądać efekt końcowy?

breakawayy, takie rzeczy usuwa się na etapie robienia zdjęcia. Oznacza to, że należy tak kadrować, aby nie musieć nic usuwać.
Szczerze mówiąc nie ma na czym zawiesić oka. Nic się na tych zdjęciach nie dzieje. W portretach masz straszny bałagan w tle, dodatkowo tło ostrzejsze od modeli. Zrezygnuj z robienia zdjęć w ostrym słońcu, wyeliminujesz przepały.
wątek zamknięty
no wiem, jednak dopiero sobie ściągnęłam jakiś testowy program i to były moje z 4 zdjęcie z kolei
do tego program nie ma spolszczenia
no i nie miałam 3 fotek, pobawiłam się jedynie efektami kolorów
wątek zamknięty
abre dzięki 😉 mimo to usuwać z tła się da, a czasem wykadrować idealnie przy robieniu zdjęć jednak nie 😉 nie zwróciłam uwagi na płot przy 1 zdjęciu, a ustawienie konia bardzo mi się spodobało - moment, a że stała akurat przed ogrodzeniem... pech 😉 w każdym razie zwrócę na to uwagę, choć to nie łatwe, kiedy konie sobie łażą jak chcą po prostu po podwórku ;p
wątek zamknięty
A kto powiedział, że fotografowanie jest łatwe? Na dobry moment czasem czeka się miesiącami 😉
wątek zamknięty
madmaddie   Życie to jednak strata jest
18 sierpnia 2010 23:46
ja niedawno kupiłam pierwszy aparat i byłam zła że nie starczyło mi na coś większego. tym czasem chociaż małpka czasami wkurzająca, to chyba z lepszym aparatem nie poradziłabym sobie. na małpce też czegoś można się nauczyć🙂 a co do ujęć: wyszłam za bramkę żeby zrobić kilka zdjęć a skończyło się na łażeniu po podmokłym ściernisku( i nie tylko) w klapkach 😁 stopy miały peeling i kąpiel błotną 😁
wątek zamknięty
mnie się też chciało napisać - nie słuchaj dziewczyn 🙂
Nie zaczynaj od usuwania, majstrowania programami graficznymi
Tło da się opanować nawet małpką. Musisz tylko pilnować żeby przeszkadzajki z tła były w dużej odległości od konia.
Natomiast Ty masz być blisko. Nawet małpka rozmyje  tło.
Łaź za konmi z aparatem. Poszukaj miejsca gdzie tło jest najspokojniesze, najbardzeij jednolite i czekaj .......na okazję.

Zacytuję pewnego miłego pana z OPH - "Napierw warsztat, potem PieS. Jak zaczniesz od PSa to możesz zostać niezłym kynologiem, ale nie fotografem" Soy
wątek zamknięty
przepraszam, że się dzisiaj nie wzięłam za wasze zdjęcia, jednak troszkę później wróciłam do domu i chyba czas spać 😁

abre próbowałaś kiedyś poczynić hdra? bo ja kurde tak i chyba jestem mondzioł, bo mi coś nie szło. i nie wiem dlaczego jedno zdjęcie z trzech różniło się kadrem, mimo braketingu 🤔 minimalnie, ale widać było rozbieżność... nie wiem, jak to się stało, zastanawiam się, czy mi się lustro nie wali.
wątek zamknięty
mi też coś nie idzie hdr :/
jaki macie program?
wątek zamknięty
wątek zamknięty
abre z każdym kolejnym zdjęciem uświadamiam sobie, jakie to trudne zadanie 😉 że nie wystarczy włączyć aparatu i czpykać 😉
madmaddie , szemrana dzięki  :kwiatek: w takim razie nie bawię się w żadne przeróbki i zwracam teraz zdecydowanie większą uwagę na tło 😉 w niedzielę będę cały dzień latać z aparatem na zawodach, więc polezę na rozprężalnię i może coś uda się złapać ^^
wątek zamknięty
breakawayy i lap ostrość, bo brakuje!
wątek zamknięty
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
19 sierpnia 2010 10:01
mi też coś nie idzie hdr :/
jaki macie program?


w temacie hdr 😉



Zdjęcie przed i po przetworzeniu programem. fot. Marek Duda - i obróbka jego autorskim programem.
wątek zamknięty
efka, jak tam zdjecie dla mnie na pulpit 😎?
wątek zamknięty
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
19 sierpnia 2010 10:41
efka, jak tam zdjecie dla mnie na pulpit 😎?


A właśnie! Dobrze że mi przypomniałaś! Wersję na pulpit mam w domku to wyślę, bo teraz udaję że pracuję 😉
wątek zamknięty
kurczę, ten pies w HDRce to aż nieprawdopodobny...

to na pewno z 3 zdjęć czy taka "oszukana" HDRka z jednego RAWa?
wątek zamknięty
Dlatego ja nie lubię zbytniej i przesadzonej ingerencji w zdjęcie. Faktycznie wiele rzeczy można dzięki temu podkreślić ale czasami zapomina się że zdjęcia mają to do siebie że nie mogą być tylko ładne i poprawne, muszą czasem mieć to "coś". Oczywiście nie zmienia to faktu że milsze są dla oka zdjęcia które są "poprawne" niż rozmazane nie ostre buchomazy  😉
wątek zamknięty
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
19 sierpnia 2010 10:59
kurczę, ten pies w HDRce to aż nieprawdopodobny...

to na pewno z 3 zdjęć czy taka "oszukana" HDRka z jednego RAWa?


Wiesz co ja to się na tym mało znam więc Ci takich szczegółów nie powiem 🙂 pies w tej wersji powstał z myślą o portfolio do programu Machinery, który służy właśnie robieniu hdrów, także z jednej foty, a że to mój pies i zdjęcie powstawało na moich oczach to jak się rozwinęła dyskusja o hdr, postanowiłam wstawić 😉 tu jest więcej przykładów przeróbek http://www.marekduda.pl/machinery/gallery.php
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.