telefony komórkowe

Pytanie do znających się na rzeczy i użytkujących xperie 😉
Czy jako użytkownik, którego telefon nie może mulić w ważnych momentach (przeglądanie stron, pisanie smsów, wykonywanie połączeń) i którego bateria będzie wytrzymywać przynajmniej cały jeden dzień bez dodatkowego ładowania odczuję różnicę w tych trzech modelach (pomijając kwestię ceny):
- xperia M
- xperia L
- xperia J?

Szukam telefonu oczywiście jak najtańszego (ale maksymalne maximum jakie mogę wygrzebać ze skarbonki to 700 zł) i który nie będzie mnie wkurzał, jak obecny samsung galaxy mini 2. Na samsungach ostatnio i ja, i paru moich znajomych przejechało się, dlatego myślę o zmianie na xperię. Tylko kompletnie nie wiem, czy odczuję różnicę nie-cenową pomiędzy tymi trzema modelami  🤔

Kurczę, x-kom bardzo zawyża ceny, bo na allegro widzę że xperia M i po 450 zł chodzi a za 700 mogę mieć Z. W takim razie, czy polecacie którąś z wyżej wymienionych, czy wolałybyście dołożyć i kupić jakiś lepszy model?

edit.: dopisek
mundialowa, bardzo polecam Z, jest duza, co jest i plusem i minusem, mo akurat to bardzo pasuje, ale to zalezy co kto lubi 🙂 mam dopiero jakies 2-3 miesiace, zaciela sie moze raz jak przegielam z otwieraniem aplikacji, przy tym co wymienilas jest super 😉 Aparat robi super zdjecia i filmy w bardzo dobrej jakości. Bateria przy ciąglym graniu i uzywaniu internetu dnia nie wytrzyma, ale przy normalnym uzytkowaniu trzyma dzien-dwa. Ogolnie chyba nic zlego powiedziec o niej nie moge, bardzo polecam! 😉
Teraz jeszcze bardziej pokochalam Zetkę 😀 Urzekła mnie od pierwszych reklam, ale była poza zasięgiem finansowym. Teraz sporo spadła w cenie, więc może odpuszczę te wymienione i uderzę w nowszy model, by nie zmieniać telefonu za pół roku.
Może ktoś jeszcze wypowie się o xperiach, a ja już dziś rozpoczynam poszukiwania dobrej oferty 😉
Warto polować na licytacje 😉 I jeśli chcesz zamawiać z allegro, to absolutnie nie bierz czegoś, co jest sprzedażą wysyłkową i idzie 2 tygodnie 😉
ashtray, tylko że ta płyta od 4 sierpnia jest dostępna, czyli powinnam tego samego dnia móc ją ściągnąć.


Ah, to sorry. Zrozumialam, ze sytuacja byla taka jak moja.
Też mam xperię Z i jak do tej pory uwielbiałam swojego galaxy s2, a kręciłam nosem na podarowana xperię (a bo duża ble ble), tak teraz kocham ją miłością wielką. Ta wielkość jest jedynym minusem (w teren się nie weźmie, nie wejdzie do kieszonki), poza tym jest super, szybka, płynna, bateria trzyma lepiej niż sgs2. I chyba dalej ma aktualizacje androida, ale głowy uciąć nie dam.
Na teren zabieram w "nerce" i chce sobie kupic takie cos, co zaklada sie na ramie, najczesciej do biegania, ale na teren tez bedzie fajne 😉

edit: o [url=http://allegro.pl/etui-futeral-na-ramie-do-biegania-sony-xperia-z-i4413451271.html?utm_source=archiwum_allegro&utm_medium=Offers&utm_campaign=Product&utm_term=Telefony+i+Akcesoria-4_Akcesoria+GSM-348_Pokrowce,+futera%C5%82y,+kabury-353_Futera%C5%82y-19321_Sony-125151]takie[/url]
Ja mam Xperię SP i jestem bardzo zadowolona, choć zdjęcia mogłaby robić dużo lepsze.
Nie zawiesiła mi się nigdy, a ciągle coś instaluję, piszę. Mam pootwierane mnóstwo konwersacji na messengerze i gg i daje rade.
Dzięki dziewczyny :kwiatek: Na aparacie jakoś mi specjalnie nie zależy, bo w ogóle nie korzystam, bardziej chodzi mi o niemulastość przy korzystaniu właśnie z internetu, messengera, pisaniu smsów, bo mini już tego nie ogarnia.
Zaczyna mi się klarować wybór właśnie na SP i Z, chyba że nie znajdę atrakcyjnej oferty, to wrócę do M lub L 🙂
mundialowa, jak zobaczysz ten aparat to się zakochasz 😁
Ei ei, bo mój Nikuś będzie zazdrosny, że przestanie ze mną podróżować zastąpiony - o boziu! - aparatem w komórce 😀
Ja mam SP i z tym aparatem to nie było wcale tak wesoło przez długi czas. Robił kichowate zdjęcia w ustawieniach fabrycznych. Któregoś razu się zawzięłam, ustawiłam i teraz faktycznie jest przyzwoicie. Ale i tak w porównaniu z BlackBerry (jakimś starym) znajomej to robi kichę nie zdjęcia 😉
Tak jak mówiłam - na aparacie mi nie zależy 😉 epk, a jak ogólnie oceniasz SP? Długo użytkujesz? Jak wrażenia?
Za chwilę będzie rok. Ja jestem zadowolona. Nie wiesza się, nie muli, jest dla mnie intuicyjna. Ma sporo rzeczy ułatwiających codzienne użytkowanie. Bateria trzyma stosunkowo długo i krótko się ładuje. Ma bardzo czuły ekran - dla mnie to ważne, sprawdzałam wiele telefonów tylko SP reagowała na dotyk tak jak lubię. I jeszcze Nexus mojego męża, ale u niego bałam się o zasięg. Aaa właśnie - zasięg, na początku miałam z tym problemy - szczerze dostawałam cholery a potem wykryłam ustawienia (ja mam telefon w Play) - i ustawiłam ręczne wybieranie (zamiast automatycznego) i sieć Play/plus (albo play/orange) i od tego czasu zasięg genialny, nic nie przerywa, w najczarniejszej d...pie ja jedyna mam zasięg 😉. Aaa i na początku miałam spory problem z głośnikiem - ciągle słyszałam trzaskający głos. Też pozmieniałam coś w ustawieniach i spokój.
Zdecydowałam się i mam-LG L9 II. Pierwsze co zrobiłam w salonie jak wzięłam go do łapki, to wyściskałam, żeby sprawdzić czy nie trzeszczy 😁 Póki co przyzwyczajam się, powoli go rozgryzam. Na razie jestem zadowolona! Chyba można polecić. Czekała na mnie ostatnia sztuka w nieście, na szczęście czarna. Podobno bardzo duże zainteresowanie nim jest... 😉
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
11 sierpnia 2014 23:02
epk,
Instalowałaś aktualizacje systemu na swojej SP?
Mnie się co jakiś czas wyświetla, ale nie wiem czy nie zamuli mi to telefonu.
Ma ktoś może Xperie M2 i wie jak się robi screeny?
ChemiK, w moim Sony robiło się wciskając klawisz blokady ekranu i zwiększenia głośności 🙂

Edit: oczywiście równocześnie 😉
U mnie na xperii dziala ze zmniejszeniem głośności i blokada 😉
Ma ktoś może HTC Desire 310? Zastanawiam się nad nim.
U mnie na xperii dziala ze zmniejszeniem głośności i blokada 😉

A możliwe, zawsze mi się myliło  😀
od grudnia użytkuję HTC One, pierwsza aktualizacja systemu była do bani (wróciłam do ustawień fabrycznych) ale teraz po kolejnej aktualizacji jestem mega zadowolona! mam wrażenie jakbym dostała do ręki prawie inny, nowy sprzęt! super! dużo lepszy,bardziej jeszcze intuicyjny panel do robienia zdjęć (a już wcześniej byłam bardzo zadowolona)
ktoś ma i używa?
Mój za to kretyński Samsung przestał nagle widzieć kartę pamięci. Nie da się też nic wrzucić z kompa, ani zdjęcia ani muzyki. Pewnie straciłam te wszystkie fotki, ale wkurza mnie najbardziej, że nie mogę pobrać z netu żadnego pliku - bo się nie mieści na dysku telefonu. Grr, nienawidzę smartfonów.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
24 sierpnia 2014 20:32
Dzionka, kup sobie iphona 😁

mi właśnie umarł służbowy szajsung i będę nalegać na iphona :P
Żebyś wiedziała, że kupię 🙂 już never ever Samsunga! Tylko jeszcze wizyta w serwisie mnie czeka, niechaj coś zrobią z tym telefonem, bo wyników zawodów w pdfie nie mogę ściągać 😁
Samsunga miałam i nie narzekałam aż tak 🙂

Ktosina,a tak z ciekawości, może sprawdzisz HTC One



[quote author=Ktoś link=topic=76.msg2167102#msg2167102 date=1408908734]
Dzionka, kup sobie iphona 😁

mi właśnie umarł służbowy szajsung i będę nalegać na iphona :P

[/quote]
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
24 sierpnia 2014 21:32
Bogdan, neva eva. iphone for ever :P


OT - Dzionka, widzimy się w Kwiekach za tydzień? 👀
Ktoś, oj niee 🙁 dzisiaj w nocy wróciłam z wakacji, więc konia na oczy ponad 2 tygodnie nie widziałam. Poza tym moja koleżanka ze stajni, z którą się tak w Białym Borze wkręciłam w to WKKW, złamała poważnie rękę w Bogusławicach na krosie i mój W się mocno buntuje przeciwko moim startom, ech!
efeemeryda   no fate but what we make.
25 sierpnia 2014 10:14
Szukam jakiejś fajnej obudowy do iPhona 5s, zależy mi zeby nie była jednolita, raczej przezroczysta (nie po to wybrałam złoty kolor zeby go teraz nie było widać  😁 ), przeglądam już od jakiegoś czasu Allegro i nic sensownego nie mogę znaleźć, moze ktos z Was trafił gdzieś na coś godnego uwagi? :kwiatek:
efeemeryda, popatrz na Aliexpress, tam jest dużo różnych 🙂.

Ktoś, iPhone też czasem umierają 🙁.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się