M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

Anima, miałam bambusowe na drzwiach balkonowych (podwójnych) w poprzednim mieszkaniu. Na 3 piętrze. Fajnie osłaniały pokój przed słońcem, a kiedy wracałam po ciemku do domu i w pokoju było zapalone światło też nie było widać co w środku.
Ja właśnie sprzątam całe mieszkanie, więc jest szansa, że po 100 latach od obietnic wstawię fotki 😉
No właśnie!
Muffinka, mam tylko takie zdjęcia


Dzięki!
Ja właśnie się zastanawiam czy jeśli byś my się zdecydowali to czy montować żaluzje nad okno czy na samo skrzydło. Nad okno byłoby chyba lepiej w naszym wypadku.
Ale podobają mi się te żaluzje 😉

edit: no ale jeśli już musze te żaluzje wyczyścić - nawet jeśli jest to nie tak często - to jak? każdą deseczkę osobno 😵 Czy są na to jakieś metody?
Muffinka, 😉

to w takim razie zajawka, bo reszta jeszcze jest chaosem
Sypialnia z uroczą żarówką (jeszcze!) zamiast docelowej białej lampy 😉

Muffinka, u mnie w domu siłą rzeczy musiały być montowane na każde skrzydło okienne oddzielnie, wyjście na taras plus okienko, które jest często cały rok otwierane (z okazji powrotów kota z przechadzek po ogrodzie  😁 ).

Za często może w domu nie bywam, uroki studiowania w innym mieście, ale nie wydaje mi się, żeby wymagały częstego i upierdliwego wycierania. Mam wrażenie, że się kurzą dużo mniej aniżeli żaluzje aluminiowe.

Na chłopski rozum, ja bym je czyściła zasłonięte. Szczotką piórkową spsikaną specyfikiem do łapania kurzu. Ewentualnie szmatką. Powinno pójść całkiem sprawnie.
Są takie rolki do czyszczenia żaluzji. Poszukam zaraz i wrzucę.
Muffinka, ja to czyściłam tak jak pisze buyaka. Zwijasz i lecisz po całości szmatką. Pronto do drewna, sucha szmatka i goł 🙂 Jakieś bardzo upierdliwe to nie było.
http://www.szybkisklep.pl/produkty/szczotka-do-zaluzji.html
o takie coś mi chodziło. Są też takie, które jednocześnie 'jadą' po większej ilości listewek.
Dzięki dziewczyny!
U nas mogłoby być to montowane na ścianie nad oknem, szczególnie w salonie  - mam tam dwa okna balkonowe, ale bez balkonu 😉 więc nie otwiera się ich zbyt często, raczej uchyla. Natomiast w kuchni, połączonej z salonem okno balkonowe z wyjściem na balkon jest wciąż otwarte - szczególnie teraz. Więc tam chyba musiałyby być montowane na skrzydle.
Chyba że żaluzje zrobić tylko w salonie a w kuchni coś innego...

Anaa jedno 🤬
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
03 czerwca 2013 10:22
Anaa, bardzo ladna kolorystyka. ale wspolczuje ci tak blisko sasiadow, masakra. gorzej niz u mnie 😉

moja sypialnie wyglada katastrofalnie. mam tylko ladna szafe, reszta to zbiorka starych rzeczy, nic nie pasuje do siebie.mam swietny materac, wiec lozka nie chcemy wymieniac, bo nastepne ma byc wieksze i tego materaca mi szkoda. chyba przemaluje je na bialo. no musze cos zrobic, bo wchodzac do sypialni to mi sie plakac chce  😵 i te stare komody z BRW  🍴

no i tyle malych rzeczy mi jeszcze brakuje! tak z 5 tysiecy euro bym chciala wygrac 😉
Muffinka, zrobię więcej, ale nie miałam aparatu tylko komórkę 😉 Dziś może złapię aparat i obfocę wszystko tak żeby było w miarę ładnie 😉

Gienia-Pigwa, no jak to na patio 😉 "przepisowo". Ale ja jakoś się nie przejmuję tym specjalnie :P kolorystyka jest jasnoszaro - biało - niebieska. Jeszcze standardowo biała tłoczona kapa na łóżku, plus dojdzie lampa nad nim i takie śmieszne kulki świecące nad łóżkiem. No i jakiś obraz/grafika 🙂 powinno być ładnie
ash   Sukces jest koloru blond....
03 czerwca 2013 15:53
Macie sprawdzone firmy ew. stolarzy wykonujących meble na wymiar?
Chciałabym porównać oferty.
piotrowska   Między grzywą a ogonem
03 czerwca 2013 15:55
ash - o jakie meble konkretnie chodzi? pokojowe, kuchenne, łazienkowe?
ash, ja mam bardzo fajnego gościa, który zajmuje się wszelkiego rodzaju zabudowami 🙂 Jak chcesz to dam Ci namiar na PW
ash   Sukces jest koloru blond....
03 czerwca 2013 17:41
Interesuje mnie głównie zabudowa kuchni, ale również szafki łazienkowe, zabudowa pralki i szafy wnękowe 🙂

Anaa, będę bardzo wdzięczna :kwiatek:
piotrowska   Między grzywą a ogonem
03 czerwca 2013 20:02
ash - O cholerka, no trafiłaś idealnie 😉 Jeśli oferta Ci się spodoba, to będziesz miała wszystko zrobione za jednym zamachem w jednej firmie - którą naprawdę z całego serca mogę polecić. Dokładne info na priv poleciało 😀
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
05 czerwca 2013 10:42
znowu potrzebuje rady
szukam lampy sufitowej do kuchni i nie moge trafic na cos co mi wpadnie w okomoże macie jakis pomysł na taka kuchnie?



moje typy to:



ash   Sukces jest koloru blond....
05 czerwca 2013 10:44
Euforia_80, ja do białej kuchni chcę właśnie takie jak wstawiłaś z pierwszego zdjęcia.
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
05 czerwca 2013 10:46
no właśnie te najbardziej mi sie podobają, mam czarny blat , czarny stół i krzesła . Wydaje mi się, że czarna lampa będzie fajnie wyglądać.
Pierwsza i druga super. Ale moja niechęć do sprzątania kuchni (męki piekielne :hihi🙂 zwraca mi uwagę na potencjalną trudność utrzymania tego w wizytowym stanie. Szklana lampa w kuchni wygląda ślicznie chyba tylko na folderowych zdjęciach i w filmach. Tam, gdzie się nie gotuje, nic nie paruje i nie pryska tłuszczem. Czarne z połyskiem, złożone z kilku kloszy... obawiam się, że też może być niefajnie.
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
05 czerwca 2013 10:52
teoretycznie tak ale na lampe z patelni chyba nie pryśnie
ot taki szybki foto montaż
A ja w sobotę (tfu tfu) podpisuję umowę rezerwacyjną na mieszkanie. Stan deweloperski - także trzeba będzie wszyściusieńko robić, a koncepcje i wyobrażenia są póki co, ekhm, mocno mgliste 🙂 Zatem będę się tu u Was chyba częściej pojawiać!
ash   Sukces jest koloru blond....
05 czerwca 2013 10:54
Tłuszcz niby się unosi, ale i tak wydaje mi się, że od płyty do lampy jest taka odległość że będzie ok.
Ja te lampy będę miała w kuchni nad stołem.

Hiacynta gratulacje!!!!!
Euforia_80, nie wiem jak to działa. Mnie szlag trafia, bo właśnie przy sprzątaniu kuchni okazuje się, że lampa ma tłusty, klosz. Tyle, że ja mam małą kuchnię teraz...
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
05 czerwca 2013 10:59
ash gdzie i za ile kupujesz te lampy?

Dworcika masz płytę gazową czy indukcję?
Pytam bo z gazowej jest taki tłusty osad , a z indukcyjnej podobno zdecydowanie mniej.
Ooo... znalazłam winowajce w takim razie! Mam zwykłą, gazową kuchenkę...
Szkoda trochę, bo mi się lepiej na gazie gotuje. Tyle, że to wynajęte mieszkanie, więc wszystko przede mną 😉
ash   Sukces jest koloru blond....
05 czerwca 2013 11:18
Euforia_80, jeszcze nie kupuję, bo mam mieszkanie nie oddane.
Znalazłam tu http://www.lifestylehome.pl
Euforia mi się ta czarne z beżowym środkiem podobają.
Ja mam podobne w kuchni tylko, że białe i na 3 żarówki a i z szybką od spodu.
Takie:

Bardzo są super tylko, że strasznie grzeją.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się