M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

Fajnie że moja wizja nie jest od czapy 😉 Jeszcze zapytam paru osób, pomierzę i sobie rozrysuję. Budynek w budowie, póki co jest poziom podziemny i jakieś druty 😉 Sądząc po dźwigu - powinnam mieć słoneczne lokum, byłam tam po 17.

magda, na kiedy planowany jest termin oddania? 🙂
magda, gdzie to jest? Bardzo blisko lasu.
epk, to jest koło Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego 🙂 więc 10 minut spacerem do lasu i to do przepięknej doliny Strzyży 🙂 W drugą stronę jest z 10-15 minut rowerem do innych lasów.

mundialowa, dopiero za rok niestety. Poprawki do projektu mogę robić do 11 września.
emptyline   Big Milk Straciatella
09 sierpnia 2017 11:34
magda, wygląda fajnie. Bierz. 🙂
magda, na mieszkanie w takiej okolicy warto tyle poczekać. 😉
Wstawialam na fejsa, wstawie i tu. Mamy juz pol domu:



Jakies bardziej szczegolowe fotki wstawie w weekend. Narazie praca wre i wszystko przebiega b. sprawnie. Pietro i dach bedzie jutro, bo nie dojechaly wszystkie elementy.
Pandurska, na 99% pisałaś, ale nie widziałam. Jaką technologią budujecie? Fajna sprawa, że tak praktycznie z dnia na dzień :P
Dworcicka Zobacz sobie najlepiej strone naszej firmy: www.danwood.pl (lub .de jak wolisz po niemiecku). Cala technologia jest tam calkiem niezl eopisana.


Bylam w srodku!!!! AAAAAAA!!! Bardzo mi sie podoba to, co zaprojektowalismy!!! 😜
Mówcie mi mistrzu... Mam przepiękną szafę, której nie można otworzyć. Zapomniałam o uchwytach... 😵

Pandurska, na kiedy dajecie sobie termin wprowadzenia się? 😉
Pandurska, WOW! ale tempo.
magda zanim się zdecydujesz przejrzyj plany zagospodarowania terenu - żeby Ci nie wybudowali za 5-10-15 lat wielopasmowej drogi miedzy dome, a lasem - czasem niestety mozna sie przejachać nie znajac przyszłości okolicy 🙂

jutro podpisuje umowę kredytu - skutecznie zabrała mi on całą radość z własnego mieszkania - przeraża mnie ilość dodatkowych kosztów jakie generuje taki zakup i administracyjny dot. samego mieszkania, jak i pierdół około kredytowych, ale jak to się mówi "słowo sie rzekło, kobyłka u płota" - zadatek zapłacony, nie ma odwrotu

majek   zwykle sobie żartuję
09 sierpnia 2017 15:47
u mnie zalamka. Poniewaz dostalam troche kasy od taty na depozyt bank w UK chce potwierdzen przelewow (taty) i nie moga zrozumiec, ze w PL nadal sie operuje gotowka i moj tata po prostu poszedl do banku i wplacil.
azzawa, tam już są dwie duże przelotówki w bardzo bliskiej okolicy, pod lasem jest dwutorowa kolej. Tam, gdzie widać las za fundamentami - będzie jeszcze kilka bloków tego samego osiedla. Raczej jest to klarowne jak ma najbliższa okolica wyglądać. Lasu za torami na bank nie wytną do końca - to jest park krajobrazowy. Jakiś plan widziałam, ulica pod moim oknem będzie raczej osiedlową dojazdówką. Nie wiem, co będzie za planowanymi blokami - tam jest jeszcze trochę terenu, pewnie osiedla wcisną. Ale to akurat żaden problem.
magda  - jak wszystko ogarnełaś to jasna sprawa 🙂 , po prostu jak sie człowiek zajara to czasem nie sprawdzi/albo anwet nie wie żenależy  i można się przejechać 🙂
mundialowaOtroznie szacujemy koniec pazdziernika/poczatek listopada. Zobaczymy, kiedy sie wyrobimy z robota. Mieszkamy naprzeciwko, wiec bedziemy po prostu znosic sukcesywnie graty do gotowych pomieszczen.

yegua Kierownik budowy opowiadal nam wiele historii, jak to na innych budowach ludzie przejezdzali, zatrzymywali sie i dopytywali jak to mozliwe, ze jak wyjezdzali do pracy, to domu nie bylo, a juz jest  😂 Na szczescie juz widzialam taka budowe, wiec dla mnie to nie jest szok. 04.09 odbieramy klucze i lecimy z wykonczeniowka!
maleństwo   I'll love you till the end of time...
09 sierpnia 2017 19:01
magda, wygląda fajnie, przeróbka korzystna. Go for it, girl!
magda, kto buduje, bo nie kojarzę inwestycji ?
azzawa, nie sprawdzałam zbytnio - jakiś jeden plan widziałam, ale nie jestem w takich sprawach obeznana to i nie wiem czy dobrze odczytałam. Natomiast nie wydaje mi się by takie drogi jak są teraz miały sąsiadować z większymi 😉

Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
10 sierpnia 2017 08:10
Lasu za torami na bank nie wytną do końca - to jest park krajobrazowy.
Ekhm, teraz nie byłabym tego pewna 🙁
Ale za mieszkanko trzymam kciuki, bo zapowiada się świetnie! 🙂
Spałam we WŁASNYM łóżku! 😅 Wiecie, jaka to radość, gdy po prawie dwóch tygodniach spania na dmuchanym materacu pomiędzy pudłami i workami z ubraniami możecie położyć się na wielkim, wygodnym łóżku, dookoła które nie leżą porozwalane szmaty, tylko stoi ładna szafa? 😜 😁 Teraz czuję, że mamy DOM. 😀
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
10 sierpnia 2017 09:43
mundialowa, wiecie. Szczególnie jak się spało kiedyś na dmuchanym materacu przez ponad 2 miesiące - ze stadem kotów, które pomimo regularnego pedicure były w stanie ten materac dziurawić... Niemiłe uczucie, gdy o 3. rano budzi cię dziwnie nieprzyjemna twardość podłogi
mundialowa Ty tylko piszesz i piszesz, a pochwalic sie jakimis zdjeciami nie raczysz :P

Pandurska o jaaa, ale to fajnie wyglada  😜 Pewnie wprowadzimy sie w tym samym czasie 🙂

U nas hydraulicy wchodza w nastepnym tygodniu, uff. Niby termin byl ugadany, ale nie moglismy sie przez chyba z miesiac do nich dodzwonic i juz wpadalam w czarna rozpacz na wizje terminu w grudniu czy innym takim. No, ale cale szczescie o nas nie zapomnieli, przychodza w poniedzialek rozejrzec sie dokladnie co trzeba przygotowac, kupic itd. Teraz tylko dodzwonic sie do cholernego elektryka, albo szukac nowego i czekac do grudnia...  🙄 🤣

A sama zabralam sie za opalanie stolarki, mam 4 pary pieknych drzwi, idzie calkiem niezle 🙂 Niedawno poznalam ludzi ktorzy tez kupili mieszkanie w kamienicy, maja piekne odrestaurowane drzwi i za-ra-bis-te zdobione zeliwne kaloryfery i chca to wszystko sprzedac... W ogole mi sie serce kraja jak widze wymienione drzwi w kamienicach...
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
10 sierpnia 2017 10:36
nerechta, wymienione drzwi w kamienicach to pikuś - popatrz na to:

[img]https://scontent-bru2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/20604215_1591635394220151_4068420095261529917_n.jpg?oh=b9502206513fdf51a8e24cb42d815811&oe=59F60A28[/img]

😵
Portal kościoła w Szczebrzeszynie.
Fot. Agnieszka Kaluga
(Facebook: Tajne Stowarzyszenie Jawnych Przeciwników Barokizowania Budowli Gotyckich)
nerechta, a proszę bardzo. 🙂





Alvika, o masakra! 🤔
Alvika, konserwator na to pozwolił???
Ej, ej... te drzwi to tylko tymczasowe rozwiązanie. Oryginalne pojechały do konserwacji 😉
Ale wyglądają... zjawiskowo.
mundialowa - macie takie wrzosowo szare ściany (za wezgłowiem) - czy tylko mój komputer przekłamuje. Zajebisty kolor! (jak nowe eskadrony  :lol🙂
azzawa, to jest ten kolor - chwilami wygląda jak taki mocny wrzos, przy innym świetle jak piękna czekoladka. 😀
No dobra, to mamy dom  💃 💃 💃    😜



Od jutra dzialaja 2 ekipy. Jedna robi dach (dachowki, okna dachowe itd.), druga dziala w srodku z elektryka.


Alvika Ale koszmarek!!!

nerechta Domagam sie fotek drzwi!!!!!!! I przyznaje ci absolutna racje z tymi prowizorkami w kamienicach 🙁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się