Konie czystej krwi arabskiej

Widio,chodzi Ci o Sahibę?
W papierach ma Ghaz El Sahiba,w domu wołamy Sahiba.
Orjentica a tak z ciekawości - to imię coś konkretnego znaczy czy jest wymyślone na zasadzie ładnego brzmienia?
[quote author=Murat-Gazon link=topic=752.msg1995201#msg1995201 date=1390986926]
[quote author=Być. link=topic=752.msg1994960#msg1994960 date=1390945252]
[Bo zdjęcie zobaczył i zarzekał się, że to nie koń. Koniem być nie może, a już na pewno arabem.
[/quote]

Nie przejmuj się  🙂 Nie wiem, jak inni, ale przynajmniej ja jestem tak marnym fotografem, że mam w swoich zbiorach całkiem sporo zdjęć, gdzie Winea wygląda... no na pewno nie jak arab, jak koń to może z duuużym przymrużeniem oka. A pewnie nie ja jedna mam taki antytalent skutkujący zdolnością do robienia zdjęć w kompletnie nieodpowiednich momentach. Trzeba patrzeć poza to, co widać  😁

Widia pozdrowienia dla Walecznej! Niech zawojuje świat  :kwiatek: I oczywiście dla Widii też pozdrowienia. Jak się zachowuje jako matka?
[/quote]
Wcale się nie przejęłam. Uśmiałam za dwóch!
orjentica to tez kopalnie torfu  🙇 przy domu mam takie bardziej geste, jak to gówno zassie to koniec. dobrze ze moje ogony wszystkie "wysoko zrebne" sianem, wisza na tych brzuchach 😉
wojenka, heh no widzisz, u nas zawsze ktos ma aparat przy dupsku, to byl wyjazd w teren z grupą 😉 ciesze sie ze konio cale, nastepnym razem bedzie patrzyl pod nogi 😉
  Wojenko jakie wieści z pola walki, po raz kolejny szacunek-jesteście Wielcy. :kwiatek:
Murat-gazon,przede wszystkim miało być ładne w codziennym użytkowaniu-sahiba-sahib «tytuł używany  w stosunku do osób zajmujących wysoką pozycję społeczną, »
była tez opcja nazwania jej habibi-kochanie ale przeważyło to,że ma obustronnie w przodkach tę o to damę http://www.bazakoni.pl/sahiba-nanasahibi-dokaschechanschammar-3
jak i sam Amurath Sahib-również z obu stron.
A Ghaz od mamusi,El-bo ładniej brzmi,u Dżakiry nie dodałam El i twardo brzmi-Ghaz Dżakira.
Pomysł z przydomkiem stąd,że trudno wynaleźć ładne imiona na G,większość zajęta.
Orjentica dzięki za wyjaśnienia  :kwiatek:
Z tymi przydomkami to wiem coś o tym - wystarczy spojrzeć, po kim mam nick  😉
Obecnie to już chyba trudno wynaleźć ładne imiona na jakąkolwiek literę, ze szczególnym uwzględnieniem podejrzewam E i P.
Mój Drako chyba sugeruje, że wcale nie jest tak slisko i mozemy wracać do pracy  😀 To co on wyczynia ze sobą to ludzkie pojecie przechodzi. Najbardziej podoba mi sie jego taniec szyi, robi go jak wie, że nie moze biegać, więc tak rozładowuje energie  😂 wczoraj poszłam do stajni z kolacją później niż zwykle to tak się darły,jakby mnie tydzień nie było. Wie że nie może mi ryjka pchać jak niose jedzenie to latał w kółko i rżał takim wysokim tonem jakby piszczał :P
Orjentica - weszłam tu całkiem przez przypadek . Znam tą stajnie w której stoi twoja klaczka , dwa lata temu sama trzymałam tam konia .. I nie wygląda ona wcale tak jak na zdjęciu 🙂. Żadna tam komórka... Warunki są bardzo dobre, stajnia , jest bardzo duża, wysoka  ( to była kiedyś ferma drobiu , kurnik) , czysta, dobrze wentylowana , cieplutka, jasna. Tereny przepiękne , pastwiska duże . Opieka bardzo dobra 🙂. Obok u koleżanki po sąsiedzku, przez płot, dwa araby 🙂. Parę kroków dalej , ma też stajnie forumowa panterka-23 , jak coś to podpytaj 🙂. A parę kilometrów dalej duża stajnia W Rusi Małej ,w której corocznie odbywają się rajdy długodystansowe.
Filmiku jeszcze nie obejrzałam nie umiem chyba otworzyć ...🙁 , jakby mi się udało , to może jeszcze coś napiszę.
edit.Stajnia to ten budynek z białym dachem.

Figaro,dziękuję Ci za informacje.Cieszę się,że jest dobrze a nie tak jak podpowiedziała mi wyobraźnia 🤔wirek:
Filmik sam się otworzy,wejdź tylko na stronę z linku i poczekaj  :kwiatek:
No teraz zwątpiłam ... to jednak nie ta stajnia chyba (filmik mi się dalej nie otwiera ). Zasugerowałam się zdjęciem z linku szamanki, późniejszymi komentarzami na temat zdjęcia,  stajni, i słowem w linku - Ostroda ....
orjentica pamietam Sahibe ze zdjec od Ciebie jak byla zrebakiem, pozniej troszke zimowych zdjec i w koncu wspaniale letnie zdjecia  wysokiej 2latki. Moim zdaniem blysk w oku jej troche przygasl - ale to tylko moje zdanie. Waunki raczej normalne - kazdy urzadza miejsce dla konia jak moze, ja rowniez mysle o postawieniu boksow cos podobnego jak na zdjeciu.

Pewnie u hodowcy pracowalaby w inny sposob - tutaj u "trenera" wozi juz ludzi na sobie i bedzie szykowana na rajdy. Pozyjemy, zobaczymy 😉 Mam nadzieje ze blask w jej oku jeszcze sie pokaze 🙂

A Ty sie nic nie martw - na pewno zle jej tam nie jest  :kwiatek:

Link do zdjecia


W linku jest stajnia ,w której ja trzymałam konie -Zwierzewo koło Ostródy . A konie na zdjęciach ,to  nie araby , tylko  konie moich koleżanek . Ten siwy , już z cztery lata temu sprzedany  i tam nie mieszka . A gniada , to Baśka forumowej panterki-23, też już od dwóch lat co najmniej ,na swoim .

Wojenka   on the desert you can't remember your name
30 stycznia 2014 15:55
ganasz, powoli Młody będzie wracał do roboty! Może już jutro pójdzie na lekki rozruch, o ile nie będzie takiej okropnej pogody jak dziś panowała.
Skurczybyk kochany nawet kataru nie dostał(tfu,tfu)!  I po to się hoduje twarde konie 😍 O dziwo, my też się nie pochorowaliśmy po tej całej akcji, chociaż nas przemoczyło, przemroziło i przewiało. Twarde sztuki jesteśmy 🙂😉. Dziękujemy wszystkim za kciuki i słowa wsparcia!  :kwiatek:

Tymczasem dzisiaj niespodzianka-jesteśmy z moim cudownie ocalonym na okładce KT  🙂


wojenko 😍 co by nie było przeszliście z Mują do historii koni arabskich w Polsce 😉 teraz to do Hrabiego powinny się klacze ustawiać, żeby źrebaki były równie dzielne jak Muja.
u nas też pogoda nie terenowa, wczorajszy rekonesans w trójkę-dwie godziny stępem, bo ślisko, twardo, mrocznie. Przewiało mnie, przemroziło ale arabiarze to twarde sztuki  🤣
elwarka   . . . . . . SDG . . . . . .
30 stycznia 2014 20:18

U nas też pogoda zimowa, ale warunki do jazdy są super, bo nie jest ślisko na leśnych drogach. Gdybym tylko mogła wracać wcześniej z pracy ...

Wtrącimy się chociaż ze zdjęciami z, co prawda, ubiegłej zimy, ale pamiętnej, bo tak było jeszcze na początku kwietnia 2013 :







elwarka - super zdjęcia, fajne koniska 🙂
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
31 stycznia 2014 01:30
ale koniska piękne! Jaka sierść fajna jak na kwiecień ze śniegiem🙂
Wojenko,gratulacje  🙂
Pięknie wyglądacie,kup kilka egzemplarzy na pamiątkę a jeden schowaj głęboko dla potomnych 😉
Elwarka super fotki!
Też mam takie "wiosenne", zeszły rok dokładnie 2 kwietnia i śnieg. Gdzieś tu zresztą były w wątku, bo to z dnia przywiezienia Winei.

U was też tak zimno...? Wczoraj myślałam, że mi palce odpadną mimo rękawiczek.
Na sobotę mam ambitny plan wybrania się na spacer w teren choć na godzinę, ale nie wiem, czy przy takiej temperaturze nie obleci mnie tchórz...
elwarka   . . . . . . SDG . . . . . .
31 stycznia 2014 07:16

Gdyby tylko mróz (dziś 13 stopni ) to pół biedy, ale wieje i to jest gorsze. Na marznące ręce znalazłam sposób - grube zimowe robocze rękawiczki kupione w Bricomarsche - są z miękkiej skórki, w środku polar i grubo ocieplone. Kolor nie powala, bo nie było wyboru, ale za to skuteczne.

Zdjęcie z niedzieli, gdy jeszcze tak nie wiało - widać moje szałowe rękawiczki

Oj zimno,zimno.Minus 12 i wiatr szaleńczy.Poidła znów zamarzły.
elwarka   . . . . . . SDG . . . . . .
31 stycznia 2014 07:31

U mnie, jak na razie, w stajni  1-2 stopnie na plusie, więc poidła działają. Mam nadzieję, że większy mróz nie przyjdzie na dłużej, bo 3 konie nie są w stanie ogrzać stajni - chyba mam za dużą stajnię, albo za mało koni  😉


W stajni też parę stopni powyżej zera i też mam nadzieję, że gorzej nie będzie, bo woda w wiadrach. Konie w stajni w ogóle dwa, więc tym bardziej tego nie ogrzeją, mimo że budynek malutki (boksy trzy, jeden pusty).

Elwarka, fajne rękawiczki, chyba też sobie coś w tym stylu muszę kupić. Wygląd nie jest ważny, byle ciepło było.
Rękawiczki mam narciarskie, też super sprawa na te mrozy. Nie narzekam. Budowlane mam w siodlarni, spisywały się równie dobrze. Ogólnie to ja "zimna kobieta" jestem, bo mam problemy z krążeniem zatem u mnie priorytetem jest nagrzanie stóp i dłoni.
Dzisiaj ani zimno, ani ciepło. Wiatru nie ma, jeden plus. Konie jakby weselsze, widzę zmianę w nastawieniu. Podłoże zaczyna im służyć to można będzie do lekkiej roboty zabrać.
Mój ma boks angielski, stoi w grubej derce a mnie serce boli bo ciągle sobie myślę, że mu tam straaasznie zimno, brrrr 😕

Wojenka fajnie wyglądacie na tym zdjęciu w takiej zimowej scenerii
elwarka świetne koniska!
moje klacze stoją w angielskiej stajni kolejny rok, zero derek, kotarki w otworach, góra zamykana na noc.  😉
dzięki ganasz, ulżyło mi  😉 u nas też góra jest zamykana na noc. A Czesiu to taki cwaniak, że jak chce sobie powyglądać to otwiera "górę" koleżanki- sąsiadki 🤣 Po co jemu ma wiać, skoro może wiać koleżance, prawda? 😂
Zuza gratuluje okładki! Piękna stylizacja zdjęć🙂

My na razie tańcujemy a google dodało nam automatycznie śnieg🙂


edit
aj nie załadowały się wszystkie zdjęcia


Magia, prawdziwa magia bije z tych zdjęć  - coś pięknego...
kary jeszcze raz z letniej sesji
Kary szał🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się