WYBIERAMY BYKA ROKU!

madmaddie   Życie to jednak strata jest
25 czerwca 2014 06:25
ask.fm to w ogóle inny świat  😀
U mnie dzisiaj w pracy. Pismo od Ambasady Ukrainy: "Szanowny Panie Burmistrze"...
Jestę burmistrzę!
Retna troche poczytałam i współczuję dziewczynie, w dalszej części dużo hejtów, pewnie sławny ojciec nie pomaga w świecie dzisiejszych nastolatków 🙁
Ask to fala hejterów, więc nie pomaga sobie 😉

edit.
ja nie ogarniam jak można mieć aska i jak można anonimowo hejtować kogoś 😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
29 czerwca 2014 14:05
bardzo fajnie, przewiewne ale jak z wytrzymałością jeszcze nw :P

Co? Nie ogarniam takich skrótów...
Facella nw- nie wiem 😀
Znowu w pracy: TRZTERY  😵
Urocze i pouczające fonetycznie: "jag obraz" - napisane dorosłe już dziecię polskich emigrantów, które pisanej polszczyzny nie widuje 🙂 Tak mówimy w końcu. Nawet jeśli nie jesteśmy z Poznania 😉
Teodora ładnie to tak kpić sobie z Poznaniaków??  🤣  🤬 Ja mieszkając w Poznaniu nie miałam pojęcia, że wielu słów nie używa się poza regionem np. wiara, galart, fyrtel.
A co do byków, zastanawiam się dlaczego nikt nie oprotestował "tyś" i "oś" Ja nie mogę na to patrzeć a jest to tak popularne, że wkrótce chyba stanie się poprawne. 🍴
No i "rozumie". Też mój ulubiony kwiatek zarówno w mowie jak i w piśmie  🤬

Jacy jesteŹmy? .....
Rzadko się uśmie H amy.
A to po jakiemu ?
berula, nic a nic nie kpię 🙂 Jedne rejony utwardzają, inne zmiękczają, taka specyfika 🙂

Akurat "jag obraz" to normalna wymowa. Tak jak i "stuk siana" (tzn. stóg). I to, że ktoś prowadzi "blok" (w sieci).

Ale już na przykład w Warszawie usłyszy się raczej "stuk nawłoci", a w Poznaniu "stug nawłoci". (Bo spółgłoska nosowa na początku drugiego z wyrazów różnie zadziała.)

Taniu: jesteźmy to dialekt mało- i wielkopolski. Linkowanego filmiku nie oglądałam póki co.
abre   tulibudibu
02 lipca 2014 15:08
Teodora, w Poznaniu raczej "jezdeśmy" 🙂 No i "tutej" 🙂
O, widzisz, aż tak się nie wgłębiałam 🙂
Utkwiły mi w głowie ogólniki.
abre   tulibudibu
02 lipca 2014 16:00
Teodora, wystarczy mnie posłuchać, dużo naleciałości mam po babci. Staram się mówić poprawnie ale jak emocje biorą górę to bywa zabawnie 😉
opolanka   psychologiem przez przeszkody
02 lipca 2014 22:20
z pracy: za zgodność z ORGINAŁEM.
Orginałem! cholera! orYginałem!

i niezmiennie kobietą/ mężczyzną, gdy powinno być na końcu OM, a nie ą.
slojma   I was born with a silver spoon!
02 lipca 2014 22:40
A mnie irytuje jak ktoś mówi zamiast doktor - doktór. Druga forma to regionalizm i dopuszcza się ją jedynie w mowie potocznej.
Wspułczuje i Pzdowienia🙂

ja takrze wspułczuje
madmaddie   Życie to jednak strata jest
02 lipca 2014 23:05
Ale już na przykład w Warszawie usłyszy się raczej "stuk nawłoci", a w Poznaniu "stug nawłoci". (Bo spółgłoska nosowa na początku drugiego z wyrazów różnie zadziała.)

ta fakultatywność wymowy (nie dotyczy przyimków) występuje jeszcze, jeśli następny wyraz zaczyna samogłoska/ spółgłoska nosowa/ r, l 🙂
ja jestem z Małopolski, ale ta wersja krakowsko-poznańska jest dla mnie jakimś kosmosem momentami. no jak może być "korz owocuf"  😁
[quote author=doginthefog696 link=topic=1412.msg2076016#msg2076016 date=1398291046]
Mam dylemat... a dokładnie kucyka z lekką nadwagą 😉

Czy tylko mnie się to wydaje trochę nie po polsku?  😁
[/quote]

Zemsta !

Zaimek ja ma dwie formy celownika: akcentowaną mnie i nie akcentowaną mi. Na początku zdania używa się tylko tej pierwszej, np.: „Mnie to daj” (ale „Daj mi to”). Formy mi można też użyć na początku zdania składowego, po spójniku, jeśli pada na niego akcent: „Robię tak, jak mi się podoba”. Chodzi otóż o użycie zaimków „mi” i „mnie”. To nie są słowa zamienne! Nie można powiedzieć „mi się wydaje”, tylko „mnie się wydaje”, albo „wydaje mi się”; słowo „mi” nie może zaczynać zdania, zaś „mnie” występowac w środku. A więc: mi nie na początku, mnie nie w środku.

Co do mojego byka .... każdemu czasem się wymyka 😉

POZDRAWIAM WSZYSTKICH 😀 😀 😀
Zemsta !

luv ya  💘
Dlatego mnie ogólnie śmieszą wszelakie grammar nazi w sieci, co to bulwersują się o każdy przecinek i kropkę, a sami często gęsto znają max. 3 zasady (no offence Facella, to nie konkretnie o tobie :kwiatek: )
Dobrze, że w tym temacie każdy podchodzi do tego bez spinania się   😁
Facella   Dawna re-volto wróć!
05 lipca 2014 11:09
katija, no nie mogłaś sobie darować, prawda?  🙄

doginthefog696, masz rację, mój błąd. Zdarza się, nie twierdzę, że nie.
Facella, ale czego darować? roześmiania się, że doginthefog696, wyszedł fajny tekst.
Facella   Dawna re-volto wróć!
05 lipca 2014 11:42
Nie uwierzę, że nie chciałaś mi w ten sposób dogryźć.
Katija  

👍
doginthefog696 o matko... Uświadomiłaś mi jak często i jak wiele robię błędów  🤬!
Facella, nie bierz tego wszystkiego tak bardzo do siebie  :kwiatek:!
Facella   Dawna re-volto wróć!
06 lipca 2014 13:26
Znowu się "czepiam"
[quote author=-bibi22- link=topic=190.msg2133964#msg2133964 date=1404649333]
Jakoś wątpię, by wartościowym, ułożonym konią ktoś łańcuch zakładał.
[/quote]
[quote author=Ra-da-da link=topic=97.msg2135795#msg2135795 date=1404893550]
Kazdy kowal kazda cena jest co za rozczyszczanie cenisie 150 a jest co za rozczyszczanie ceni sie 20.
I nie koniecznie cena swiadczy o jakosci.
(...)
[/quote]
Czytam, czytam i za nic nie umiem zrozumieć pierwszego zdania.  🤔
Tania, chyba chodzi o coś w stylu "każdy kowal ma inną cenę - są tacy, którzy za rozczyszczanie biorą 150, a inni 20.
Zanim do tego doszłam musiałam przeczytać 10 razy... 🤔 Czy Ra-da-da jest Polką?
Aaaa! Wiem, dziękuję.
Kazdy kowal kazda cena.
jest co za rozczyszczanie ceni sie 150
a jest co za rozczyszczanie ceni sie 20.

Nie wiem czy jest Polką. Jeśli nie jest, przepraszam.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się