Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
08 lutego 2010 12:41
Argento moja siostra miała straszny problem żeby oduczyć Natalke od pieluch i wiesz co wymyśliła??
Jak tylko miala podejrzenie ze mala nasiusiala albo jak zrobila kupe brała do reki rozne przyprawy szla ja przebrac i jak sciagala pieluche sypala tam przyprawy i mowila jej ze to sa robaki siusiowe albo kupkowe i one beda ja gryzc jezeli bedzie dalej robic w pieluszke...
podziałało mała robiła wielkie oczy jak tylko chciala siusiu i sama leciala na nocnik

wogole teraz jestem zmasakrowana moja siostra 2 dni lezała z Natalka w szpitalu w domu zostawila 4 miesięczną core i 9 letniego synka bo natka wymiotowała i miala 40 stopni gorączki lezała pod kroplówkami bez przerwy...
nikt nie wiedział co jej jest dopiero jak podsunęłam jej przez telefon pomysł ze to moze rota wirus, powiedziała to lekarzom zrobili badania i faktycznie tak bylo
ehhhh a mowia ze w Irlandii opieka medyczna jest lepsza 🙄
super sa wasze maluchy

sorry za brak polskich znakow, pisze jedna reka 🙂 bo mala spi na cycu
Kermit więcej zdjęć !! 🙂

W&W powodzenia!
A czy straszenie dzieci w ten sposób to dobry pomysł?
Muffinka z całą pewnością nie.
W&W - powodzenia
No właśnie taki mi się ten pomysł wydawał...dziwny. Tak samo jak straszenie dzieci panem co to go zabierze jak będzie niegrzeczny czy strachem za oknem. itd A znam takich rodziców niestety.
albo straszenie dziecka zwierzakami a potem zdziwienie czemu dziecko panicznie boi się psów.
Masakra.
BASZNIA   mleczna i deserowa
08 lutego 2010 13:26
Kermit, wow!! Żabon ale klasa ciuchy ma!! Najlepszego! No i gadaj, co to za palace na zdjeciach? W Belwederze pomieszkujesz czy cus😉?

W&W ja tam nie wiem, ale lekarz w tak wczesnej ciazy zawsze pytal mnie o wynik testu...chyba ze chcesz czekac az on Ci zleci z krwi. Bo na usg w 5-6 tyg widac, owszem costam, ale np bhcg daje juz obraz czy ciaza sie prawidlowo rozwija. Ja bym zrobila z krwi, skoro aptecznym nie ufasz.

Straszne to parcie za zycie bez pieluchy...z oszczednosci czy co? Ja poczekalam z luzem, zajelo nam 2 ( DWA dni) po sprawie, po robocie, po stresie. Bez latania z nocnikiem za dzieciakiem, bez bajek i horrorow. Tylko ze ja leniowa jestem 😉, nie chcialo mi sie starac 😉.

Najlepsze jest straszenie policja....a potem zdziwko ze dziecko sie zgubi to do policjanta nie podejdzie.
Mi lekarz powiedział że w 5 tyg nie ma szans na usg-  nie zrobi mi bo jak się wyraził nie chce mi tam "gmerać". No ale może zlecić badanie krwi. Ja robiłam prywatnie w pierwszej lepszej przychodni pod domem, za parę groszy i wiedziałam na drugi dzień. Szkoda mi było czasu na chodzenie do lekarza po skierowanie. Szczególnie że nie jestem przekonana czy takie badanie jest refundowane przez NFZ...


edit: czy któraś z Was miała na początku ciąży bóle podbrzusza? Męczą mnie od jakiegoś czasu, lekarz powiedział że tak może być.
Ja byłam w drugim tygodniu i miałam USG i było widać 🤔
Ja nie twierdzę że nie widać, nie znam się na tym. Mówię tylko że mi lekarz nie chciał robić tak wcześnie.
zuza   mój nałóg
08 lutego 2010 13:37
Cierp1enie Juleczka śliczna

Ja też się dopytuje o małą Zosię,Laguna jak sobie radzicie ?

Zairka Piotruś strasznie już duży i jaki okrąglutki  😍
Też chyba bym tak nie straszyła

kermit Nadia ślicznie wyglada (moje ulubione imię  🙂 ),Wszystkiego najlepszego i więcej zdjęć prosimy

W&W wiesz,ze Voltowe kciuki działają  😅


Ale za to jeśli chodzi o jedzenie to po prostu miodzio. wcina wszystko aż się jej uszy trzęsą. A jak robimy sałatke grecka to musimy jej ograniczać oliwki i fetę 🤔, śledź no problem, kocha ryby, jaja i zupy. A i tak waży jak gęś wyścigowa...

U nas to samo,obie dziewczyny nigdy niejadkami nie były ale wcale po nich tego nie widać.
Zuzia bardzo często zagląda do lodówki,po czym słyszę-"o....kiełbaska" i całej laski nie ma  😉

Moje dziewczyny tez późno skończyły z pieluchami-ponad dwa lata  miały 😡 ale nauczyły się w ciągu 3 dni i od razu potrafiły ubrać się i rozebrać.I zaraz po ok 2 tyg. zrezygnowaliśmy już z nocnika i przenieśliśmy się na ubikacje.
MuffinkaWiem, że ty nie twierdzisz, że nie widać 😉 Miałam bóle, lekkie w podbrzuszu lub pachwinach
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
08 lutego 2010 13:38
nie wiem czu pomysł dobry czy zly.. poskutkował
a Natka robaków na pewno sie nie boi bo dżdżownice chce pchać do buzi a jak znalazła żuka to wozila go w rezoraku 😁
Jest nawet jeden zły aspekt bezpieluchowości  😁 - nie zrobi teraz do pieluchy za żadne skarby, już w listopadzie nie chciał, a byliśmy w długiej podróży, więc uskutecznialiśmy latanie po stacjach benzynowych z nocnikiem 😀 .
Ostatnio rozważałam zabranie go na kulig i ognisko w lesie i też się nie zdecydowałam - oprócz tego że moim zdaniem za mały na taka imprezę to nie wytrzymałby z (nie)sikaniem.
dempsey   fiat voluntas Tua
08 lutego 2010 13:39
kermit ale impreza 🙂 mala cudowna i jaka "chic" 😉

zairka slicznie wygladacie

W&W trzymane sa!

co do straszenia  - niczym nie strasze, nawet tekst pt. "oj nie rob tak bo mama sobie pojdzie i cie zostawi" uwazam za skrajnie nieuczciwe w stosunku do dziecka. oszukiwanie i straszenie to dla mnie oznaki braku szacunku.
z drugiej strony zastanawiam sie jak wyposrodkowac: owszem, zadnego straszenia "przyjdzie pan i cie zabierze" ale z drugiej strony dziecko nie moze byc zbyt ufne do obcych  🙄


Pola ma podejrzenie zapalenia oskrzeli i recepte na antybiotyk. problem ze nasz pediatra nieuchwytny i musielismy isc do obcej kobiety. trafilismy na przyklad z muzeum pediatrii  🤔 nie wiedzialam ze takie egzemplarze jeszcze mozna spotkac.  niestety mojego zaufania nie wzbudzila i antybiotyk nie wykupiony.. a moj dr telefonu nie odbiera.. a niech to.
No my też trafiliśmy kiedyś do takiej pani, zastępstwo miała czy coś..  Nie spytała prawie o nic oprócz wieku, nie interesowało jej dziecko, orzekła jakieś bliżej nieokreślone "zapalenie górnych dróg oddechowych" i zapisała mocny antybiotyk po którym Kaziut dostał mega biegunki i takiej wysypki na tyłku że miesiąc leczyliśmy.
Skutek taki że chodzimy teraz do pani która jest codziennie dostępna, tyle ze oczywiście prywatnie :]. Ale przynajmniej nie przepisuje od reki antybiotyku, wręcz odwrotnie zazwyczaj orzeka że Kaziut za zdrowy na antybiotyk 🙂
Mój tata taki jest - antybiotyk to dla niego prawie ostateczność, przepisuje je bardzo niechętnie. Ja pierwszy raz w życiu dostałam antybiotyk w wieku 24 lat i to w maści, na problemy z cerą. Drugi i jak narazie ostatni w wieku 28 lat.
kermit   Horses horses everywhere ..
08 lutego 2010 14:11



Co do ubrania.....no są takie stroje które mama by chciała mieć a są w rozmiarze dla dzieci więc Nadia musi mieć  🤣
Basznia - żaden Belwedere - zwykła Łódzka kamienica secesyjna  😀iabeł: Remontuje od lat... i z okazji urodzin Nanki oddaliśmy kolejny etap - jej pokój  😎
Ale strojnisia  😍 i jaka dorosła  😲

P.S. Co robią ci ludzie na kanapie na 1-m zdjęciu? 😉
kermit   Horses horses everywhere ..
08 lutego 2010 14:28
No cóż brakowało miejsc siedzących więc oni sobie siedzieli na kolanach  😁
Kermit - śliczna mała dama 🙂 i jak cudnie ubrana 🙂

Muffinka - mnie strasznie bolało podbrzusze...taki ból jak na okres i na początku ciąży i pod koniec
Cierp1enie, to mnie właśnie tak boli od 4-5 dni z dnia na dzień coraz mniej.
Uff, mnie dziś mocno boli i jeszcze mi niedobrze do tego wszystkiego 😉
Ale nic nie chcę na to brać, lekarz mi nie pozwolił nawet nospy. Zresztą nawet jakby pozwolił to i tak bym nie wzięła.
no pamiętam, że u mnie to był jeden z pierwszych objawów, później doszła senność, a dopiero później wymioty
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
08 lutego 2010 14:56
a ja np wymiotowałam tylko raz za to z drugiej strony mnie gonilo.... 😵
BASZNIA   mleczna i deserowa
08 lutego 2010 15:56
hanoverka, ja nie mowie ze nie widac 😉, tylko ze jak mialam np w 5 tyg usg to owszem, pecherzyk byl, ale np tetna jeszcze widac nie bylo. Niby mozna jeszcze w tym wieku ciazy nie widziec, ale co sie nadenerwowalam do nastepnego usa to moje. A bhcg przyrasta w scisle okreslony sposob kazdego dnia na poczatku ciazy i od razu wiadomo czy wszystko ok 🙂. Ale oczywiscie u W&W JEST wszystko w porzo, wiec wizyta u gina to tylko formalnosc 😉.

Z bolami madrze pisza w ksiazkach. Może boleć, ale może nie powinno bolec grrrr, badz tu czlowieku madry... Ja nie mialam.

Kermit, w kazdym razie Twoje mieszkanie wyglada pieknie 🙂.Foty pokoju!!

Muffinka czy mi się wydaje, czy też może pisałaś, że Twoja ciąża jest tabletkowa?
W&W- na pewno w 7 tygodniu to się sprawdza czy serce bije. Jeśli będziesz miała zastrzeżenia do lekarza zmień go od razu. Lekarze czesto ciaży do 3 kmiesiecy nie traktują poważnie.

Bogdan- nastaw się pozytywnie do przedszkola, bo dziecko czesto wyczuwa nastawienie rodziców i nie chce tam chodzic.

kermit- super dziewczynka, widze ze chyba najbardziej wiekowo zbliżona do mojej Igi 🙂

A u nas Iga za każde siusiu do naocnika mogła nakleić naklejkę w łazience na glazurze- kiedys sie to wymyje :P
Niektóre dzieci nie beda sie przejmowac, kiedy sie zastrasza, ale ja bym nie próbowała na wszelki wypadek, bo dzieci mogą strachu nie okazywać, a potem różne blokady się objawiają.

Argento- a jak stoisz z pracą zawodową??
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się