Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

_kate, gratuluję 🙂 słodki jest 🙂
Kate- pn jest cudny!  😍

Ja też nie pozwalam karmić Em... Wkurzające  to.
Ale "wylęgarni" jak to ujęłaś nie unikam, uważam, że są świetne i Em od dawna bryka i szaleje i uwielbia  😀
My od jakiegoś czasu staramy się odwiedzać co 2-3 dni plac zabaw, bo Raja bardzo garnie się do innych dzieci.

A Ty masz plac zabaw zaraz obok domu, prawda? O tym placu mówisz? 🙂

W mojej małej miejscowości na obrzeżach Trójmiasta zrobili tak wypasiony plac zabaw, że szok. Poza najróżniejszymi zjeżdżalniami, huśtawkami i karuzelami dla małych i dużych dzieci są skałki wspinaczkowe, piramidy z lin, "tyrolka" (zjazd na linie), atlasy do ćwiczeń... Full wypas! 😀
Dziewczyny, pomocy.  :kwiatek: :kwiatek: Jadę pierwszy raz do rodziny 500km od Nas.
Co na prezent tak w okolicach 50-100zł/szt. dla:
7letniej dziewczynki,
5letniego chłopca?
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
30 lipca 2013 20:37
Julie nie, tam nawet nie zaglądamy. Chodzimy do parku, są tam dwa place zabaw- jeden bardziej dla młodszych, a drugi dla starszych dzieci. Czyste, zadbane, eleganckie- przeciwieństwo tego, co mam pod domem 😎
yegua, Ale taka kwota na dziecko czy łącznie?
Aniu może wypunktuję
1. dajemy aphtin. jest ok, czy coś innego?
1a. jeśli aphitn ok to jak często przemywać nim buzię/kroplić smoka?
2. jak poznać, że pleśniaw nie ma?
3. czy do pupy stosować zwykłą pupną przeciw odparzeniom (używamy różowego babydreama), czy coś innego?
4. czy wszystkie smoczki używane wcześniej/w trakcie leczenia wywalić? (trochę przerażające, bo wydamy 2 stówki na nowe smoki do butli i te do pyszczka)
5. jak uniknąć tego "dojścia do pupy" ?

Kate jaki on... dorosły! nasze wyglądało tak jak wszystkie naleśniki, dopiero jakos po dwóch tygodniach zaczęła mieć taką troszkę bardziej indywidualną buzię. a tu on wygląda bardzo dojrzale! aż zazdroszczę opieki medycznej, choć na moją też narzekać nie mogę. kusisz, żeby uciec do Anglii.
Czytam, ze Aphtin jest dobry. Najlepiej smarowac buzie (np rozprowadzic pipeta, lub czystym palcem). Ja smarowalam pierwsze 3 dni 3x dziennie po karmieniu, potem przez nastepny tydzien wieczorem po karmieniu. Wazne jest, zeby preparat pozostal w buzi na jakis czas. Jesli juz leczysz, to moze nie pokaze sie na pupie. Jesli jednak tak bedzie, to potrzebujesz masc na zapalenie skory (zwykle z Rossmanna nie pomagaja) - z apteki. Nie kupuj na zapas, po prostu przeczekaj.
Jak smoki takie drogie, to wygotuj je min 20 min i uzywaj dalej, podczas leczenia codziennie wyparzaj i jak plesniawka przejdzie, to jeszcze raz wygotuj. Grzyby sa bardzo uporczywe.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
30 lipca 2013 21:12
Karę piękny synus! Gratulacje.
😅
kermit   Horses horses everywhere ..
30 lipca 2013 21:25
Dziewczyny Agulaj dzisiaj urodzila o 18:15 !
Wielkie gratulacje ! 💃 💃 💃 💃
Zycze szybkiego powrotu do domu i do Malgosi !
_kate, agulaj gratki!!!!!!!!!!

to ja chyba następna w kolejce do rozpakowania 😲
Sznurka to znaczy, ze nie chodzisz na place zabaw z Lwem?

Ja to jednak jakas dziwna jestem, autentycznie!
Bo uwazam, ze z im wiekszym 'syfem' dziecko bedzie
mialo doczynienia tym zdrowsze.
Wszedzie wsrod znajomych to obserwuje.
Im bardziej dmuchaja na dziecko tym czesciej choruje..
Ci, co 'odpuszczaja' maja mniejszy problem z chorobskami.


Zaczynam miec taki problem jak sznurka z jedzeniem 😵
maluszka. Dzis mi sie rzucil na kanapke!
Zanim zdolalam ogarnac wszystko to cwaniak mial juz lapki
z serkiem, rzodkiewka, szczypiorkiem w buzi i oblizywal!
Objawow ubocznych brak, ale smak zalapal.
W ogole on uwielbia jedzenie. pokazac mu cos
o az piszczy. A do marchewki, kalafiora, banana, jablka i skorki od chlebka
az sie trzesie! i bez roznicy czy to dane w raczke, czy karmiony
lyzeczka.

Ha! Julie! teraz to moge Ci przybic piatke. Tez mam
mega radosne dziecko! Smieje sie do wszystkiego
i jest totalnie bezproblemowy! 💘

Wcisne sie ze zdjeciami. Moja mama jest fatalnym
fotografem wiec dobrze, ze w ogole trafila i nas ujela..nie ma
kto mi porobic fotek z malym, wiec wrzuce to kiepskie.
I drugie to fotka niemal z przed chwili- mojego bardzo
spiacego maluszka, ktory robi do mnie 'akuku' przez
dziurke w lozeczku, cieszac sie z tego w glos 😀
Anka,  no właśnie jak zsumowałam wszystkie smoki do butelek, 29 zł za jeden smoczek do ssania, to trochę wyszła masakra. ale wymienię te do ssania, chociaż te do butli zostawię. po czym poznać, że coś się dzieje z pupalem? i jak poznać, że pleśniawki poszły w czort? czyli lepiej palcem a nie zwilżoną preparatem gazą?
akzzi, ale fajniuchny! a jak sprawy sercowe?


Agulaj czekamy na relację!!! Gratulacje dla Ciebie i kruszynki!
Rozpakowane dziewczyny gratulacje 😀

A ja mam nockę z glowy mój dzieć postanowił się przeziębić.
Jednak róźnica temperatur ( na dworzu + pierdylion w autobanie może z jakieś 19 ) zrobiła swoje
Kaszle smarcze czyli armagedon dla mojego dziecka
Kate, ale śliczny!

Agulaj gratulacje! Czekamy na relację.

Akzzi przecież Ty niedawno rodziłaś a teraz Twój kanapki wycina. Nieźle 🙂

Sznurka dezynfekowałaś jakoś używane gucie? Pytam, bo się do zakupu przymierzam.

Agulaj ogromne gratulacje! Wracaj do nas szybko
z relacja! Chyba w miare szybko poszlo..

Isabelle a jak na razie wyglada na to, ze sie jakos
zaczyna ukladac. Latwo nie jest, bo przy naszych
wybuchowych charakterach to niezly wyczyn dojsc
do porozumienia, ale maz sie ogarnal to i ja inaczej
do wszystkiego podchodze. Albo to moze odwrotnie..? 🤔wirek:
Sama nie wiem he,he 😉

Szybkiego wyleczenia tej plesniawy Ci zycze, bo
to bardzo paskudne dziadostwo ponoc!

Aszhar nasmaruj, pooklepuj. Mleko krowie pije? Miod je?
Jak tak to slynna mikstura mleko z miodem i maselkiem
i do lozk dziecia. Zdrowka dla Kubusia.

Aniaagre nie przejmuj sie tym, ze musisz malego odstawic.
Ma to swoje plusy. Troche jest problem z przestawieniem
z cyca na mm. Sama niezle kombinowalam, bo mlody
nie chcial jesc z butli, a Enfamilem plul jak nie wiem.
za to teraz wcina wszystko co mu dasz.


O i tu pytanie do mamusiek ktore krotko karmily
piersia- tak zalozmy do 6mc. Jak Wasze dzieci pozniej
jadly inne rzeczy niz mleko? Niejadki czy raczej chetnie
jadaly cos innego?

Zet no leci ten czas jak nie wiem. Juz mi teskno
za takim moim malym nalesniczkiem! Zaraz mi
zacznie brzdac biegac, potem do szkoly, potem
rozterki sercowe...eh za szybko mija ten okres
niemowlecy!

Edit. Sprostuje, bo zaraz bedzie, ze niemowlaka kanapkami pase he,he.
Po prostu dlonia zlapal ta paste z kanapki i ciach piastke umazana w tym
do buzi. Wiecej sobie reke uslinil niz zjadl, ale jakby
nie patrzec nowy smak poczul. i chyba mu zasmakowal
bo sie nie skrzywil, cmokal zadowolony i lapki wyciagal do odlozonej kanapki..
akzzi, ufff, dobrze, że dobrze 😉 plesniawa nie wiem czy tragiczna. miała biały języczek, żadnych dolegliwości innych. zapytałam, mówiąc, że podejrzewam pleśniawki i potwierdziła pediatra.
taki nalesnik jest słodki, bo jest słodki, ale dziś w przychodni widziałam takiego co już się cieszył świadomie i paczał i taki czadowy był!

aszhar,  nie wiem czy  3 latek to już normalnie je... ale jesli mu wolno to polecam mleko z miodem i koniecznie czosnkiem, a do zapicia glut z siemienia. wszystko obrzydliwie obrzydliwe. ale działa. syrop z cebuli nie dość, że działa to smakowity 😉

Zet, jak wyszukać "gucie"? jaką te botki mają pełną nazwę?
swoją drogą to po dzisiejszych szczepieniach kocham moje dziecko. jest wspaniała i dzielna. i małe śpi snem kamiennym. oby jej się nie odwidziało.
Złożyliśmy bujaczek. wzielismy ten BS niebieski. ten, co niby imituje trząchanie matki też fajny, ale miałam wrażenie, że po wsadzeniu dziecia to niezbyt będzie się bujał pod obciążeniem. trudno, najwyżej sprzedamy. FP wydawał mi się strasznie tandetny, niesolidny i niemiły w dotyku. następny zakup to huśtawa samobujająca. czadowe te bujaczki!
Gucio się nazywają 🙂 jak ten pszczół 😉

Akzzi ja z taką przesadą to chciałam powiedzieć, ironią trochę. Przecież wiem, że on kanapki to jeszcze długo nie zje 🙂
Zet ja Ciebie dobrze zrozumialam, ale od razu mnie naszlo,
ze ktos moze pomyslec, ze ja faktycznie daje mlodemu
kanapki.
akzzi  Fynn uwielbia inne rzeczy poza mlekiem. Chleb, owoce, obiadki wcina jak stary. On by chcial wszystko, co ja jem i najlepiej sam.  😍  Wczoraj dostal po raz pierwszy ryz na obiad, i co? Uszy sie trzesly. Wlasnie patrze w mojej "madrej" ksiazce, co nowego mu wolno, bo jak chce, to nie probuje.

Isabelle wygotuj i przeczekaj. Jak do pupy dojdzie, to bedzie czerwona, piekaca, czesto z pecherzykami na obrzezach. U nas rozwinelo sie przez noc (!!), a w buzi nie bylo nic widac, dlatego nie zakumalam, o co biega.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
31 lipca 2013 05:25
agulaj serdeczne gratulacje!! 🙂🙂

Powiedzcie jak często należy wymieniać na nowe smoczki, te w butelkach też?

Kermit dzieki za przekazanie inf.
Skurcze mialam od 7 rano, ale dalo sie zyc wiecposprzatalam lazienke. Ok 11 bylam na oddziale ze skurczami co 5 min. Ok 13 na porodowke mnie wzieli. Jakos szlo ale o 17 przebili mi pecherz i zaczal sie taki bol ze w pewnym momencie przestalam wspolpracowac. Krzyczalam, kopalam, blagalam o cc. Mala zle sie w kanal wstawiala i w koncu zrobili cc. Zzo wczesniej jak chcialam to nie. dali bo nie bylo anedtezjologa ktory umialby je podac. Tak wiec mala ma 3340 g i 56 cm. Ja dzis bede pionizowana i az sie boje. Lekarz powiedzial ze gdybym lepiej wspolpracowala to mala by ur sie przez sn, ale ja juz z bolu nie rozumialam co do mnie mowia, wpadlam w panike, nie dawalam im sie dotknac. Nie pozwalali prze c a parte mialam okrutne. Nie bylo tam przyjemnie. Przepraszam za bledyi brak polskich liter  ale z tel pisze . Pozdrawiam i trzymam kciuki za nastepne rodzace. Oby was nie bolalo. A mowili ze drugi porod latwiejszy.
akzzi, mój Kuba też był 6 miesięcy na piersi. Ale jego łatwo było odstawić, bo on od poczatku pił bez problemu wodę, herbatki i soczki. Więc z nim nie było problemu z przestawieniem na mm. A Kacperek wszystko wypluwa, nic nie chce pić 🙁 za to do mojego jedzenia garnie się tak samo jak Twój 😉 wczoraj miałam go na kolanach to zabierał mi jabłko jak je jadłam 😉 i ssał  🤣

Całą noc nie spałam, maluszek wyginał się i płakał 🙁 Spał 15 minut, potem pół godziny walki, a potem drzemka i od nowa syrena 🙁 Idę dzisiaj do lekarza znów, bo już nie wiem co robić.. 🙁

Mam takiego doła, że hej. Prawie całą noc przepłakałam  😕
aniaagre, przytulam!!!

Sznurka dezynfekowałaś jakoś używane gucie? Pytam, bo się do zakupu przymierzam.

wymroziłam w zamrażarce;] ale ja jakoś niespecjalnie takimi rzeczami sie przejmuję;]

Sznurka to znaczy, ze nie chodzisz na place zabaw z Lwem?

na place zabaw chodzę namiętnie, ale mówie o salach zabaw (w pomieszczeniu, zjezdzalnie, zaflukane piłeczki i tabun wrzeszczących dzieci) - bo wystarczy jakiegokolwiek pediatry zapytać jaki ma stosunek do takich miejsc
większość znajomych dzieci wraca stamtąd z rotawirusami, i innymi syfami, wiem jak wygląda utrzymanie czystości w takich miejscach  -  i niestety woła o pomstę do nieba, sama kiedyś jako studentka sprzedawałam bilety do swiątyni rozpusty dla dzieci

Fajna fotka "akuku";]
akzzi  Fynn uwielbia inne rzeczy poza mlekiem. Chleb, owoce, obiadki wcina jak stary. On by chcial wszystko, co ja jem i najlepiej sam. 
No patrzcie, a mój teoretycznie żarłoczny jak hiena Gabunio nie jest jak na razie chętny do jedzenia niczego poza mlekiem. 🙂
Kaszki nie chce (chyba że ledwo zauważalnie zagęszczone kaszką lub kleikiem kukurydzianym mleko) a warzywa i owoce ewentualnie do possania, pociamkania i wyplucia. Wczoraj ugotowałam marchwkę i piertuszkę (chciałam kupić pasternak, ale nie znalazłam) oprócz tego miałam na talerzyku banana i jabłko i próbowałam mu dać wszystkiego z osobna i różnych mieszanek tych 4 rzeczy, zarówno w całości do possania i samodzielnego pomamlania, jak i przetarte na ciapkę na sitku. Bardzo podobało mu się ssanie pietruszki, jabłka i banana, ale jedzenie już nie. Może coś tam przełknął w tej rozciapanej formie, ale raczej niechcący.
Za to wypił kilknaście łyków wody z butelki z dziubkiem, takiej dla dorosłych "Żywiec". Jakoś tak spontanicznie mu dałam, bo mi ją wyrywał z rąk gdy piłam trzymając go na kolanach. No to piliśmy na spółę. 😀

agulaj79, Gratulacje!  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:  😅 😅 😅
opolanka   psychologiem przez przeszkody
31 lipca 2013 07:28
agulaj79, jeszcze raz gratulacje i pionizacji się nie bój! Powoli i spokojnie, początki są trudne ale z każdym dniem będzie lepiej. Maluszek jest już z Tobą i to najważniejsze.

Dziewczyny podobno na ukrainie wybuchł reaktor,moja mama właśnie dzwoniła.Znajoma w  pracy jej powiedziała,że jej mąż jest wojskowym i zalecili jemu i jego rodzinie z Polski żeby jakiś płyn Lugola wykupił i wypił całą rodziną.I co teraz bać się,że do nas też doszło? podawać dzieciom
Dziewczyny podobno na ukrainie wybuchł reaktor,moja mama właśnie dzwoniła.Znajoma w  pracy jej powiedziała,że jej mąż jest wojskowym i zalecili jemu i jego rodzinie z Polski żeby jakiś płyn Lugola wykupił i wypił całą rodziną.I co teraz bać się,że do nas też doszło? podawać dzieciom


Że co?? No nie nie mówcie że powtarza się historia
podobno piszą,że nie prawda.Ale ten mąż znajomej mojej mamy jest wojskowym,tam potwierdzili że to prawda i zalecili rodziną podanie tego płynu.
takiemu maluchowi można go podać?zaszkodzić nie zaszkodzi..
jak w czarnobylu wybuchło też późno się przyznali..
Chyba pomyliłam w poprzednim poście kate i agulaj - tak czy inaczej, gratulacje dla obu dziewczyn  😅, jesteście dzielne!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się