żel, żele, podkładka, podkładki, futerko pod siodło

Może ktoś takowe użytkuje i zechce się podzielić informacją na temat konkretnego modelu itp?
Chciałam was zapytać o rozmiar takiego zwykłego żelu ( gluta) pod siodło. Mam siodło uj duże ( 18 ) i potrzebuje zmienić z podkładki futerkowej, która robi mi tam ciasno , na gluta.  Czy glut nie będzie mały ? Jest jeden taki standard rozmiar?
🙂
czarny glut acavallo jest większy niż standardowe 😉
equi.dream - dziekuje.  :kwiatek:

a ktoś ma, albo zna ten żel - http://www.ostroga.pl/akcesoria_do_siodel/podkladki_pod_siodlo/Zel_pod_siodlo_V_York?sort=p.price&order=ASC  ?
Cena przystępna , ale jak szajs i badziew to wiadomo że dołoże i kupie coś innego, ale chciałabym znać wasze opinie 😉
A zwykły glut Horze? Nie będzie za duży pod siodło 15/16 calowe?
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
06 lipca 2013 10:24
Czy ktoś, kto posiada podkładkę lamicell memory form, mógłby ją pomierzyć?
Długość i grubość najbardziej mnie interesuje.
iskierkowa raczej nie, Horze jest dość maławy, pod daw-maga 17' był niewystarczający
Tak jak napsała equi.dream, gluty Acavallo są całkiem spore.
Dziękuję  :kwiatek:
Zastanawia mnie to,że jest on w cenie 140zł a inne żele zaczynają się od co najmniej 200zł w górę.
Kayra   Kucusiowy wariat :P
07 lipca 2013 09:02
iskierkowa, ja mam ten z horze i mi trochę wystaje spod 16". Ale to w niczym nie przeszkadza. 🙂
Czy jest jakiś przedstawiciel Mattes'a w Polsce?  👀
Amasza   Końskie ADHD
09 lipca 2013 21:07
Witam. Czy potrafi mi ktoś napisać, gdzie mogę kupić futerko pod siodło z Jacsona??? 👀
maison   Wiara i wytrwałość to klucz do spełnienia marzeń!
11 lipca 2013 16:34
Gdzie znajdę podkładkę żelową Acavallo Back Riser w kolorze naturalnym?  :kwiatek:
[quote author=-Agi- link=topic=77.msg1822813#msg1822813 date=1373396613]
Czy jest jakiś przedstawiciel Mattes'a w Polsce?  👀
[/quote]

Uderz do forumowej dorcysi, ona powinna wiedzieć.
Kammi   Największe bogactwo to robienie tego, co kochasz
16 lipca 2013 10:51
Czy ktoś się orientuje jaki zakres wysokości korekty przodu ma ta podkładka http://pasi-konik.pl/pl/p/E.A.MATTES-Podkladka-Correction-System-/1586 ?

Czy umożliwia większą korektę przodu niż ta http://pasi-konik.pl/pl/p/WINTEC-Podkladka-pod-siodlo-z-korekta-przodu/421 ?

Czy materiały, z których są wykonane są porównywalne ?
Ta podkładka Winteca jest twarda i sztywna. Nie wiem z jakiego tworzywa jest wykonana, ale kompletnie nie dopasowuje się ani do siodła ani do końskich pleców.
Mattes ma dużą możlwość korekty zarówno przodu jak i tyłu. Zawsze mozesz dorobić wkładki jak będzie Ci za mało.
Gdzie najtaniej kupie podkładkę żelową pod tylny łęk?  :kwiatek:
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
21 lipca 2013 13:40
Kammi ja mam na stajni dwie podkładki Wintec podnoszące tył i jedną podnosząca przód i u nas sprawdziły się dużo lepiej niż żel Acavallo + te "połówki" podnoszące. Wykonane są z takiej pianki, która się dopasowuje pod wpływem ciepła i nacisku. Nie powodują one efektu "pontonu" i siedzenia nad koniem, co jest ważne w przypadku siodła close contact. Ja bardzo jestem z nich zadowolona i plecy koni też 😁.

Dramka alternatywa cenowa do podkładki Acavallo, to podkładka Horze- o taka: http://yard-equites.pl/product.php?id_product=202
Kammi ja mam na stajni dwie podkładki Wintec podnoszące tył i jedną podnosząca przód i u nas sprawdziły się dużo lepiej niż żel Acavallo + te "połówki" podnoszące. Wykonane są z takiej pianki, która się dopasowuje pod wpływem ciepła i nacisku. Nie powodują one efektu "pontonu" i siedzenia nad koniem, co jest ważne w przypadku siodła close contact. Ja bardzo jestem z nich zadowolona i plecy koni też 😁.




Tylko te podkładki zwężają siodło. Połówka podnosząca sam tył nie robi efekt pontonu
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
21 lipca 2013 22:22
Dramkatą żelową podkładkę połówkę trzeba używać tak czy siak z pełnym żelem, bo inaczej wyjeżdża. U mnie wszyscy na te żelowe narzekali i wymieniliśmy na te białe pianki i jest lepiej.
Budlejowe_love   - Kuc Grupy D ? - Tak owszem 177 cm w kłębie <3
23 lipca 2013 23:44
czy może mi ktoś powiedzieć czy ten najtańszy mattes z systemem korekt ma futro pod spodem ? będę mega wdzięczna  :kwiatek:
nie ma, to podkładka bawełniana z kieszeniami
Budlejowe_love   - Kuc Grupy D ? - Tak owszem 177 cm w kłębie <3
24 lipca 2013 09:14
Junona dzięki szkoda tylko że każą wybierać kolor futra :/
Budlejowe_love   - Kuc Grupy D ? - Tak owszem 177 cm w kłębie <3
24 lipca 2013 22:37
tereska nie w każdym sklepie a to czasami może zmylić http://dobry-kon.pl/opis/3107511/ea-mattes-podkladka-correction-system.html  😉
No faktycznie bzdurnie jakoś.
Budlejowe_love   - Kuc Grupy D ? - Tak owszem 177 cm w kłębie <3
26 lipca 2013 09:06
narobili mi złudnych nadziei , ma ktoś może coś podobnego do correctiona ale z futrem ? będę mega wdzięczna :kwiatek: za pomoc w rozwiązaniu dylematu żel z korektą czy podkładka z korektą  🙇 
Podkładka z futrem będzie mocniej zwężała siodło niż żel.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się