Kącik Rekreanta II (rok 2009)

Raven, LoveHorses  :kwiatek: :kwiatek:

Burza jeju ale miło słyszeć, naprawdę. Dziękuję!  :kwiatek: :kwiatek:  💃
wątek zamknięty
Ja się przebijam z fotkami z zawodów. (Zuziasta :kwiatek🙂

UWAGA! Tylko dla ludzi o mocnych nerwach.




Widać jaka z niego beczułka, ale i tak się pięknie spisał!
wątek zamknięty
Kobyłka Ci się nabudowała, co?🙂

Oj tak. Do tego stwierdzenie tresera, że jest przygotowana kondycyjnie, jak na mistrzostwa świata  🙄 wcale przez to łatwiej nie jest. Ale grzeczna jest, pomimo tego, że na wszystkich wczorajszych zdjęciach skulone uszy i majtanie ogonem. Bo przecież ona chce galopem i najlepiej z brykaniem. A niedobra pańcia nie pozwala.
No ale przecież to moje ukochane 🙂
wątek zamknięty
Ale śnieży!! Superowo, bo zaraz jadę do konia i miałam w planach terenik dla relaksu  😁

Blądek piękny jest ten kucynek! Pasujecie do siebie niesamowicie, jak z jakiejś książki dla dzieci o nauce jazdy konnej - tam zawsze są tak fajnie podobierane konie 🙂 On jest twój czy tylko go jeździsz?

Burza twarda jesteś  😉

D&A co się nie chwalisz wynikami? Wielkie gratki!! A jak poszło w Starej Miłosnej?
wątek zamknięty
Dzionka,dzieki.Tak jakoś,ale skoro już mnie wywołałaś to się pochwalę:
Jestem mega dumna z rudego: wczoraj wygraliśmy P,w P1 byliśmy 2(oczywiście ja sknociłam).Wygraliśmy kupę kasy i 2 worki paszy,więc rewelacja🙂
w Szwadronie jeśli chodzi o wyniki to rewelacja bo byłam 2 razy pierwsza i raz trzecia,ale jeśli chodzi o przejazdy to tak sobie.W LL super,tak jak chcialam,a w L znow nie mogliśmy się dogadać i trochę nabroiliśmy.
wątek zamknięty
Ja się dołączę ze zdjęciami z sobotniej mroźnej sesji:

D&A gratuluję wyników!
wątek zamknięty
Dzionka jeju ale komplement!  :kwiatek:
Niestety nie jest mój - jest właściciela stajni. Właściciel kupił sobie młodziaka (Dani ma problemy zdrowotne) no a Blądasa dał mi w opiekę 🙂 I w sumie mam go na wyłączność, mogę go jeździć kiedy chcę i robić z nim co chcę a nie płacę nic więc w sumie fajny układ  😀
wątek zamknięty
Blądek - co się dziwisz, ładniutka Twoja bestia bez dwóch zdań 🙂
D&A gratulacje.
A Tobie Gozya jak poszło?
wątek zamknięty
Dzięki🙂
wątek zamknięty
Azbuka, pięknego masz rudego! I te odmiany... 😍
A zima na zdjęciach taka, że mimo mrozu chciałoby się wskoczyć i polatać po śniegu 😁
wątek zamknięty
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
21 grudnia 2009 12:14
Burza to ja zamawiam derkę z wypełnieniem  😁

pokemon rzeczywiście u Ciebie śnieżnie no i fajne konisko masz

Blądek śliczna  😍 Uwielbiam zimnioki

D&A GRATULACJE!!! Więcej takich sukcesów  :kwiatek:

Azbuka piękny ten Twój Rudzielec  💘 Daj więcej zdjęć

A ja juz bym tak bardzo chciała na kunia wsiąść  🙁 A tu jeszcze cały tydzień przede mną  🤔
wątek zamknięty
Nasturcja-Renata to On  😁 Ziemniaczany haflinger  🤣
wątek zamknięty
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
21 grudnia 2009 12:22
Blądek ups  😡 sorki
w takim razie ucałuj przystojniaka ode mnie  😎
wątek zamknięty
Nasturcja-Renata Nie ma sprawy  😁 Z resztą już nie raz się spotkałam z tym, że Dani jest utożsamiany do klaczy 😀
wątek zamknięty
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
21 grudnia 2009 12:37
no bo tak szczerze, comme on, kto ma tak białą grzywę  😉 raczej baba  😁
wątek zamknięty
Nasturcja-Renata, Wendetta bardzo się cieszę , że się podoba  :kwiatek:




wątek zamknięty
Bush przepraszam, że tak późno, ale nie było mnie w kraju.

Jeśli chodzi o woblera to zależy od konia.
Wyrok pastwiskowy stawia sie u koni bardzo młodych (3,4 lata).
Jeśli wobler się pogłębia z wiekiem to koń nie nadaje się do użytku.
Rudy ma go od urodzenia. Na dzień dzisiejszy ma 11 lat i chodzi małą rundę.
Nigdy kontuzji z racji swojego 'upośledzenia' zadu nie miał.
A troche się już napracował ; )
W stajni jest też inny koń z woblerem i sytuacja wygląda podobnie.
Niezbroność zadu widać lekko podczas cofania.
U mojego choroba przejawia się jak stoi w boksie i na zmiane podnosi sobie tylnie nogi.
Jak przywiozłam go do Polski to w 'świat' poszła fama, że mam konia ze sparaliżowanym zadem.
Nic podobnego ! na szczęście 🙂

Jeśli chodzi o słońce to nie jest z tym tak jak u ludzi.
Nie może po prostu 'goły' przebywać więcej niż 2,3h na słońcu.
W stajni nie ma problemu, podczas jazdy również,
na padok (4m / 4m) chodzi bardzo wcześnie rano lub w derce.
wątek zamknięty
Nasturcja-Renata,dziękuję🙂
wątek zamknięty
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
21 grudnia 2009 16:10

Zairka, czyli co.... tryumfalny powrót w siodło? :P



No niestety do regularnej jazdy dlugo nie wroce bo przy malutkim dziecku jest to ciezkie,a le moze juz raz na jakis czas bede wsiadac 💃

a co do pożaru to jestem tak wstrząśnięta ze pól dnia ryczalam... szok, a boli jeszcze bardziej bo 5 z 11 koni są ,,nasze re voltowe" 😕 [']
wątek zamknięty
Averis   Czarny charakter
21 grudnia 2009 17:45
Blądek Czadowi jesteście! 😍
Burza Bo mój koń to taka cicha woda  😎 Tutaj tuli-tuli a jak się odwrócisz- szał ciał  😁
Gillian I co? Obudziłaś się zlana potem?  😁 Grzeczny był chociaż?  👀
wątek zamknięty
Azbuka, slicznosci !!
wątek zamknięty
Gillian   four letter word
21 grudnia 2009 17:54
Averis, bardzo grzeczny! stał sobie na padoku i nic nie broił 😀
wątek zamknięty
kujka   new better life mode: on
21 grudnia 2009 17:57
a my jestesmy po masowaniu i nastawianiu, jestem bardzo zadowolona 🙂 w koniu widac bylo zmiane OD RAZU. wrocil ciekawski, zaczepialski gil-wiercipieta! mamy piekny plan wracania do roboty i garsc rad, jak dbac o szyjke. zamowiona juz dereczka z kapturkiem, bedzie dobrze 🙂 Ciesze sie, ze koniowi jest wyraznie lzej 🙂
wątek zamknięty
Averis   Czarny charakter
21 grudnia 2009 18:13
Gillian Ah, te sny  😁
kujka Super!  😅 Trzymam kciuki za szybki powrót do pracy.
wątek zamknięty
Zairka, ja cały czas o tym myślę... W  sobotę zbieraliśmy pieniążki i rzeczy dla Strzeszyna a w niedziele ta tragedia. Dzisiaj rano pomimo zimna spędziłam kilka godzin na padokach z końmi, patrzyłam jak się bawią w padającym śniegu.Musiałam nacieszyć oczy i serce brykajacym Kucusiem ktory gonił sie z kolegami.Tak jakby miało mnie to wyrwać z tego smutku. Cała stajnia u nas cicha, nikt sie nie smieje tylko każdy wtula sie w futro swojego ukochanego konia, całuje chrapy...
Smutno...
Tak strasznie żal nam tych koni i ludzi.

Tragedia nie do opisania.
wątek zamknięty
Azbuka, Twój koń jest obłędny 😵
wątek zamknięty
Armaguesse ja mam to samo - mimo że miałam nie jeździć do stajni, bo benzyna droga, bo mam pomóc przy świętach i bla bla, to dzisiaj znowu pojechałam, nawet olałam pracę - tylko po to, żeby pobyć, nacieszyć się nim... Jakoś nie mogę przez ten pożar i tragedię pod Krakowem wyrzucić Dzionka z głowy, non stop o nim myślę :/ Straszne, naprawdę🙁

No ale ogłaszam, że mój koń czyta re-voltę  😀 Przeczytał wczoraj, że narzekałam na jego problemy z aklimatyzacją i dzisiaj miał pierwszy dzień na luzie odkąd jest w Liderze. Zauważyłam to jak tylko weszłam do stajni - podszedł szybko do drzwi od boksu i ciekawsko wystawił głowę, miał to swoje kochane i spokojne spojrzenie, a jak dotknęłam szyi wreszcie była mięciutka a nie sztywna jak kołek. Normalnie miałam radochę przy siodłaniu, bo stał pierwszy raz od trzech tygodni w miejscu i sobie oglądał tylko co na niego zakładam, bez kręcenia się i napięcia. Ach! No i sama jazda była super - 40 minut stępa! Aż nie wiedziałam, że znam tyle ćwiczeń w stępie  😁 A jak super wszedł na wędzidło po jakimś czasie, wow. Naprawdę fajnie mi się jeździło i czuję, że sporo przepracowaliśmy, mimo że samym stępem.

Jutro będę jeździć w dzień i taaak żałuję, że nie mam aparatu  😕 Nie mamy jeszcze zdjęć na śniegu żadnych, a coś czuję, że wszystko spłynie do świąt (wtedy będzie aparat pod choinką). No nic, może jeszcze popada.

Uff, ale mi dziś humor poprawił 🙂
wątek zamknięty
A mój sie w koncu dzisiaj cieszył ze śniegu 🙂 1 raz od kad jest mróz galopował i sie tarzał 😀  😅 Zadowolony był. Pojechalismy potem w teren na spacer i też taki chetny 🙂 Zajadał sie choinkami :P
W koncu dzisiaj mialam okazje porobic zimowe zdjecia. Akurat pogoda dopisała 🙂
Rudy jest w ZNK wiec wstawiam tylko tutaj jedno 🙂

A poza tym udało mi sie wypuscic dzis konie na padok wieczorem  tez im troche pocykac 🙂
Mona i Nubira

Mona

Emilka



Ramzes

I takie tam



Swoja droga tak jak zawsze sie bałam źrebaków i ich nie lubiłam, tak od kąd jestem w nowej stajni, jestem zachwycona. Nie ma na zdjeciach mojego ulubieńca niestety, ale zaraz po nim jest mały Kary śląski Ramzes 🙂 Pzrepiekny koń z Niego bedzie 🙂


wątek zamknięty
Dzionka, no i super ! Teraz tylko ruszac do roboty !

Hypnotize, urocze zdjecia. Te ostatnie szczegolnie. Super !!
wątek zamknięty
pokemon, i widać ile serca w to wszystko wkładasz, oby tak dalej 🙂 a wiesz, kondycję to one zawsze najszybciej łapią żeby nam utrudnić 😉

Blądek., byłam pewna, że Twój ale to i tak dobry układ, pilnuj go 😉

Nasturcja-Renata, już jest Twoja 😉

Azbuka, i w lato i w zimę przecudny malowaniec 🙂


wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.