M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

dzieki smartini! Fajne obrazki 😀 Zaraz ja znajde, przyda sie! Mam nadzieje, ze jest rozdzial o rozplanowywaniu gniazdek i przeliczaniu zapotrzebowania na nie, bo to tez kwestia dosc trudna dla nas...
Jezu, jest tyle rzeczy do zaplanowania, ze mnie glowa rozbolala...
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
28 kwietnia 2017 13:33
Czy ma ktoś może doświadczenie w wykańczaniiu schodów betonowych panelami? Słyszałam, że fajnie to wygląda, komponując się z podłogami. Ale czy jest to fajne w użytkowaniu? Wszelkie głosy mile widziane 🙂

nerechta - też muszę właśnie zaplanować całą elektrykę i hydraulikę i dośc mnie to przeraża  😜 😲
smartini   fb & insta: dokłaczone
28 kwietnia 2017 13:45
nerechta, nie pamiętam, czy jest tam elektryka. Ja wychodzę z założenia, że lepiej kilka więcej niż o kilka za mało więc mocno 'na czuja' na podstawie kuchennego doświadczenia bym to robiła 😉
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
28 kwietnia 2017 21:01
nerechta, pokaz co upolowaliscie!
nerechta ja rozbierałam piec, a co?

Ja mam najgorszą na świecie baterię z IKEA, nienawidzę jej bo chlapie! Nienawidzę! Zlew mam jednokomorowy i wolałabym 1 1/2, albo 2, ale miałam mało miejsca...
Zmywarkę mam po prawej i jest OK. W życiu za to nie chciałabym mieć 45. Mała jest i już. Nie opłukuję, nie wiem po co , zrzucam tylko resztki z grubsza.

Wyspy nie mam, ale mam coś na kształt i absolutnym minimum na nogi jest 15cm każde większe przewieszenie jest lepsze. Mój blat ma 60 i jest bardzo OK
narazie nie ma na co patrzec bo jest do zrobienia absolutnie wszystko  😂 ale bede robic foty przed w trakcie i po, i jesli jakos wyjdzie to sie pochwale. Ogolnie 87 metrow, 3 pokoje, duuuza kuchnia i mikro lazienka  😁
A ja mam pytanie - orientujecie się czy istnieje możliwość zrobienia w IKEI kuchni wyższej niż standardowa? Mam 180 cm wzrostu i wiszenie nad blatem doprowadza mnie do chęci mordu. Kuchnię, a raczej już blat, chciałabym mieć na wysokości chociażby 1 metra, możliwe to?
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
29 kwietnia 2017 11:45
Fokusowa, popytaj może w firmach robiących meble na wymiar. Jak porównałam cenę kuchni z IKEA a robionej na wymiar przez inną firmę to IKEA wcale taniej nie wychodziła
No właśnie zawsze mi się wydawało, że Ikea to tańsza opcja, ale skoro tak mówisz to popytam, dzięki  :kwiatek:
Fokusowa,  Jeśliczne gdzieś znajdziesz info czy robią wyższe niż standardowe to daj znać :kwiatek: . Ja mam 176, mąż 193cm więc też już nad tym myślałam, że jednak wygodniej będzie mieć kuchnie dopasowaną do swojego wzrostu.

Zostając w temacie kuchni. W "naszym" -jeszcze nie naszym domu chcemy przełożyć kuchnię do pomieszczenia z narożnym oknem. Ktoś przerabiał temat? Jak przeglądam zdjęcia takich kuchni to słabo wygląda to z górnym szafkami bo okno ginie  🤔
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
29 kwietnia 2017 12:14
Fokusowa, sama byłam w szoku. Może jakieś prostsze szafki by wychodziły taniej, ale porównywałam podobne fronty i wychodziło kilka tysięcy więcej  🤔wirek:
A bawił sie ktos w efekt betonu na ścianie? Kilku producentów oferuje ta "farbę". Zastanawiam sie co wybrać :-)
Safie w sensie ze ikea wychodzila kilka tysiecy drozej?
Na pewno duzo zalezy od wybranych frontow, opcji szafek i wyposazenia, ale tak czy inaczej troche mi sie nie chce w to wierzyc... No chyba, ze jakas srednia firma i srednie meble.
Kilka lat temu mama robila kuchnie w lokalnym salonie i zaplacila wiele wiecej niz by wydala w Ikei.

Ale zawsze mozna pochodzic popytac czy poogladac. Tez sobie zajrze do lokalnej firmy i zobacze co mi przedstawia, ale poki co widzialam np wystawe w BRW i maly zestaw mebli kosztowal 5 tys.

rtk a nie chodzi Ci o taki tynk betonowy?
nerechta są normalne farby, które niby dają efekt betonu.
rtk jak wypróbujesz to daj znać  😁
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
30 kwietnia 2017 10:52
nerechta, tak. IKEA wychodziła drożej. Też nie mogłam w to uwierzyć, ale jednak. Tym bardziej, że mamy dwa rzędy szafek wiszących - zabudowa po sufit, a nawet nie wliczyłam listw wykończeniowych itp. Z resztą wrzucałam tu kiedyś zdjęcia tych mebli.
Szafa do pokoju tez taniej wyszła w tej firmie niż w IKEA, a jest dużo solidniejsza, no i lepiej dopasowana niż szafy PAX.
pokazesz jeszcze raz pls? skad ta firma?
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
30 kwietnia 2017 11:19
Proszę.
Firma jest z Sosnowca KLIK

Fronty i kolor wybierane przez moją mamę, więc samej estetyki nie oceniaj 😉
Wszędzie są ciche domykacze

nerechta, ja przy wyborze zlewu teraz już zwracam uwagę na jedną podstawową rzecz. Czy umycie w nim blachy z piekarnika jest problematyczne 😉 Do zmywarki leci u mnie wszystko poza drewnianymi deskami do krojenia, patelniami teflonowymi lub ceramicznymi i właśnie blachy. I dostaję szału za każdym razem jak myję.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
01 maja 2017 16:13
nerechta, sprawdziłam w planerzea PAXa jeszcze raz i PODOBNA szafa wychodzi w okolicach 3, 5 tys., a ja dałam niecałe 3. Za szafę, gdzie mogłam sobie pokombinować co do cm i panowie przyjechali i poskładali, a na dotyk wydaje się dużo solidniejsza niż te w IKEA  👀
Ze zlewem to doradzę tak jak moja mama - architekt specjalizujący się właśnie w kuchniach. Dwukomorowy jest fany, 1,5 ok chociaż to pół to raczej do odmrażanie czegoś niż płukania/mycia. Natomiast BARDZO istotna jest głębokość. Przy głębokim napełnisz sobie do połowy i możesz równie dobrze w tej samej komorze płukać po prostu dolewając nieco wody. Obszerny i głeboki zmieśi wszystko, w przeciwieństwie do płytkiego (a nawet powiedzmy...standardowego) który będzie niemiłosiernie chlapał. Osobiście mam dwukomorowy głęboki i jest mi z tym dobrze (a tak i tak naczynia w zlewie czasami zalegają.. z tym, że nie jest to tak widoczne właśnie ze względu na głębokość 😉.
Hmm, ja mam wielką szafę PAX, jedną z większych jakie można było zaprojektować, 4 skrzydła, 2 duże szuflady, 2 szuflady na buty, światełko led i takie tam i daliśmy 2500 zł. Fakt, podczas składania padało dużo przekleństw w stronę IKEI, bo tam coś się odkleiło, ale podczas użytkowania na co dzień jest super.
emptyline   Big Milk Straciatella
02 maja 2017 06:01
Cricetidae, haha, no bez przekleństw nie da się nic z Ikei złożyć. Aż nie mogę się doczekać wymiany kuchni. 😉
Kochani, czy ktoś może mi polecić jakąś sprawdzoną firmę z podkarpacia do:

a) wykończeniówki
b) schodów (chodzi mi konkretnie o drewniane, dywanowe, ze szklaną balustradą, czyli bezpieczne dla naszego zająca i ew. dzieciorów 😉)

Czy ktoś z Was ma w domu/mieszkaniu schody dywanowe takie jak opisałam? Możecie się podzielić nawet na priv kosztami, materiałami i doświadczeniem? 🙂

I jeszcze jedno. Moja mama siedzi mi na głowie od czasu, kiedy dowiedziała się, że w łazienkach mamy mieć ciemne płytki. Opis płytek - duże, granatowe (chociaż ciężko dookreślić ten kolor) kwadraty, faktura niegładka. I teraz ona twierdzi, że na takich płytkach koszmarnie znać wszelkie zabrudzenia, zachlapania itd. Bardzo proszę wszystkich, którzy mają ciemne łazienki, żeby się wypowiedzieli, czy faktycznie tak przewalone jest z ciemnymi płytkami  :kwiatek:
Co nie wypłynie łazienkowy temat, to od razu draka...
Dla mnie to właśnie na jasnych widać każdy pyłek/włos itd...


majek   zwykle sobie żartuję
02 maja 2017 14:50
widac brud na ciemnych blyszczacych, na ciemnych nieblyszczacych nie widac tak bardzo. A sa jednolite?
Bedzie np widac kropki z pasty do zebow.
Moja kumpelka ma ciemnoszare kafelki, takie wygladaja jak pseudobeton i znam ja na tyle dobrze, ze wiem, ze ona raczej tego scierka nie dotyka za czesto, a wyglada superschludnie.

edytowalam 😉

majek, no właśnie to samo jej powiedziałam. Że na błyszczących może faktycznie widać, ale nie na ciemnych "chropowatych".
Pozbieram kilka opinii od Was i mam nadzieję uciąć ten temat  😁
Mam ciemnobrązowe w swojej łazience w mieszkaniu i nigdy więcej!  Okropnie widać brud, każdą plamkę. Dla odmiany w rodzinnym domu mam jasne łazienki i na płytkach nie widać żadnego brudu, chociaż tam w kuchni są kafelki a'la drewno trochę jaśniejsze niż u mnie w łazience i się nie brudzą. Może to być też kwestia ceny, bo te w kucni były 3× droższe niż w mojej łazience
Czy ma ktoś może doświadczenie w wykańczaniiu schodów betonowych panelami? Słyszałam, że fajnie to wygląda, komponując się z podłogami. Ale czy jest to fajne w użytkowaniu? Wszelkie głosy mile widziane 🙂


Znajomy tak robił. Efekt końcowy super, ale mówi, że wiecej roboty niż myślał. Dużo czasu spędził na docinaniu i męczeniu się z tymi schodami. My w końcu zdecydowaliśmy się na dewniane w takim stylu:

Pan od schodów wziął od nas jednego panela i stopnie będą w kolorze paneli. Mam nadzieję, że całość będzie wyglądać dobrze.
Meise, Mamy w łazience szare, matowe i otyle o ile brudu (paproszki itp.) nie widać, tak po każdym chlapnięciu zostają plamki... W poprzednim mieszkaniu przy białych kaflach było odwrotnie, zachlapań nie widać, brud tak 🙂
rtk, Jak cenowo wychodzą takie schody w porównaniu do wylewanych z drewnianym wykończeniem, orientujesz się?
Nie mam porównania.. Mi specjalista podsunięty przez dewelopera policzył za takie schody 8tys. Mam jeden zabieg na dole, a poręcze sa proste, bez zdobień.
emptyline   Big Milk Straciatella
02 maja 2017 21:50
Meise, też mam ciemne brązowe matowe - jezu nigdy nie bierz matu. Masakra. Widać każda kroplę niezmytą, każdy kurz. Dramat. Już błyszczące lepsze.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się