Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
31 lipca 2013 09:16
Gratulacje dla rozpakowanych 😅 😅 😅
Wszystkiego dobrego dla maluszków :kwiatek:

agulaj79 jak słyszę/czytam takie teksty:
Lekarz powiedzial ze gdybym lepiej wspolpracowala to mala by ur sie przez sn, ale ja juz z bolu nie rozumialam co do mnie mowia, wpadlam w panike, nie dawalam im sie dotknac. Nie pozwalali prze c a parte mialam okrutne.


to miałabym ochotę kopnąć tego lekarza w krok i gdy leżałby zwinięty na zolu, to powiedzieć: "A teraz współpracuj doktorze!"

Karina7 napisz, jak będziesz wiedzieć więcej o tym wybuchu. Ja już jestem przerażona, przez Czarnobyl mam trzaśniętą tarczycę i kupę problemów mimo leczenia.
In.   tęczowy kucyk <3
31 lipca 2013 09:19
czytam właśnie w necie,mówią że to plotka.ale w świętokrzyskim masowo wykupili ten płyn.Mama ma się dowiedzieć dokładnie jeszcze,nie wiem czy któraś z Was ma jakiegoś lekarza i spytała by może czy "w razie co " można podać ten płyn maluchom

In o czarnobylu też powiedzieli po kilku dniach,myślę że tak teraz też moze byc
podobno piszą,że nie prawda.Ale ten mąż znajomej mojej mamy jest wojskowym,tam potwierdzili że to prawda i zalecili rodziną podanie tego płynu.
takiemu maluchowi można go podać?zaszkodzić nie zaszkodzi..
jak w czarnobylu wybuchło też późno się przyznali..


No tak ale wtedy to były czasy troszkę inne.
Dziś gdyby media zwęszyły że naprawdę jest jakieś realne zagrożenie dla nas było by głosno.
Ja o tym że "coś wybuchlo " dowiedziałam się od Ciebie.
ja od mamy,a mama od koleżanki której mąż jest wojskowym i im zalecili i ch rodziną wypicie tego płynu.więc coś w tym musi być chyba nie?
In.   tęczowy kucyk <3
31 lipca 2013 09:25
A brat przyrodni siostry wujka znajomego brata mojej mamy jest astronauta i mowi, ze z kosmosu wybuchu nie bylo widac. O szczepionkach wydali juz oswiadczenie, ze to glupota byla i nie ma po co sie stresowac, to sie zaczelo nudzic i trzeba kolejne rzeczy wymyslac, bo za spokojnie jest?
In ja to napisałam,żeby Was poinformować.nie musimy sobie udowadniać między sobą czy to prawda  😎
Agu rewelacja! wielkie gratki jeszcze raz! tak się cieszę! mam nadzieję, że niedługo nasze maluchy się poznają organoleptycznie 🙂 pionizacji się nie bój. mnie się nawet w głowie nie zakręciło. bolało jak szłam do łazienki, ale to wina rany a nie samej pionizacji. będzie dobrze! i oczekujemy na zdjęcia.
a lekarza bym walnęła. świnia . niech spróbuje wysrać 5 kilowego klocka to ciekawe czy będzie taki mundry. najlepsze są te męskie rady, jakby mogli choć raz doświadczyć bólu porodowego to by im te rady w gardle stanęły.

ale mnie nastraszyłyście z tym wybuchem. oby to była plotka.

a u nas w domu jest leżaczko-bujaczek 🙂 mała wyglada na zadowoloną. nie usypia, ale ogląda świat i nawet wykazuje zainteresowanie wiszącymi maskotkami, wyciągając do nich rączki! pozycja wygląda dobrze, nie jest taka złożona w scyzoryk. jakbym ją położyła niżej to wtedy by się mocniej zgieła, ale tak pas pod pupę podtrzymuje i pozycja jest fajna.

mam ochotę kupić jej wszystkie zabawki świata, żeby patrzeć jak odkrywa i spogląda z zaciekawieniem 🙂
ja od mamy,a mama od koleżanki której mąż jest wojskowym i im zalecili i ch rodziną wypicie tego płynu.więc coś w tym musi być chyba nie?


Ja wiem jedno takiego płynu bym sama nie podała.
Tylko za zgodą i za porozumieniem lekarza.

wiem,dlatego jak się ta plotka potwierdzi skonsultuje się z naszym lekarzem
agulaj gratulacje  :kwiatek: wracajcie szybko do domku

my po wczorajszej wizycie i ostatnim usg. Junior ma się bardzo dobrze, waży 1640g i jest już ułożony główką w dół, lekarz powiedział że na 99% nie ma szans by się już obrócił. Jak mówi jest średniaczkiem, więc do 40tc nie będzie miał więcej niż 3600.
U mnie o tyle lepiej że nic się nie pogorszyło, nie ma potrzeby podawać sterydu na płucka (na dziś dzień), ale leki mam brać nadal i nadal leżeć.

Trzymam kciuki za wszystkie oczekujące w kolejce bo potem to już chyba moja kolej  😁 (ale to minęło  :głupi_łeb🙂
Kate i Agulaj gratulacje
Ale mialyscie przejscia no i nameczylyscie sie


Sznurka jak wyglada sprzatanie w takich malpich gajach, powiedz powiedz 😉 Zawsze mnie ciekawilo czy oni to w ogole myja/dezynfekuja..
Nelcia byla kilka razy z racji urodzin itp wlasnie, bawila sie, raczkowala, lazila, brala wszystko do rak i buzi, ale nigdy nic jej nie bylo.
agulaj79 jak słyszę/czytam takie teksty:
[quote author=agulaj79 link=topic=74.msg1839847#msg1839847 date=1375246335]
Lekarz powiedzial ze gdybym lepiej wspolpracowala to mala by ur sie przez sn, ale ja juz z bolu nie rozumialam co do mnie mowia, wpadlam w panike, nie dawalam im sie dotknac. Nie pozwalali prze c a parte mialam okrutne.
to miałabym ochotę kopnąć tego lekarza w krok i gdy leżałby zwinięty na zolu, to powiedzieć: "A teraz współpracuj doktorze!"[/quote]
Mi lekarka powiedziała jak darłam mordę i nie współpracowałam "zachowuj się poważnie, masz 37 lat" 😁
Tagrze (to jest nowe słowo w języku polskim) jakbyście nie wiedziały, to darcie mordy z bólu jest niepoważne, no i wniosek z tego, że im jest się starszym, tym mniej boli. 😀


Jak sobie radzicie ze szczypaniem i biciem dziecka?(w sensie dziecko mnie, nie ja dziecko 😁 )

Dzieci miewają taki okres, że bawi je szczypanie i bicie wszystkich dookoła. Nie zdają sobie jeszcze sprawy, że to boli i jest denerwujące. Ciężko takie dziecko tego oduczyć, tym bardziej, że jeszcze niewiele rozumie. Mojemu to przeszło po pół roku. Zawsze możesz mu obciąć paznokcie i czekać, aż się tego oduczy. Na forum http://dzidziusiowo.pl/forum czytałam, że należy dać dziecku jakąś zabawkę, by się nią zajęło i miało co zrobić z rękami. Najlepiej coś, co szeleści, żeby zwróciło jego uwagę.
Dubel
Lekarz powiedzial ze gdybym lepiej wspolpracowala to mala by ur sie przez sn, ale ja juz z bolu nie rozumialam co do mnie mowia, wpadlam w panike, nie dawalam im sie dotknac.
Jak okrutnym trzeba byc by powiedziec cos takiego do kobiety, ktora przed chwila przeszla przez jedne z najtrudniejszych chwil w jej zyciu  🤔
Agulaj, bardzo Ci wspolczuje i gratuluje jednoczesnie. Najwazniejsze, ze dzieciatko juz po naszej stronie, cale i zdrowe 🙂
I tak sobie mysle- ilez to zalezy od nastawienia ludzi towarzyszacych kobietom przy porodzie... Przeczytalam jeszcze raz opis _kate i az mi sie cieplo na sercu zrobilo. Potem opis agulaj i krew mi sie zmrozila... Czy polozne i lekarze nie powinni przechodzic jakis testow psychologicznych?  🙄
No w glowie mi sie nie miesci uslyszec cos podobnego...

Dziewczyny, mam 3 pytania:
- dzis zaczynam 21 tydzien. Ruchy w brzuchu wyczulam juz jakies 2, 3 tygodnie temu ale od dwoch dni sa mniej nasilone... Pewnie nie ma sie czym martwic ale wiadomo- martwie sie 😉 Siac panike, czy czekac spokojnie na wizyte 06/08? 😉
- od kilku dni meczy mnie okropna zgaga. Nabylam w aptece srodek 'a la' Rennie (podobno bardziej skuteczny), ktory pomaga. Ale tak sie zastanawiam- czy to nie za wczesnie na zgage? Wszedzie czytam, ze dokucza najmocniej w 3 trymestrze a ten jeszcze daaaaleko. Moze ja cos zle robie? Staram sie jesc malo ale czesto, unikam pikantnych dan, pije sporo wody...
- i ostatnie, do mam mieszkajacych z dzieciakami za granica: czy bedziecie wychowywac/wychowujecie swoje dzieciaki w jezyku polskim? Czy macie w zwiazku z tym trudnosci? Czy bedziecie podejmowac jakies dodatkowe kroki (prywatne lekcje, polska szkola, polska telewizja) czy jezyk polski pozostanie do uzytku tylko w domu?
Z gory dzieki za podzielenie sie doswiadczeniem :kwiatek:
Aniaagre  :przytul:

Agulaj gratulacje! Za takiego lekarza to ja dziekuje  👿


Dziewczyny starszych dzieci, babeczka z opieki dziennej mowi, ze Fynn nie chce wiecej mleka na drugie sniadanie, jak widzi, ze inne dzieci jedza kanapki. Teraz sie zastanawiam, co mu dac, zeby nie byl zazdrosny? Kawalki owocow? Tem jogurt dla dzieci od 7mego miesiaca?
Sznurka, Anka dzięki  :kwiatek: już mi ciut lepiej. Kacperek pospał teraz na dworze 2 godzinki i jest w miarę spokojny.. Miałam iść do pediatry dzisiaj do przychodni żeby skonsultować tą trzydniówkę i przestawienie na mm, ale się właśnie dowiedziałam, że pediatry dzisiaj nie ma, będzie za tydzień. I nie wiem czy iść prywatnie tam gdzie zawsze chodzę czy czekać. Z drugiej strony jak o tych brodawkach poczytałam to zaczynam panikować i chciałabym jak najszybciej za leczenie się wziąć..
Aniaagre współoczuję. Mój mały też coś załapał. Ma stan podgoraczkowy, ale oprócz marudzenia większego niż zwykle to nie jest źle. Teraz śpi przy mnie i się przytula.  💘

Agulaj dobrze, że masz to za sobą. Lekarz mógłby sobie darować komentarz.
O ja Cie! u mnie nasiali paniki o wybuchu, a ja sie
dowiaduje z forum..
Moim zdaniem to plotka. Apteki sie chcialy pozbyc Lugola,moze
terminy sie koncza...
Gdyby to byla prawda to trabiliby o tym w telewizji.

Julie dobrze, ze sobie ssie-od czegos zaczac musi.
Smak inny juz zalapal, a banana to pewnie cos
lyknal nawet.
Kami   kasztan z gwiazdką
31 lipca 2013 14:19
Anka a wprowadzałaś już gluten? Monia w szóstym miesiącu jadła już np. naleśniki, chleb, makaron. Zresztą chyba nawet są jakieś makarony bezglutenowe - spróbuj mu ugotować i zrobić jakiś sosik z warzyw które już je (aczkolwiek Monia makaron solo wcina aż jej się uszy trzęsą  :hihi🙂, zapakuj w pojemnik i niech mu spróbują dać. Naleśniki możesz posmarować jakimś musem owocowym, zwinąć i też powinien sobie dać radę. Na chlebuś polecam pasztet z soczewicy domowej roboty  🙂
Agulaj Kate - gratulacje!!!  😅


to kto teraz wpisuje się na listę zafasolkowanych?? 🙂


Julia dziś o 6😲0 wyjechała z dziadkami nad morze, na 10dni. Ja pół nocy przepłakałam, oczywiście już z tęsknoty za nią  🤔wirek: Teraz mi lepiej, ale 3 razy już dzwoniłam  😁
Agulaj- Wielkie gratulacje!
Martik- Ja też miałam raz małego stracha odnośnie braku ruchów maleństwa, bo nie czułam ich od rana do wieczora (chociaż mój to zazwyczaj w ciągu dnia prawie się nie udziela, tylko rano i przed moim snem).
Dopiero jak się położyłam i zaczęliśmy pukać z mężem w brzuch, dziecko się odezwało.
Teraz jak czasem dłuższy czas nie czuję ruchów i jestem lekko zaniepokojona, zjadam coś słodkiego i kładę się a po kilkunastu minutach junior buszuje 🙂
Może spróbuj a jak nie poskutkuje to poradź się lekarza.
Edit: W którym tygodniu ciąży u Was dziewczyny dziecko odwróciło się główką w dół i już tak zostało do porodu?
ja miałam teraz usg w 30tc i jest już główką w dół. Lekarz powiedział, że marne szanse by zmienił położenie
Trista, dziekuje. Sprobuje dzisiaj wieczorem. W ciagu dnia czasami ciezko jeszcze odroznic kiedy to jelita a kiedy nasz Malec  😡
opolanka   psychologiem przez przeszkody
31 lipca 2013 15:05
martik, ja prawie codziennie tu pytałam o ruchy, bo panikowalam. Ale zjedzenie czegoś słodkiego lub napicie się soku zwiększało ruchy.
Edit: leż na lewym boku.
Ja zgagę miałam pod koniec ciąży i najgorzej było właśnie po słodyczach 😉
Opolanko, a widzisz, to moze byc powod, bo przez ostatnie dwa dni koledzy z pracy obchodzili urodziny, wiec przyjelam nadprogramowe slodycze... Musze tego bardziej pilnowac.
Dziekuje.
kkk- A czułaś, że dziecko się obróciło albo moment w którym się obracało (czy tez kopnięcia później odczuwałaś w innych miejscach niż przedtem)?
Pytam z ciekawości 🙂
Cierp1enie, moi rodzice też chcieli zabrać Kubę na tydzień nad morze. Ale niestety nie przeszedł testu, po dwóch dniach u dziadków chciał wracać do mamusi.. więc pewnie tygodnia nad morzem by nie wytrzymał.. 🙁 no nic, pojedziemy wszyscy razem w sierpniu jak plany wypalą 🙂

A mam jeszcze takie pytanie. Jak już nie planujecie więcej dzieci i maluszek wasz ze wszystkiego wyrasta to co z tym robicie? Sprzedajecie czy oddajecie komuś w rodzinie.. Ja się zastanawiam co zrobić. Kupę kasy jakby nie było to kosztowało, ubranka, zabawki, łóżeczko, bujaczek itp itd. Ale mamy w rodzinie ciężarną teraz. Nic się nie odzywa, że odkupi od nas, chociaż wie, że my na dwójce kończymy. Zastanawiamy się czy nie oddać za free wszystko, byle się pozbyć. Ale z drugiej strony my tego nie dostaliśmy, tylko wszystko musieliśmy kupić.. a jakiś grosz przydałby się na kolejne ubranka.. ehh, te dylematy..
kkk- A czułaś, że dziecko się obróciło albo moment w którym się obracało (czy tez kopnięcia później odczuwałaś w innych miejscach niż przedtem)?
Pytam z ciekawości 🙂


nie, nie czułam. Ruchów tez nie odczuwam inaczej. Nawet teraz jak mnie kopie to mogłabym powiedzieć że leży w poprzek brzucha a nie wzdłuż. Junior już na usg w 20tc leżał główką w dół, ale wtedy lekarz mówił że to się jeszcze może zmienić
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się