Puśliska

asds fotki nie mam ale mysle ze moge zrobic.
kupiłam na torwarze,to było stoisko siodlarze.pl bodajze  😉
Pomocy, gdzie znajdę niedrogie puśliska czarne 160cm lub 165cm?

edit
już mam  😀
asds   Life goes on...
14 lipca 2009 22:33
Okej...Wybór nowych puslisk stanął na 3 markach:

- Kieffer  Gladiator
- Stubbeny
-Lemetex

Przyznam ze Lemetexy wyglądają bardzo zachęcająco natomiast nie słyszałam zadnych opinii na ich temat więc nie wiem jak z jakością ich jest? Ktoś moze ich używa?
asds, A ceny?
asds   Life goes on...
14 lipca 2009 22:46
Kieffer - 200-215zł
Lemetex-249zł
Stubben- 260 zł
Nie zastanawiałaś sie nad Prestige?
asds   Life goes on...
14 lipca 2009 22:53
Dramka cena 450 zł działą na mnie wystarczajaco odstraszająco
Gdzie zmierzyć długość puślisk? Z sprzączką czy bez?
caroline   siwek złotogrzywek :)
14 lipca 2009 23:20
Dramka, te zdjęcia, to na pewno na temat tutaj?  🤣
Jasne że nie! Tylko nie wiem jak tu się wzieły  ❓ ❗
Dorotheah   मेरी प्यारी घोड़ी
21 lipca 2009 22:10
Sporo z Was używa puślisk ujeżdzeniowych Wintec. Komu z Was obcierają siodło ?
Gdzieś ktoś chyba się na to skarżył, a mi szkoda nowego siodła.  A szukam czegoś na szybko z takimi zaczepami i w dobrej cenie.

Ma ktoś dobrą fotkę tych puślisk?
asds   Life goes on...
21 lipca 2009 22:15
No i sie skończyło na tym ze kupiłam Lemetexy. Jutro odbieram 🙂 😜
Zamierzam kupić puśliska skórzane z taśmą nylonową w środku (NIE ujeżdżeniowe). Wkurzają mnie zwykłe rozciągające się puśliska (stają się nierówne i muszę dorobić znowu dziurki).
Myślałam o Kifferach Gladiatorach, ale może polecicie coś tańszego, a  równie dobrego?
Dorotheah, miałam te puśliska i u mnie sprawa wygląda tak - skokówke Euroriding obtarły troche, aczkolwiek ono było już troszeczke przetarte przy pusliskach, ujeżdzeniówke Hubertus  nie obtarły, koleżanki siodła też nie obtarły, więc wg mnie to zależy od skóry ;]
Trista, Nortony w Stajni kosztują 90zł, koleżanka dzisiaj kupiła, wygląda to jak syntetyk, a nie skóra, HKM się nie poleca z tego co słyszałam, tych trcich nei znam.
Macałam wieeeeele puślisk, wtym zachwalane przez wszystkich Stubbeny, osobiście - ja bym tyle pieniędzy nie dała za taką twardą skórę... Jak będe potrzebowała puślisk kupię Euroridingi, nic innego! Są świetne, mięciutkie, fajnie się układają, a kosztują 170zł (cena z Pasi-Konika ;]).
Nirv- dzięki za opinie. A nie wycierają siodła? Widziałaś w jakim są  stanie po dłuższym użytkowaniu? Nie łuszczy się skóra itd?
Nie widzialam jak wygladaja po jakims czasie użytkowania, ale jak na moje oko - skora super, meiciutka, fajnie wykończone puśliska
A mi sie Euroridingi powycierały i pare razy szwy pusciły  🙄
ou, zwątpiłam w tym momencie oO, ja kupiłam w Mustangu za 55zł puśliska, troszeczke się wyciągają, albo ja mam takie odczucie, bo mam jedną nogę dłuższą, drugą krótszą, nie niszczy siodła i na razie chyba mi takie będą musiały wystarczyć...


a co polecacie do siodła syntetycznego?
Dorotheah   मेरी प्यारी घोड़ी
31 lipca 2009 09:29
NirvDzięki

Kurcze, aż dziwne jak mały wybór na rynku mamy puślisk ujeżdżeniowych (a o większości z nich czytałam negatywne opinie)  🤔
Chyba zdecyduje się za jakiś czas na kavalkade skórzane (nie te sztuczne, bo obawiam się obcierania skóry siodła).
Tylko może mi ktoś napisać, czy metalowa klamra jest wszyta do nich, czy jedynie doczepiana?

(Chodzi mi o możliwość zdjęcia strzemienia bez konieczności wyjmowania puśliska )
Dorotheah, bo tobie przeszkadza sprzączka od puślisk? Może zrób taki myk jak caroline
a  z ujeżdżeniowych mam daw maga ,bardzo w porządku  😀 😀
noi cena zdecydowanie do przejscia 🍴
Dorotheah   मेरी प्यारी घोड़ी
31 lipca 2009 23:17
NIRV
mam już tak, ale końcówka mi lata 😉
Na patenty sobie to podwiesiłam jakoś, ale wtedy nie mogę strzemion po jeździe  podciągnąć i muszę je przekładać  przez siedzisko. Po za tym przy ewentualnej regulacji kupa zachodu i się wkurzam. A do ewentualnego zdjęcia strzemion, muszę wymontowywać za każdym razem całe puśliska.
Nirv czyli jaki myk?
Dorotheah   मेरी प्यारी घोड़ी
01 sierpnia 2009 16:27
myk- podwieszanie puślisk zwykłych, "do góry nogami" tak by sprzączka była przy strzemieniu jak w puśliskach ujeżdzeniowych.

Czasem jest tylko problem jak za długa jest wisząca końcówka puśliska i trzeba kombinować jak to  podwiesić (a ten pasek do góry  z powrotem idzie i ma tendencje wysówania  się ze szlufek)
Stałam się posiadaczką  puślisk nylonowo- skórzanych DAW-MAGa.  Wyglądają porządnie a skórka jest mięciutka.
Wie ktoś  jak sprawdzają się po dłuższym użytkowaniu?
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
27 sierpnia 2009 11:43
przeczytałam cały wątek ale piszecie tylko o puśliskach dosyć drogich. Co możecie polecić  do 130zł

Zastanawiam sie nad :
https://www.x-horse.com.pl/sklep/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=2235&category_id=92&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=5

czy na 168cm wzrostu do siodła wszechstronnego  145 będą dobre ?

mam brązowe ogłowie czy fajnie będą wyglądały brązowe puśliska do czarnego siodła czy nie kombinować i kupić czarne?
Ada   harder. better. faster. stronger.
27 sierpnia 2009 16:13
LoveHorses, kup czarne.
145 będą dobre z dużyyym zapasem.
Ma tyle samo wzrostu co ty i puśliska 145 i wystają ponad czarpak.
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
27 sierpnia 2009 22:19
Ada dzięki, w którymś sklepie Pani powiedziała , że 155 obowiązkowo.
Z czarnymi masz chyba rację, nie ma co wymyślać.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się