telefony komórkowe

trzynastka   In love with the ordinary
08 października 2009 16:58
mam taki problem. Powiedzmy, że z telefonem, bo nie chce zakładać specjalnego tematu.

mój telefon Iphone 3G się rozpadł, dokładnie w rękach odpadł mi przycisk głosniej/ciszej. Nie żyło mi się bez niego najlepiej więc postanowiłam telefon oddać do naprawy, miły Pan w oragne (abonament dla firm)  poinstruował mnie, że telefon ma być do 3 tygodni ale zazwyczaj załatwiają to o wiele szybciej. Wiec czekałam, po tygodniu zadzwoniłam zapytać co słychać, usłyszałam "telefon na dniach będzie, wysłaliśmy go zaraz po tym jak Pani go oddała, zadzwonię jak tylko się zjawi". Czekałam kolejny tydzień i zadzwoniłam, odpowiedź ta sama. 3 dni temu minęło 3 tygodnie jak telefon oddałam. Do Pana z orange nie mogłam się dodzwonić, po 2 dniach oddzwoniła do mnie jakaś kobieta rzekomo pracująca na serwisie. I powiedziała mi, że telefon owszem został wysłany 3 tygodnie temu ale przez zamieszanie w firmie zapomnieli wysłać jego dokumentacje i dosłali ją dopiero w poniedziałek, mam się uzbroić w cierpliwość. Poprosiłam (no prośba to to nie była ) by zadzwoniła do warszawy zapytać kiedy ten telefon wróci. Powiedziała, że zadzwoni do mnie jutro jak się czegoś dowie.

Czy mogę być nie miła w takiej sytuacji ?
Czy mogę żądać przyspieszenia sprawy, dostania nowego telefonu lub jego równowartości ?
Czy mogę tą kobitę opieprzyć, że mnie nie interesuje zamieszanie w firmie, że przez ich niekompetencje będę jeszcze dłużej czekać a ten telefon jest mi potrzebny ?
Co mogę zrobić ?
Czy mogę być nie miła w takiej sytuacji ?

Możesz
Czy mogę żądać przyspieszenia sprawy, dostania nowego telefonu lub jego równowartości ?

Żądać zawsze możesz. Nic poza tym.
Czy mogę tą kobitę opieprzyć, że mnie nie interesuje zamieszanie w firmie, że przez ich niekompetencje będę jeszcze dłużej czekać a ten telefon jest mi potrzebny ?

Możesz
Co mogę zrobić ?

Jeśli nie dostałaś telefonu zastępczego możesz napisać reklamację. Możesz również uwzględnić, że w czasie kiedy nie miałaś swojego telefonu nie mogłaś korzystać z usług sieci i za ten czas nie zapłacisz abonamentu.
Korzystałaś z gwarancji, czy z rękojmi?
trzynastka   In love with the ordinary
08 października 2009 17:24
telefonu zastępczego nie dostałam, bo podobno nie mieli. Ale z usług sieci korzystałam, bo znajomy pożyczył mi swój telefon do którego włożyłam własną karte sim .
Korzystałaś z gwarancji, czy z rękojmi?

rękojmi
Od tygodnia jestem posiadaczką Samsunga Avila. Fajny telefonik. Jeszcze nie do końca się do niego przyzwyczaiłam- pisanie smsów itd idą nieco wolniej niż na niedotykowym, ale być może to po prostu kwestia wprawy.
Bateria ładowana prawie tydzień temu, a jeszcze są dwie kreski.
Jak dla mnie trochę  mało poręczny- dość  szeroki, więc nie wkładam do kieszonki bryczesów i muszę dbać, by nie porysować ekranu, więc trzymam w różnych pokrowcach, a nieco mnie to irytuje.
In.   tęczowy kucyk <3
12 października 2009 15:04
Trista, po prosu kup folię na ekran  ; )
In.- Koleżanka mówiła mi o tych foliach, ale byłam w kilku miejscach (sklepy, komisy) i nie mieli czegoś takiego :/
Chyba zamówię po prostu przez internet.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
12 października 2009 15:19
W sklepie jest małe prawdopodobieństwo, że folię dostaniesz, chociaż Avila należy do reklamowanych i popularnych telefonów. Ja na swoim Samsungu mam folie z Samsunga Omni, a na tyle folię do przyciemniania szyb.
Osobiście proponuję kupić folię od innego modelu, ale podobną gabarytowo albo folię do iPhona i ją odpowiednio przyciąć. Wybierać folie z poliwęglanu.

Na moim dotykowym Samsungu pisze mi się smsy rewelacyjnie 🙂
Jara- dzięki  :kwiatek: tak też uczynię  🙂
ma ktoś może samsunga ultra touch lub LG GD900 (crystal) ? lub wie coś o tych telefonach, pozatym, że okropnie drogie  🤔

osobiście mam samsunga E250, całe szczescie niedługo wymiana, bo szlag człowieka może trafić. Ciągle psujące się klawisze, karta pamięci i zawieszający się telefon, a bateria trzyma max 3 dni. ; /
In.   tęczowy kucyk <3
12 października 2009 15:32
Najlepiej na allegro taką folię kupić.
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
12 października 2009 15:59
mam taki problem. Powiedzmy, że z telefonem, bo nie chce zakładać specjalnego tematu.

mój telefon Iphone 3G się rozpadł, dokładnie w rękach odpadł mi przycisk głosniej/ciszej. Nie żyło mi się bez niego najlepiej więc postanowiłam telefon oddać do naprawy, miły Pan w oragne (abonament dla firm)  poinstruował mnie, że telefon ma być do 3 tygodni ale zazwyczaj załatwiają to o wiele szybciej. Wiec czekałam, po tygodniu zadzwoniłam zapytać co słychać, usłyszałam "telefon na dniach będzie, wysłaliśmy go zaraz po tym jak Pani go oddała, zadzwonię jak tylko się zjawi". Czekałam kolejny tydzień i zadzwoniłam, odpowiedź ta sama. 3 dni temu minęło 3 tygodnie jak telefon oddałam. Do Pana z orange nie mogłam się dodzwonić, po 2 dniach oddzwoniła do mnie jakaś kobieta rzekomo pracująca na serwisie. I powiedziała mi, że telefon owszem został wysłany 3 tygodnie temu ale przez zamieszanie w firmie zapomnieli wysłać jego dokumentacje i dosłali ją dopiero w poniedziałek, mam się uzbroić w cierpliwość. Poprosiłam (no prośba to to nie była ) by zadzwoniła do warszawy zapytać kiedy ten telefon wróci. Powiedziała, że zadzwoni do mnie jutro jak się czegoś dowie.

Czy mogę być nie miła w takiej sytuacji ?
Czy mogę żądać przyspieszenia sprawy, dostania nowego telefonu lub jego równowartości ?
Czy mogę tą kobitę opieprzyć, że mnie nie interesuje zamieszanie w firmie, że przez ich niekompetencje będę jeszcze dłużej czekać a ten telefon jest mi potrzebny ?
Co mogę zrobić ?



ooo.. skad ja to znam :]
miałam to samo z aparatem fotograficznym.
Obiektyw zepsuł sie po 2 tygodniach użytkowania!!!
tylko ze moj aparat trzymali w naprawie 2 miesiace!! bo rzekomo nie mogą sprowadzić cześći do niego. dzwoniłam wszedzie gdzie sie da do salonu gdzie go kupilam, do serwisu w warszawie, skonczylo sie na tym ze zadzwoniłam do kierownika działu serwisu i tak mu naupychałam ze jakos aparat po 4 dniach wrocił do mnie cały zdrowy i naprawiony

rada na to to albo znaleźć w gwarancji jaki czas maja napraw bo przeważnie maja okreslony czas maksymalny albo dzwonic tak czesto jak tylko to możliwe bo beda chcec sie pozbyć "upierdliwego" własciciela zepsutej rzeczy 🙂
mam od tygodnia nowy tel SE 902C i jestem jak narazie zadowolona. dosc szybko przestawilam sie z nokii (np spacja w smsach). bateria trzyma poltora dnia, ale mysle ze to kwestia tego, ze coz... chwilowa praca wymaga wieeeeeelu rozmow 😉
Już znalazłam różne folijki poliwęglanowe docięte od razu do Avilki, ale nie widać  folii na tył (oczywiście ta na ekran ważniejsza, ale przydałaby się i na zadzik skoro takowe robią).
rada na to to albo znaleźć w gwarancji jaki czas maja napraw bo przeważnie maja okreslony czas maksymalny albo dzwonic tak czesto jak tylko to możliwe bo beda chcec sie pozbyć "upierdliwego" własciciela zepsutej rzeczy 🙂

Niestety, jeśli serwisie czekają na jakąś część to telefon może leżeć do usranej śmierci. Taki oto jest zapis w karcie gwarancyjnej chyba każdego producenta telefonu. Lepszym sposobem bedzie upierdliwe dzwonienie. To działa
lockmittel   Co nie zabije to dobrze zrobi mi.
12 października 2009 17:37
Dziewczyny jaki telefon byście wybrały? SE C702, C510, C770i czy może Nokię 6303 classic? Nie mogę się na żaden zdecydować... według mnie one wszystkie jakby identyczne, a jednak nie. Help 😉 :kwiatek:
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
12 października 2009 19:12
Już znalazłam różne folijki poliwęglanowe docięte od razu do Avilki, ale nie widać  folii na tył (oczywiście ta na ekran ważniejsza, ale przydałaby się i na zadzik skoro takowe robią).



Nie robią folii na tył telefonu. Możesz kupić uniwersalną folię, ona jest nie wycinana pod model, ale nie wiem czy rozmiarami trafisz. Ewentualnie kupić folię do iPhona albo Samsunga Omnia HD (zwykła Omnia jest mniejsza niż Omnia HD), bo te telefony są większe.

Np mój telefon w Polsce nie jest (jeszcze? w ogóle?) dostępny (chociaż ostatnio widzę, że z 3 egzemplarzy na Allegro przeskoczyło na 9 😉 ), więc i folii do niego za nic w świecie nie znajdę. Na przodzie ma folię bodajże od Samsunga Omnia, na tył kupiłam od HTC. Niestety jak widać na poniższym zdjęciu folia na przodzie jest za mała. Oklejony jest jedynie wyświetlacz.



Natomiast folia na tył, od HTC okazała się za krótka i za szeroka. Chwilowym rozwiązaniem okazała się folia do przyciemniania szyb w samochodach. Niestety telefon ma zaokrąglone rogi i tam folia już powoli odchodzi.

poltora miesiaca mija odkad szukam telefonu i .. nadal nie mam nic 😉 nie znalazlam nic co by mnie zainteresowalo.. wszystko jest:
-takie samo
-tanie-niemal identyczne jak moj obecny
-drogie-duzo za drogie.
ehh.. to chyba wole zostac z tym co mam..

jedynie corby mnie kusi odrobine, ale dotykowego to ja raczej nie chce.. mam rozsuwany i chyba na cos nowego rozsuwanego poczekam. o.
poltora miesiaca mija odkad szukam telefonu i .. nadal nie mam nic 😉 nie znalazlam nic co by mnie zainteresowalo.. wszystko jest:
-takie samo
-tanie-niemal identyczne jak moj obecny
-drogie-duzo za drogie.
ehh.. to chyba wole zostac z tym co mam..

jedynie corby mnie kusi odrobine, ale dotykowego to ja raczej nie chce.. mam rozsuwany i chyba na cos nowego rozsuwanego poczekam. o.


Mam ten sam kłopot.. 🙁
Oczekiwania sprecyzowane ale nic co by mi od razu sie spodobało nie ma.
Musi być NOKIA, bez dotykowego ekranu i klawiszy, slider, zgrabny. Na ciekawy kolorek już raczej nie liczę..

Póki co rozważałam: 3600 slide, 6210 Navigator, 6600 slide no i X3 (ale on ma dotykowe klawisze i czort wie kiedy wejdzie na rynek)
Ostatnia wersja to 6600 ale jakoś przekonana nie jestem..

HEEEELP !!!!!   :emot4:
Q, na jednym wozku jedziemy 😉 tylkoze ja mam inne wymagania:
samsung (lub nokia) - rozsuwany, z mp3 i radiem. lepszy niz samsung e250 😉
Q, na jednym wozku jedziemy 😉 tylkoze ja mam inne wymagania:
samsung (lub nokia) - rozsuwany, z mp3 i radiem. lepszy niz samsung e250 😉


Ja mp3 też koniecznie ale radio mi nie potrzebne..

Szkoda,że dwa Samsungi akurat nam sie w domu popsuły i trochę się boję wybrać ponownie tę markę (pozostali domownicy też mają Samsungi i nie ma problemów, ale mój i ojca padły) bo wtedy wybór byłby zdecydowanie prostszy..
Nokia jakiś mały wybór ma w porównaniu do innych operatorów  :/
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
13 października 2009 10:31
Ja na Samsungi nie narzekam, według mnie robią teraz najlepsze telefony na rynku. Kiedyś królowała Nokia, ale jej czasy minęły.


Powiedzcie czego dokładnie oczekujecie od telefonu poza mp3?
trzynastka   In love with the ordinary
13 października 2009 14:59
przysięgam, że mam dosyć.
Jutro mija miesiąc jak telefon oddałam.
Baba z premedytacją nie odbiera ode mnie telefonów, mówi że oddzwoni i nie oddzwania. Bardziej upierdliwa być nie mogę
Przysięgam, że jeszcze dzień i wparuje im do biura z taką mordą jak nikt i nigdy.

dzisiejsza rozmowa;
Ona: przepraszam ale pani telefon będzie na dniach
Ja: to już słyszę od prawie 3 tygodni
Ona: przepraszam ale było zamieszanie i te papiery nie dosłaliśmy
Ja: a może mi pani powiedzieć CO MNIE TO OBCHODZI!? gratuluje niekompetencji ale nie obchodzą mnie one, potrzebuje tego telefonu na już.
Ona: ale on jeszcze jest w warszawie
Ja: to proszę zadzwonić do tej warszawy i sie dowiedzieć kiedy do co minuty będzie.
Ona: dobrze oddzwonię do pani o 13

I co ?! i mamy 16 a ona nie odbiera i nie dzwoni.
mam KU****** dosyć.  😵
Moje wymagania są proste:

- slider, ładny, zgrabny,możliwie mały i chętnie w innym niż czerń czy srebro kolorze
- sprawdzony - tzn z dobrymi opiniami użytkowników
- z przyzwoitą baterią (choć tu mogę iść na kompromis)
- bez dotykowego ekranu i klawiszy o ile się da

Dyktafon, organizer, bluetooth i budzik to chyba już standard.
No a aparat nie jest mi zupełnie do szczęścia potrzebny.
Nabyłam synowi Nokię 6220 Cl (chciał dobry aparat foto i normalny kształt) - i bardzo mi się podoba! Też bym chciała  😕
Nokia maps nawet działają. Dlaczego młody będzie latał z takim fajnym fonikiem, a matka z wielką starą cegłą N-70  🤔 (ale bezbłędną)  🙂. Co za czasy - gdzie tu sprawiedliwość? I tylko dlatego, że ja nie mam szans na dobre oceny w szkole?  🤔wirek:
No, wyżaliłam się.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
13 października 2009 19:33
Z telefonów które mają inne kolory niż srebro i czerń to np Samsung S5200, ale bateria do tych długodystansowców nie należy 😉



Fajny jest też Samsung Soul U600, ale on poza tym, że jest rozsuwany to ma funkcje dotykowe.

Niestety większość telefonów to nudziarze jeśli chodzi o kolor.
LG KF750 ma fajny aparat i jest zrobiony z hartowanego szkła oraz z włókna węglowego, więc bardzo wytrzymałe cacko 😉

Nokia 2680 malutka, można różne kolorki odnaleźć, ale bez mp3.
Nokia 6303 (ma google maps) i 6500, ale niestety metalowe obudowy.
Nokia 8800 mają 3 rodzaje: Sapphire Arte, Golde Arte i Carrbon arte. Ten ostatni rzekomo z wysokiej jakości materiałów robiony, ale dla mnie to zabaweczki. Komu się to podoba?
Nokia n86, n95, n96, n58 już drogie zabaweczki, a też w standardowych kolorach.

Samsung S5050 też pasuje do wytycznych tylko nie wiem czy są inne kolory poza różowo czarnym 😉
JARA, wszystko fajnie i tego Samsunga nawet oglądałam ale teraz skłaniam sie jednak ku Nokii..
Chcę zobaczyć jak sie spisze.. Kolor czarny czy srebrny przeżyję nawet jeżeli telefonik będzie generalnie "zgrabny"

Tak myślę i myślę.. Na chwilę obecną chyba 6600 jednak. Czarna ale malutka i w necie sporo pozytywnych komentarzy..

Dość poważnie rozważałam 3600 slide ale niestety w sklepie nokii nie ma koloru wiśniowego a nie chce już aparatu sprowadzanego z zachodu. Chcę telefon z polskiej dystrybucji, z 2 letnią gwarancją. To warunek konieczny !

Ps. Qrcze, dlaczego Nokia ma tak ubogi (zwłaszcza względem Samsunga) wybór sliderów..  :/
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
13 października 2009 22:15
6600 jest robiona z dobrej jakości materiałów więc nie powinna się rozpaść za szybko i stracić farby, jak to w zwyczaju ma N95. Jeśli jesteś przekonana, że właśnie "tym" telefonem ma być Nokia to również zakupiłabym 6600 🙂
Przekonana nie jestem 😉

Generalnie do niedawna byłam zagorzała zwolenniczką Samsunga.. Gdyby nie te dwa felerne egzemplarze to nie rozważałabym nawet innej firmy bo podobają mi się ich telefony, obsługa, design.. Wszystko w sumie.. No ale trochę się teraz boję,że kolejny mi się trafi kiepski 🙁

Ps. Inne firmy niż Nokia i Samsung jak dla mnie nie istnieją..


moje wymagania:
samsung (ew. nokia)
empeczy
radio
budzik 😉
model lepszy niz samsung e250
rozsuwany!

no i ograniczaja mnie fundusze, bo tak se mysle ze chce jak najmniej wydac, a 300zl to raczej max.. mam tel w plusie (abonament na firme), ewentualnie moze bym i zmienila ale nie wiem czy chce.. chyba nie.. 😉

dlaczego tak? rozsuwany, bo mega wygodny ten co mam.. radia i empeczy uzywam, a model ma byc lepszy bo jak mam wydac ilestam zl i podpisac umowe np na 2 lata to chcialabym cos lepszego niz to co mam, bo to co mam dziala bez zarzutu i nie widze sensu inaczej wymieniac 😉

takze chyba poczekam az cos nowego wprowadza..
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
14 października 2009 07:20
Przekonana nie jestem 😉

Generalnie do niedawna byłam zagorzała zwolenniczką Samsunga.. Gdyby nie te dwa felerne egzemplarze to nie rozważałabym nawet innej firmy bo podobają mi się ich telefony, obsługa, design.. Wszystko w sumie.. No ale trochę się teraz boję,że kolejny mi się trafi kiepski 🙁

Ps. Inne firmy niż Nokia i Samsung jak dla mnie nie istnieją..





Ja jestem na tyle przekonana do Samsunga, że zakupiłam egzemplarz nie występujący w Polsce, a do tego bez gwarancji. Mam jeszcze 2 inne Samsungi: x700 i zv40 (również nie występujący w PL). Oba sprawne, ten drugi tak jak pisałam kilka stron wcześniej spadł na beton z 5 piętra i nic mu nie jest. Wręcz popsuć się nie chce 😉


Mnie gdyby było stać kupiłabym sobie iPhona, ale że mnie na niego nie stać...

Jest jeszcze Nokia 6600i, różni się aparatem i wielkością obsługiwanych kart.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się